· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(134)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(134)     
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 2 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 3 luni

05.11.2009 1:59   Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(134)  citat 

----------------------- ------- -----------

-------------------------------

-------------------------------------------

______________________ ______________________

andreeameme.....................DPN 19.11.2009

----------------------------------------------

abramburica.........................DPN 14.12.2009 **baietel**Marius Daniel Laurentiu
biencut....................................DPN 25.12.2009 **baietel**

Avem 4 burtici

---------------------------------------

--------------

Tamy......................Teodora07.05.2009-3030gr
sunshineme......................Ema 15.05.2009-3280gr
ourBaby......................Carla-Alexia 19.05.2009-3050gr

--------------

Roxy_xyz..........................Vlad Andrei 06.06.2009-4200gr
alexandraS......................Lia -Sophie 07.06.2009-3550gr
SSimona..........................Albert 26.06.2009-3500 gr

---------------

Ankkka......................Antonia Maria 05.07.2009-2800gr
Anklichk...........................fetita 07.07.2009
Ralus...........................Mara 10.07.2009 3000gr
Urschuletz....................Melania -Alexandra10.07.2009-2850gr
Elena-Raluca....................Alesia-Alexandra16.07.2009- 3700 gr
Mirumati..........................Patrick-Elias 19.07.2009-3600gr
Vero-ioana..........................Catalin Stefan 19.07.2009-3900 gr
Jojo-Miha....................Larisa Gabriela 22.07.2009
Anthurium.......................Andrei 31.07.2009 3150gr

-----------------

AdinaG.......................Andrei 02.08.2009
corybalan....................Carina Maria 03.08.2009 3200gr
ICEMOON.................................Ksenia Maria 05.08.2009-3610 gr
Bubu_stefi................................Teodora 07.08.2009-3100gr
rome..........................................Lucas-Rafael 16.08.2009-3650gr
lorellayy.....................................Natalia Maria 19.08.2009-3650gr
ionelak.................................Emma 24.08.2009-4200gr
Loredana023...........................Rebeca 27.082009-3400gr
Crisugelu..................................baietel 27.08.2009

-----------------

Smiri..................................Eduard Teodor 10.09.2009-3600 gr
Nikodumi....................Aiyana Maria16.09.2009-3100gr
Alexya....................Diana Maria28.09.2009-3200gr
Bubulina77.................... Patric 29.09.2009
Ramona79........................Denis 29.09.2009

-------------

Cristyangeleu.................... Vlad Mihai 27.10.2009-3600gr
Crysy-m.................... Yanis Stefan 28.10.2009-3300gr
Yubi.................... Mario 31.10.2009-3400gr

Luna ianuarie
16.01.1981-S Simona
24.01.1977- crysy_m- Cristina Florentina

Luna februarie
04.02.1981- mirumati- Teodoru Raluca

Luna martie
02.03.1980-ICEMOON- Mizzi Alina-Maria
08.03.1982-AlexandraS
12.03.1988-vero-ioana

Luna aprilie
16.04.1980-Ankkka

Luna mai
23.05.1982- smiri- Mititelu Smaranda

Luna iunie
09.06.1981-Roxy_xyz - Ilinca Roxana Maria
21.06.1982-Alexxya
24.06.1980- lorellayy- Dan Andreea Monica
29.06.1984- Loredana023- Stoica Paula Loredana

Luna iulie
24.07.1982 - yubi

Luna august
04.08.1970- nikodumi- Dumitrescu Nicoleta
08.08.1983- bubu_stefi- Coseru Ana
28.08.1979- abramburica- Tanase Alberta
28.08.1980- urschuletz- Motorga Irina

Luna septembrie

Luna octombrie
20.10.1987-Sunshineme
18.10.1981-ourBaby

Luna noiembrie
03.11.1986- elena_raluca- Gherasamescu Elena Raluca
11.11.1983- anthurium- Ilina Cristina
19.11.1982- rome- Butulescu Romelia

Luna decembrie
05.12.1978-Tamy
19.12.1985- cristyangeleu-Oana Anamaria
26.12.1984- AdinaGr- Koutzohionis Adina

------------------------------------------------------------------------------------
Capitolul anterior

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
10 ani
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 9 luni

05.11.2009 2:14     citat 

Wowww suntem la colaj!! Multumin LORE !! sarut sarut sarut sarut sarut
Ce frumoase sunt pozele de la botez!! sa va traiasca printesa! sarut

Fetelor iar n-am dormit azi noapte! CHRISTA dr. mi-a spus ca sunt colici pt. ca al se strange tot si se inroseste si se aude o galagie la el in burtica! Ce altceva poate sa fie? Azi noapte i-am dat bonisan dar nu a avut nici un efect. Azi i-am luat sab simplex , sa vad , poate asta e mai bun. Tare nu vreau sa-i dau , dar cand vad ca se chinuie atat , nu pot sa il las asa. Incerc sa-l alin eu , dar daca il doare , asta e. El mananca la 3 ore pt. ca asa si-a facut programul , deci orele de masa le respecta. Eu beau ceai de colici 2 cani pe zi .si totusi , noaptea se foieste de nu stiu ce sa-i mai fac!

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 1 luna

05.11.2009 2:18     citat 

Lore...multumim!Superba noua poza de la avatarul matale! sarut
Crisu...pai daca nu te-au cusut acolo jos inseamna ca totul e doar o impresie...adica durerea. Luati-o si voi mai usor, adica nu ca ei, barbatii, totul din prima. Iatu fraiele in mana si stabileste ce si cum...ca el te iubeste si trebuie sa inteleaga. Si ma gandesc ca ar fi mai bine sa te duci la control, mai ales ca n-ai fost la 6 saptamani. Poate te-ai simti mai bine cand dr iti va spune ca totul e ok. Eu am facut ceza, dar daca as fi nascut natural nu m-ar mai fi vazut sotul in toata splendoarea mea 2 ani. Acum sincer nici noi nu am fi rezistat atat...cel putin al meu... ochi peste cap

sus

Denunta
crysy_m

Copii
10 ani
6 ani, 9 luni

05.11.2009 2:19     citat 

Azi am fost sa-mi scoata firele si l-am lasat cu mama. nu pot sa va spun cu ce grija am stat! trist trist Si dupa o noapte de nesomn , am uitat sa intreb daca pot sa fac dus , ca ma chinui de numai cand ma spal. Mi-a pus iar pansament si ma duc luni la control. Mi-a spus ca daca vreau pot sa schim eu pansamentul. Alexya tu dupa cat timp ai facut dus? Cu caldura nu stiu inca ce sa zic. BBl meu e cam infofolit ca imediat ii ingheata mainile , nasul , picioarele si ma 24 de grade in casa. Cred ca e friguros ca noi. Acum nici nu-si poate regla temp. corpului , asa ca prefer sa-l tin mai acoperi si sa-l dezvelesc atunci cand consider ca s-a incalzit , dar niciodata nu a fost transpirat! ce garsunica si frumoasa e Diana. Abia astept sa creasca si al meu mai mare , sa nu-mi fie frica sa-l iau in brate! rad
Ma duc sa pap ceva si revin!

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 3 luni

05.11.2009 2:34     citat 

Crysy eu am facut dus din spital, a 3-a zi parca si pansata la fel tot atat

Suns e superba chinezoaica ta rad

sus

Denunta
alexxya

Copii

05.11.2009 2:44     citat 

Crysy... am facut dus de a doua zi. Dr meu e mai neortodox la chestii de-astea. Mi-a spus doar baie in cada sa nu fac. ADica sa nu stau cu operatia in apa... in rest dus am facut dar mi-am luat fase de la farma...se pun pe operatie sa nu intre apa-sunt speciale, iar dupa dus le scoti stergi zonz si o tii uscata. Nimic altceva. Eu am avut seri cand am facut si fara fasa. Ca fara dus seara...no way!! si nu aveam fase... dar nu am avut probl.Dar la fel dr meu imi spune sa fac cat mai mult efort... ti-am zis e diferit...dar am carat si ridicat pana n-am mai putut si n-am avut probleme. Si nu infofoli copilul sa nu-l sensibilezi. Ei au oricum extremitatile reci... ca asa sunt bebelusii. Amea are mainile reci dar transpira la gat... nu te lua dupa temp extremitatilor...verifica spatele intre omoplati sau burtica...

sus

Denunta
Loredana023

Copii

05.11.2009 3:01     citat 

Merci de tot fetelor sunteti niste scumpe.
Roxy te-am votat la pampers. E un frumos vladut.

Noi am facut dupa o luna si o sapt..de fapt am incercat fara reusita. Am reusit abia dupa 6sapt dar cu multa atentie din partea sotului. Nu m-a durut cusatura deloc in schimb m-a durut in partea opusa si in interior. Pana la urma mi-a placut.
E normal sa lipseasca lubrifierea de aia preludiul dureaza de doua ori mai mult ca inainte. Eu am fost ft incordata tot timpul...cu panda dupa durere asa ca el s-a ocupat de tot. Dr mi-a recomandat gleitgelen...e un lubrifiant. Nu am avut nevoie de el dar a ajutat la psihic sa il am in casa.

sus

Denunta
Loredana023

Copii

05.11.2009 3:23     citat 

Ema ce bine iti sta... Esti frumoasa foc...
Eu ma apuc de aerisit prin casa..pupici

sus

Denunta
crysy_m

Copii
10 ani
6 ani, 9 luni

05.11.2009 3:25     citat 

La mine e un chin la dus , ca fac mai intai partea de sus , aplecata peste cada si apoi partea de jos , ca sa nu ud pansamentul. socat socat Si asa fac de a doua zi dupa operatie. la efort e super ok , parca nici nu sunt operata , dar cu dusul mi-a cam frica!

Cat despre iubeala cu sotul eu abia astept, chiar daca mi-e cam teama , dar mi-e dor de el de nu mai pot! Asa ca dupa cele 40 de zile de la dr. , ne apucam de treaba! cool cool

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 5 luni
Radu Stefan: 7 ani, 1 luna

05.11.2009 4:18     citat 

Multumesc Lore zambet pentru vot, se poate vota 1 data la 24 ore.
Daca mai doreste cineva sa ne voteze acesta este link-ul [...]

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 10 ani, 1 luna
am nascut deja!

05.11.2009 4:18     citat 

lore superba printesa ta, pt pozele de acasa ati chemat fotograf sau cine va facut? sunt foarte reusite. sunteti niste frumost toti 3.
ralus avem si praf cu gramada dar na ce sa facem...asteptam sa termine de construit. mai au inca 3 blocuri pe langa astea si gata ca nu le mai da voie sa faca decat case in zona asta, deci la anu cred ca scapam
La multe lunite, Antonia si Ksenia!
si raul doarme la el in patut, lanoi in pat sta doar cand mananca si cand ne jucam sau povestim in rest in patut sau in carucior la aer.
dar cu fularul ce aveti?care sunt motivele pt care sunteti impotriva lui. noi inca nu folossim pt ca nu avem si nici nu stam asa mult afara ca si voi, stam pe reprize de cate 10-15 min.
da pai vad ca la toate e mai cald ca la noi. si la noi erau 22 de grade primele zile cand am ajuns acasa si toata lumea zice ca era prea cald si am scazit treptat la 20-20.5 grade unde ne-am obisnuit. bineinteles ca aveam si un consum imens de 10-12mcubi la 24 de ore. si acum avem cosum mare si asta ma ingrijoreaza pt ca caldura nu e si de platit platesti de-ti vine acru. daca stie cineva cea mai buna metoda de a mentine caldura(izolatie?,calorifer in plus?)
sunshineme foarte frumoasa chinezoaica,sa-ti traiasca sarut

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 6 luni
Al mic: 6 ani, 10 luni

05.11.2009 4:24     citat 

Crysy eu aveam numai ganduri "murdare" cu al meu pana sa treaca cele 40 de zile. jenat rad rad primele dati insa a fost nasol la mine, in conditiile in care dr insasi a zis ca ii e teama ca m-a facut prea stramta. rad dar acele prime dati au trecut, slava Domnului. rad jenat

sus

Denunta
Percival

05.11.2009 4:28     citat 

roxy_xyz,postarea de link-uri catre concursuri cu vot este considerata cerseala de voturi.Va rog sa va abtineti de la a mai posta asemenea cereri,intrucit riscati sa primiti avertisment.

sus

Denunta
alexxya

Copii

05.11.2009 4:45     citat 

Anca...fularul se umezeste de la respiratia lui bb, apoi nu numai ca aerul ramane oricum rece, dar mai e si umed. E f periculos pt plamanii lui. Eu i-am luat fular dar nu sa i-l pun la gurita- nu de alta da sigur se apuca sa-l suga- dar sa i-l pun numai la gat, ca am o salopeta de iarna care nu se inchide chiar pana sus...bine, asta la iarna.
Sun... chiar zici ca e chinezoaica. E o frumoasa. Pt ce va trebuie?
Ralus..nu-i spunem Diana...nu stiu ca parca n-arata a Diana. Acum ne gandeam ca ar trebui s-o cheme Ana-Maria... na...noi si stolurile noastre. Ii zicem in toate felurile> broscuta la baita, grasa cand mananca, printesa cand pleaca tati sau ne e dor de el...depinde... vom incepe sa-i zicem pe nume la un moment dat...poate il si invata...
Noi am fost afara. E innorat, dar nu bate vantulsi nici prea frig nu e.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 7 luni
Zuza: 10 ani, 3 luni

05.11.2009 4:59     citat 

Loredana sunteti asa frumosi! si asortati! sarut sarut sarut

Pupici si micutei chinezoaice blonde! super costumul sarut

Anca ce program bun are printisorul. minunat!

Crysy ti-au raspuns intre timp fetele: fructele in primele sapt le mancam sub forma de compot- marul si acum il mananc asa ca altfel se irita zuza, peste la steamer sau gril, pui la cuptor fara pielitza, vita la gratar sau in ciorba. Cereale in fiecare dimineata si un iaurt pe zi, supe mai mult si apoi incet incet si ciorbe. Nu am mancat fasole uscata, dar am mancat fasole pastai, nu am mancat conopida, varza, mazare, fara prea multe condimente, nu am mancat rosii proaspete, fara ciocolata dar fac mereu chec sau praji cu fructe sau muffins cu fructe, fara carbogazoase, fara cafea. La sosuri putina ceapa si nu prajita.
Apoi incet dupa 2 saptamani am inceput sa mai gust din de toate: cate o jumatate de fruct nou sau cateva linguri din mancare sa vad de-i face bine, de a fost ok la urmatoarea masa luam mai mult. Cand avea in jur de 1 luna mananc ce gatesc pt toti, cu mai putine condimente si fara prajeli.
Nu te tine la regim, de ce nu esti sigura mananca putin pt inceput apoi ce-ti doreste inima- daca ti-e pofta inseamna ca organismul tau are nevoie de asa ceva.
Atentie la pere, prune ca in genere au efect purgativ.
Nu manca mai multe alimente noi o data in caz ca se irita sau face gaze sa stii cam de la care e problema.
Bea apa de poti peste 2l. Eu ceai nu am baut, nici ceai pt lactatie nici altfel de ceai ca nu-s fan.
Cu Ksenia nu am avut probleme cu colicii, dar la Keane singura alinare era sa-l culc la mine pe burta/piept, asa am dormit timp de 2 luni.

Va multumesc de urari si ii dorim Antoniei La multe lunite!

Imi cer scuze, dar zilele astea suntem intr-o alergatura continua si nu reusesc sa tin pasul cu voi plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: