· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Educatie > Ornamente pentru SARBATORILE DE IARNA
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor Ornamente pentru SARBATORILE DE IARNA     
pupy

Copii
Anna: 14 ani, 8 luni
am nascut deja!

24.12.2009 5:56     citat 

Eu am facut bezeaua pentru casuta asa sageata albusurie de la 3 oua batute spuma peste care se pune treptat zahar pudra ( Neaparat zahar pudra) si doua lingurite de zeama de lamaie ......se pune zahar pudra si se amesteca cu lingura de lemn pina incepe sa se ingroase putin compozitia dupa care se orneaza casuta cu ea....si dupa ce ai pus si bomboanele si biscuti si ai terminat casuta o lasi sa se usuce nu tre sa o bagi in cuptor...in citeva ore este gata zambet
PS: zahar pudra se pune pina incepe compozitia sa fie asa un pic consistenta ...ca nu stiu sa pun exact cit zahar trebuie ca am facut asa din ochii...dar sigur nu ai cum sa dai gres...daca compozitia este prea subtire mai adaugu zahar pudra si gata ..
Spor la treaba si sa ne arati si noua ce a iesit zambet

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

12.12.2010 9:13     citat 

Sarbatori fericite!!!
rad

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

12.12.2010 3:57     citat 

Si nelipsita casuta zambet

sus

Denunta
alessia_de

Copii
E: 16 ani, 5 luni
D: 13 ani, 4 luni

12.12.2010 7:45     citat 

Superb tot ce ai pregatit! Felicitari!

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

12.12.2010 9:38     citat 

Bravo, Pupy! Sunt foarte frumoase ornamentele voastre!

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

13.12.2010 10:37     citat 

foarte fericit Multumesc frumos! zambet

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 14 ani, 11 luni

14.12.2010 3:03     citat 

Casuta noastra de turta dulce ( e comestibila 100%, deci peretii sint din foi de prajitura).

Anul viitor o sa imprumut ideea lui Pupy si-o s-o fac din carton, ca are mai multa stabilitate. Oricum, e de decor, de pus sub brad sau pe masa de craciun. Atentie la ornamente, ca dispar cu viteza in gura micutelor ajutoare zambet

Coronita de Craciun

am facut doua, le-am pus pe usi in casa. Am facut si la gradinita cu copiii din grupa Ilincai, acelasi proiect, si-au iesit foarte frumoase.

Braduti si mos craciun cu bombonele in sac

mosul e facut dintr0ul sul ramas de la servete de bucatarie, bradutii din oua de plastic ramase de la paste, strapunse de o jumatate de frigaruie, baza din polistiren, ornamentele sint mici abtibilduri (autoadezive).

Spor la decorat!

Ultima modificare efectuata de catre babyboy la 14.12.2010 3:17, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

14.12.2010 3:14     citat 

Bravo Luana si ilinca zambet super faine decoratiile voastre zambet ....daca o sa am timp o sa fac si eu un tort in forma de casuta pentru masa de craciun.......insa nu promit nimic rad

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 14 ani, 11 luni

14.12.2010 3:18     citat 

Vali, draga mea, eu mereu te admit pentru priceperea ta la tot ce inseamna "lucru manual". Multumesc de aprecieri. Ne-am straduit si noi. zambet

sus

Denunta
corinelu75

24.10.2015 8:38   decoratiuni handmade  citat 

Eu le fac la o prietena f buna care este artista

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: