· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(130)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(130)     
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

29.10.2009 9:34     citat 

Nu mai stiu nimic de ea! De cate ori ma enervez ma gandesc la ea si la necazurile ei. Ca eu nu am nici 1% din cat duce ea. Am tel ei si sincer mi-e si teama sa o sun, cine stie ce s-o mai fi intamplat. Am sa dau maine un sms

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 2 luni

29.10.2009 9:37     citat 

Nimicuri? Nu sunt nimicuri Urschu... deloc. Te inteleg f bine... cred ca fiecare a avut cu totul alta viata inainte...nu e usor. Eu de multe ori a gandesc unde as putea-o duce sa fiu mai libera... dar apoi imi dau seama ca alaptez si sunt legata de ea... ca trebuie schimbata si numai eu stiu... si-mi vine sa plang apoi. Eu faceam ciclism de performanta, Tneam contabilitatea la firma noastra si incarcam cartuse, ma stiau clientii si ma sunau...de multe ori ma rugau sa ma duc eu la ei ca nu aveau timp sa ajunga, aveam masina mea si ma duceam la ei, aduceam marfa si faceam drumuri la banci, eram si invatatoare-dimineata la scoala, dupa-amiaza la firma in weekend cu bicicleta...nimic nu mai e acum. Stau in casa si nu mai fac nimic-nici scoala, nici firma, nici bicicleta... Si daca tot suntem la momentul dezvaluirilor... puteti sa credeti ce vreti, nu va condamn, dar eu inca regret ca nu e baiat. O iubesc ca e a mea... dar as fi vrut baiat.

sus

Denunta
alexxya

Copii

29.10.2009 9:40     citat 

Asa ca eu zic ca nimeni nu-i perfect... important e ca ne straduim. Singurele ratate sunt cele care-si abandoneaza copiii fara sa le pese ce soarta mai pot avea...
Mi s-a trezit mandra... am revenit cu picioarele pe pamant. Fug la baita

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 6 luni
Al mic: 8 ani, 11 luni

29.10.2009 9:44     citat 

Eu cred ca sunt perfect normale starile astea. Si nu numai noi suntem date peste cap. Si barbatii la fel. Al meu stiu ca in prima luna nici nu a luat-o pe Ema in brate, de teama. Acum numai avionul o face. rad Ne-a luat ceva amandurora sa ne acomodam in 3, dar am reusit.
Problema a ramas insa la mine, ca doar eu stau 24/24 cu Ema. Si desi mare parte din zi mi-o petrec "dragalasind-o", am momente cand imi vine sa ma urc pe pereti cand o aud ca plange.
Dar peste ceva timp sunt convinsa ca o sa ne amintim cu drag si de clipele astea.
Si eu aveam alta viata inainte. In plus..nici nu implinisem 21 de ani cand am ramas gravi. Am cam sarit peste partea cu distractia din facultate. Insa nu regret absolut deloc. Am un copil minunat si sunt mandra ca sunt o mamica tanara.

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 3 luni

29.10.2009 9:44     citat 

Anca ce bebe super ai!!! sarut Arata bine,chiar daca e usurel trag cu ochiul si el simte cel mai bine cand ii este foame trag cu ochiul
Urschu...aveam si eu momente cand imi venea sa o las in pat langa sot si sa nu spun nimanui ca plec jenat Schimbata era,mancata era,bonnisanul il daduse...o puneam in toate pozitiile si ea tot urla.Urla de oboseala si nu aveam ce sa ii fac.
Mai ales eram in prima luna,obosita, neobisnuita cu noul rol...ma trageam de par(la figurat)...plangeam si mai ziceam si eu prostii.
Lasa ce e normal...suntem oameni .
Ma duc ca nu mai are stare..s-a plictisit prostit
Poate papam si adormim.
Oare sa ii pun jumatate de supozitor paracetamol pt orice eventualitate in noaptea asta??Dr a zis sa ii pun cum ajung acasa(11dim)dar nu am vazut rostul.Daca nu face reactie de ce sa ii pun?Degeaba?

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 12 ani, 7 luni

29.10.2009 9:48     citat 

Buna seara
fetel nu sunteti singurele care treceti prin asta , si eu am trecut si mai am si acum momente cand imi vine sa plec de acasa, sau sa-l duc pe el la mama,dar cand stau si ma gandesc parca imi rupe cineva inima nu mai concep sa stau fara el ....cu toate ca piciu si-a facut un program destul de bun cu somnu dar mai are si el zile cand este marait , si maraie doar pt. ca vrea sa stau cu el , sa ma joc, sa-i cant sa-i vorbesc etc,imi dedic marea parte a timpului doar lui dar am zile in care nu pot sta numai cu el sa ma joc, mai trebuie sa fac si cate ceva prin casa
Alexxya dc baiat? sti eu pana sa ma hotarasc sa raman gravi .imi doream fata nici nu concepeam sa am baiat , apoi cand am ramas gravida imi doream cu toata fiinta baiat, iar cand am aflat ca va fi baiat imi exploda inima de fericire, cred ca daca se inselau medicii la echo. si sa fi avut surpriza sa fie fata eram dezamagita total nu stiu dc, nu pot sa explic , bine ca daca se intampla lucrul acesta evident ca il iubeam ca doar era coplul meu

sus

Denunta
urschuletz

Copii

Loredana daca nu are temp eu zic ca nu are rost. Lasa org sa lupte. Le dam daca D fereste va fi cazul si sper sa nu fie la nimeni vreodata.

Va multumesc ca impartasiti si voi...

Alexya, e normal si nu te judeca nimeni. Normal ca o iubesti si daca o sa mai ai un bebe si va fi flacau va fi sigur slabiciunea ta. Dar in mod sigur ii vei iubi pe amnadoi.

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 6 luni
Al mic: 8 ani, 11 luni

Lore eu i-am pus supozitor de fiecare data.
Dr mi-a zis ca daca face putina febra dupa vaccin e f bine, inseamna ca sistemul imunitar e bun.

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 12 ani, 7 luni

29.10.2009 9:50     citat 

Lore ii poti pune, nu poti sa sti ce va fi peste noapte, asa i-am facut si eu lui Laur , nu i-am dat imediat cum am venit de la vaccin ci seara inainte de culcare

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.10.2009 9:53     citat 

Loredana l-ai facut pe cel platit?

sus

Denunta
Loredana023

Copii

29.10.2009 9:57     citat 

acum are 37.2...dimineata avea 36.2 iar pe la pranz avea 36.7.........37.2 e temperatura?
O sa ii pun cand ne culcam ca de obicei doarme mult noaptea si nu vreau sa o deranjez cu supozitoare....Temperatura as putea sa o iau fara sa o trezesc,si sigur o sa dorm doar cu un ochi de frica sa nu faca temp.

sus

Denunta
Loredana023

Copii

29.10.2009 9:58     citat 

Urschu nu l-am cumparat si imi pare rau tare.

Zi-mi mai multe despre rotarix.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.10.2009 10:04     citat 

Pai nu sunt asa multe de zis. Postase la un moment dat Antu niste inf. Protejeaza bebeii de entorovirusi care cauzeaza diarere, temp , deshidratare. Nu e musai sa-l faca iti dai seama. Dar avem cunostinte care au patit-o cu bebei sub un an si am zis ca mai bine il fac. Costa 290 la dr ei.Se da pe guritza. Deci nu-i doare nimic. Meli nu a avut nici o reactie. Dar parca Lorelay zicea ca Natalia a fost mai mataita

sus

Denunta
alexxya

Copii

29.10.2009 10:18     citat 

Tocmai Urschu... nu il fac pe al doileA. Daca e baiat il voi iubi mai mult, iar daca e tot fata... nu vreau...
Katya... eu nu am purtat tocuri niciodata...nu stiu ce sunt machiajele si nu stiu ce tipuri de vopseea de par exista. Am fost toata viata cat mai naturala si sportiva. Nu-mi plac discutiile despre coafuri sau... ce-or mai discuta fetele. Eu vorbesc despre masini, calculatoare, tehnica... intelegi? Nu vreau nici ca fata sa fie ca mine si sa fie marginalizata de colege cum am fost eu toata viata, dar nici prea feminina... ca nu voi avea nici cum s-o ajut, nici ce s-o invatCe model voi fi eu pt ea?... Multe d-re mamici vor fete sa le puna fundite, sa le imbrace cu ciorapei si rochite... Mie nu-mi plac chestiile astea. Mie imi plac hainutele simple de baietei... Si ar mai continua... Imi spunnea Ourbaby ca voi invata pe parcurs... poate...dar asta nu inseamna ca o sa-mi si placa. Asa ca eu fac tot ce pot...vom vedea pe parcurs ...

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 4 luni

29.10.2009 10:35     citat 

Urchu, hai sa iti spun si eu ca desi am ajutorul soacrei mele, sa o tina D-zeu sanatoasa, ca sunt musafir in casa mea cum vine vb, cand il apuca pe Andrei care este un copil exemplar, de ex el adoarme singur, nu tb sa ii fac nimic, imi vine sa il arunc pe geam. De ex azi s-a trezit , l-am avut in brate si cand l-am pus jos a inceput efectiv sa urle si sa tremure de nervi. L-am luat iar sa vad daca asta e cauza si cand l-am pus iar jos nu iti imaginezi cum facea. Dupa 5 min de urlat, ce crezi ca i-am zis? Ce-ar fi daca te-as plezni peste falcile alea? Si crede-ma ca a fost prima data cand l-am lasat sa urle. Eu nu am faze de-alea ca se invata in brate, intr-adevar e posibil sa se invete, dar se va dezvata de indata ce va invata altceva, m-am gandit doar la soacra-mea ca nu o sa poata sa stea toata ziua cu el in brate, adik sper ca nu. Asa ca reactia ta e cat se poate de normala. Daca eu reactionez asa ca sunt ajutata, atunci ce sa mai zic de tine.

Alexxya esti mortala. Ti-am facut noi pofta cu pozele cu baietei nu-i asa? Oricum sunt ferm convinsa ca nu ai da-o nici pe 10 baieti, chiar daca ai regretul ca nu e baiat.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: