· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - 49
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - 49     
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

30.10.2009 5:28   Boboceii toamnei 2006 - 49  citat 

Colajul cadou la aniversarea primului an al boboceilor (dati un click pe imagine si va veti incanta privirea!)

BOBOCEI DE SEPTEMBRIE
01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 8 dintishori+4 canini +4 maselutze, poze
02.09 – Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori+1 maselutza
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori
17.09 - Ruxandra (sophia3), 7 dintishori+3 maselutze
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
26.09 - Federica (ANA_B), 12 dintishori+4 maselutze
27.09 - Stefania (margot), 8 dintishori+4 canini+6maselutze
29.09 – Eduard Cristian (bblusa), 8 dintishori+4 canini+7 maselutze
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 – Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+3 maselutze

BOBOCEI DE OCTOMBRIE

03.10 - Stefan (Lili_R), 8 dintishori+3 canini+8 maselutze, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),7 dintishori+4 canini+4 maselutze
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
15.10 – Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4canini+8 maselutze
16.10 – Elouan (Teodora29), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
16.10 - Tudor (Doramunteanu)
18.10 – Isabella (anima_dia), 8 dintishori+4 maselutze+4canini
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 8 dintishori+4 canini+6 maselutze
19.10 - Boris (bavi), 8 dintishori+4 canini+7maselutze
21.10 - David (paganika), 8 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani)
26.10 - Calin (franceska1), 8 dintishori+4 maselutze, poze
28.10 – Teresa Natalia (kimm), 5 dintishori
30.10 – Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 8dintishori+4canini+4maselutze, poze
30.10 – Iustin Andrei (andreea29), 8 dintishori+2 maselutze

BOBOCEI DE NOIEMBRIE

02.11 – Mario (Dia27), 8 dintishori+4 maselutze
02.11 – Arianna (irinuta78), 8 dintishori+3 canini+4 maselutze
05.11 – Maia Gabriela (Awa), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
08.11 – Andrei Darie (roxanamirela), 8 dintishori+2 canini+6 maselutze, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze, poze
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori+4 maselutze
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori+4 canini+6 maselutze, poze
29.11 - Radu Petru (Gabman)

Avem 13 fetite si 21 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici!!!

Gravidute
: Gabman (25 saptamani) si Hermine (23 saptamani), sarcini usoare si nasteri si mai usoare!

Aniversari in ianuarie:
3 ianuarie – Ruxi_mici
5 ianuarie – Teodora29, Bdelmari
13 ianuarie – Dia27

Aniversari in februarie:
9 februarie – Lili_R
15 februarie – Alexasicoe
20 februarie - Franceska1

Aniversari in martie:
17 martie – Irinuta78
22 martie – Bblusa

Aniversari in aprilie:
23 aprilie – Ralus

Aniversari in mai:
4 mai – Margot
13 mai – Kimm
18 mai – Ursulina
19 mai – Awa
25 mai – Kikilinis

Aniversari in iunie:
3 iunie – Vlad_lutic
17 iunie – ANA_B
23 iunie – Adnas, Lorentap

Aniversari in iulie:
2 iulie – Roxanamirela
9 iulie- Sophia3

Aniversari in august:
23 august – Hermine

Aniversari in septembrie:
2 septembrie – Andreea29

Aniversari in octombrie:
10 octombrie – Ancastefan

Aniversari in noiembrie:
2 noiembrie - Amani
4 noiembrie – Anima_dia
26 noiembrie - Liabalmez

Aniversari in decembrie:
10 decembrie – Dana_lutic
30 decembrie - Bavi

Multumim, Viuta, pentru colajul surpriza, cadou la aniversarea de 1 an a boboceilor frumosi si pupici pentru Lili _R ca l-a postat!

Cum se pot posta fotografii pe site:

http://www.parinti.com/Cumsapublicpozep...32102.html
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.fototrix.com/
http://www.pikipimp.com/
http://www.mypicx.com/

Bebelusii toamnei 2006 ......si am crescut impreuna: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,
31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,
61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,72,73,74,75,76,77,78,79,80,81,82,83,84,85,86,87,88,89,90,
91,92,93,94,95,96,97,98,99,100,101,102.

Boboceii toamnei 2006……si mai crestem
:1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16, 17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46, 47, 48.

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

30.10.2009 5:49     citat 

La Multi ANi tuturor sarbatoritilor.
Suntem si noi prin zona dar cu timpul foarte limitat din pacate.
Iarina este bine cu gradinita, nu s-a mai imbolnavit de vreo 3 saptamani, sper sa nu mai fie probleme de sanatate.
Din pacate ma pregatesc cu Miruna pt a-i pune piciorusele in aparat gipsat. (displazie de sold, nu foarte severa dar depistata tarziu)Pe 12 noiembrie suntem programate pentru aceasta interventie si nu va spun ce emotii am , mai ales ca se face cu anestezie generala.
Va imbratisez cu drag si va doresc tututor numai bine.

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

31.10.2009 10:38     citat 

adnas, multa sanatate! sa fie totul bine si sa treaca repede timpul sa scapati de aparat! sarut

am intrat repede ca timpul e tare scurt zilele astea.
am stat acasa iar in medical cu edy - faringoamigdalita acuta. am vizitat urgentele de 3 ori, plus vizite la orl. acum e mai bine, mai trage ceva cu nasul si cu tusea. dupa esecuri repetate cu diverse siropuri a primit Sinecod - este singurul care a functionat. nu va spun ca s/au speriat doctoritele de la urgente de felul in care tusea. nu exagerez deloc, la fiecare 30 secunde tuse de groaza, ramanea micutul fara aer.
am reusit sa luam si aparat de aerosoli, l-am gasit la oferta la 250 lei, dar la cate drumuri am fi facut la spital dadeam si mai mult pe el.
la gradi nu au facut nimic de halloween. intrebasem eu saptamana trecuta sa stiu daca merg sa iau costum. mi/au spus ca tin doar sarbatorile noastre.
am avut si musafiri, un nasic mic cu probleme, cu mers la doctori cu plans noaptea ( de care sincer m/am dezobisnuit), in concluzie o saoatamana tare grea. dar ma bucur ca totul s/a rezolvat, edy e bine, si de luni intram in ritmul nostru normal.
sanatate multa mamicilor si puilor bolnaviori si multi, multi anisori celor care s/au aniversat. sarut sarut sarut
din pacate, timpul meu a expirat! trist

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

31.10.2009 8:57     citat 

Adnas wow, o sa fie neplacut pentru ea.
Nu prea inteleg cum depistata mai tarziu?
La 4 luni nu vi s-a recomandat ecografie pt sold?Ca stiu ca pe la acea varsta se vede bine (Ruxi stie mai multe ca ea a trecut prin asa ceva!).
Sanatate multa!

Bb prin ce ati trecut! surprins surprins
Sanatate maxima lui Edi!
Il pupacim!

"Punga " asta cu "ia atitudine" ma deranjeaza rau, ca imi blocheaza pc-ul. Campania e buna. foarte fericit

Toate bune!

rox

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

31.10.2009 10:14     citat 

ouf, sanatate multa tuturor!!!

eu dau cam rar jenat desi-s in vacanta (sau poate tocmai de aia rad )
sintem bine cu totii, Elouan fara boli fara nimic (o fi echinaceea pe care i-o dau de prin septembrie confuz ), vad ca din fericire nu se prinde nimic de el

aniversarea fu...ah, sarbatorita de mai multe ori, un Elouan tare fericit printre copii si mai ales cadouri (pozele le-am pus pe blog, in momentul asta nu se afiseaza, nu stiu de ce...?!)

cum am fost amindoi in vacanta saptamina asta, am incercat sa il amuzam, sa iesim in ciuda vremii urite (brr, iarna e tare aproape)

intr-un oarecare stres, am gasit casa, am ales sa tratam direct cu proprietarul, toate demersurile sint luuungi tare, cam in trei luni poate sintem in sfirsit "la noi acasa" zambet

ah, fac orele de conducere... nervos tare-s bleaga si moale, imi explica si mie una din soferite cum sa devin mai agresiva pe strada??? foarte fericit ca-mi zice monitorul de fiecare data ca facem plimbarea "cu bunicuta", in ritm de privit peisajul, doar pe autoruta ajung si eu la viteza a cincea foarte fericit
si nu de alta, dar imi ramin inca doar patru ore din cele incluse in contract, dupa care platesc 41 de euro ora nervos asa ca pina sa dau examenul cred ca tre' sa mai scot vreo citeva sute, si asta ma exaspereaza plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

01.11.2009 9:12     citat 

multa sanatate tuturot bolnaviorilor

sarut sarut sarut sarut

adnas va tinem pumnii sa fie totul bine si sa treaca repede sarut sarut sarut
Imi amintesc foarte bine de perioada in care Alex a stat 6 saptamani cu piciorusele in gips. El s-a obisnuit repde ( cateva ore ) noi insa sufeream de numa .

BB

sanatate mula si voua sarut sarut sarut sarut sarut sa nu mai treceti prin asa ceva !
Pupacim micul print

Theodora29 ma bucur sa aud ca Elouan e bine , sa ramana tot asa !
Felicitari pentru casa !
Despre condus ... ce sa iti zic .. curaj , in Franta traficul e mult mai civilizat decat in Romania .....mie imi place la nebunie sa conduc ...eu am carnet si pentru categoria A ( Motocicleta ) . Cand intalnesc nebuni si figuranti in trafic ii las pe ei sa se bage, sa faca ce or vrea , atata timp cat eu sunt in siguranta trag cu ochiul In oras nu am nici un fel de problema , chiar daca traficul e cateodata infernal iar politetia in trafic si condusul preventiv in Romania lipseste cu desavarsire.

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

01.11.2009 9:19     citat 

pun cateva poze cu noi :

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

01.11.2009 11:25     citat 

hermine, faine pozele!! sarut
e'i, cu condusul...hum, civilizati sint prin comparatie cu Ro, dar tot sint care te urmaresc prea de aproape sau iti taie prioritatea nervos
dar nu asta-i buba mea, ci ca nu indraznesc sa infing piciorul in acceleratie...adica in oras sint limitari de 50 km/h, eu rulez la 45; 30 il respect bine; cind ies, in general limita e de 90 km/h, dar eu ramin pe la 70, mai ales daca sint viraje...;doar pe autoruta rulez corect, ca n-am de ales foarte fericit (110)
problema e de ritm, ramin prea mult timp la viteze mici...ei, le-oi rezolva eu foarte fericit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 2 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

02.11.2009 9:31     citat 

buna dimineata.

bavi, intamplator am dat peste urmatorul medicament http://www.ewopharma.ro/images/ewo/isoprinosine.htm. daca citesti atent, prospectul il indica pt tratarea molluscum contagiosum. asta este ceea ce are boris? l-ati folosit deja?

eu sunt un pic ingrijorata ref. la gripa porcina. ma gandesc sa-i fac lui tedi vaccinul, pt ca din pacate la gradi sunt fff multi copii ai caror parinti pleaca f des in strainatate si mi-e sa nu pescuiasca ceva de la ei.
in plus, de frica ei, e posibil sa nu plecam nicaieri de sarbatori. trist

sanatate tuturor.

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

02.11.2009 10:28     citat 

kiki, la acelasi lucru m/am gandit si eu. dar ce vaccin? ca am inteles ca cel contra gripei porcine inca nu a ajuns in tara.
fetelor, lu' fi/miu ii place la urgente prostit . ieri la 6 dimineata eram in Grigore alexandrescu la ortopedie. urla de dureri de glezne si laba piciorului. cand am ajuns acolo nu/l mai durea nimic. oricum am primit un set de analize de facut.
teo, bafta la scoala. sa stii ca nici eu nu merg foarte tare. mai ales in oras. in afara orasului pe european rareori ajung la suta. parerea mea este sa conduci in maniera in care te simti stapana pe masina.
pupicei lui alex! tare frumusel e! sarut
rox, multumim! sarut
voi cum sunteti?
dupa o saptamana de absenta, astazi nu a plans la gradi. dar tot imi spunea dimineata ca el tot mai e bolnav si trebuie sa stea acasa! foarte fericit
i/a spus si lui miss: gu moning! si i/a povestit tot ce a facut acasa, ca a fost la doctori, ca a luat siropele.........
ce sa mai, ne/am adaptat! si tare ma bucur!

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 14 ani, 2 luni

02.11.2009 10:35     citat 

Kiki multumim mult, l-am folost si nu a avut nici un efect scot limba le-am cauterizat acum 1 luna la Lasermed si de atunci nu a mai aparut nici una, urmele de la laser aproape au trecut toate, i-am facut sapt. trecuta toate analizele, inclusiv imunograma si au iesit f. bine zambet zambet
Boris ieri dimineata s-a trezit la 7,10 trag cu ochiul si il auzeam din pat, din camera lui cantand : buna dimineata draga gradinita, iti aduce mama un baiat si mai are si o fetita trag cu ochiul foarte fericit foarte fericit foarte fericit dar i-am explicat ca e duminica si ce bine daca dormea un pic mai mult trag cu ochiul trag cu ochiul

sus

Denunta
elmi

Copii
David: 15 ani, 5 luni
Edina: 13 ani, 3 luni

02.11.2009 6:27     citat 

bblusa ( scuze de interventie scot limba ) aceeasi problema (aparent) am avut-o cu David acum cateva luni si a fost diagnosticat cu artrita reactiva. Noi am fost la Budimex la urgenta, cand am plecat de acasa urla de durere si acolo alerga ochi peste cap

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 2 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

03.11.2009 9:13     citat 

pediatra mea nu este de acord cu vaccinul impotriva gripei porcine.
asa ca... eu sunt un pic disperata. (mai mult chiar!) trist

sanatate tuturor.

elmi, sanatate si pisicului mic. imi pare rau ca ati avut probleme.

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

03.11.2009 11:57     citat 

Kiki nu fi disperata, nu te ajuta.
Ia masuri de precautie. Circula pe net tot felul de informatii cu privire la prevenire.
Vaccin daca faci(sa presupunem) tre sa faca toata familia si cine intra in casa, vaccinul nu te protejeaza 100% de boala. Plus ca ce contine e sub semnul intrebarii, inca, si poate afecta pe mai tarziu (cica, inca nu au demonstrat).
La gradi la D ne-au interzis sa intram in gradinita - masura de prevenire, parintii au adus argumente sau si-au spus punctul de vedere, iar acum avem voie in gradi cu masca la gura (dar masca se schimba macar zilnic, nu se pune aceeasi masca).
Am inteles ca primii vaccinati vor fi cei din domeniul medical, studentii din Bucuresti si Iasi.
Ca prevenire din ce am citit eu: spalat pe maini f des, mancat echilibrat, cu accent pe vitamina C si zinc, suflat nasul daca e cazul mai des si spalat nasul cu o soluti ede apa calda si sare, facut gargara macar o data pe zi cu apa sarata calda, baut lichide calde, crestere aimunitatii organismului (practic).
In rest, Fereasca cel de Sus!

Hermine am vazut o burticutza si un baiat superb.............frumos foc!Iar ochii lui ma fascineaza! sarut
Sarcina usoara in continuare!

Teo sfaturi nu am referitor la condus pt ca eu nu am permis si nici nu voi avea. Nu ma atrage! foarte fericit
Echinacea sub ce forma a primit-o Elouan?

Bb
scumpul de el! sarut
Sa ne zici ce iese la analize!Sanatate!

Bavi
rad

D. a dormit la gradi, ieri a fost prima zi. A plans putin dupa care a adormit printre primii. Aveam mari temeri pt ca el adormea doar la san.
Vineri il serbam la gradi, va avea tort si personaj Tweety. Duminica avem petrecere cu prietenii lui, la mama mea acasa ca e mai mult spatiu.
Eu am mult timp la dispozitie si nu stiu ce sa fac mai intai. Asa ca ......am ales sa ma odihnesc, ca de luni............gata!

Sanatate sa avem ca e mai buna ca toate!

rox

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

03.11.2009 12:05     citat 

Mario, 3 ani!

Arianna, 3 ani!

rox

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: