· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii 2005-2006 ( cap.7)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii 2005-2006 ( cap.7)     
pupy

Copii
Anna: 16 ani, 2 luni
am nascut deja!

15.11.2009 4:52     citat 

Buna,fetele!
Eu cind ma simt bine ..cind ma iau emotiile ...cind stresul si tot asa.....saptamana care vine am programare la mamografie ...sper din toata inima ca rezultatul sa fie bun ca si pina acum...poate o sa imi recomande si ceva pentru durerea de nodul si scap de op.....
Pe data de 18 merg la control.....daca aveti timp 5 secunde sa imi tineti si mie pumnii strinsi sarut ....
Cu casa....iar am sperante..sper sa nu fie sperante desarte........
maine vine o tanti sa vb din nou despre ap. nostru...sper sa reusim sa il vindem pina de sarbatori .....sa fim si noi linistiti in casa noastra....
Maine este ultima zi de antibiotic foarte fericit deja numai tusesc aproape deloc..doar dimineata cind ma trezesc in rest nimic foarte fericit si sunt tare fericita sa pot respira si eu cum trebuie scot limba ..
Anna si ea este ok...de maine merge la gradinita foarte fericit
Silviamures sanatate multa si sarcina usoara in continuare sarut te asteptam sa ne trimiti poze cu voi trag cu ochiul
Minteuam ma bucur ca ai mai dat un semn de viata sarut rad cit despre insuratoare mami mai ai de asteptat trag cu ochiul rad ...te asteptam si pe tine sa ne pui poze cu tine si cu nazdravanii tai sarut
Luana trag cu ochiul am vazut pozele cu ilinca si catelusul foarte fericit super dragalasa ilinca sarut
Danielleeu votez pentru pozele 3 si 4 ...intr-a patra iti sta cel mai bine trag cu ochiul sui culoare si tunsoare ...te asteptam sa ne pui si noua poze dupa ce te faci gagica trag cu ochiul sarut Pupam cocutzele sarut
Cit despre tortul ala cu printesa....nu stiu ce sa iti spun..ca nu l-am facut niciodata.....poate incerc si eu sa il fac zilele astea......dar nu promit scot limba
Osteffy nu pot descit sa iti urez sa ai parte de tot ce iti doresti ....sper insa sa nu stai prea mult timp departe de micutzul Rares
Sa ne ti la curent sarut Sper sa vi cu vesti bune ....
Va pupacesc pe toate sarut sarut sarut sarut sarut sarut merg ca m-am apucat de facut un tort scot limba si ma cam apucat lenea jenat asa ca tre sa trag repede sa il termin prostit

sus

Denunta
osteffy

Copii
Rares-Andrei: 16 ani, 5 luni

15.11.2009 8:42     citat 

Onush,tu stii ca imi esti tare draga ,dar inainte de a arunca cu pietre in mine ,mai bine ai pune intrebari ....deci eu il astept pe Rares sa vina aici rad ...asa ca,tu poti deduce ce vrei ...
Multumesc Pupy pentru urari ...si eu va doresc numai bine la toate !

sus

Denunta
Onush

15.11.2009 8:55     citat 

Steffy si tu imi esti draga si noi ne-am interesctat aici de multe ori de multi ani sarut
Imi e greu sa inteleg cum ai plecat fara el si mai ales cum va ajunge la tine de sarbatori. Ti-l aduce sotul? Mai important ti-l lasa definitiv sau pleaca cu el inapoi dupa sarbatori?

sus

Denunta
osteffy

Copii
Rares-Andrei: 16 ani, 5 luni

15.11.2009 9:52     citat 

Onush ...iti dai seama ca daca era bine nu alegeam aceasta cale ...apoi de venit vine cu ex-sotul meu aici ....cand va ramane definitiv nu iti pot spune ,pentru ca mai sunt multe lucruri de aranjat aici ...cand totul va fi ok ,va ramane aici cu mine!
Putem vb pe privat mai multe daca vrei trag cu ochiul
Va pup si aveti gija de voi !

sus

Denunta
silviamures

Copii
Patrick Alexandru: 16 ani, 2 luni
Cristian: 12 ani, 2 luni
am nascut deja!

16.11.2009 9:57     citat 

pupy iti tin pumnii in 18. Sunt sigura ca va fi bine. Trebuie sa fie bine ca doar ai de amenajat o casa azi maine.
Pupici si tie si Annei sarut sarut zambet

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 16 ani, 5 luni
R: 14 ani, 11 luni

16.11.2009 12:40     citat 

osteffy sper din tot sufletul ca ai facut alegerea buna si iti doresc din tot sufletul sa ai parte de ceea ce iti doresti alaturi de puiul tau . sarut
vali tinem pumnii si pentru control si pentru casuta sarut

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

16.11.2009 3:18     citat 

Buna,fetele!
Va pupacesc pe toate sarut sarut sarut sarut sarut
Astazi am vb din nou cu tanti care vrea sa cumpere ap. nostru si am ajuns la un numitor comun foarte fericit am cazut deacord la pret.....
Pe 18 dupa amiaza o sa vina sa vb despre acte pentru ca ea tre sa ia niste credit si are nevoie si de noi ca sa semnam ca o sa le vindem ap.....
Pe ziua aia de 18 o sa fiu tare agitata...dimineata mamografia..dupa amiaza actele.....sper din toata inima sa iasa totul bine.....
Ma doare stomacul de la stres jenat ....
ce bine suna ...craciun in casa noua foarte fericit ......
Va pupacesc inca o data si va multumesc ca va ginditi la noi si ne tineti pumnii sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
nelus

16.11.2009 9:37     citat 

Buna fetelor! Vad ca a intrat gasca in zona de probleme.

Vali, m-as bucura tare mult sa iti iasa Craciunul super, in casa noua si fara nici o operatie la orizont. Multa sanatate! Tortul cu ce ocazie?

Mari, cum e cu tunsoarea?

Steffy, multa intelepciune si sa fii cat mai repede cu Rares. Incerc sa nu ma exprim pt ca nu cunosc toate datele problemei. In principiu insa nu sunt de acord cu parintii care pleaca fara copii in strainatate. Timpul trece f usor. Pe de alta parte, pana acum am fost ferita de lipsurile financiare care imping pe unii la metoda asta. E adevarat ca unii pleaca sa aiba bani pt perdele, mobila, termopane.... noi! Ce sa spun.... Sunt impotriva! Acolo esti plecata cu noul partener?

Noi maine avem a 2a sedinta la logoped. Prima a fost pt "identificarea problemelor". Acum urmeaza prima sedinta de terapie propriu -zisa. Cred ca vom incepe cu F care la noi este P. Deja litera asta e lucrata cu mine, dar nu s-a automatizat in limbajul Corinei. Asa ca o va lua la inceput cu ce e mai usor de stabilizat. Am mari sperante si emotii. Parca ne pregatim de sesiune. Cam astea sunt vestile de la noi. Restul... nu mai conteaza!

Simona, ma bucur sa citesc vesti de la voi!

Claudia, cum te mai simti? Ai gasit vreo metoda pt calmarea durerilor? Cand mergi la Bucuresti?

Luana, pupici!

Cora, nu mai spui nimic? Nu am mai vazut de mult poze cu Thea.

Va pup pe toate!

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

17.11.2009 11:40     citat 

----------
Onush a scris:
----------
osteffy a scris:

Pot sa va spun ca sunt bine aici in spania ,doamne ajuta ,dar imi este fff dor de Rares care a ramas acasa cu tatal lui .....ma agit sa reusesc sa-i aduc aici de sarbatori,doamne ajuta!!
----------

Sa inteleg ca decizia de nu a face intelegeri cu nimeni si de a nu mai renuntat deloc la el a tinut vreo 4 luni. trist
Se pare ca mama ta si fostul tau sot au stiu ei ceva si declaratii de genul ...
----------
osteffy a scris:
Ce-mi doresc ........o viata linistita alaturi de copilul meu ,doar noi 2 ..........
----------

... nu erau tocmai adevarate.
Pacat! trist
----------

esti cruda trist

sus

Denunta
zuzalina

Copii

17.11.2009 11:55     citat 

raportu' zambet

poze cu fata n-am, ca-s inca suparata ca a trebuit s-o tund
in rest, eu am trecut prin niste mari ipohondrii....zinis este extrem de agitata cind este acasa....parca-i argint viu, pacatele mele...asa ca, pe baza hiper-activitatii&usor regres => vai de mine, daca fata are ADHD?! valeu, muica, ce ma fac?!
si m-am perpelit eu asa citeva zile, pina am vorbit cu educatoarea, care e licentiata in sociologie, deci un basic de psihologie exista....si i-am povestit cum fata mea bifeaza la 80% din semne, si ea a facut niste ochi mari "thea?! hiperactiva?! este cel mai linistit copil din grupa surprins " si eu da-i si explica-i ca uite ce ne face acasa, ca este diavol tazmanian, ca am zacut de vineri in pat cu angina si vertij de nervi facuti de mindra in juma' de ora, vineri trist si ea se uita la mine ca la omul nebun prostit asa ca macar m-am calmat, nu-i nici un sindrom, noi suntem de vina ca nu-i trasam reguli clare si ca are prea multe posibilitati de eludare a regulilor
asa ca am inceput procesul "am zis"...sa vedem ce iese...cu recompensa, evident scot limba

deci cam asta fac...ma dixtrez cu istericale si ginduri negre si droburi de sare....a! si colectionez cartoane, sa avem in ce locui la anu' foarte fericit

sus

Denunta
zuzalina

Copii

17.11.2009 11:59     citat 

stefy....ma bucur tare ca ne-ai scris....stiu ca ti-a trebuit mult curaj sa iti pui gindurile si sufletul pe "hirtie"
iti doresc din tot sufletul ca Sfintele Sarbatori sa-ti aduca linistea si implinirea pe care le meriti, suflet chinuit sarut sarut sarut sarut sarut te imbratisez cu drag si sper ca in curind sa ne spui ca ai reusit sa rezolvi toate problemele si ca sunteti impreuna, reuniti sarut sarut sarut sarut sarut

nell...nu-i cam mititica fata pentru logoped? se poate lucra bine cu ea? se poate concentra? sarut sarut sarut spor sarut sarut sarut si de la tine vreau vesti bune in curind sarut sarut sarut

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 16 ani, 5 luni
R: 14 ani, 11 luni

17.11.2009 12:18     citat 

nell sambata merg pun si poze inca nu stiu ce vreau confuz
zuza cam asa e si la noi cu helena la gradi e papusa si de o perioada in coace e dracusor acasa. ochi peste cap
legat de logoped aici e la mare moda . incepand cu 3 ani poti incepe sedintele ori din propria initiativa ori chiar e cazul si primesti trimitere de la pediatru.
da sa ne spui cum evolueaza corina sarut ca parca ma vad si eu cu pitica mergand . vorbeste in varful limbii si cuvintele pentru varsta ei le poceste rau de tot ..ochi peste cap
luana absenteaza e in mutare?

Ultima modificare efectuata de catre danielle13 la 17.11.2009 12:19, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 16 ani, 5 luni

17.11.2009 12:19     citat 

buna dimineata doamnelor,
ma bucur , steffy , ca ai dat semne de viata. stiam oarecum de planurile tale cu plecarea in strainatate si-ti doresc sa se implineasca asa cum le-ai gindit. asa cum te-am "descifrat" eu de-a lungul timpului, esti o mama devotata si-ti iubesti copilul mai presus de orice. cred ca cel mai greu lucru din lume a fost sa pleci fara el, lasindu-l pentru o perioada cu tatal lui. asa ai gindit tu ca e mai bine, presupun ca ai vrut sa-ti faci acolo un rost si-un minim de confort, sa ai unde sa-ti aduci copilul, ceea ce e perfect de inteles. nu te judeca nimeni, ar fi o greseala, tu stii in ce situatie ai fost si esti, tu ai decis ce sa faci, noi speram doar sa va mearga bine , copilului si tie!

nell, succes cu logopedul. daca trebuie.... trebuie! bine ca ti-ai urmat instinctul si te-ai dus la doctor, puteati pierde timp pretios asteptind sa pronunte corect de la sine, asa cum , sincer, si eu am crezut ca se va intimpla. Ilinca pe S il spune cu limba intre dinti, ca la engleza, si o tot corectez sa-l zica cu limba in spatele dintilor, dar .... mai avem si noi de insistat. Sper sa apara rezultatele cit mai repede. Cu dansurile cum progreseaza corina?
zuzulici, sarut
deni, la noi isteria cu gripa porcina pare sa fi scazut in intensitate. la gradinita se mentin masurile de igiena impuse, na, ce sa zic... copiii sint sanatosi, aproape toti din grupa vin zi de zi, ilinca nu a lipsit pina acum nici o zi de la gradi, multumesc cerului, e sanatoasa. si noi, astia mari, la fel.
vali, veste minunata! cu schimbul de locuinta. doamne ajuta sa se implineasca cit de repede va doriti voi!
silvia, multa sanatate. eu am vrut sa ma fac educatoare/invatatoare! incingeam niste jocuri cu copiii de la bloc pe aceasta tema.... mama-mama, facusem catalog, planse cu literele alfabetului, aveam creta, insiram copiii , ii ascultam si le dadeam tema de casa. si note, evident. Nici acum nu mi-a trecut "de tot", ca tot mai cochetez cu ideea de a face, cindva, o gradinita.
mari, buna ideea cu suvitele, cred ca ti-ar sta bine tunsa usor in scari si cu nuante roscate. hai, shoot us!
spor la treburi, ladies.

sus

Denunta
zuzalina

Copii

17.11.2009 12:44     citat 

stiu, pupy lipseste ca e la notar foarte fericit
zi, tanti, nu ne mai tine pe jar, tranzactionarati au ba?! zambet

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

17.11.2009 6:16     citat 

Buna,fetele!
Zuzule foarte fericit maine este o zi mare trag cu ochiul din toate puncetele de vedere ...
Pina in prinz merg la doctor la control si pe urma sa fac mamografia......pe urma la ora 16:00 ne vedem cu tanti ca sa facem planul ce si cum ...cu acte si toate cele....sper sa nu se razgindeasca tanti ca o iau razna......
Astazi nu am intrat pe aci pe forum pentru ca am sotul cu febra trist asa ca astazi a trebuit sa il dadacesc ca pe un copil mic prostit ....mai da ce sensibili sunt barbatii astia mai mai scot limba
Hai ca va scriu maine seara cum sa desfasurat ziua mea zambet .....sa imi tineti pumnii strinsi la mamografie...celelalte vin ele pe parcurs......

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: