· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ghioceii primaverii 2008 (14)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ghioceii primaverii 2008 (14)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

10.11.2009 3:35   Ghioceii primaverii 2008 (14)  citat 

eli78.............................................domnisoara Alexia Ioana...............1.03.2008
the_pretty_nurse.......................domnisoara Iulia Alexandra..........3.03.2008
apalada......................................domnisorul Mihnea Gabriel.........4.03.2008
elena83......................................domnisoara Carla Maria................8.03.2008
Emilia2006................................domnisorul Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................domnisorul Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................domnisoara Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................domnisorul Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................domnisorul Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.........................................domnisorul Radu.........................19.03.2008
Biencutza...................................domnisoara Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................domnisoara Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................domnisoara Bianca Antonia...............03.04.2008
blondeana24...........................domnisorul Stefan Ioan......................04.04.2008
Ilicutz..........................................domnisorul Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................domnisoara Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................domnisorul Akos..................................12.04.2008
gatlanalina...............................domnisorul Rares Alexandru.............12.04.2008
Relly..........................................domnisorul Eric Alexandru.................13.04.2008
gina_d......................................domnisorul Robert Constantin..........13.04.2008
Bebe_lusi................................domnisoara Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................domnisorul Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................domnisorul Marius...............................14.04.2008
mishk........................................domnisoara Irina..................................15.04.2008
roxy27.......................................domnisoara Natalia Nicoleta..............16.04.2008
Bjmaryo...................................domnisoara Bianca Maria.....................18.04.2008
alp.............................................domnisoara Anna...................................22.04.2008
Cotuca......................................domnisorul Cristian.............................23.04.2008
ari_adna...................................domnisoara Mara..................................29.04.2008

dflavia.......................................domnisoara Stefania..............................11.05.2008
jakueline..................................domnisorul Darius-Andrei....................11.05.2008
ioanab81.................................domnisoara Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................domnisorul Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
mamik_monik........................domnisorul Raul-Adrian ......................16.05.2008
Sorinadaniela........................domnisoara Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................domnisorul Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................domnisorul Eric Andrei...........................20.05.2008
redroserou.............................domnisoara Delia.....................................22.05.2008
bitzulache...............................domnisorul Gabriel..................................23.05.2008
ari05........................................domnisorul Darius..................................26.05.2008
Tania3.....................................domnisoara Claudia-Teodora...............28.05.2008
Danutza07..............................domnisorul Mark Andreas.....................29.05.2008

Avem 42 de copilasi, 23 si 19!! Sa ne traiasca!!!!!

Si mai avem si 3 burticute, Ildi, Ileana si Marcela.Felicitari si Sarcina usoara!!!!!

Aici am fost bebelusi:
Capitolul 77,(76),(75),(74),(73),(72),(71),(70),(69),(68 ),(67),(66),(65),(64),(63),(62),(61),(60),(59),(58 ),(57),(56),(55),(54),(53),(52),(51),(50),(49),(48 ),(47),(46),(45),(44),(43),(42),(41),(40),(39),(38 ),(37),(33),(32),(31),(30),(29),(28 ),(27),(26),(25),(24),(23),(22),(21),(20),(19),(18 ),(17),(16),(15),(14),(13),(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5),(4),(3),(2),(1)

Aici suntem ghiocei:
Capitolul 13,(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5),(4),(3),(2),(1)

sus

Denunta
mishk

Copii
IRINA- MARIA - ambitioasa
12 ani, 9 luni

10.11.2009 4:29   Re: Ghioceii primaverii 2008 (14)  citat 

buna ziua la toata lumea!
ana distractie placuta sarut sarut sarut si nu fi suparata ca baiatul nu prea vrea la tine
relly cand scri ceva despre Eric parca o descri pe ficamea foarte fericit si ea la fel azi noapte a dormit tare bine fata de noptile trecute care m-a rupt cu suptui cred ca-i voi da pana la 7 ani rad rad rad la cat de disperata e ea de tztza am slabit foarte mult din cauza asta am 56 kg plang sau sunt foarte trist toate hainele care ma strangeau acum cad dupa mine

sus

Denunta
ilicutz

Copii
Alexandre Tiberiu: 12 ani, 9 luni
Jonathan Bogdan: 11 ani, 1 luna

10.11.2009 5:31     citat 

Buna!
Eu , sincer, ma bucur cand se duce la taica'su ca pot sta si eu linistita foarte fericit Ce-i drept, deocamdata, au fost rare cazurile cand l-a preferat pe barbat'miu pe termen lung. In we a fost chiar haios ca n-a vrut sa coboare din pat decat tinandu-l pe Cristi de mana (avea o mana ocupata cu iepurasul si suzeta). Dupa ce i-a luat barbat'miu din mana traznaile, m-a luat si pe mine de mana. foarte fericit Noroc ca pana la urma m-am descurcat si l-am lasat numai cu taica'su si am putut sa mai fur si eu un pic somn. Cristi era apoi: de ce eu? ! de ce eu?! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist foarte fericit (asta si pt ca totul se petrecea, ca de obicei, pe la 6 dimineatza)

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

10.11.2009 10:18     citat 

sara buna!
io fusai bizi cu curatenie, mancare, muraturi... prostit dadu (nu'sh cum) harnicia peste mine din nou scot limba si cand ma gaseste profit si eu de dumneai, sa-mi fie scuzata absenta... ca-i motivata foarte fericit

bianca se bucura tare cand vine tasu acasa, si ii sare in brate, il pupa, dar rareori scap de ea pt 15-20 minute seara scot limba depinde de disponibilitatea lui...., de cateva nopti a reinceput sa doarma k lumea, ca doar i-au iesit maselele, pe vineri - sambata mergem sa repetam analiza coproparazitologica, mananca de sparge...cateodata ma sperie... ma gandesc ca organismul recupereaza... ori e extrema cealalta a oxiurilor, ca ori nu papa nimic ori prea mult....

ana ar trebui sa te bucuri cat poti de momentele in care marius vrea doar cu tasu foarte fericit ce n-as da sa ma lase seara sa mai stau si eu linistita zambet sa ne povestesti cum fu in oras cu fetele....
cuscra cum mai e eric? ce prajitura buna ai mai facut? foarte fericit
anca voi ce ati mai facut?
mishk, roxi, sorina, ileana sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

11.11.2009 9:55     citat 

Neatza!!!! sarut sarut sarut sarut
Noi am dormit iar bine. Nu s-a trezit deloc Eric, a adormit pe la 11 si pana la 7 dimineata nu l-am simtit deloc.
Cuscra, n-am mai facut nicio prajitura, daca mai fac ceva bun va zic. trag cu ochiul foarte fericit

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

11.11.2009 10:13     citat 

salutari!
la noi toate la fel...ma doare spatele..

sus

Denunta
mishk

Copii
12 ani, 9 luni

11.11.2009 10:41     citat 

buna dimi!
connie si noi am facut analize la copro au esit bune primele dar maine ducem si noi a 2 proba si ea cand vine tasu de la munk se alinta asa tare cand il vede si sare in bratele lui,da doar cateva minute tine minumea rad rad apoi la mama.Connie ma uitam la pozele de la profilul tau si tare mult imi placea cum iti statea cu parul roscat si tuns asa sarut sarut sarut sarut
ma bucur ca va doarme copilasi,I s-a trezit de 3 ori aznoapte sa suga tztza

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

11.11.2009 11:10     citat 

'neatza!
e asa frumos afara... ne pregatim sa iesim putin ca e pacat de soarele asta....
mishk am vazut ce freza iti placea, am crezut ca aia cand eram tunsa bob....
vb mai tarziu trag cu ochiul

sus

Denunta
camilili

Copii
Cezar- Andrei: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

11.11.2009 7:38     citat 

Salutareeeee feteleee! Ce faceti?cum mai sunteti/stiu ca nu am mai intrat de un catralion de zile si am ramas in urma cu totul cu conversatiile...insa sper ca o sa puteti sa ma iertati....am tot fost ocupata ba cu Cezar...ba cu treaba prin casa...avem aici un prieten cu 2 saptamani mai mare si tare se mai distreaza smecherii astia mici..numai ca in urma lor ramane dezastru...de aici te apuci de strans ca din urma si vine uraganul....mi-a fost asa de dor de voi!!!Cum se mai simt burticile?pregatite de ce va urma?
Ana, cu ce noutati mai vii?
Relly, Eric ce mai face?vreau sa va intreb de progresele piticilor...ai vostri vb?fac la olita?sau macar spun cand vor pipi sau kk? si...intrebarea de foc...ce o sa faceti cand implinesc 2 ani?cu cine ii lasati?va pup si promit ca voi intra cel putin o data pe saptamana....sa nu mai raman asa restantiera!!! sarut

sus

Denunta
mishk

Copii
12 ani, 9 luni

11.11.2009 7:55     citat 

bun venit Cami
irina zice caca si pipi sta pe olita,eu sper s-o las cu mama sau cu socrul meu care are o rabdare de fier cu copilasi foarte fericit numai ca e mai departe de noi sta la galati si nu cred ca voi rezista fara s-o n-o vad o zi plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

12.11.2009 1:09     citat 

hello!
bine aia revenit cami, chiar ne intrebam ce mai faceti zambet sarut pai nu facem la olita, nu vb decat cand avem chef, doar repetam ca papagalu' dar nu cerem nimic in cuvinte ci doar prin semne..., de lasat n-avem cu cine o lasa, mergem la cresa sau gradi....

fetelor, eu sunt tare suparata trist soramea a fost ieri la doctor si asta vrea sa-i faca cezariana fara un motiv medical, ca cica e primul ei copil si se gandeste la siguranta ei si a copilului dar si la a lui ca a facut un infarct acum o luna doua din cauza stresului, e mai simplu s-o programeze, scoate copilul si gata surprins luni merge sa vb cu alt doctor....

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

12.11.2009 1:21     citat 

wau, Connie, am trait s-o aud si p-asta prostit nervos nervos nervos
cata incompetenta si bataie de joc, sa sustii asa ceva, plus ca nu mi se pare normal sa opereze la timp asa de scurt dupa un infarct, sau poate deloc n-ar mai trebui daca te stii ca om, cu astfel de probleme serioase de sanatate...sa fuga repede de ala si sa-si gaseasca un medic adevarat...

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

12.11.2009 1:33     citat 

Connie surprins dar sunt atatia medici, de ce nu-si cauta altul? apropo, cate luni are acum? nu cred ca e f avansata sarcina (parca mai ieri ne anuntai ca e gravi, nu mai stiu exact cand ) deci discuta de pe acum ce se intampla peste n luni? surprins si ce hotarari prostit
Cami, bine ati revenit sarut
La 2 ani M va sta cu bunicile cu care se intelege f bine. Mi se rupe inima cand aud de copii dusi la cresa sau gradi de la 2 ani (sa nu mai zic mai devreme trist ). Stiu ca unii parinti nu au ce face si ii inteleg, de asta multumesc lui DD mereu ca le am pe bunici si ma rog sa fie totul ok pana atunci. Planul (acum) e sa-l duc la gradi doar la 4 ani jumate. Cred ca 3 ani de gradi ii vor fi destul

Am fost doar eu cu M azi noapte, S e la bucuresti plang sau sunt foarte trist , a fost mai mult decat groaznic. De la 4 s-o trezit din juma in juma de ora si il cerea pe tasu plang sau sunt foarte trist Mi-am adus termosul sus cu apa calda si se racise plang sau sunt foarte trist I-am dat asa laptele plang sau sunt foarte trist La 8 s-o trezit de tot si am calculat ca n-o dormit mai mult de 7 ore, o fost rupt toata ziua. numa urlete si plansete. ma gandeam ca va adormi instantaneu. da de unde..m-am chinuit o ora sa-l culc de amiaza ochi peste cap Eu chiar nu mai stiu ce sa fac cu somnul si ce nervos de angoase or fi astea DA IO NU MAI POT plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
mishk

Copii
12 ani, 9 luni

12.11.2009 1:51     citat 

connie ce dr nebun mai e si asta sa-l schimbe cat mai repede
ana nu stiu ce sa-ti zic in legatura cu somnul noi nu avem probleme ziua doarme bine cam 3 ore noaptea se mai trezeste ea dar m-am obisnuit,nu-l mai culca de loc ziua sa vezi cum reactioneaza

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

12.11.2009 2:05     citat 

----------
mishk a scris:
[,nu-l mai culca de loc ziua sa vezi cum reactioneaza
----------

m-am gandit la asta dar nu stiu daca e bine. nu e prea mic sa nu-l mai culc?? trist sau sa-i ajunga totusi doar somnul de noapte?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: