· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna-iarna 2008 (47)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si pici de toamna-iarna 2008 (47)     
bursucitza

19.11.2009 10:45     citat 

Povestea cutiei cu piersici

Un profesor, a dat fiecarui student ca tema pentru lectia de saptamana viitoare sa ia o cutie de carton si pentru fiecare persoana care ii supara, pe care nu pot sa o sufere si sa o ierte sa puna in cutie cate o piersica, pe care sa fie lipita o eticheta cu numele persoanei respective..
Timp de o saptamana, studentii au avut obligatia sa poarte permanent cutia cu ei: in casa, in masina, la lectii, chiar si noaptea sa si-o puna la capul patului. Studentii au fost amuzati de lectie la inceput, si fiecare a scris cu ardoare o multime de nume, ramase in memorie inca din copilarie.
Apoi, incetul cu incetul, pe masura ce zilele treceau studentii adaugau nume ale oamenilor pe care ii intalneau si care considerau ei ca au un comportament de neiertat. Fiecare a inceput sa observe ca devenea cutia din ce in ce mai grea.
Piersicile asezate in ea la inceputul saptamanii incepusera sa se descompuna intr-o masa lipicioasa, cu miros dezgustator, si stricaciunea se intindea foarte repede si la celelalte.
O problema dificila mai era si faptul ca fiecare era dator sa o poarte permanent, sa aiba grija de ea, sa nu o uite prin magazine, in autobuz, la vreun restaurant, la intalnire, la masa, la baie, mai ales ca numele si adresa fiecarui student, ca si tema experimentului, erau scrise chiar pe punga. In plus, cartonul cutiei se stricase si ea ajunsese intr-o stare jalnica: cu mare greutate mai putea sa faca fata sarcinii sale.
Fiecare a inteles foarte repede si clar lectia pe care a incercat sa le-o explice profesorul cand s-au revazut dupa o saptamana, si anume ca acea cutie pe care o carasera cu ei o saptamana intreaga nu a fost decat expresia greutatii spirituale pe care o purtam cu noi, atunci cand strangem in noi ura, invidie, raceala fata de alte persoane.
De multe ori credem ca a ierta pe cineva este un favor pe care i-l facem acelei persoane. In realitate insa, acesta este cel mai mare favor pe care ni-l putem face chiar noua insine.
In cutia ta cate piersici sunt… si, ce ai de gand sa faci cu ele??

sus

Denunta
crisalina31

Copii
vlad rares: 25 ani, 9 luni
cristian viorel: 12 ani, 2 luni
Luca Andreas: 8 ani, 7 luni
am nascut deja!

19.11.2009 10:47     citat 

Multumesc, cuscra sarut sarut sarut

sus

Denunta
michaelaa

Copii
Mihai: 12 ani, 4 luni
am nascut deja!

19.11.2009 11:18     citat 

La multi ani Rares, broscuta mica. sa cresti mare, sanatos si norocos, sa aduci numai bucurii familiei tale si toata viata sa fii alaturi de fratiorul tau mai mare

sus

Denunta
mymy2008

Copii
MELISA-ELENA: 12 ani, 4 luni
IANIS-STEFAN: 10 ani, 2 luni

19.11.2009 11:37     citat 

buna dimineata si la multi ani raresel-albastrel,sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii sarut sarut sarut
eu sunt cam suparata,i s-a umflat un ochisor m ,cred ca a tras-o curentu,ca las geamu deschis la buc cand fac mancare si cred ca de acolo i se trage trist trist
am avut si noi o noapte ffff nashpa,numai cu tzatza-n gura sta,daca i-o scot plange si cu nimik nu se calmeaza trist offf si cand ma gandesc ca abia e inceputu ochi peste cap

sus

Denunta
mymy2008

Copii
MELISA-ELENA: 12 ani, 4 luni
IANIS-STEFAN: 10 ani, 2 luni

19.11.2009 11:42     citat 

ieri am iesit cu ea in oras la plimbare pe jos si o doamna i-a dat jum de banana,atata de strans o tine in mana si a mancat-o toata si cand ii dau eu nici nu se uita la ea.ia priviti trag cu ochiul
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 2 luni

19.11.2009 11:46     citat 

Am revenit zambet
Uite Raresel scump cine te pupa dulce de ziua ta sarut

Sunt sigura ca is membru cu cele mai multe poze postate pe forum jenat da' nu ma poci aPtineee prostit
Ce scumpica e Melisa
sarut sarut sarut

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

19.11.2009 11:52     citat 

A adormit piticul si acu repede ma apuc de facut mancare ca s-a schimbat foaia si nu mai doarme mult. ochi peste cap
Multumim bursoaca pentru portia de intelepciune sarut sarut sarut Cat despre nora mea cea amatoare de tuica foarte fericit ....vezi tu cuscra sa n-aiba si chibritul prin apropiere ca umbla vorba ca-i plac astea foarte fericit sarut sarut sarut sarut

Mamistef unguentul cu pricina nu se gaseste in nicio farmacie? Sau macar sa faca ele comanda ca-s mult mai serioase la capitolul asta sarut sarut sarut

Cris sa dea Domnul sa treaca repede viroza lu ala mic! sarut sarut sarut

Cat despre printisori si printese miorlaiti ca le dau dintii si maselele....ce sa zic....eu am ceva antrenament foarte fericit . Acum suntem la apogeu prostit prostit prostit dar uneori am senzatia ca nu poate fi altfel! rad rad rad S-a invatat smecherasul sa tzipe si sa stranga din ochi de parca ar plange ....doar-doar o iesi vreo lacrima de crocodil! Vai cat e de speculant! Si bineinteles ca toata lumea observa ce repertoriu bogat de alintaturi are in preajma mea foarte fericit foarte fericit foarte fericit .
Aseara a descoperit ceva " uimitor de interesant". Eu am in bucatarie gresie sub dulapuri si inca vreo 50 de cm in afara acestora si restul parchet. Asa ca pustiul meu a gasit foarte interesant sa mearga in patru labe de-alungul bucatariei fara sa depaseasca marcajul. N-a mers in patru labe decat foarte putin dar aseara nu se mai satura! Se ducea si se punea in patru labe si mergea inainte si inapoi....foarte interesant! Nu voia nimic altceva rad rad rad
In fine...ma apuc si eu de bucatarit!
O zi faina tuturor! sarut sarut sarut

sus

Denunta
bursucitza

19.11.2009 12:00     citat 

mor aiciiiii....... alina ai 2 minunatii in casa.... cat is de simpatice...ptiu sa nu le deochi... nu te aPtine deloc sarut sarut sarut sarut sarut
cuscra merci pentrui grija... amgrija la chibrite cool ... decat ca daca o bag in masina isi ia somn pe loc cool
maria mea acum s-a trezit (dormea de la 2 cool )
mymy tot timpul cand primesti de la cineva ceva ti se pare muuult mai bun trag cu ochiul sarut pupam frumusetea sarut sarut sarut

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii

19.11.2009 12:03     citat 

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
PS: Sa stii ca i-am trimes fila de jurnal sosului, ca i se potriveste, chiar daca n-are peste 40 rad rad rad asa i-as face socat nervos rad

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

19.11.2009 12:04     citat 

Aiiiiiii....shi feti frumusheli foc! sarut sarut sarut

sus

Denunta
bursucitza

19.11.2009 12:06     citat 

----------
mimilyca a scris:
Aiiiiiii....shi feti frumusheli foc! sarut sarut sarut
----------

cuscra inceteaza cu apropourile cool ...
alina foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii

19.11.2009 12:09     citat 

Stai linistita bursule, ca nu ne-am mai vazut de asta vara ochi peste cap
Tot Marutz a fost ultima care l-a vazut pe Mofturicescu.....si dupa cum se arata vremurile.....tot ea va fi cea care-l va revedea inaintea nostra probabil prostit
Ma'c sa mananc, nu stiam de ce ma roade stomacul
ochi peste cap

sus

Denunta
bursucitza

19.11.2009 12:11     citat 

----------
CLAUDYA-MARIA a scris:
Stai linistita bursule, ca nu ne-am mai vazut de asta vara ochi peste cap
Tot Marutz a fost ultima care l-a vazut pe Mofturicescu.....si dupa cum se arata vremurile.....tot ea va fi cea care-l va revedea inaintea nostra probabil prostit
Ma'c sa mananc, nu stiam de ce ma roade stomacul
ochi peste cap
----------

tu bati saua sa priceapa calu acu ai confuz cool

ma duc la biberoneala prostit

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

19.11.2009 12:31     citat 

ce fete frumoaaaseeeee,si devoratoarea de banana moca,si broscutele vasluience!!!! sarut sarut sarut sarut fete frumoase,frumoase,frumoase!!!!

Mimi, unguentul e trimis de o prietena de la Bucuresti,in farmacii costa 200ron(adicatelea doo meleoane),e pe baza de silicon, e o chestie bengoasa care ajuta la o cicatrizare spectaculoasa cica-ea il avea de la cezariana(a avut o cezariana dificila care s-a inchis f greu), e in garantie si s-a oferit sa mi-l trimita,iti dai seama ca e dar de la Dzeu,nu alta,in veci n-as fi putut da 200 ron pe un unguent de 15 grame.

Eu am dezinstalat o gramada de programele instalate aiurea,am mai sters cite ceva de prin pc si am bagat o defragmentare,de asta nu prea sunt prin zona.Plus ca sunt cu urechile ciulite si cu ochii pe telefon,doar doar or suna imbecilii cool

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii

19.11.2009 12:58     citat 

M-a palit nostalgia prostit http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=60
http://www.parinti.com/BunvenitpelumeRa...31216.html

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: