· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(133)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(133)     
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

04.11.2009 7:28     citat 

N-am apucat sa vad. Despre ce e vb?

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 3 luni

si eu am nazomer... ce au zis despre??? chiar l-am folosit o sg data si pe fetita... ce au zis?

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

Alexya, si mie imi zecea dr sa suga Meli cate 20 de min la un san 20 la celalalt 20 si sa manance din 3 in 3 ore. Ea ori statea 5 min ori o ora. Si de fiecare data ma lasa cu uh san nesupt. Astea sunt deja niste sfaturi teoretice care de multe ori se pot respecta la lp. Si nici atunci pt orice bebe.Salvarea ar veni daca ar accepta suzeta care nu i-ar face chiar rau. Citeste in mama si copilul la sectiunea 2-3 luni. sarut

Ca un anumit lot contine o subst care arde mucoasa. Si o fetitza a patit-o.

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

04.11.2009 7:30     citat 

zicea cineva de vecini care renoveaza. la mine langa bloc se mai construiesc 3 blocuri din care unul e aproape gata unul e pe la mansarda iar la unul acum ii toarna fundatia, deci va dati seama ce galagie e ca merga masinile alea non stop si ziua si noaptea cand toarna. bun asta trece am inceput sa ne obisnuim cu galagia daca ne-a trebuit bloc nou.
dar problema e ca nu suntem decat 6 familii in tot blocu si in jurul apartamentului meu nu locuieste nimeni deci toti peretii sunt bocna. drept urmare la noi e destul de frig. si acum vine intrebarea la voi in casa ce ttemperatura e pt bb? dar cand ii faceti baita ce temperatura faceti in camera? eu sunt stresata ca centrala noastra nu prea face fata si nu pot incalzi camera lui bebe(nu mai zic de living care e de 3 ori mai mare) cum sa-i fac baita, daca se raceste? acuma asa bine doarme are body, salopetica si un pulover, e in sacul de doprmit si invelit ci o paturica in doua, dar e in living, in camera la el sunt doar 18.5 grade cum sal dezbrac la temp aia?
acum m-am descarcat si io, ma scuzatti plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 5 luni

04.11.2009 7:32     citat 

Buna fetelor.
Ce de bebei frumosi...
Fata mea si acum suge des.cred ca la interval de 30 -40 min si nu are colici deloc.
Mai nou si-a descoperit tele de ieri si e super entuziasmata. E atat de dulce de ne vine sa o mancam. A si vorbeste cu noi. Si cand intram in camera ne intampina zambind.

Si eu am o frica de gripa noua..offf. Si sotul a racit...a fost la dr si ia facut o injectie in brat si ia dat tratament... Sper sa scapam de gripa.
Va pupam dulce...

sus

Denunta
Loredana023

Copii

04.11.2009 7:34     citat 

Buna fetelor.
Ce de bebei frumosi...
Fata mea si acum suge des.cred ca la interval de 30 -40 min si nu are colici deloc.
Mai nou si-a descoperit tele de ieri si e super entuziasmata. E atat de dulce de ne vine sa o mancam. A si vorbeste cu noi. Si cand intram in camera ne intampina zambind.

Si eu am o frica de gripa noua..offf. Si sotul a racit...a fost la dr si ia facut o injectie in brat si ia dat tratament... Sper sa scapam de gripa.
Va pupam dulce...

sus

Denunta
urschuletz

Copii

04.11.2009 7:34     citat 

Anca, sarut imi pare rau ca aveti asa frig trist F bine ca ne spui. La noi sunt 25 de grade si cand fac baie fac in sufragerie ca e mai mult spatiu dar nu fac o temp anume. Dar daca Raul e obisnuit cu temp asta nu cred ca va pati ceva. Si atunci cand ii faci baitza ca sa nu te grabesti mereu cu imbracatul pune un calorifer electric inainte.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

04.11.2009 7:36     citat 

Loredana intra te rog pe mess ca ti-am scris ceva sarut Am mare nevoie de o informatie trag cu ochiul

sus

Denunta
alexxya

Copii

04.11.2009 7:39     citat 

Anca...incercati sa cumparati un radiator la 80 si ceva de lei...noi l-am luat din carefour...e destul de inalt, e cu halogen...noi am luat si incalzeste asa de bine! Creste temp cu 5 grade in 30 de min pe treapta mica... E ronson... Eu mi-am luat termometru de camera cand am nascut pt ca sunt f friguroasa si am mereu impresia ca nu e destul de cald... in camera tin pe vremea asta intre 23 si 25 de grade, la baita fac 27, dar nu las ala in priza peste noapte asa ca spre dimineata sunt si la noi 21-22 de grade. Fata e imbracata ziua la aprox 24 de grade in body cu maneca lunga, un costumas de plus, sosetute si atat. Noaptea doar in body si pantalonasi si bagata in sacul de dormit pe care nu prea-l suporta dar n-are de ales ca mami tine la siguranta ei sarut ... dar ea e f calduroasa...seamana cu ta-su...daca o imbrac prea gros curg apele pe capusorul ei si ma sperie...in schimb n-am vazut niciodata piele de gaina pe ea, sau sa aiba ea burtica sau spatele reci. Cred ca de-asta nu suporta nici sacul de dormit...dar n-am ce sa-i fac...dezvelita n-o las sa doarma...de ce? am eu un pitic pe creier ca poate se raceste brusc mai mult noaptea.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

04.11.2009 7:42     citat 

Deocamdata ii pun doar costumas in casa. Din plus asa imi plac ca imi vine si mie sa-mi pun. Si vb ta Alexya, si eu sunt friguroasa si am impresia ca si ei ii e frig.

sus

Denunta
Loredana023

Copii

04.11.2009 7:44     citat 

Si-a descoperit manutele. Scriu de pe tel.
Urschu o schimb si intru imediat.

sus

Denunta
alexxya

Copii

04.11.2009 7:48     citat 

A...dar la temp asta o tin in funduletul gol cam 30 de minute...imbracata in rest si cu sosete...apoi schimbam tot ce era in jurul ei ca face kk pe tot ce poate... si parca le cauta... Incearca sa iei radiatorul ala de care ziceam si incalzeste numai la el in camera daca vrei. Dar, 18grade cum ziceai tu nu e putin. Citeam pe undeva ca iarna cam asa trebuie sa fie in casa 18-19 grade. Eu nu am asa ca nu as suporta eu...cred fata s-ar simti f bine, dar m-a facut mama friguroasa si cand eram mica noi aveam toate radiatoarele de incalzit in casa-... de...unchi navigator... si stateam numai in tricou iarna. Asa ca nu e bine sa fie cocolositi ca nu se stie ce le ofera viata. Iar Raul al tau tre sa-ti spuna cum se simte. Uite-te la el... tremura, plange, se agita..e mai rece sau mai cald?

Mai fetelor... ce-au zis astia de nazomer...ca ma roade si pe mine curiozitatea si nu pot dormi la noapte

sus

Denunta
urschuletz

Copii

04.11.2009 7:50     citat 

Am scris: ca un lot contine o subst care arde mucoasa nazala. Si o fetitza din pacata a vazut pe pielea ei. Si au retras lotul au dat si nr ca cine are acasa sa nu foloseasca.

Sa vezi Loredana ce fata face Meli cand o tin pe gen si am joc cu piciorusele ca le vede si se mira rad

sus

Denunta
alexxya

Copii

04.11.2009 7:53     citat 

Intr-un final am descifrat ce si-a descoperit Lore... ca l-am pus pe sot sa-si dea cu parerea scot limba Super! Abea astept s-o vad si pe a mea cand mai descopera si altceva in afara de tzitzi... Chiar ...de la ce varsta se prind ei ca nu gasesc tzitzi oriunde s-ar afla? Intreb ca ma tot chinui s-o filmez si nu am baterie niciodata. Vreau s-o filmez cand cauta ea oriunde o pun. E atat de haioasa! Inchide un ochi, ridica sprancenele, deschide gura mare,= si da in stanga si in dreapta cu capul. A gustat tot ce se putea gusta in patul nostru. Imi vine s-o mananc cand o vad.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

04.11.2009 7:54     citat 

Alexya, ce haioasa esti cand ne povestesti, iar pe Diana imi vine sa o mananc ca mi-a imaginez. Mai pune si tu niste poze cu ea sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: