· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(142)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(142)     
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 6 luni

17.11.2009 5:38     citat 

orez? asta te strange tare la burta..de acum orez? surprins nu stiu zic si eu? prostit confuz

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

17.11.2009 5:39     citat 

Elena, curaj! Infarixul are ac atraumatic. M-am uitat azi in ochii lui Meli nici nu a schitat vreo durere. La ser ii doare un pic. Su dupa aia o iei repede in brate te matai si tu la ea si trece sarut
Ce mancarica la voi? Mai aveti un pic.

Suns, nu ai venit? Cum sunt analizele?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

17.11.2009 5:40     citat 

Pai cam toate cerealele au orez. Si mi-a zis sa pun , dar mai in colo nua cum o lingura in supa. dar ha ha muuuult mai incolo.
De aia am si luat cereale de orez cu roscove ca poate om reusi sa nu ne constipam.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.11.2009 5:41     citat 

pai poate cine stie imi zice si mie sa incep diversificarea exclamatie

Da Irina te cred in legatura cu vacinul, sincer mai imi e mie frica foarte fericit rusinica jenat

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.11.2009 5:43     citat 

e o sa ne descurcam noi si cu diversificarea ca na ne facem fete mari!! sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 5 luni

17.11.2009 5:50     citat 

Urschuletz ma bucur ca nu a durut tare vaccinul sarut
Woow parca a fost ieri cand ne intrebam cum vom naste, ce va fi si uite acum deja papa fetele mancarica rad

Elena ai o minunatie de fetitza sarut , e foarte zambareata .

Icemoon noi tot vrem sa auzim parerea ta, chiar daca sare lumea cum spui tu sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

17.11.2009 5:51     citat 

Hai ca tinem pumnii sarut sarut Eu am avut emotii cu greutatea si pana la urma na....

Cu div mi-e frica sa nu gresesc ceva sunt satula de net ca 10 articole daca citesti 10 scheme. Asa mi se pare simplu cum mi-a zis dar treb luat treptat si parca vad ca 3 sferturi vor fi pe jos si un sfert pe mine rad la cum e de mofturoasa

dar cine sa sara la Ice? Chiar vreaus a vad ce spune....Asa ca orice ne spui macar ne va ghida sarut

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 12 ani, 8 luni
David : 11 ani

17.11.2009 5:58     citat 

Ma bag si eu in vorba cu diversificarea, ca ne-am apucat si noi de curand. Nu ma iau dupa niciun dr, ca inca n-am gasit un dr pe placul meu. De acord cu tot ce a zis ICE. O intrebare ICE, galbenusul de ou de la cate luni?
Branza calcica si eu zic pas. Noi nu am inceput cu supa ci cu piure de morcov. Am adaugat la cateva zile pastarnac si la alte cateva zile dovlecel. Am facut legumele la steamer si am adaugat apa plata sa diluez piureul. Apa in care fierb legumele concentreaza nitritii din legume. Gasiti aici mai multe informatii despre asta: http://www.wholesomebabyfood.com/nitratearticle.htm
Alexxya e tare scumpa fetita ta, nu mi se pare exagerat de dolofana. sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 5 luni

17.11.2009 6:07     citat 

Alexxya e o scumpa Diana, nici mie nu mi se pare exagerat de grasa, e un copil dolofan, toata lumea isi face probleme de greutate mai mica, stai linistita sarut
Si noi am patit-o cu datul afara in jet , pe toata fata, in ochi surprins , dar trec toate si le uiti foarte fericit

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 8 luni
Al mic: 9 ani

17.11.2009 6:10     citat 

Am venit.
Sta bine cu calciul, chiar mai bine decat ar trebui, in schimb cu fierul e la pamant rau. A avut dreptate dr cand a zis ca e anemica. Valorile normale la fier sunt intre 37-140 si ea are 20...
Mi-a dat fier, un complex de b-uri si vit c sa fixeze fierul.

Azi i-am facut si eu supa, pe care bineinteles ca nu a mancat-o. A scuipat-o.
Am intrebat si eu dr de cereale si mi-a zis sa nu ii dau deocamdata si cand ii voi da, sa ii dau cereale din grau, nu orez.
Cu branzica ce sa zic...unii zic da, altii nu. Eu o sa ii dau, dar nu acum, peste cateva zile. Dar la cum nu accepta ea nimic..

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 12 ani, 9 luni

17.11.2009 6:25     citat 

Buna seara
Wow pup minunile mici si frumoase sarut sarut sarut
Tamy eu galbenusu l-am dat de la 6 luni
Urschuletz si cu cat vei citi mai mult pe net legat de dive. vei fi si mai bulversata ,asa am patit eu cu cat citeam mai mult cu atat deveneam mai nelamurita si ametita de cap pana am zis stop..am luat foaia cu ce mi-a dat pediatra si am pus in aplicare ...eu nu i-am dat niciodata doar zeama i-am pisat direct legumele si niciodata doar o singura leguma , branzica eu i-am dat nu dinaceea cu calciu ci facuta cu iaurt, iar eu cand am inceput dive. am inceput mai intai cu sucul de morcov apoi mar si dupa mar+morcov sarut
Sunshineme sarut sarut sarut la Ema ..si sa te mai astepti sa o scuipe pana se obijnuieste cu gustu foarte fericit

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 3 luni

17.11.2009 6:29     citat 

M-as baga si eu in discutie cu diversificarea asta...da nu stiu nimic...acum abea invat de la voi. Eu voi discuta chestiile astea cu lore, smiri, crysy, deitza, anca, ket...asa ca fetelor fiti pe faza foarte fericit
Cred ca nu o sa avem probleme noi cu alimentele noi ca a mea mananca orice...am eu un feeling asa. Aseara i-am dat sab simplex...ca ni s-a terminat bonnisanul... si i-am picurat direct in gurita 15 picaturi. Le linge zambind si cand termin trebuie s-o pun la san ca plange ca mai vrea. Chiar... oare varsaturile pot fi de la sab simlex? a patit-o cineva? de la debridat vomita, dar pe acela nici nu prea il placea.il inghitea dar strambandu-se

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 12 ani, 8 luni
David : 11 ani

17.11.2009 6:31     citat 

Suns imi pare rau ca nu e totul ok dar tu ti-ai facut analize sa vezi cum stai cu fierul? Ma gandesc ca nu a luat suficient din lapticul tau... Pupici si sanatate multa. sarut
Katya sarut

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 12 ani, 4 luni

17.11.2009 6:41     citat 

Fetelor am lipsit pt ca am fost plecati de acasa intru cat am mai facut niste modificari la instalatia de caldura din casa...acum e cald si bine zambet Am citit despre diversificare ce ati scris voi si imi e groaza deja...si asa pana acum aveam un milion de intrebari...sper sa incep cat mai tarziu...pe la 6 luni. Noi mai papam si laptic de la san si am observat ca atunci cand ma supar imi scade drastic lapticul. Asa ca incerc sa fiu senina. Gangurim....vocale adica ghe, lei...aa....ff dragutz...abia astept sa aud gangureli mai serioase zambet Aaaa...si zambim voluntar...rar...si cu jumatate de guritza dar....exersam sarut Va pup pe toate si nu am vazut ce s-a scris de Ice dar eu vreau sa-i spun ca sfaturile ei m-au ajutat enorm si s-o pupacesc sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

17.11.2009 6:41     citat 

Suns, haide ca depasiti voi si asta sarut Bine ca stii ce e si poti remedia. Si noi luam Fe sarut

Deci revenim! Vineri ii fac zeama. Fierb un morvov singur? Cat? Va rog ajutati-maPe langa morcov ce sa mai fierb?

Iar cu branzica facuta cu lapte praf gen Darlimg si Malita + calciu lactic mi s-a praut nervos Adica eu ii dau nan pana la adanci batraneti ca sa zic asa si o dau bata-n balta la 4 luni cu branza asta?

Iaurt cand are voie?

Ultima modificare efectuata de catre urschuletz la 17.11.2009 6:43, modificat de 1 data in total

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: