· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(133)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(133)     
anca_szabo

Copii
raul catalin: 12 ani, 2 luni
am nascut deja!

04.11.2009 8:03     citat 

pana n-a vent frigul adica de vreo 3 zile erau 20-20.5 grade in casa acum cum a scazut temp noaptea is reci manutele cu toate ca i-am dat manusi ca sa nu se zgarie pe fata, alte simptome nu are, decat cafoarte greu adoarme dupa ce papa, mie asa de frica sai fac baita la temp asta dar n-am ce face ca de 3 zile..., o sa ne grabim. acum ca l-am imbracat un pic mai gros nu mai are manutele reci si asa bine doarme,inca nu s-a trezit si n-a papat de la 14.20.

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 2 luni

04.11.2009 8:04     citat 

Eu am unnazomer de prin mai cred...l-am folosit eu in timpul sarcinii...n-am avut nimic de la el...si o sg data l-am folosit pe fata...deci cred ca nu facea parte din lotul respectiv. Doamne...ce tampiti...da ei nu fac testari inainte...cum asa?
surprins
Urschu...si cred ca am pe putin o mie de poze...avem 3 aparate de pozat si doua camere de filmat in casa plus ca am facut si cu telefoanele mobile... dar crezi ca eu le-am vazut... tre sa gasim si noi timp sa le descarcam... Ca sotul cu munca, iar eu cu fata mai greu pot umbla cu cabluri... da caut eu niste poze, sau cred ca fac maine cu aparatul meu si va pun o poza cu gusita ei... ar cam fi cazul ca am facut si noi o lunita de ceva vreme...
Meli isi tine bine capul la 3 luni? Ea si-a descoperit mainile? Ce face cu ele acuma?... Si cand o sa descopere si picioarele parca le baga si pe alea in gura nu?...Diana isi baga pumnisorii in gurita si ii suge...dar nu cred ca-si da seama ca-s ai ei.

sus

Denunta
alexxya

Copii

04.11.2009 8:13     citat 

Manutele si piciorusele sunt reci la bebei...da nu inseamna ca le e frig... sa le vezi pe ale mele pe plaja... sotul se racoreste punand mainile mele pe fruntea lui.. n-are nicio treaba...si a mea are manutele reci tot timpul...dar burtica si spatele-intre coaste...sunt calde

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

04.11.2009 8:15     citat 

A da isi tine capul si manutele si le freaca eu zic ca, croseteaza. E asa haioasa cand si le framanta. Si ea isi baga pumnii in gura amandoi daca se poate plus sizeta. Si sotul cand o tine la baie cu spatele spre mine sa o spal vrea sa ia si mana lui in guritza. Asta e instinctul lor.

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

04.11.2009 8:18     citat 

in rest e cald. si raul is baga pumnii in gurita si ii suge dar numai cand ii e foame. in spital asa l-a verificat asistenta daca ii e foame , i-a dus pumnul la gurita sa vada daca il suge foarte fericit . si raul a inceput sa povesteasca cu cate o vocala, abia astept si eu sa povesteasca ai mult,, sa rada in hohote, cred ca sunt momente unice.
eu nu am folosit deca o dat sau de doua ori in viata mea picaturi de nas asa ca nu imi fac probl, nu o sa folosesc nici pt raul, deci nu avem acasa nazomer. avem doar ce nea dat din spital dar nici nu stiu cum ii zice.
oare ceasul de la postari nu se poate regla? asa ma induce in eroare

sus

Denunta
alexxya

Copii

04.11.2009 8:22     citat 

Daca va imaginati asa ceva...pe aparatul meu n-am poze cu mine si broscuta... ea apare doar cu ta-su, de parca el ar sta toata ziua cu ea... da remediem noi situatie de maine scot limba Pozele cu mine si ea sunt pe aparatul lui... si mi-e asa greu la ora asta sa-i caut cablurile... asa ca pun o poza ca sa o vedeti pe fata...

Maine revin cu poze cu mine si ea... Cu ocazia asta... eu zic ca au aceeasi chelie...ea si sotul...el ii zice "frizura" scot limba

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

04.11.2009 8:25     citat 

ce dulcica si grasuna e ... sa-ti traiasca sarut sarut sarut
cred ca mai vb maine, ma duc sa ma intind un pic pana se trezeste raul. si cred ca nu mai are mult. pupici si noapte buna

sus

Denunta
alexxya

Copii

04.11.2009 8:28     citat 

Cu ceasul ala Anca si eu am avut ce-am avut prin vara...da m-am obisnuit acum...
Ce scumpa trebuie sa fie Urschu la baita sarut Sa o filmati sa o aveti amintire cand ii facea tati baita... ca maine poimaine vezi ca se face mare si nu stii cand...
Diana zmbeste, rade inhohote, se taraste pe pat-eu ii mut doar manutele in fata, isi baga pumnisorii in gura, spune aaaaa si eeeee si cam atat. De urmarit cu privirea nu prea o face decat daca ma misc foarte lent. Rade in hohote doar cand ii caut eu privirea si ma fixez in fata ei, altfel foarte greu repereaza ochii unei persoane...se uita la frunte, la burta... depinde... zic eu ca e normal...n-are decat o luna...

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 3 luni

04.11.2009 8:30     citat 

anca_szabo nu vrei la colaj??? sarut

Alexxya...ce falcoasa!!! sarut sarut sarut sarut sarut

o sa pun si cu a mea
rad

sus

Denunta
Loredana023

Copii

04.11.2009 8:32     citat 

http://picasaweb.google.com/lloredana02...NmWoqjlMQ#

http://picasaweb.google.com/lloredana02...NP70KCVIQ#

http://picasaweb.google.com/lloredana02...b39_SIvQE#

pozele de la botez,baitza si petrecere zambet

sus

Denunta
alexxya

Copii

04.11.2009 8:49     citat 

Aveti o printesa acolo, Lore! sarut Se vede ca va iubiti mult si sunteti o familie feicita! Cred ca a fost tare reusita petrecerea...se vede...

sus

Denunta
Loredana023

Copii

04.11.2009 8:50     citat 

ms mult alexxya...petrecerea a fost ft reusita foarte fericit voi cand aveti botezul?

sus

Denunta
alexxya

Copii

04.11.2009 8:51     citat 

Eu astept un moment sa se desparta asta mica de mine, sa i-o plasez lu' ta-su si s-o tai si eu la dus... macar atat sa ma relaxez si eu seara. Dar sa vedeti relaxare cand mi-o da dr liber la bai in cada... acolo o sa mananc, acolo alaptat... cred ca acolo o sa si dorm rad

sus

Denunta
alexxya

Copii

04.11.2009 8:53     citat 

pe 21 noiembrie-intrarea Maicii Domnului in biserica...pe fetita o cheama si Maria... dar nu facem cu petrecere...o sa fie doar in familie- parintii, nasii si un singur unchi... la masa la un restaurant dupa biserica si atat

sus

Denunta
Loredana023

Copii

04.11.2009 8:53     citat 

Te cred zambet
Cand ma gandesc ca noi cand am renovat am scos cada si am pus cabina....eh ma duc la soacre-mea cand vreau baie rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: