· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii 2005-2006 ( cap.7)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii 2005-2006 ( cap.7)     
pupy

Copii
Anna: 16 ani, 3 luni
am nascut deja!

21.11.2009 2:48     citat 

Anunt important exclamatie exclamatie exclamatie

Fetele va rog sa va faceti timp si sa imi trimiteti cite o poza cu copilul si una cu mami si copilul pina pe data de 1 Decembrie...pentru ca as vrea sa fac un colaj nou pentru sarbatorile de iarna sarut foarte fericit
Multumesc trag cu ochiul foarte fericit sarut

sus

Denunta
nelus

21.11.2009 3:13     citat 

Am terminat de trebaluit prin casa, plus vizita la dentist ( a se citi strans sarme) si facut piata. Sper sa reusesc sa dau la pedale macar 30 min pana vine sotul. Corina da semne de raceala. Aseara nu avea absolut nimic. Dimineatza am observat ca ii curge nasul si in 2 h am auzit -o tusind. Offf! tare suparata sunt! I-am dat deja nurofen, vit c si Vibrocil. Doctorita lui mama ( daca eu nu am fost suficient de luminata la minte sa ma fac, cred ca ea va fi), mi-a precizat ca ar fi bine sa ii pun sirop din sticluta roz in urechea stanga, ca simte ea ca are ceva acolo surprins Asta in conditiile in care o singura data, acum cateva luni bune, i-am administrat tratament pt otita. Diseara cred ca intra la inhalatii si frectie! Sigur!

Luana, sa ai o seara superba!

Pupy, voi v-ati apucat de treaba cu bebe 2?

Monica
, eu sunt economist. Adica un contabil cu studii superioare care isi baga nasul in de toate rad trag cu ochiul

Vali voi incerca sa fac o poza , pt ca cea mai recenta e aceea pe care ai pus-o in colaj-Corina cu trandafirii.

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 16 ani, 5 luni
R: 14 ani, 11 luni

21.11.2009 3:23     citat 

pe fuga ca acum am ajuns acasa
fetle sunt bine pitica are in cascaune moi 3 max pe zi ia un tratament si sper ca analiza la caca sa iasa bine
legat de tiorida nu stiu in ro zicea ca am noduri pe ea si mergeam des la control si nu mai stiu ce drac de medicamnete imi dadea . aici am ajuns pentru ca am fost diagnosticata cu vitiligo forma neclasica si de la dermaotlogie mi-a recomandat sa fac niste teste . am extrasistole inca din timpul primei sarcini si daca iau pile sangerez ca un purcel . in general toate ies bune chiar si la nene cardiologul . asa ca acum astept rezultatul de la endocrinologie sa vedem cum stau cu dozajul de hormoni ca ecografic nu a gasit nimic.
va rog fiti blande ca 2 saptamani am purtat caciula plang sau sunt foarte trist frizerita a fost incantata cum imi statea asa parul trebuia ajustat numai un pic . ei eu in shcimb am schimbat mult

sus

Denunta
nelus

21.11.2009 3:31     citat 

surprins Avem o noua tipa in gasca?

AAAAA! Era Mari sarut , felicitari pt curaj! M-ai lasat masca! Iti sta bine! Schimbarea este totala! Eu nu ma asteptam sa te vad vreodata cu nuanta asta! Te-ai gandit tu sa iei taurul de coarne si sa dai frau liber fanteziilor rad Omului frumos nu are cum sa nu ii stea bine! Tu te-ai acomodat?

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 16 ani, 3 luni
am nascut deja!

21.11.2009 3:47     citat 

Nell, ne apucam de facut bb dupa ce ne mutam trist deci cum luam casa cum ne apucam de treaba ....Doamne ajuta foarte fericit sarut
Sanatate multe pentru Corinuta sarut sarut
Dana foarte fericit mami ce schimbare !!! Sincer mie imi placea mult mai mult cum era vopsita inainte...dar nici asa nu iti sta rau ...doar ca tre sa ne obijnuim un pic trag cu ochiul Oricum cu ochi tai frumosi nu ai cum sa arati urat trag cu ochiul sarut sarut
Pupici pentru cocutze si sanatate multa sarut

sus

Denunta
danielle13

Copii

21.11.2009 6:28     citat 

fetele sarut am vrut o schimbare si dupa ce am tot purtat caciula ca eram in crize m-am dus dimineta la frizer si i-am zis ca nu tiu ce vreu dar sunt turbata rad si vreau sa schimb culoare /freza . i-am mai zis sa-mi recomade ceva si cum tipa era roz cu mov in cap va dati seama rad . ea mai ma vazut asa cand mi-a ars una parul si mi-a luat 90 € . helena vrea si ea sotul ma place egal ce as face partea rpasta e pitica cand ma vazut sa pus pe urlete si ma cauta prin casa . am fost envoita sa-mi pun caicula in cap ca sa ma recunoasca . acum o am in brate si ma tot trage de par sufera si imi pare rau trist
legat de casa dupa cum stiti la mine toate cad si se darama . urgent mi-ar trebui un dormitor . ca la mutat au montat usile invers si vreo jumate de an am stat fara doua . am reusit sa le facem un mecanism ciudat la balamale dar nu is sigure. patul jumate din el am aruncat din cauza umezelei . deci acum dormim pe un pat care sta sa cada dar avem 20 de grade fara incalzire si fara umezeala ca am facut izolatie. asa ca fetelor sanatosi sa fim ca cine vine la noi si stramba din nas sa stea la ei acasa.
criss mami sper din tot sufletul sa rezolvati problemele cat mai repede si in bine. sarut
luana mai bine asa mai asteptati o perioada trag cu ochiul
thea e o dulcica sarut
monica eu sunt casnica jenat mi-au recunoscut astia bacul si am dreptul sa fac faculatate aici dar nu e de mine. mai am sa trimit diploma de asistenta sa vad daca reunoaste ceva sau ce e de facut . ori scoala din nou ori doar o egalare confuz pana la anul in septembrie tot casnica raman .
legat de bebe nr 2 . ce sa zic e greu uneori foarte greu dar merita . foarte fericit
silvia sarcina usoara si un bebe sanatos sarut eu nr 2 am vrut baiat deja stiam ca robert il va chema si la eco mi-a zis fata am fost dezamagita pe moment dar mi-a zis ca are picioare lungi si ochi mari si frumosi si m-am topit toata foarte fericit al meu mi-a zis ca la vitezele lui face numai fete rad si asta isi si doreste

sus

Denunta
nelus

21.11.2009 6:52     citat 

Interesanta asta cu viteza rad

Culoarea asta focoasa te caracterizeaza trag cu ochiul idee

Mari, chiar eram curioasa cum a reactionat sotul. Eu toata viata am fost blonda. De la blondul meu natural inchis, pana la blond gri, blond verzui etc. Iti spuneam ca esti curajoasa pt ca eu visez sa fiu candva culoarea coniacului. De cate ori ii arat sotului o culoare si il intreb ce crede spune ca ii place. Dar daca ii spun ca e pt mine, deja spune ca tre sa fie ceva mai deschis. Deci e clar! La el pot fi orice culoare/ nuanta, dar sa nu parasesc zona blondului. Cred ca voi incerca blond tabac!

sus

Denunta
danielle13

Copii

21.11.2009 7:40     citat 

eu cred ca ar trebui sa nu il mai intrebi si pur si simplu sa ii faci o surpriza. trag cu ochiul
daca nu ii place la cateva spalari se mai deschide si revi la cea veche

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 16 ani, 3 luni
D-P: 9 ani, 4 luni

21.11.2009 8:20     citat 

am mai scris un mesaj acu vreo doua ore dar mi s-a intrerupt conexiunea la net si a disparut. Asa ca o sa fiu mai scurta :mari, imi place tare cum iti sta, si tunsoarea si culoarea. Dar ce nasol cu cea mica, vaaaii, imi inchipui cum te cauta prin casa. trist

V-am pupat, eu am o lene maare si tre' sa bag un dush si tre sa ii fac si copilului baie.

sus

Denunta
silviamures

Copii
Patrick Alexandru: 16 ani, 3 luni
Cristian: 12 ani, 2 luni
am nascut deja!

22.11.2009 9:57     citat 

mari mie imi place si culoarea si frizura. Imi place mult roscatul ala "turbat". Recunosc ca nu am curajul sa-mi vopsesc parul asa, desi imi place mult.
nelus si eu sunt blonda de 100 de ani zambet . Am avut o tentativa de roscat inchis acu vreo 8-9 ani. Cand m-am vopsit din nou blonda a fost horor. Mi-a iesit o culoare............. de papagal......... mai exact un portocaliu. Asta dupa ce m-am vospsit intr-o zi de 2 ori. Si dupa o sapt de portocaliu, iar m-am vopsit. Avand in vedere ca am un par fff slab, rar l-am si ars cu atata vopsea. trist trist .
Sanatate Corinei!
monica eu sunt economist, tot in contabilitate ma invart si eu. Desi in ultimii ani parca m-am cam plafonat. Am vrut neaparat sa incerc si altceva, si m-am angajat ca economist/contabil in banca. Si regret enorm trist . Inainte am lucrat ca sef birou financiar contabil intr-o fabrica de tesaturi. Era mult mai interesant. Sper ca dupa concediu de maternitate sa ma angajez altundeva,ca la banca NU mai vreau.

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 16 ani, 5 luni

22.11.2009 9:45     citat 

bonsior,
am avut doua zile aglomerate si-s obosita , de-abia astept sa ma bag in pat. tocmai am terminat de calcat niste hainute ale fetei de gradinita ptr saptamina care vine (de cind e la program intreg s-a zis cu sarafane, rochii, fuste, o imbrac cu colanti si bluze, sa se poata echipa/dezechipa singura), m-am uitat si la rezultatul alegerilor, ca tot fusesem la vot mai devreme si acum visez la cada plina cu apa fierbinte.
Imi pare rau de Corina, de-abia i-a trecut raceala anterioara, poate scapa usor tura asta.
Mari, iti sta foate bine roscata, nimic de zis, dar intreb si eu, ca omul practic, doamnelor, de ce va vopsiti parul asa de tinerele? ca doar nu albiti la 20 si ceva de ani.... doar de nevoia de schimbare? sa fie mai altfel? culoarea naturala de ce nu e buna? intreb si io, care nu m-am vopsit niciodata , mi-am facut de citeva ori in viata suvite blonde ptr volum, pentru a nuanta satenul deschis natural al meu. Zau ca mi se pare complicat ca-ti tot vopsesti radacinile o data la 2 luni sau sa te tunzi scurt ca sa scapi de o vopsea inchisa. Na.
Dar m-a amuzat faza ca nu te recunostea copilul decit cu caciula pe cap, desi cred ca pentru biata fetita e o drama si pe tine nu te bucura deloc. O sa se obisnuiasca in citeva zile.
Pupy, esti o mare doamna ca vrei sa ne faci tablou nou. E mai putin de-o luna pina sa inceapa aniversarile copilasilor nostri. Doamne, sintem la a 4-a aniversare, va dati seama? Ieri m-am uitat cu ilinca la filmulete cu ea de cind avea 2 ani, 2 ani si-un pic, doamne ce dragalasa era si ce frumos vorbea si cinta, era o minge rotunda si isteata, mi s-a facut dor de ea cind era micuta, asa ca va inteleg pefrect pe toate care planuiti sa mai reluati povestea de la capat cu un nou copil... emotional, e inaltator.
ma duc sa ma bag in cada. noapte buna.

sus

Denunta
nelus

23.11.2009 8:26     citat 

Luana, fiecare trebuie sa aiba o dandana/ viciu/ pitic pe creier. Cum spune sotul meu- suma viciilor la om e constanta. Piticum meu e sa ma vopsesc, daca tot nu am altele. O treba mare consumatoare de bani. In realitate vopsitul poate da o nuanta bine definita parului, daca esti mai stearsa si te ajuta sa apari asa cum iti doresti. Iti poate satisface nevoia de schimbare.

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 16 ani, 3 luni
D-P: 9 ani, 4 luni

23.11.2009 11:00     citat 

duamna luana, ete, daca matale esti fresh si tanara, fara riduri si fara fire albe (apropo, io nu te cred ca ai 30 si ceva de ani, ia prezinta o copie a buletinului... cool )...
daca nu m-as vopsi, as fi mai mult alba, mai precis un cenusiu..foarte atragator, nu?
Eu sunt pentru orice te faca sa te simti tu bine in pielea ta, la urma urmei asta e cel mai important, nu? Inclusiv o operatie estetica.

V-am pupat dulce!

vali, abia astept sa vaz ce surpriza ne faci.
auziti, va dati seama ca ne cunoastem de 4 ani? eu mi-am format o imagine despre unele dintre voi (sper sa fie una corecta) ochi peste cap

sus

Denunta
babyboy

Copii

23.11.2009 11:01     citat 

autoportret.

sus

Denunta
babyboy

Copii

23.11.2009 11:04     citat 

monique, din pacate chiar am anii pe care-i pretind. dar multu' de compliment. Nu stiu ce imagine ti-ai format despre noi, dar daca pe mine ma vezi de la "minunata" in sus sa stii ca ai dreptate !! rad
da, de acord cu "fa orice ca sa te simti bine in pielea ta" cit despre operatia estetica... inca n-am bani, dar e in plan. pe bune.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: