· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii 2005-2006 ( cap.7)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii 2005-2006 ( cap.7)     
monica77

Copii
VIP: 16 ani, 3 luni
D-P: 9 ani, 4 luni

24.11.2009 8:47     citat 

scuze, mari, inseamna ca era babyboy. cool

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 16 ani, 5 luni
R: 14 ani, 11 luni

24.11.2009 10:19     citat 

vali asta e nr 1 cu mami nu stiu rad cand vine poate reusesc sa fac alta

sus

Denunta
nelus

25.11.2009 9:15     citat 

----------
monica77 a scris:
hmmm, mami nell isi ascute coltii... adica si-i arata. jenat

pe nelus am descoperit-o anul asta, constat ca a inceput sa fie mai transparenta.

----------

Ai dreptate! Eu eram BESTIA. Cand sunt suparata imi arat coltii. Probabil la inceput am salvat aparentele. Acum la noi e ca intr-o familie. Dupa luna de miere iti mai arati si obiceiurile. Ramane de stabilit daca vreti sa ma port "transparent", sau vreti sa ma prefac si sa ajungem la divort. Precizez insa ca si bestiile nu ataca decat cand sunt deranjate in mediul lor natural. Iar daca ma iubeste cineva cu adevarat, ma pot preface in print trag cu ochiul Asta ca sa ramanem in registrul povestilor.

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 16 ani, 5 luni

25.11.2009 9:22     citat 

neatza doamnelor,
" Eu! eu! eu !" (si ridic doua degete ca la tabla!) imi asum complimentul cu alba ca zapada, si se referea strict la aspect ! ca despre caracterul personajului de poveste nu ma pot pronunta intr-atit incit sa mai fac si-o comparatie/paralela... sa fim intelese, eu una mi-am facut o impresie despre fiecare (si e firesc), cumulind informatii si imagini "dezvaluite in toata splendoarea", care poate fi departe de adevar sau aproape ... iar pe unele dintre Dvs le-am aprofundat de-a dreptul si fac parte din viata mea si asta ma bucura sarut
deci... helena e o frumusete! foarte eleganta domnisoara ai, ambele poze sint reusite si isi merita locul in album.
pupy, poze cu copilul meu.... am cu zecile, insa cu noi doo trist chiar trebuie sa organizez o sedinta foto.
zuza draga mea e limpede ca pedeapsa trebuie dusa pina la capat daca ai enuntat-o ca avertisment si fapta ce trebuia penalizata s-a repetat. tu chiar te tii de cuvint si lectia invatata e un cistig pentru relatia dintre voi doua. am gasit ceva pe net si vreau sa-ti dau sa citesti, da un ping cind esti mai libera.
azi am zi de facturat prostit deci aglomeratie maxima pe capul meu.
spor la treburi!

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 16 ani, 2 luni
am nascut deja!

25.11.2009 10:18     citat 

Buna,fetele!
Sunt tare pe fuga ....asa ca scriu citeva rinduri si pe urma mai vb deseara trag cu ochiul cind sper sa termin tot ce am pe lista de facut prostit
Danielle foarte fericit super faine pozele sunteti tare frumoase amindoua sarut hai ca incep sa ma obijnuiesc cu culoarea parului tau trag cu ochiul ....
Helena este tare frumoasa si eleganta sarut
Fetele,deaceia am spus din timp cu pozele ...ca sa aveti si voi timp cind sa le faceti trag cu ochiul ...pina pe 1 decembrie aveti destul timp sa faceti si voi doua poze nu? scot limba
Va pupacesc pe toate....merg ca am de calcat ....curatenie....defapt de strins lucrurile de prin casa dupa tati si dupa Anna.....
O zi cit mai buna sa aveti fetele sarut sarut sarut sarut
PS: am visat ca ne mutasem in casa noua prostit ....cred ca nici in vis numai am liniste ...deaceia visez asa nu?......

sus

Denunta
nelus

25.11.2009 10:35     citat 

Si mie pozele Marilenei mi se par f reusite . Merita puse in albumul familiei.

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 16 ani, 3 luni
D-P: 9 ani, 4 luni

25.11.2009 10:46     citat 

nelus, asa sunt si eu, la inceput sunt politicoasa, retinuta, tacuta, dar cand ma familiarizez...sa te tii. E mai bine transparenta, duamna!
danielle, imi plac foarte mult pozele, Helena este foarte dulce!

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 16 ani, 5 luni
R: 14 ani, 11 luni

25.11.2009 1:16     citat 

sarut sarut sarut

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

25.11.2009 6:11     citat 

Buna,din nou foarte fericit
Vad ca nu prea se "inghesuie" nimeni sa trimita poze scot limba asa ca imi veni o idee trag cu ochiul deci m-am gindit ca puteti sa trimiteti si o poza de asta vara cu mami+copil...nu este neaparat sa faceti acum o poza noua....deci daca aveti o poza de asta vara in care sunteti impreuna cu copilul ,va astept sa mi-o trimiteti foarte fericit foarte fericit
PS: sper ca observati ca nu scapati cu una cu doua de mine scot limba sarut sarut sarut

sus

Denunta
nelus

25.11.2009 9:21     citat 

Vali, pana la 1 dec iti trimit una cu mine si Co fara haine multe. Poate ne lipim de tati sa ne faca o poza. Acum nu am poze mai noi de o luna de zile.

sus

Denunta
babyboy

Copii

25.11.2009 10:55     citat 

bonsoir!
am copil mare! prima seara fara biberonul de lapte!!! a baut din cana cu pai, cam jumatate din cantitatea de lapte pe care o bea pina ieri seara de seara din biberonul ei mult iubit. ieri a decis ca e copil mare si va bea din cana si azi s-a tinut de cuvint. nu mi-am batut deloc capul cu asta, n-am incercat nici o secunda s-o fac sa renunte la el, am zis c-o va face ea cindva, de la sine.... acu' nu ma grabesc sa dau biberonul la cos ca cine stie cind o apuca jalea, i-l las la indemina si va fi alegerea ei daca il va mai vrea sau nu.
nici nu stiu cum ma simt.... cumva regret ca se indeparteaza din ce in ce mai mult de etapa 1 a copilariei desi sint mindra de ea si fiecare semn de independenta pe care-l face.
mai e vreun copil de gasca cu biberon? thea n-avea la mare asta vara, desi doamna mama zicea ca acasa mai bea lapte din el, corina a renuntat demult, ceilalti copilasi?
pupy, m-oi poza , promit, sau caut poze cu noi doua miine pe laptopul de la birou, desi cu timpul nu stau bine ca e sfirsit de luna si implicit, balamuc.
cocoana nell, cine e in poza fara prea multe haine? matale cumva ??? wow... ni te dezvalui?? daca tot esti transparenta.... ma, v-am zis io ca e concurs de miss? rad

sus

Denunta
nelus

26.11.2009 8:24     citat 

----------
babyboy a scris:
cocoana nell, cine e in poza fara prea multe haine? matale cumva ??? wow... ni te dezvalui?? daca tot esti transparenta.... ma, v-am zis io ca e concurs de miss? rad
----------

Mi-ai dat emotii!!! Care poza?!!! Sotul m-a intrebat daca am incarcat gresit vreo poza rad L-am linistit! I-am explicat modalitatea de incarcare! rad

Corina a renuntat la biberon destul de repede, asta si pt ca mi-a fost teama de cariile de biberon. Se pare ca nu a facut carii la dintisori, dar are la masele..... Cool!

sus

Denunta
babyboy

Copii

26.11.2009 9:26     citat 

hehe....
" pana la 1 dec iti trimit una cu mine si Co fara haine multe"...
asta m-a derutat. cine e "fara haine multe"?

sus

Denunta
nelus

26.11.2009 9:31     citat 

rad rad rad rad rad

Aseara aveam aparatul foto la mine! Dar eram pe strada, incotosmanate.... Auzi madam!!!!! Esti pusa pe ÅŸotii! Monica cu gazele, eu cu hainele rad Bravo! Ne mai trebuie si un spirit ascutit ca sa redevenim gasca vesela!

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

26.11.2009 11:04     citat 

Buna!
Luana,din pacate noi suntem tot cu biberonul cu laptic ochi peste cap ...dar sincer nu il cere in fiecare seara....cind si cind il mai cere ...cind nu poate sa adoarma sau cind i se face dor de bibi scot limba ...
Felicitari pentru ilinca ca a reusit sa renunte la bibi foarte fericit sarut sarut doamne ce repede mai cresc copilasi astia! Curind vor merge la scoala.....
Fetele,legat de poze..nici eu nu o sa pun o poza noua noua...pun si eu una de asta vara ca acum nu sunt vopsita la radacini si nici nu am de gind sa ma vopsesc pina aproape de craciun...ca vreau sa mai las parul sa respire un pic....asa ca voi pune o poza facuta prin august-septembrie cred.....insa cu Anna voi pune o poza noua scot limba
Deci ....astept pozeeeeee...ca numai scapati de mine scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: