· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(133)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(133)     
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 5 luni

04.11.2009 11:52     citat 

Vaiiii Suns nu puteam suporta sutienul mai deloc, ma mancau sanii ingrozitor si ma deranja, tot timpul trageam de el prin oras, dar na era vara, aveam tricouri, trebuia sa port jenat , ce sa mai zic de tampoanele pt. sani, le puneam si nu cred ca le tineam mai mult de jumatate de ora prin oras surprins ,trebuia sa le scot rad .
Chiar asa bine ca a trecut prostit

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 3 luni

04.11.2009 11:59     citat 

Anca...lasa baiatul in pace. Nu-i e foame. Am citit si eu pe undeva etapele somnului la bb... nu sunt ca la noi, si daca-i e foame simte imediat. Deci Raul e un copilas care mananca probabil mai mult la o masa si ii tine mai mult de foame. Nu vrei sa facem schimb pt o noapte?... asa cat sa te saturi de urlete de foame noaptea? Daca as face cum recomanda unii sa-i fac program fetei... ar muri cu siguranta...ori de inanitie, ori de plamani... Ce bine de tine ca dormi noaptea! sarut Te invidiez! scot limba

sus

Denunta
alexxya

Copii

04.11.2009 12:12     citat 

Rome... de exemplu acum a adormit si a dat drumul sanului. Daca o pun in patut-si tre s-o pun ca n-am mancat de dimineata si mi-e o foameee- tre sa ma grabesc, totul contra cronometru. Se trezeste cam in 10-15min si urlaaa de zici ca n-a mancat de o sapt. Daca ar vrea tzitzi doar sa se linisteasca nu ar suge...ar sta probabil cu ea in gurita si s-ar uita pe pereti... zic probabil ca nu stiu pt ca ea chiar si mananca ca si cum nu ar fi mancat... si uite asa adoarme si iar o pun in patut... si totul se repeta pana cand ii ajunge lapticul in gat- nu glumesc deloc, se aude si at stiu la ce sa ma astept. O ridic si-ntr-un minut varsa surplusul de laptic timp in care ea urla de foame. Cam asta facem noi toata ziua Rome. Am incercat cu suzeta mai mult pt ca sta cu gurita deschisa cand iesim afara, dar nu o accepta si pace. O mai dau cu bonisan si o molfaie ea pana se duce gustul si apoi o arunca si plange. Nu papa cand doarme profund-f rar ziua, cand face baita-dar at sta cu gurita deschisa si mai intra apa, o aud cand inghite...ma chinui tare sa nu-i intre si sapun... si cam atat. Noaptea, in general, sta mai mult fara sa manance-macar atat. Dar noaptea trecuta nu a intrat in general

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani, 3 luni
mara: 12 ani, 6 luni

04.11.2009 12:14     citat 

sal”
noi raportam un ochisor inlacrimat si cu usoare secretii.
yubi, ti-au raspuns fetele, mulge sa se inmoaie si pune bble de cate ori vrea, la san. E important sa prinda si areola, nu numai sfarcul ca sa poata goli bine. Culcata ar fi bine pentru operatia ta, sau sub brat.
ursch, bine faci cu datul lucrurilor. E mai uman sa nu fii materialist.
biencut, asa imi curg si mie, cand sunt plini, ca acum s-a reglat f bine cererea-oferta.
ICE, mult inainte, tuturor. imediat diversificam.
Alexxya, asa face si a mea, cu suptul, dar o las dupa cum vrrea ea si e din ce in ce mai bine. Taaa-ddaaaaaam! -- se reduc colicile, avem seri mai linistiteee!
niko la fel,

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

04.11.2009 12:14     citat 

mi ca poate nu se satura. a mancat si ieri inainte de somnul acela lung 15 minute. si cand va "aud" pe voi ca stati cate o ora cu bb la san.... sunt super fericita ca doarme noapte, sper sa o tina tot asa.
feteleor noi sambata avem botezul si avem un pic de emotii. facem acasa si am inceput deja pregatirile
yubi superb baietelul tau

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 5 luni

04.11.2009 12:16     citat 

Ciudat oricum, daca da afara si apoi ii e iar foame trist , te termina

sus

Denunta
alexxya

Copii

04.11.2009 12:31     citat 

Mie-mi spui Rome? M-am obisnuit totusi nu ma mai sperii. Varsa numai ziua cand mananca asa mult.
Ce super. Ralus! Scapati de colici ca deja aveti peste 3 luni. Sunteti mari de acum
sarut
Anca, succes cu pregatirile pt botez, sa aveti o zi frumoasa. Nu te stresa prea mult, sa nu influenteze lapticul.

sus

Denunta
alexxya

Copii

04.11.2009 12:39     citat 

Eu fac o proba azi. Fata nu mai are colici asa de pronuntati iar pt ca am inceput iar cu bonisan. Am baut de dimineata o cana cu lapte...si astept. In rest o sa mananc ce am mancat si pana acum. Sunt curioasa daca intr-adevar laptele ii face rau... ca parce n-as fi asa sigura. Poate a fost o coincidenta. Si bine ar fi, ca am deficit de calciu deis mananc oua si unt in fiecare zi. Cam in cat timp intra alimentul in lapte?

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 12 ani, 4 luni

04.11.2009 12:43     citat 

Da ce harnice ati fost fetelor. In primul rand..nikodumi si al meu face asa de vreo luna, fara sa-si traga piciorusele ca la colicii clasici. Prima data m-am speriat si am chemat dr acasa foarte fericit Parerea mea e ca sunt balonari...pt ca atunci cand il pun pe burtica se linisteste intr-un final si trage partulici jenat Dar agitatia asta continua a lui m-a speriat tare la inceput.

Fetelor voi cat calciu dati la bebe pt profilaxie? Mie mi-a spus acum ca are 5 kg sa ii dau 10 ml/zi timp de 10 zile urmatoarele 3 luni pt ca e sezonul rece. Mi se pare cam mult... confuz confuz

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 12 ani, 4 luni

04.11.2009 12:47     citat 

[b]alexxya[/b], eu stiam ca in 3 ore. Cand beam lapte sii ii dadeam mai mult de la san la bebe al meu se auzea in burtica lui "clocotind"tare de tot.

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

04.11.2009 12:54     citat 

alexxya mersi chiar am nevoie. nu cred ca laptele ii face rau. eu am avut zile cand beam mai mult de 1l de lapte pe zi si raul nu a avut nimic. adica nu l-a durut burtica. acuma nu stiu daca difera de la pers la pers

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

04.11.2009 12:56     citat 

Salutare!
Suntem si noi prin zona !
Va pup ,o zi buna! sarut

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

04.11.2009 1:04     citat 

salutare bubu_stefi o zi buna si tie

sus

Denunta
ralus

Copii

04.11.2009 1:06     citat 

pana scriu euuu.... eram cu o pagina in urmas.
so,
rome, bine ca s-a rezolvat. eu am avut canal infundat acum o luna surprins cu putin muls/alaptat tot dintr-un san/ bepanthen s-a rezolvat.
anca, nu ar dormi bb daca ar fi flamand/insetat. Un bb sanatos are somnul usor, in cicluri care-l protejeaza de infometare.

sus

Denunta
ralus

Copii

04.11.2009 1:09     citat 

----------
alexxya a scris:
Eu fac o proba azi. Fata nu mai are colici asa de pronuntati iar pt ca am inceput iar cu bonisan. Am baut de dimineata o cana cu lapte...si astept. In rest o sa mananc ce am mancat si pana acum. Sunt curioasa daca intr-adevar laptele ii face rau... ca parce n-as fi asa sigura. Poate a fost o coincidenta. Si bine ar fi, ca am deficit de calciu deis mananc oua si unt in fiecare zi. Cam in cat timp intra alimentul in lapte?
----------

intre o jumatate de ora si 2 ore

poate fi laptele. proteinele bovine trec in laptele matern
bubu, sarut
smiri, fetele din bucuresti, cum stati cu frica de gripa?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: