· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii 2005-2006 ( cap.7)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii 2005-2006 ( cap.7)     
nelus

19.11.2009 4:22     citat 

Luana politiciana o fac eu pe a sindicat rad

La gradinita le-a una unui baiat. Buuun! si intreaba educatoarea pe fiecare copil cine crede ca merita medalia. Toti au nominalizat, dar a uite asa s-a sindicat". Vineri, la momentul hotarator, au primit mai multi medalie. Pe Corina a pe cine a a politician? "O mana spala pe alta...."

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 16 ani, 4 luni
D-P: 9 ani, 5 luni

19.11.2009 5:23     citat 

luana, mami, ne mutam cand om avea bani sa ne tragem curent si gaze si sa ne luam mobila si tot ce ne trebe.
nelus, felicitari pentru premiu si pentru progresele la logoped.
vali, bravo, ma bucur ca e totul ok la san.
danielle, pupam cocutele ( ti-am zis ce mult imi place cand le zici cocute? foarte fericit sarut sarut sarut )
cred ca v-ati dat seama pana cum ca mie imi place mult sa ascult ce zic altii si mai putin sa vorbesc despre mine. N-o fac intentionat. Acu multumesc lui DD nu am noutati nici bune, nici rele. Vlad e sanatos, noi la fel.

sus

Denunta
criss_bb

Copii
mister B: 16 ani, 4 luni

19.11.2009 9:45     citat 

Mary sanatate multa va dorim!
Pupy va tinem pumnii sa va iasa odata afacerea cu casa si vanzarea apartamentului!
Luana, parca o si vad pe Ili chitaind cu colegul de banca...e nazdravana, credeam ca numai noi castigam preselectii de astea.
Nell ce frumos ca mergeti la dansuri si felicitari pentru concurs.
Cora asteptam poze cu noua frizura.
Silvia ce mai face bb din burtica?
Stiti ca o aveam pe Cristine in spania insarcinata? O fi nascut?
Eu sunt tot cu vesti triste, asa ca nu va mai spun ca nu are rost sa va mai deprim si pe voi...o veni si vremuri mai bune...sper...
Noi o sa ne apucam de scris fiindca bogdan e hotarat sa ii faca lista lui mos craciun cu ce si-ar dori sa ii aduca...vedem pe urma si ce aproba mosul si unde mai pui ca mosul mai si uita din ele ca e batran, deh... jenat

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 16 ani, 6 luni

19.11.2009 10:56     citat 

hei ladies... am ris de-am pocnit citind ce-a altfel care scrie si mai serios.... din graba mi-a m-am gindit la altfel de gaze si-am ris ca blonda la fotograf rad o fi ea criza, da' nici chiar asa...
da, e clar, mutarea implica niste costuri, si nu mici. deh, casa ne asteapta, noi sa fim sanatosi.
criss, sanatate multa. si, chiar asa, poze cu bogdanul??? ai ramas datoare cu poze de la disneyland, remember? basca pe monique o pun iar la zid ca din concediu nu ne-a plecare ) a sa vrea si din aia, si din aia.... adica horseland, un grad cu niste pomisori , portita si un podium, 70 lei (am prospectat piata), o calareata cu calul, 50 lei, si sint "doar" 4 buc, nancy alba ca un puf, cateii la doctor, ferma cu animale de la lego, 400 lei, casuta piticilor, castelul printelesor, nu-i gratis nici ala... dragut, nu? evident ca va primi doar un lucru din toate astea, de ziua ei, ca am intrebat-o ce doreste si cind se hotaraste, ala va fi cadoul.
am avut sedinta azi cu staff-ul companiei, si anul asta n-avem prima de craciun, petrecere de craciun si nici christmas kids, ca anii trecuti. nu mira pe nimeni situatia asta. sa zicem merci ca avem joburile.
mi-am setat si concediul indecembrie, de pe 24 iau liber pina pe 3 ian. de-abia astept.
va doresc noapte buna . pe miine.

sus

Denunta
silviamures

Copii
Patrick Alexandru: 16 ani, 3 luni
Cristian: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

20.11.2009 9:12     citat 

'neata la toata lumea
pupy ma bucur mult ca esti bine. Trebuia sa ai rabdare si cu apartamentul. Ai sa vezi ca intr-un fel sau altul se va rezolva. E criza si se misca fff greu lucrurile.
babyboy si monica va inteleg perfect cu mutatul. Noi anu' trecut, cand nu era criza ne-am bagat la un credit maaaare, ca sa mai avem bani si sa aranjam casa cat de cat si acuma numa' noi stim cum scoatem camasa. Doamne fereste sa ramana unul dintre noi fara un loc de munca, ca am incurcat-o. Rata intr-in an de zile ne-a eu sunt in concediu medical platit cu 75%. de prime de Craciun nici nu se pune problema. Dar trecem noi si peste asta. In fine, vroiam sa zic ca anu' trecut cand ne-am mutat s-a bucatarie. Am facut o criza............ i-am spus sotului ca eu fara mobila nu ma mut. Totusi tb niste conditii, daca nu ai cat de cat o mobila in bucatarie, tot timpul e dezordine si haos.
Am fost la dr, totul e ok, m-am linistit si.............. este tot baietel zambet . As fi vrut fetita, dar................. ce mai putem face rad rad . Sa nu ma intelegeti gresit, ma bucur ca e baiat, dar le invidiez pe mamicile care au fetite. Sotul cand a Alex a baiat. Alex a unde a pe asta.

sus

Denunta
nelus

20.11.2009 9:41     citat 

Simon e frumos! Sa fie sanatos!

sus

Denunta
Minteuan

Copii
David: 18 ani, 2 luni
Horea: 16 ani, 4 luni

20.11.2009 6:12     citat 

Hai ca o iau de la cap coada, Silvia felicitari pentru baietel (am vrut sa scriu putza...dar nu se face foarte fericit). Gasesti multe nume frumoase, dar e bine sa-l implici si pe fratior o sa se simta important.
O sa gasesti multe avantaje in faptul ca o sa fie amindoi baieti. Desi, indiferent ce sex are copilul o sa-l iubiti la fel de mult, asa e 100% sigur!!! sarut
Singurul lucru pe care mi-l doream e sa pot sa cumpar si eu rochite, si uite ca am avut noroc si cumnata mea a pregatesc pentru la vara. zambet
Casa noua...si mai ales amenajat, noi stam in ap. asta de 8 ani deja si mai sunt multe de facut! si ca sa va consolez definitiv in bucatarie am avut vreo 5 ani o chiuveta si masca, o masa si 2 scaune, frigiderul si aragazul. Vasele de stricta necesitate stateau jos in masca de chiuveta si restul in cutii de carton pe balcon. si a ne-am descurcat, e foarte importanta intelegerea si dragostea din casa, restul, pot sa fie...pot sa nu fie. E mai usor cu dar nici fara nu e de plins.
Va urez spor la mutare!
si acu sa zic de bulina neagra trist , avem si noi una pe panou, si cu siguranta a mai multe buline negre, ca asa e Horica, incapatinat si mai ales independent. Iar cind e si cu prietena Georgia educatoarea nu mai exista pentru ei...Dar avem o intelegere, la 2 buline negre nu primeste nimic de Mos Niculae si la 3 buline negre nu primeste nimic nici de la Mos Craciun. Asa ca acum vad ca se straduieste sa fie cuminte...sper sa-l tina.
Sanatate multa si un we placut sa aveti! sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 5 luni

20.11.2009 10:41     citat 

sus

Denunta
monica77

Copii

21.11.2009 10:21     citat 

zuza, ete ca la subiectul asta nu mai zic nimic de poze. Ca am zis la celalalt.
luana, m-ai distrat si tu cu profunzimea gandurilor tale. Ce-i drept eu nu mi-am dat seama unde poate duce ce am scris, eram prea concentrata sa imi vars amarul. rad
silvia, asadar o sa ai inca un baietel. Sa fiti sanatosi amandoi in continuare . sarut

sus

Denunta
nelus

21.11.2009 11:06     citat 

Zuza, ma bucur ca te vad zambind in poza. Thea e o dulceata de fata! Ii sta bine tunsa, dar nu am inteles de ce ai fost "nevoita" sa o tunzi.

Eu zilele trecute am avut ceva emotii. Desi sunt pe "pile", vorba lui Mari, a faptul ca m-am protejat testul a luase cu ameteli. Plus ca i s-a sotului ca nu-s ce ( de fapt stim ce , dar nu pot scrie) modificari vede el, ca la primele sarcini so...... Cateodata imi da inima ghes, dar ratiunea nu si nu! Monica, tu ce faci? Cum te simti in privinta asta? Stiu ca si tu esti in tangaj ca mine... Aparatul ti l-a tot?

Minteuan, stiu cum e cu casa .... Cu bucataria as intra in categoria ta, doar ca aveam o camara unde le puneam. de mobila nu se pune problema... iar in sufragerie am avut doar canapea si fotolii pana a un pic. Asta m-a multe probleme gen "tras sertare", "atentie la colturi". Sufrageria era un loc f sigur pt copil rad

sus

Denunta
nelus

21.11.2009 11:12     citat 

Mari ce iti fac fetele? Tu ce probleme ai cu tiroida?

sus

Denunta
monica77

Copii

21.11.2009 11:22     citat 

nelus, da, mi-au scos bracketii si harnasamentul tot, acum tre' sa port cam 6 luni aparat mobil - proteza Hawley parca - minim 18 ore pe zi...ceea ce...nu prea fac. Adica port cam 8-10 ore, la munca am renuntat la ele, sincer, voiam si eu sa ma simt in regula cand apostrofam pe unu'altu. foarte fericit Merg la control in decembrie, sper sa fie ok. Iar in legatura cu bb 2, nici eu nu stiu ce sa fac, as vrea si n-as vrea. Adica vreau, clar, inca un copilas, dar nu stiu cand o sa am curaj.
La apartament o sa ma mut cand o sa imi trag curent si sa imi puna astia racordul la gaze ( luana, m-am exprimat foarte clar acum, nu? foarte fericit ), nici pentru mine nu conteaza daca e mobilat sau nu, macar paturi sa avem, si tv si internet si cuptor cu microunde. prostit prostit
danielle, ai probleme cu tiroida?

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 16 ani, 6 luni

21.11.2009 12:17     citat 

neatza, ladies.... ce vad eu aici? Aratarea la Fata! coana zuza, super pozele.... copilul poti sa-l tunzi chilug si sa-i pui si-un sac in cap si tot frumos e.... cit despre matale, sper din suflet ca erai chiar vesela cind zimbeai asa, cu toata gura! sarut
monique, rad ... vad ca umbli la termeni de specialitate foarte fericit Stii ce nu mi-e clar? ce munci prestezi matale? eu te stiam profesoara si nu demult ai pomenit ceva de trimisul acasa al unei angajate a contact cu un gripat-porcin. si iaca ceatza....

io-s la program de gospodarit. da, stiu, e sarbatoare azi si-ar fi trebui sa stau pe canapea toata ziua, dar nu pot. Am aspirat doar in sufragerie, m-am spalat pe cap si-acum execut o musaca de cartofi. Dupa prinz merg la padure cu catel+copil, ca e vreme frumoasa si e pacat sa nu profitam, ma-ntorc si musai trebuie sa-mi fac manichiura si sa ma dichisesc nitel ca deseara mergem la restaurant, saptamina asta a se serbeaza azi. Pe ilinca o lasam acasa cu fratele ei si prietena lui (au 20 de ani), sa-i vad daca s-or descurca cu momentul culcarii copilului. 99% ca o gasesc misunind prin casa cind ma intorc. punem pariu?

simona, fetelor, fiecare dintre noi am avut niste "inceputuri" cind n-aveam de nici unele, cind am dormit pe saltele direct pe jos si-am tinut haine in cutii si geamantane. unii dintre noi au mai repetat figura inca o data, si inca o data....In apartamentul asta in care stam cu chirie de cind s-a doua fotolii in sufragerie si un frigider + plita+ cuptor puse pe jos in bucatarie. ATIT. AM spalat jum de an la chiuveta din baie pina am luat chiuveta si-am facut mobila la comanda in bucatarie. si tot cu chirie stam. Elanul e unul cind ai 20 si un pic de ani, si cu totul altul cind ai 30 si multi. Evident, stiu ca nimic material nu conteaza, chiar cred asta. Cel mai important e sa fim sanatosi si fericiti, impreuna!

sus

Denunta
monica77

Copii

21.11.2009 1:11     citat 

luana, mi-ai pus gand rau astazi foarte fericit :da, mami, am fost profesoara da' mi-a acum ma ocup de business-ul familiei ( unul mic care nu merita mentionat aici) Distractie maxima la restaurant!
fetele, chiar, eu habar n-am unde muncesc unele dintre voi, stiu doar de duamnele profesoare denig, fatadedac si atat.Stiam de osteffy ca era la meteo, dar acu nu mai e. Unde sa citesc eu oare? sa ma luminez?a banuiessc ca coana zuza are o functie inalta si periculoasa.
Hai, v-am pupat, eu mi-am terminat curatenia in casa si am moment de respiro.

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 16 ani, 3 luni
am nascut deja!

21.11.2009 2:44     citat 

Buna,fetele!
Criss sper sa va rezolvati cit mai curind problemele....si sa rasara soarele si pe strada voastra ...indiferent de ce probleme sunt sarut sarut sarut
si noi vrem sa scriem mosului trag cu ochiul dar inca nu sa hotarat la ce sa-i aduca scot limba ...
Luana mama ce perioada faina de luat concediu ti-ai gasit foarte fericit sa ai parte de sarbatori fericite sarut sarut ...cit despre prime si cadouri....cred ca va ramane o amintire trist peste tot....cu vremurile astea......ei lasa...sanatosi sa fim nu? trag cu ochiul
Silviamures sanatate pentru bebe din burtica foarte fericit sanatos sa fie nu? ce mai conteaza ca-i fata sau baiat trag cu ochiul ....sa ma vedeti si pe mine la anul.... foarte fericit ....io sper sa fac tot fata...dar cred ca va fi baiat....ehe..mai avem de asteptat pina atunci..da visez si eu asa un pic.... jenat
Minteuan foarte fericit ma bucur ca ti-ai mai facut timp sa ne mai scrii despre voi foarte fericit Pupici si cind ai timp mai pune si tu o poza doua cu comorile tale trag cu ochiul

Zuzule foarte fericit foarte fericit doamne ce ochisori are Thea si ce bine ai sta asa tunsa sarut sarut foarte fericit ...vorba lui Luana...si daca i-ai pune un sac pe cap tot frumoasa ar fi copila asata a inebunesti uitindute la ei trag cu ochiul sarut
Cit despre poza cu voi doi foarte fericit tare mult imi place trag cu ochiul sper din toata inima ca acel zimbet sa nu fie numai pentru camera foto ci sa fie un zimbet de fericire si buna dispozitie sarut sarut sarut Aratati bine impreuna trag cu ochiul
Luana sa ai parte de o seara super faina sarut
Va pupacesc pe toate sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: