· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(138)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(138)     
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 19 ani, 2 luni
Mathias Andrei: 15 ani, 8 luni
Patrick Elias: 12 ani, 4 luni

13.11.2009 9:04     citat 

Buna dimineata!
Bubu_stefi, mie nu mi-a venit nici o instiintare cand am inceput sa iau banii la Mathias. Si nici acum nu mi-a zis nimeni nimic de vreo hartie care ar veni inainte...Eu am inteles ca dupa 15 decembrie voi lua primii bani, adica atunci cand va avea Patrick 5 luni. Tie iti vireaza asa repede banii?

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 12 ani, 7 luni
am nascut deja!

13.11.2009 9:12     citat 

Neata
Am vazut ca se face galerie ptr Abramburica si hop si eu
NASTERE USOARA SI BEBE SANATOS SI MANCACIOS
Uneori mi-e asa dor de perioada cu burtica si de galeriile de aici...
Bubu nu stiu dc peste tot e la fel dar eu ma numar printre cele care au asteptat mai mult de-o luna pana am primit indemnizatia.Am nascut in aprilie pe 24 iar indemnizatia am primit-o incepand cu luna iulie.Sper ca sa nu fie la fel si la tine...eventual mai mergi pe acolo si mai intreaba de dosar
Va pup mamici sarut sarut sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

13.11.2009 9:21     citat 

Neatza fetele! Va doresc la toate o zi usoara. Copii sa fie cuminti ca sa relaxati si voi nitel sau macar sa va faceti treburile in liniste.

Ursu, eu am vb ieri cu Ket dar am uitat sa o intreb si de chestia asta...Ea e bine, i-a fost cam greu dupa ceza caci pe bebeica i l-a adus imediat, laptic inca n-a venit in cascada dar se descurca. Din pacate a tb sa intrerupem repede convorbirea caci venise cred dr B la vizita sau neonatologul si n-am mai aflat alte detali precum data la care o externeaza.

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 12 ani, 1 luna
Albert Stefan: 10 ani, 4 luni

13.11.2009 9:24     citat 

neata!
Multumim de cafeluta!
De ieri bebe meu vomita cu jet dupa masa plang sau sunt foarte trist ce sa-i fac?

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

13.11.2009 9:51     citat 

Neata!

Bubu, multumim de cafelutza! sarut

Biencutz, asa repede l-a adus pe bebe confuz

Yubi, incearca asa: dupa fiecare masa obligatoriu sa ragaie, incearca sa nu-l strangi prea tare in bratze, tine-l un pic pe burtica ta dar nu sta culcata ci un pic la verticala. De cate ori s-a intamplat? Mai au si zile d-astea la inceput nu te impancienta si noi am patit. E si stomacelul lor mic si pana se obisnuieste se mai intampla. Pupici lui Mario sarut

Georgy, si mie mi-e dor de burtica si galerie. Azi nopate am visat ca eram in 4 luni surprins si eram disperata rad

O mai avem pe Biencutz la galerie si dupa aia nu mai mamici pe aici. Cum ati vrea sa redenumim topicul?

Rome, am luat si noi balon si ne distram zambet

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

13.11.2009 9:52     citat 

Yubi dupa toate mesele varsa?
Mai am sunat la directia muncii si mi-au zis ca hartia e posibil sa nu fi plecat ,dar am banii in cont si ca sapt viitoare ii pot ridica.Ce ma surprinde e ca eu am cerut banii prin posta iar ei i-au virat in cont ,am un card la raiff... pe care primesc alocatia Stefaniei mi-a spus si suma care este mai mare decat calculul meu .
M-am dus cu gandul ca au gresit ,dar tot eu ma intreb oare era posibil?ca a verificat cnp-ul si i-a aparut numele copiilor .Singurul calcul care sa dea suma respectiv ar fi sa fi fost platita pe sept luna intreaga.Nu stiu ce sa mai zic ,vad saptamana viitoare.
Miru nici mie la Stefi ,dar am mai vorbit cu cateva conostinte si lor le venise instiintare.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

13.11.2009 9:54     citat 

Eu am depus actele pe 7 sept si nu am primit nici un ban, in afara de alocatia lui Mel

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
am nascut deja!

13.11.2009 10:09     citat 

Urschuletz cred ca ar fi mai bine sa ne "adoptati" si pe noi cele de au nascut in martie si aprilie caci nu suntem multe la celalalt topic care nu se regasesc aici...asa cred ca ti-ar fi mai usor si tie ...si am putea sa ne numim Mamici de primavara-toamna foarte fericit .Ce ziceti?

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

13.11.2009 10:10     citat 

Ursu asa am inteles de la ea. Cat despre indemnizatie asteapta-te sa o iei abia pe 15-20 decembrie. si atunci vei primii pt 2 luni si 23 de zile.

Bubu, aceea hartie de multe ori ajunge dupa ce primesti indemnizatia caci se intarzie din cauza celor care o expediaza. Ei o au redactata dar pana ajunge la biroul celor care o trimit efectiv si apoi pana posta ti-o aduce...Cat despre banuti...Daca ti s epar mai multi e pt ca ti se plateste tot din urma.
Nu mai stiu tu pe ce data ai nascut dar daca ai nascut de ex pe 15 sept, tu vei lua bani in decembrie pt 2 luni si jumatate. Deci pt ultimele luni din urma. Toate zilele calculate de la nastere pana la 1 ale lunii cand vine indemnizatia.

Fetele se pare ca doar eu va mai tin in loc ca sa schimbati numele topicului. foarte fericit Lasa asa nu uitati cum a fost sa fiti nu de mult burticute... zambet sarut

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
am nascut deja!

13.11.2009 10:16     citat 

Biencut scuze ca te-am omis jenat deci dc mai avem burtici pastram numele Burticici si Mamici de primavara-iarna caci banuiesc ca o sa nasti in iarna...E mult mai bine.... asa cuprindem toate anotimpurile

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 5 luni
Radu Stefan: 9 ani, 2 luni

13.11.2009 10:19     citat 

abramburica nastere usoara si te asteptam cu pozici
sun si ursch mai mai ce frumoase sunteti voi 4, eu nu stiu cum de ati mai ajuns acasa fara sa va fure cineva, offf, mi-ati facut pofta, vreau si eu. trist.
rome nu am vazut pana acum, le-ai luat de la noi? daca da de unde? vreau si eu sa le incerc daca zici ca sunt f.bune, poate ma chimb si de la happy.
urschuletz suna bine la brasov, mie imi convineeeeeeee.
bubu_stefi multumim de cafeluta.
eu am depus actele in august, pe la mijloc, si in 8 oct am primit si alocatia pe 3 luni si indemnizatia pe 2 luni.
GEORGY26 primavara-iarna zambet si eu zic ca ai dreptate, mi-ar fi si mie mai usor zambet.
biencut mai ai putin si ni te alaturi asa ca nu ti pe nimeni in loc zambet

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 3 luni

13.11.2009 10:20     citat 

Buna dimineataaa !!!

Urschuletz spor la joaca sarut sarut sarut .
Mie mi-ar placea ca topicul sa se numeasca :"MINUNILE ANULUI 2009" scot limba

Yubi si noi patim des sa dea afara cu jet, asa a fost si finutul meu si acum e bine mersi la aproape 2 ani trag cu ochiul , daca nu scade in greutate, e vioi ca de obicei si nu pare bolnavior nu ai de ce sa-ti faci probleme sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

13.11.2009 10:20     citat 

GEORGY26 gand la gand cu bucurie rad

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

13.11.2009 10:21     citat 

Biencut eu am nascut pe 7 august ,dar pana pe 18 sept am fost in concediu medical (42 de zile) deci indemnizatia e de pe 18 sept .Vad eu saptamana viitoare despre ce-i vorba.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

13.11.2009 10:23     citat 

rome suna foarte bine, acum ramane sa vedem daca vor si fetele de la celalalt topic sa ni se alature. Cine la intreaba?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: