· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul Viitoarele Burtoase (271)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul Viitoarele Burtoase (271)     
Krystyne

12.11.2009 12:24   Clubul Viitoarele Burtoase (271)  citat 

====SUNTEM PREGATITE SA DEVENIM MAME!====

Made by ANGY29

Felicitarile noastre adrianaBuc...sa ai o sarcina usoara si dusa pana la termen...te pupam dulce si it uram multa sanatate

Care se mai lauda cu mult ravnitele ||?

• MariaStan..................................11.09.2009
  • carme_vladut...........................24.09.2009
  • munteane.................................25.09.2009
  • marisim.....................................01.10.2009
  • eleonida.....................................09.10.2009
  • janine13....................................16.10.2009
  • adece.........................................18.10.2009
  • somnorici..................................19.10.2009
  • angy29.......................................18.10.2009
  • simoop.......................................20.10.2009
  • topsecret...................................23.10.2009
  • mena_sj.....................................24.10.2009
  • andoana......................................25.10.2009
  • mari_d........................................25.10.2009
  • piperus......................................31.10.2009
  • lordy80.......................................01.11.2009
  • cry_styna...................................05.11.2009
  • Crispy ........................................05.11.2009
  • ili82.............................................06.11.2009
  • ralu_lidia....................................10.11.2009

"Productivitatea" lunii octombrie

• laura70: ||
  • adrianaBuc: ||

"Productivitatea" lunilor:

• septembrie : 1 gravidutza
  • august : zero balonase trist
  • iulie : 2 burticutze

Facand parte din club, dar in asteptare:

• AdrianaSimion
  • andra_b
  • georgette
  • iva
  • Krystyne
  • Kurai_Lucy
  • marimutza
  • monica77
  • NICKSS

Va asteptam sa ne spuneti care e locul vostru in listuta...adica UM

• kiki27
  • gabrielsyta

Sarbatoritii lunii noiembrie :

• laura_70 (09.11) - 39 ani
  • simoop (22.11) - 32 ani
  • Ana (Pui de Iva) (24.11) - 2 ani
  • andoana (28.11) - 25 ani
  • andra_b (30.11) - 28 ani
  • Krystyne (30.11) - 27 ani

exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti data primei zile a ultimei menstruatii cu verde (ex. UM = xx.yy.2009). Ar fi de preferat sa folositi aceasta culoare pentru tot ce tine de listuta sau colaj (cereri pentru aparitia pozelor in colaj, transferuri pe lista de asteptare etc). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Daca ati postat deja mesajul si ati dori sa mai scrieti ceva, dati “modifica” pe mesajul vostru ( in coltul din dreapta sus ) si acolo puteti adauga ce mai doreati sa scrieti, apoi dati “trimite”, ca sa nu apara mai multe mesaje, unul dupa celalalt, de la aceeasi persoana. Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze

sageata sageata sageata Capitolul anterior : Capitolul 270

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 8 ani, 1 luna

12.11.2009 1:27     citat 

krys multumim de listuta,frumoasa foc ca de obicei sarut sarut sarut sarut sarut
abramburica nastere usoara sa ai si recuperare grabnica
sinoopmultumesc ptr cuvintele frumoase si tie si restul fetelor sarut sarut sarut sarut sarut
fetelor eu nu stiu daca am timp sa mai intru maine si poimaine si poate nici in weekend am un program foarte incarcat, maine merg la 3 la lucru si stau pana vineri dimineata la 7 si apoi vineri de la 7 seara la 7 dimineata si sambata seara sper sa ajung la ziua unei prietenute.................
dar vreau sa vad o poza cu ochelaristele clubului ca am sa fac si eu una cu mine cu ochelarii pe ochi, eu nu prea ii port tot timpul mai mult la lucru desi ar trebui sa imi fac un obicei sa ii port mai des si akas, dar m-am urat ca ii port de la 2 anisori si credeti-ma ca uneori mi-e rusine cu ei chiar daca stiu ca imi sta bine cu ei, dar cred ca e rezultatul traumelor din copilarie cand radeau copii de mine si ma faceau* aragaz cu patru ochi* . aratam intradevar ca bety cea urata rad rad rad rad mereu m-am considerat urata datorita lor pana cand l-am intalnit pe al meu care ma ruga sa ii mai pun la ochi ca sunt tare sexy rad rad rad rad

sus

Denunta
iva

12.11.2009 7:56     citat 

Buna dimineata

Wow ce listuta si capitol frumos...multumim mult Krys sarut sarut sarut sarut sarut

Sa va incalzesc si voua putin atmosfera...ca e o vreme sa nu-ti scoti cainele din casa rad

Si o cafeluta

Va pup pe toate toate sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
adrianaBuc

12.11.2009 8:00     citat 

neatza

krys, mai mai ce listuta frumoasa. sarut
iva, ce chef am de vacanta. sarut

Fetelor, pentru ca de alalteieri, de cand m-am enerat rau, ma tot doare burtica si nu cedeaza nici la nospa, azi ma duc din nou la eco sa vad care e treaba. Ne auzim dupa pranz. Va foarte tzuc.

sus

Denunta
adece

12.11.2009 8:21     citat 

Adriana trist , imi pare rau ca te doare burtica....uofff.....stai linistita in patutz pana mergi la echo....eu iti tin pumnii sa fie totul in regula sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
iva

12.11.2009 8:30     citat 

Adriana tinem pumnii sa fie bine...si eu am avut dureri de burta la inceput, nu te ingrijora si am avut si alte probleme prin saptamana 11 ...lasa ca o sa fie bine, tinem pumnii si te rog sa stai linistita si cat posibil calma...pupici sarut sarut sarut sarut

Adece sarut sarut sarut

sus

Denunta
ili82

am nascut deja!

12.11.2009 9:46     citat 

salut fetele
adriana multa bafta
pup fetele sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

12.11.2009 9:51     citat 

neata fetelor
piperus uite nici nu stiam ca porti ochelari! si eu am purtat in clasa a3-a, dupa vreun an i-am spart si nu am mai vrut altii..(si sunt f f capoasa...inca de mica...)apoi in clasa a 11-a..iar i-am purtat vreun an si apoi m-am saturat de ei..ma si jenau...si acum mi-am facut iar.nu am aparatul foto acasa ca l-am imprumutat dar poate reusesc sa fac o poza cu webcamul sa va arat. angy vreau sa te vad si pe tine!eu personal mi-am ales acum niste rame de plastic care nu ma incomodeaza deloc, chiar pot sa port ochelarii ore intregi fara nicio problema..(de obicei aia cu rame metalice ma incomodau, mai ales la nas).
adriana, asteptam vesti bune de la medic, nu te mai enerva..oricum anumite dureri de burtica sunt normale la inceputul sarcinii, fiindca creste uterul..
va pup pe toate sarut
azi sunt intr-o dispozitie foaaaarte bune ca mi-a venit sotul acasa sarut scot limba

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

12.11.2009 10:10     citat 

iaca poza..nu e f clara ca e cu webcamul..si scuzati fata de dimineata scot limba
sper sa nu iasa prea mare, am incercat sa o miscorez

sus

Denunta
andoana

12.11.2009 10:28     citat 

salutare la fete, multumim de cafea iva
multumim si de capitol krys
angy... sarut sarut sarut
sarut sarut sarut si fetele cu ochelari si fetele fara ochelari sarut sarut sarut
sa aveti o zi linistita!
Am o intrebare fetelor, de la cate saptamani de sarcina se vede la eco?

sus

Denunta
iva

12.11.2009 10:43     citat 

Andoana la mine s-a vazut un punctulet mic negru rad la saptamana 3/4 gestationala si era 4/5 de la CM...a fost cel mai frumos punctulet negru pe care l-am vazut rad , apoi din saptamana 6 se vede si inimioara cum bate e minunat pastrez toate eco de la Ana am si un 3D si un 4D. Eu va doresc sa va vedeti si voi punctuletul si apoi bebelusul in brate sarut sarut sarut sarut sarut

Lucy tu oricum esti frumoasa sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
simoop

12.11.2009 10:55     citat 

buna dimineata,
Abramburica nastere usoara, abia astept sa vad poze cu Dumbo mic si dragalas si cu surioara Danuta sarut a si daca tot se elibereaza locusorul tau sambata poate ma bag eu prostit (vrabia...copii viseaza...)
lucy, iti vin super bine ochelarii si te cred ca esti bine dispusa , acum ca veni sotiorul trag cu ochiul
angy dupa cum bine vezi acum rad ochelarii chiar iti dau un aer misterios si sexy trag cu ochiul
iva multumim de cafea sarut
adri, durerile de burtica sunt normale in sarcina, dar pentru linistea ta e bine ca mergi la dr, astept vesti bune( poate ii vezi inimioara foarte fericit )
andonica la eco transvaginal se poate vedea sarcina de la 4 saptamani iar la eco normal de pe la 7-8 saptamani, dar sa stii ca difera de la un organism la altul.
uite la Adri s-a vazut de la 5 saptamani, la mine s-a vazut tot la 5 saptamani, eu am fost la eco si pe la 3 saptamani dar nu a vazut dr nimic. ca sa se confirme sarcina se face beta hcg si gata se afla de existenta lui bb de pe la 8 zile de la conceptie.
da' de ce intrebi dumneata? eu sper ca ai o presimtire cu tine trag cu ochiul

Ultima modificare efectuata de catre simoop la 12.11.2009 11:01, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
iva

12.11.2009 10:58     citat 

Aaaa sa nu uit aici simoop are dreptate...la mine s-a vazut doar transvaginala pana pe la 11 saptamani pentru ca am avut uter retrovers sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
simoop

12.11.2009 11:37     citat 

marisim, unnnde estiiiiii? vad ca esti sus in listuta, care e treaba?

sus

Denunta
loris

12.11.2009 12:26     citat 

si daca tot fetele mai intreaba de mine....si daca ma tot intrebati ce mai fac......bine ...unele....mai intru cu replici...ca in rest am fost mereu in umbra.....sunt una dintre cele mai vechi ...pe aici......

asa...deci: ambramburica....nastere usoara.....si o intalnire de neuitat.....

acum vreau sa va intreb ceva....ati auzit de
endometru nesistematizat??

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: