· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(137)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(137)     
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 3 luni

10.11.2009 2:08   Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(137)  citat 

-------------------------------

abramburica.........................DPN 14.12.2009 **baietel**Marius Daniel Laurentiu
biencut....................................DPN 25.12.2009 **baietel**

Totul a inceput cu un .Si bucurie mare pentru ca vom fi .
Au urmat bucurie mare, vise, ganduri. Ne-am gandit cum vor .In final au venit.
Si avem 18 si 15 . Sa ne traiasca si sa fie sanatosi si norocosi.

Noi si comorile noastre:

---------------------------------------

Tamy......................Teodora07.05.2009-3030gr
sunshineme......................Ema 15.05.2009-3280gr
ourBaby......................Carla-Alexia 19.05.2009-3050gr

Roxy_xyz..........................Vlad Andrei 06.06.2009-4200gr
alexandraS......................Lia -Sophie 07.06.2009-3550gr
SSimona..........................Albert 26.06.2009-3500 gr

Ankkka......................Antonia Maria 05.07.2009-2800gr
Anklichk...........................fetita 07.07.2009
Ralus...........................Mara 10.07.2009 3000gr
Urschuletz....................Melania -Alexandra10.07.2009-2850gr
Elena-Raluca....................Alesia-Alexandra16.07.2009- 3700 gr
Mirumati..........................Patrick-Elias 19.07.2009-3600gr
Vero-ioana..........................Catalin Stefan 19.07.2009-3900 gr
Jojo-Miha....................Larisa Gabriela 22.07.2009
Anthurium.......................Andrei 31.07.2009 3150gr

-

AdinaG.......................Andrei 02.08.2009
corybalan....................Carina Maria 03.08.2009 3200gr
ICEMOON.................................Ksenia Maria 05.08.2009-3610 gr
Bubu_stefi................................Teodora 07.08.2009-3100gr
rome..........................................Lucas-Rafael 16.08.2009-3650gr
lorellayy.....................................Natalia Maria 19.08.2009-3650gr
ionelak.................................Emma 24.08.2009-4200gr
Loredana023...........................Rebeca 27.082009-3400gr
Crisugelu..................................baietel 27.08.2009

-

Smiri............................Eduard Teodor 10.09.2009-3600 gr
Nikodumi....................Aiyana Maria16.09.2009-3100gr
Anca_Szabo.............. Raul Catalin 27.09.2009 -3500gr
Alexya...........................Diana Maria28.09.2009-3200gr
Bubulina77.................... Patric 29.09.2009
Ramona79........................Denis 29.09.2009

-

Cristyangeleu.................... Vlad Mihai 27.10.2009-3600gr
Crysy-m.................... Yanis Stefan 28.10.2009-3300gr
Yubi.................... Mario 31.10.2009-3400gr

Luna ianuarie
16.01.1981-S Simona
24.01.1977- crysy_m- Cristina Florentina

Luna februarie
04.02.1981- mirumati- Teodoru Raluca

Luna martie
02.03.1980-ICEMOON- Mizzi Alina-Maria
08.03.1982-AlexandraS
12.03.1988-vero-ioana

Luna aprilie
16.04.1980-Ankkka
23.04.1986-Anca_Szabo

Luna mai
23.05.1982- smiri- Mititelu Smaranda

Luna iunie
09.06.1981-Roxy_xyz - Ilinca Roxana Maria
21.06.1982-Alexxya
24.06.1980- lorellayy- Dan Andreea Monica
29.06.1984- Loredana023- Stoica Paula Loredana

Luna iulie
24.07.1982 - yubi

Luna august
04.08.1970- nikodumi- Dumitrescu Nicoleta
08.08.1983- bubu_stefi- Coseru Ana
28.08.1979- abramburica- Tanase Alberta
28.08.1980- urschuletz- Motorga Irina

Luna septembrie

Luna octombrie
20.10.1987-Sunshineme
18.10.1981-ourBaby

Luna noiembrie
03.11.1986- elena_raluca- Gherasamescu Elena Raluca
11.11.1983- anthurium- Ilina Cristina
19.11.1982- rome- Butulescu Romelia

Luna decembrie
05.12.1978-Tamy
19.12.1985- cristyangeleu-Oana Anamaria
26.12.1984- AdinaGr- Koutzohionis Adina

------------------------------------------------------------------------------------
Capitolul anterior

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 3 luni

10.11.2009 2:14     citat 

Scuzati ca am pus link gresit....

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 4 luni

10.11.2009 2:19     citat 

Loredana023 saru'mana ptr listuta!!!

Vai ce de nasteri!!!!!!

Abramburica...iti tinem pumnii!!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Eu ma tot discut cu fimea...care o sa ma surprinda dar e foarte nervoasa ca nu poate sa stea in fundulet singura si nu poate sa ajunga la picioare...pe care sa le bage desigur in gura rad rad rad rad rad rad rad
Si acum mai nou cand ii dau manutele sa se ridice nu se mai ridica in fund ..isi incordeaza picioarele si direct in picioare...eu i-am explicat ca mai intai se sta in fund si dupa in picioruse..dar..nu sriu cu cine seamana asa incapatanata foarte fericit rad sarut sarut sarut sarut ...
vrem si noi afaradar la noi s-au adunat niste nori chiar cand vroiam sa iesim si vad ca parca ploua asa...burniteaza parca!!! trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 4 luni

10.11.2009 3:11     citat 

Ne-am intors si noi de la plimbarica ca ne-a bagat ploicica in casa. Am stat 3 ore, dar nu am prins-o pe Suns. Daca am vazut ca ploua... trist

Loredana, multumim de capitol! sarut

Elena, si noi am descoperit ca putem face abdomene rad Ce haioasa treb sa fie Alesia sarut

Crysy, pupam mamica si puiutzu ei sarut

Abramburica facem galerie cum sa nu sarut Ca doar pe Biencutz o mai avem si gata nu mai avem cui zambet

sus

Denunta
crisugelu

Copii
Stefan Alexandru: 10 ani, 3 luni
Dragos Mihai: 8 ani, 3 luni
am nascut deja!

10.11.2009 3:18     citat 

buna fetelor,
noi am facut vaccinul de 2 luni ieri..infarix se numeste si am inteles ca protejeaza si impotriva racelilor..ar fi foarte bine; bineinteles dupa vaccin a plans si chiar si azi a fost un pic marait dar l-am scos o ora afara si de cand am intrat in casa doarme si mananca ceea ce e f. bine avand in vedere ca azi noapte s-a trezit de vreo 5 ori trist
alexya..acum inteleg..fetele care au nascut natural au avut probleme cu viata intima..inseamna ca la mine a trecut cam mult timp de pauza si cred ca si oboseala isi spune cuvantul caci n-am pic de pofta de prostii...seara la 10 numai somn vad in fata ochilor...abia astept sa se culce cel mic sa ma bag in pat...eu care am avut insomnii toata sarcina acum adorm la minut nu gluma foarte fericit trebuie sa-mi revin cumva din oboseala si sa ma apuc de prostioare caci altfel o sa-mi fuga barbatul de acasa jenat ...nu prea stiu insa cum...voi cum reusiti fetelor sa faceti fata la tot ?? in plus sunt si obsedata ca mi-a ramas burtica si mai am si 5 kg de dat jos...ma simt f. urata...nu sunt exagerata ca am 49 de kg. dar nu sunt obisnuita sa am burta!
fetelor, cat priveste bebeii...vad ca vorbiti de kg. bune..al meu la 2 luni in cap avea 4,700...e prea slab??
a..si Alexya..daca fetita ta manaca asa mult la san de ce ii mai dai si lapte praf?? nu prea inteleg...eu nu am sufucient si al meu pe la 1 luna jumate cand il puneam la san urla...ulterior am inteles ca mi se dusese laptele..acum ii dau sa suga apoi completez cu lapte praf cat doreste.
ket..felicitari pt. bebel..sa fie sanatos si voios zambet

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 2 luni

10.11.2009 3:18     citat 

Am venit si noi de la dr... in sfarsit avem si noi dr de familie si chiar imi place. S-a mirat peste masura cand a luat-o in brate... mi-a spus ca asa copil greu la o luna mai rar... si da... are 6,100 kg si 54 cm. A consultat-o mult pana sa-mi spuna sa-i dau baby drink daca nu-i pot rari cumva mesele. Si ea e pt alaptae la cerere si nici ceaiuri nu recomanda in alaptare dar... a zis ca e un caz special pt ca mananca mereu. Mi-a zis sa-i dau san cand cere daca banuiesc ca este in puseu, dar ca-si distruge mucoasa stomacala mancand continuu in ritmul aceste. Nici eu nu as fi vrut sa-i fac program sau sa-i dau ceai, dar mi-e teama ca are dreptate. fATA mea de cand s-a nascut numai la san a stat. Si totusi... o sa mai astept pana la 2 luni sa-i dau sansa sa se regleze ea singura cumva fara sa intervn. O sa incerc s-o mai tin de vorba sa o plimb... desi pana acum n-a functionat. Referitor la icter a zis ca este iarna si o sa-i treaca mai greu dar ca nu e nicio problema. Pt iritatia de la fundulet mi-a recomandat de la faarma pasta preparata acolo la ei pasta petrini...cica e f buna. La cate am luat... mai iau una.
Dar tot nu stiu cum sa fac sa n-o mai las sa manance... suzeta nu mai vrea. o molfaie si cand vede ca nu vine laptic urlaaa... la san chiar mananca de cate ori o pun, nu-l foloseste pe post de suzeta. Cand doarme o vad sugand in somn... pana si n somn suge prostit plang sau sunt foarte trist Nu stiu ce sa fac. Sa introduc baby drink? Ce alte variante am?
Cica si acneea aceea de pe fata tot de la laptele meu, ca e prea gras.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

10.11.2009 3:48     citat 

Crisu, sarut nu-ti afce probleme cu kg, Meli avea la 3 luni 4800 si acum are 5400. Fiecare bebel cu ritmul lui. Doarme, e vesel? Asat e imp.
In leg cu partile intime asa din mers si dupa ce adoarme gaga daca mai avem chef. Si sotul e la fel de varza ca si mine prostit Cat despre timp mai bine numai vb. Am zile cand o iau razna pe campii. Dar se mai regleaza treaba in timp. Stau si ei mai mult cu ochii la jucarii, ganguresc mai mult si atunci te mai poti imparti pe la treburi.Imp e sa te poti odihni noaptea sarut

Alexya, sarut mi se par niste sfaturi f decente. Cum ai zis si tu mai las-o pana la 2 luni poate s-o regla.Nu stiu daca va accepta ceaiul pt ca ea are ceva mai bun acolo la tzitzi si face imediat dif. Dar eu as incerca macar odata sa vad ce se intampla.Dar nu exista nimic cu acre sa o distragi?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

10.11.2009 3:52     citat 

Vroiam sa va arat ce fatza de prodigy are dupa ce ii scot caciula cand venim de afara rad Va rog sa ne scuzati ca ne prezentam in pijamale rad

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 4 luni

10.11.2009 3:58     citat 

Meli esti fantastica!!!!! rad rad rad

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
10 ani, 1 luna
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 9 luni

10.11.2009 4:08     citat 

Super tare Meli!! sarut sarut sarut
ALEXYA sfaturile astea mi le-a dat si mie . Ai sa vezi ca o sa-si faca program de masa si nu o sa mai vrea tot tiimpul. eu ii mai dau cate o lingurita de baby calm si vad ca il bea cu placere!
ma duc sa calc , ca a adormit si la meu!

sus

Denunta
dannymammy

Copii
Nicole: 13 ani, 7 luni
Alex: 10 ani, 2 luni

10.11.2009 4:20     citat 

Buna fetelor

Iata ca de bine ce mi-am anuntat si eu intrarea in clubul vostru, mi-a crapat calculatorul si cateva zile am stat pe uscat.
Dar am revenit zambet

Cateva cuvinte despre noi: Alex s-a nascut pe 6 octombrie, la ora 2.45 a.m, cu 3kg135. Nasterea a fost ok, bebe ok, doar ca eu am facut niste depresii post partum si nici acum nu stiu daca sunt refacuta complet.....
Ma lupt din greu cu asta, dupa prima nastere am plutit pe un nor de fericire, nimic nu mi-a umbrit fericirea de a fi mama....
Ma uit la bebe si mi se umple sufletul de bucurie.....si sper sa nu mai plang.... Acum sunt bine, sunt muult mai bine decat in primele 2 saptamani cand ma zguduiam de plans si nu-mi gaseam pacea....Il alaptam pe Alex si lacrimile imi siroiau pe obraje de spuneai ca-i sfarsitul lumii....
N-am reusit sa citesc toate capitolele din urma, mai e cineva care a trecut sau trece prin asa ceva?

Dar sa lasam lucrurile triste....
Mai am o fetita, NIcole, de 3ani si jumatate, o minune de copil. Se poarta atat de frumos cu fratiorul ei, il mangaie, il iubeste, e atenta, nu e deloc geloasa....a dat dovada de foarte multa maturitate....

Cam atat despre noi. Inca nu m-am dumirit cine face listele si ce date trebuie sa va dau sa ma treceti si pe mine ....si nici cum pot sa adaug poze..dar azi sper sa ma <luminez>

Va urez o zi buna fetelor !

sus

Denunta
urschuletz

Copii

10.11.2009 4:28     citat 

Dany, ne bucuram ca ai putut intra. Eu sunt sefa cu plansul pe aici rad Bine glumesc toate trecem prin momente proaste. De plans, tristete si lista poate continua. Din fericire mai am si zile f bune. De ce simt asa nu stiu ca sincer vb ta ar treb sa fie o bucurie. Si eu ma straduiesc sa trec peste starile astea. Dar vb cu fetele aici cu cate o prietena(mai rar ce-i drept) si ma simt mai ok. Stiu ca suna egoist ce spun dar in momentul cand am spus ce simt si au spus si fetele ca in sufletul lor se intampla la fel parca am inceput sa ma simt altfel. Adica vreau sa zic ca nu eram sg care simteam asa.

Pai cu pozele procedezi asa...intri pe www.tinypic.com. Dai browse iei poza de la tine din calc dai resize la 640 parca, apoi dai up lod si astepti ca ti se vor afisa nsite coduri tu il copiezi pe cel cu URL si dai paste aici.
Daca vrei sa te trecem la listutza aici ne dai daca e numai data ta de nastere ca in rest ne-ai spus tot. Si bineinteles poza cand o vei posta o trece Loredana la colaj.

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 2 luni

10.11.2009 4:54     citat 

Buna fetelor!

dannymammy, eu am plans 3 sapt intr-una. Eu care ma dadea mare ca nu voi face depresie post-natala...ca depresia tine de taria de caracter...etc rad da de unde...tine de hormoni si atat. trist

urschuletz, melania e hainoasa tare. De fiecare data cand pui poze imi chem si sotul sa vada ce dulcica e! E o scumpa sarut

Am facut si noi vaccinul astazi, nu a plans decat f putin. Avem 5180, greutate absolut normala spun eu si desi nu suntem grasunei suntem voinici tare. Capul ni-l tinem f mult timp si de zambit zambim doar la jucarii...lui mami nu vrem sa-i zanmbim inca trist

Alexxya, mi se pare ok sa-i dai ceai in situatia asta. Faci bine ca mai astepti poate se regleaza singurica. Daca as fi fost si eu asa de calma si rationala ca tine ce bine i-ar fi prins lui bebe al meu. Eu am fost o panicata in adevaratul sens al cuvantului. Cand ma gandesc in urma ma apuca rasul...am chemat dr acasa pt toate nimicurile...am dat o gramada de bani la dri aiurea, bine ca bebe e sanatos si mama si-a revenit din agitatie zambet

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 2 luni

10.11.2009 5:01     citat 

Sa punem si o poza la 2 lunite zambet
Mi-a spus pediatru ca diversificarea o incepem la 6 luni. Chiar daca papa Lp tot la 6 luni se incepe?

[img][/img]

Ultima modificare efectuata de catre smiri la 10.11.2009 5:02, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 6 luni
Al mic: 6 ani, 11 luni

10.11.2009 5:01     citat 

Meliiiiiiiiiiii esti tare! Gie! rad

Dany bine ai mai revenit printre noi. La mine depresia a durat mai mult...abia pe la 3 luni m-am mai intremat. Bine si acum am momente... prostit dar din cauza ca stau toata ziua in casa singura, nu vad pe nimeni, nu vb cu nimeni.

Alexxyaaa unde e soarele maica? Mi-ai trimis ploaia. rad rad

Urschu am fost in plaza. M-a mancat...si i-am luat niste cizmulite asa de draguuuute.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: