· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(142)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(142)     
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 12 ani, 7 luni

17.11.2009 2:31     citat 

noi n-am mai plecat ca a adormit miciu si m-am odihnit si eu cu el o ora scot limba si acum e innorat, nu mai iesim. merg la curatenie prin dulapuri rad

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 6 luni

17.11.2009 2:38     citat 

Mai mai ce de frumusei!!!!! sarut sarut sarut sarut

Ia sa va arat o zambareata..care rade tot timpul (mai putin cand ii e foame)

Ma jucam cu mami..pe burtica ei!!!

Si o poza facuta ieri de ziua mea...inainte de somnicul de dupa-amiaza..

Alegeti voi o poza ptr colajul cu momente haioase!!!

Ema, Suns suntem langa voi si va pupacim asa de mult ca va albim si va trece si supararea!!!!

Irina
cum e cu vaccinul?

sus

Denunta
crisugelu

Copii
Stefan Alexandru: 12 ani, 4 luni
Dragos Mihai: 10 ani, 5 luni
am nascut deja!

17.11.2009 2:40     citat 

multumesc Anca..pt.informatii...
as pune poze de la botez dar trebuie sa le descarc in calculator cand vine sotul ca bebe al meu nu prea ma lasa sa fac mare lucru...am fost o ora pe afara si cu toate ca a fost frigulet bebe tot nu doarme!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.11.2009 2:41     citat 

Doamne Alexa ce frumoasa e mandra ta!!!! papam noi falcutele alea grasutze!!!! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.11.2009 2:42     citat 

crisugelu sa iti traiasca nou crestin!!! si stai linistita ca nici fimea nu dorme tot timpul afar, cat de rece ar fi aerul, ca se zice ca da cu nasul de aer si adorme..da da nu si la noi!!! rad

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.11.2009 2:45     citat 

Ice cred ca iti vine sa il mananci pe K cnad il vezi asa!!! Eu cred ca asa o sa fie tot timpul cu surioara lui!!!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.11.2009 2:48     citat 

rome, anca aveti niste flacai..mama mama bine ca dorme Ale ca daca iar vedea ar sta numai in fata calculatorului!!! sarut sarut sarut

Observati ca eu mai citesc ceva mai scriu..ca nu ma tine memoria sa scriu la urma!!! rad rad rad

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

17.11.2009 4:08     citat 

Waw! Sunt singura burtica de pe-aici! foarte fericit M-ati lasat singurica...Si va cred ca abia asteptati sa intru in randul mamicilor dar iata ca dr s-a hotarat sa nu mai plece asa ca sigur nu-mi provoaca nasterea inainte de termen! Asa ca cel mai probabil va fi la cum va dori Mihaita.

Alina, eu sunt ok...Cu Bia am mici probleme caci mi-a facut laringo faringita si ca atare stam acasa. Aici nu mai e de vina gradi ci pur si simplu ea pt ca s-a suparat pe tati si s-a trantit in usa la balcon cand eu intindeam rufele. N-a apucat sa stea mult dar se pare ca a fost suficient sa strice bucuria mea ca era printre putinii copii care se mentinea fara pic de tuse, secretii sau mai stiu eu ce si era primita la gradi... trist
Vad ca si tu ca si mine mai mult pe fuga reusesti sa intrii si eu inca n-am nascut!
Asa ca fetelor nu va suparti ca si eu postez haotic. Va citesc, va admir bebelusii, va raspund la fiecare in gand dar fizic nu prea reusesc in rest sa o fac . sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.11.2009 4:13     citat 

[b]biencut te pupam pe tine , burtica si pe Bianca[/b]

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

17.11.2009 4:26     citat 

Am venit si noi de afara. Am papat si acum am reusit sa intru.

Pai ce sa zic la vacc a fost ok nu a zis nimic cand i-a infipt acul laser s-a suparat ea un pic, dar a plans scurt. Mai mult ii era somn. Am venit acasa am papat si de atunci de la 12 30 pana la 3 30 a dormit bustean.

Mi-a facut instructajul cu div. Mi se pare ok ce mi-a zis sa fac. Bineinteles le luam pe rand. Mi-a dat si reteta pt branzica de vaci.

Din pacate cu banuiam suntem sub lumita cu greutatea. Ar fi treb cica sa aibe 6 kg. Lor le-a dat 5250gr. Eu acasa acum o sapt am vazut 5400gr. Ma rog acum tot aia e ca e cam slabutza. Mi-a dat vit si Fe. Mi-a mai zis el sa ii dau si m-am facut ca ploua si uite ca mi-am furat caciula sg.

Diseara incepem actiunea div cu cereale. I-am luat de la Nestle orez cu roscove. Gimi este si pt 4 luni sarut .

Restul de suculeturi le voi incepe de vineri ca mi-a zis sa las 2-3 zile de la vacc.
Eu i-am explicat dr ca ea din burta are oarece probleme cu greutatea si ca mai mult de 120 -150 de lapte nu mananca la o masa.
Dar sa speram ca pana la 5 luni o sa aibe si ea 6 kg.
Mi-a zis ca prefera bebei slabi dar nu chiar asa.

Elena, ai o frumoasa rau sarut

Crisu, te inteleg cu inecatul ca si noi am patit si m-am speriat cumplit.
Nu mi-a zis nimic de ceai sau apa.Banuiesc ca la cte treb sa pape ea e suficeint sa-si ia din sucuri supe.

Biencutz, sanatate multa Biei! sarut

Rome, pupam flacaul haios! sarut

Bianca f frumos colajul!~ sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 10 luni
Zuza: 12 ani, 5 luni

17.11.2009 4:49     citat 

Elena e o scumpa Ale! zambaricea mica! sarut

Alexxya nu ma bag la sfaturi ca sare lumea si chiar nu am nici timp nici chef foarte fericit Pupacim falcutele! sarut

Urschuletz lasa mami ca e bine Meli! important e sa fie sanatoasa. Daca tot ai hotarat sa incepi diversificarea cred ca fainosul e cea mai buna alegere- cel putin aici asa se recomanda la bebelinii ce tin la silueta. Personal as trece apoi la legume piure, din experienta cu Keane pot sa-ti spun ca introducand sucurile a inceput sa bea mai putin lapte( nici el nu excela cu cantit de lapte pt varsta lui) sucurile mare aport nu aduc doar umplu stomacelul, mai bine direct piure de fructe- dar dupa fainos si legume.

Ligia si Keane a stat o sapt acasa cu acelasi diagnostic, acum insa e de sapt trecuta iar la scoala. Ce putin mai ai!

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

17.11.2009 4:52     citat 

Pai defapt el a zis sa pun si pulpa deja. dar am zis na poate e prea devreme. Cat despre lapte asa a si zis ca bebe tot din lapte creste. Si bineinteles ca fiecare masa va fi completata pana la un punct de lapte.

Eu zic ca vazand si facand. Sunt nerabdatoare sa vad cu va reactiona la cereale diseara

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 10 luni
Zuza: 12 ani, 5 luni

17.11.2009 4:55     citat 

Bafta si pofta! sarut

Noi inca nu am ajuns la vaccin, pt ca pediatrul e de dupa-masa la cabinetul de langa noi si man e la munca singura cu amandoi nu ma incumet ca are plin de jucarii si tre sa stau sa se sature Keane de joaca foarte fericit

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.11.2009 5:04     citat 

Urashuletz, ice saru'mana mult!!!

Irina ce bine ca a fost asa cuminte Meli sarut sarut sarut Si pofta buna la mancarica!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 3 luni

17.11.2009 5:05     citat 

Pun si eu o poza pentru colajul cu pozici haioase...daca se mai poate
Multumesc

Asa stam noi dimineata cu funduletul gol ...deja au trecut iritatiile, dar crema aceea Petrini face minuni.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: