· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna-iarna 2008 (47)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si pici de toamna-iarna 2008 (47)     
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 2 luni

17.11.2009 8:39     citat 

Buna seara doamnelor si domnilor prostit
Criss, ti-am spus mai de pe la inceputuri ca-s indragostita de fii-tu ala mare, da' stau si sufar in tacere ca-i dragoste neimpartasita ochi peste cap si PURA exclamatie Doamne ce frumos poate sa fie sarut sarut sarut Felicitari pt ambitia de a face tort, chiar daca e neterminat, asta inseamna ca stiu baietii tai ce-i bun trag cu ochiul
Steff eu zic sa-ti faci bagajelul si s-o tai la Bucale, ca te tradeaza Maia socat uite si tu ce tandreturi intre ea si Denis cool
Cuscra, eu stau conectata toata ziua si pe mess si aici pe forum, dar nu pot sa ma asez in fata tastaturii.....stiti voi de ce prostit dau mereu refreshuri, as vrea atunci pe moment sa raspund la fiecare, dar........nu ma lasa stapana care s-a facut o terorista si jumatate, foarte posesiva, vrea sa-i fiu dedicata 100% ochi peste cap
Legat de problema dintisorilor.....si Claudia mi-a zis odata ca i se clatina unul, dar am incercat si nu era asa. Eu cred ca a zis asta dupa ce am incercat sa-i povestesc cum 'or sa-i cada dintisorii astia, ii ia Zana Maselutza si-i aduce altii mai frumosi si mai puternici......probabil ca a incantat-o si a vrut sa se intample evenimentul mai repede prostit
Am auzit de copii carora li s-au schimbat chiar si la 4 ani (sunt rari, desigur), dar stiu ca undeva in jurul vartei de 6 ani e "regula". Eu zic sa nu te ingrijorezi, mai ales ca faceti controale regulate.......uite eu nu am dus-o niciodata pe Clau la dentist trist
Logic prostit am uitat ce vroiam sa va spun la fiecare ochi peste cap dar mi-am facut "curatenie" in telefon si am gasit neste poze foarte fericit unele-s mai vechi, dar sunt si mai recente.

Asta e facuta duminica........pe vreme de criza impart pana si gaura de la covrig cool

Asta a facut fata mea azi......a se observa cum aratam fiecare in parte: ea, e tipul Babei Cloantza din poveste, sora-sa parca e rahitica, ma-sa cat casa iar tac-su tras prin inel rad rad rad rad daca asa ne vede cupila prostit

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

17.11.2009 9:34     citat 

Buna seara sarut Mandra mea a adormit mai devreme in seara asta de obicei pe la 10 jum se culca , cred ca e obosita confuz
Mirela sarut e o scumpa Denisa cum papa ea singurica sarut
Cris sarut arata foarte bine tortul tau prostit
Andreea sarut sarut sarut sarut sarut multumesc duoamna ca mi l ai aratat pe ginerele meu scump sarut si cuscra mea frumoasa( s a vopsit confuz ) sarut sarut sarut
Tei prostit prostit sarut placinta de dovleac si mere bale bale bale
Alina sarut pup mica terorista si surioara ei sarut sarut sarut Frumos desen trag cu ochiul
Fug sa spal vasele cool

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

17.11.2009 11:48     citat 

Heeee....frumoasa familie are Claudia foarte fericit ......si imi place tare desenul, pt varsta ei este mai mult decat ok trag cu ochiul
De papusi.....mai e ceva de spus....doua inimioare!!! Si una papa si gaura la covrig rad

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 9 luni

17.11.2009 11:52     citat 

Buna seara!Foarte greu v-am ajuns din urma!
MamiS la multi ani impreuna! sarut
La multe lunite Elisa!
Superbe poze si copilasi! Maia, Maria, Steff, Denisa, Teo,Criss,Vlad.....sarut sarut sarut sarut
Felicitari albastrel dezmotat!
La noi e de groaza!Nu mai sta deloc singur si plange intr-una!E fff nervos si iritat si parca nimic nu-i convine! trist plang sau sunt foarte trist In plus vrea numai in brate si sa nu stau jos!
Sunt franta!Noaptea plange fff mult si des ba mai sta si cate o ora treaz si se joaca asa pe la 2-3 noaptea! ochi peste cap
Offf parca-i din ce in ce mai rau!Iar eu simt ca nu mai fac fata! trist
Sanatate la copilasii bolnaviori, rabdare si putere mamiyasmi ca si eu am trecut si mai trec prin momente din astea!La fel si pt Alina...Se pare ca si eu tre sa-mi urmez sfaturile trag cu ochiul
O noapte linistita!

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

18.11.2009 8:28     citat 

Buna dimineata,dragelor!

Am senzatia ca mi-a explodat capul....dar e vb doar de lipsa de odihna nervos si de sinii durerosi si suspinele Mariei.Of Doamne.

am vazut poze absolut minunate din urma,dragele mele!!!si niste copii dulci,dulci de tot,si tortul cuscrei,numai bunatati,de pupat sau de papat!!! va pup (pap) pe toate!!! sarut

sa avem o zi grozava!

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 2 luni

18.11.2009 8:46     citat 

ma bag si eu 2 min. cat se uita la desene.......... ochi peste cap pana afla unde sunt si nu ma mai lasa. rad
mandra mea a racit putin trist doar niste mucisori si stranuturi, dar suficient cat sa-i creeeze disconfort ca nu poate respira. de batista bebelusului fuge ca de nervos . i-am dat oscilo si sper sa treaca pana vineri cand voiam sa-i facem vaccinul. offfffff...........
Alina daca stau sa analizez desenul Claudiei psihologic ar trebui sa fii mandra draga mea. pai ea te-a facut mare nu ca ai fi grasa ci pt ca pt ea esti cea mai importanta din familie. trag cu ochiul tati e slabut pt ca ocupa un loc mai putin important pt ea. asa ca nu e cazul sa fii suparata. oricum e f frumos........... zambet iar pozele cu ratustele la baie sunt super. zambet sarut
De Maia si Denis ce sa zic........eu cred ca s-au indragostit unul de altul scot limba Steff.........fii atent. exclamatie rad
Yasmine........daca te incalzeste cu ceva sa stii ca si mie imi vine sa-mi iau campii cateodata. ochi peste cap
Tei sarut sarut sarut

Crisa chiar ca arata f. bine tortul si sunt convinsa ca a fost si f. bun. sarut sarut
gata m-a gasit......... ochi peste cap prostit

Ultima modificare efectuata de catre LILIMARLENE la 18.11.2009 8:48, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
mami_mary

Copii
Stefan - printul familiei: 18 ani, 3 luni
Chris - minunea mica ,sufletel: 12 ani, 2 luni

18.11.2009 8:47     citat 

Yupiiiiiiiiiiiiiii..................mi-au intrat retroactiv alocatiile rad rad rad rad rad rad

ma scuzati dar va dati seama ce bucurie pe mine care din iunie n-am mai primit un leu pt Darius ,iar din august nici la Christiana nimik,asa ca acuma ma bucur

sus

Denunta
mami_mary

Copii

18.11.2009 9:03     citat 

Buna dimineata,

la cafea va rog,

facem cinste ,avem bani foarte fericit

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

18.11.2009 9:07     citat 

bravoooooo Otilia,iata o veste buna de tot!!!! sarut sarut sarut

Lili,si a mea vad ca s-a trezit mucoasa.O iau dn start cu aerosoli,pt ca si tuseste putin.Probabil i-a adus T ceva de la gradinita,pt ca el a avut ceva muci zilele astea. Asa ca ma pun pe treaba sa nu o scap la vreo raceala mai serioasa.

sanatate multa!!!!!

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 2 luni

18.11.2009 9:21     citat 

simt ca ma lasa nervii nervos nervos nervos
azi am intalnire cu colegii la un pub. dupa ce ne-a trebuit o gramada sa ne intalnim ca fiecare avea treburi, azi nu merge metroul nervos nervos ca-s astia in greva. dupa ce ca au salarii mai mari decat media mai vor si marire pe criza asta. nervos nervos ma rog........ei sunt manipulati, dar asta e alta discutie.
ideea e ca nu am cu ce sa ajung, ca nu ma duc cu masina la unirii la 6 nici sa mor. trebuie sa iau taxi nervos nervos

vai cati dracusori am pus........acum am vazut. prostit
Otilia ma bucur pt tine. zambet multumim de cafea. foarte fericit spor la cheltuit trag cu ochiul

sus

Denunta
mami_mary

Copii

18.11.2009 9:32     citat 

Lili nu prea am ce cheltuii,ca sunt datoare vanduta trist trist trist iti dai seama cat m-am imprutat in lunile astea.....

sus

Denunta
crisalina31

Copii
vlad rares: 25 ani, 9 luni
cristian viorel: 12 ani, 2 luni
Luca Andreas: 8 ani, 7 luni
am nascut deja!

18.11.2009 10:14     citat 

Buna dimineata! sarut
Dam dovada inca o data ca suntem o familie unita si suferim la greu rad Suntem raciti toti! trist Sper sa fie un virus de sezon ca am capul facut calendar cu porcina mediatizata prostit Spania are la activ 86 de morti din cauza gripei A exclamatie Dar, asa cum sesizase si Bursu, aici lumea nu este in alerta ca si In Rom iar spitalele nu sunt in carantina...probabil ca exista multa incredere in sistemul sanitar confuz
Cris tuseste insa foarte urat plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ...vom merge la medic cu el trist Vlad are doar "mocoshi" trist

Prietenie mare la capitala! rad Maia si Denis sunt tare fericiti impreuna si se vede ca sunt obisnuiti unul cu altul trag cu ochiul Sunt tare frumosi! sarut sarut sarut Bravo mamicilor ca se intalnesc...poate asa mai schimba si Andreea mesajul de la mess cu "Bad day" scot limba

Tei, sa-ti fie de bine placinta! Placinta cu dovleac si nuca o fac si eu foarte des ca-s inebunita dupa ea, da cu foi gata cumparate jenat

Alina, cred ca abia asteapta broscutzele sa faca baie rad Si eu sunt convinsa ca te-a "ingrasat" Clau in desen pentru ca este dependenta de tine si esti cea mai importanta zambet

Yazmine, Vlad se apropie de varsta critica a bebelusilor...8 luni. E normal sa aiba comportamentul asta... sa-ti simta prezenta continuu zambet Ai sa vezi ca, de pe la 9 luni, va fi mai cuminte zambet Pupici nazdravanului! sarut sarut sarut

Otilia face chef! trag cu ochiul Multumim de cafea si de cinste! sarut Bine ca i-ai primit retroactiv ca par mai multi! Eu n-am solicitat niciodata alocatiile copiilor trist desi suntem cetateni romani si este dreptul lor trist Uneori imi pare rau ca puteam astfel sa-i ajutam mai mult pe parintii lui R. Poate facem ceva in sensul asta in decembrie cand mergem acasa.
Am uitat sa va spun ca a inceput numaratoarea inversa pt mine! zambet MERGEM IN ROM!!!!! Din 22 dec pana in 10 ian trag cu ochiul Abia astept! Vom sta cateva zile la ai mei-Zalau, cateva zile la ai lui-Nepos-Bistrita si cateva zile la finuti Brasov-Bucuresti! I-am zis lui R ca daca ma uita la mama eu nu ma supar rad

Lili, eu una am auzit la stiri ca greva de la metro tine pana la ora 16 ochi peste cap Acum nu stiu cat e de adevarat prostit Poate ai noroc si nu trebuie sa apelezi la Taxi trag cu ochiul

Multam de aprecieri jenat jenat jenat Tortul chiar a iesit gustos zambet Si cum iau banii cum fug la magazin sa ma dotez cu toate cele ca vad ca-mi iese ceva asemanator cu un tort jenat Aaaa, s-a mancat tot intr-o ora si jumatate rad ...oricum nu era mare cool

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 2 luni

18.11.2009 10:19     citat 

Neata!
Yupiiiiii am vazut poze cu mandrele mele zambet Doamne ce frumoase sunt si cata veselie este la baita.
Maia si Denis sunteti foarte frumosi si va sta bine impreuna scot limba
Leti sanatate multa sarut
Christa ma bucur ca ti-au intrat banutii..........eu nici acum n-am primit indemnizatia si intotdeauna pe 15 erau banii pe card plang sau sunt foarte trist
Crisalina foarte foarte frumos tortul
Cuscra sa nu crezi ca broscuta mea este mai cuminte,este de 10 ori mai nazdravan decat Robert.Seara cand vine Robert acasa si gaseste jucariile imprastiate de Rares ia o fata serioasa si ii spune,, sa pui mana sa strangi ca daca nu se supara mami si ne arunca jucariile" la care Rares incepe sa rada si Robert foarte furios ,, nu rade ca eu nu glumesc cu tine,ai inteles?" rad
Ieri a venit de la gradi cu o banana pt Rares si mi-a spus ca n-a vrut s-o pape pt ca isi doreste ca Rares sa creasca mai repede ca sa se joace mai mult impreuna. zambet Doamne e atat de scump si mor de dragul lui cand vad cum se poarta cu Rares.
Bursu ce faceti?
Mamiyasmi cum te mai simti?
Gata pauza a luat sfarsit sarut sarut sarut

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 4 luni

18.11.2009 10:25     citat 

Neatza lume...
Am putin timp... prostit Sofia inca doarme si mi-am facut putin timp sa-mi beau cafeaua cu voi....
V-am admirat puiutii... sunt frumosi , au crescut mari , sunt dragalasi... sunt ai nostrii si suntem mandre de ei... Au crescut foarte frumos si sunt in perioada cea mai frumoasa a varstei lor... foarte fericit cu prostioare, curiozitati... prostit Incep sa spuna cuvinte sa faca lucruri noi... sunt tare dulci... mi-s tare dragi toti... Iubesc lumea piticilor... foarte fericit foarte fericit foarte fericit
Desenul Claudiei... e superb... foarte fericit rad rad rad rad Mami Alina... fiica-ta te-a dat de gol... rad rad rad rad Eu credeam ca tu esti o silfida pe cand tu de fapt esti maaare de tot...dar iti modifici pozele sa ne oftici pe noi cele "mici" prostit prostit prostit rad rad rad rad Pup pictoritza... sarut Abia astept sa-mi aduca si Sofi mazgalelile ei acasa si sa i le inramez... opere de arta... foarte fericit scot limba
Doresc muuuuulta sanatate piticilor bolnaviori...sa se faca bine repede si sa nu se mai prinda de ei nici o raceala niciodata... sarut
Multumesc celor ce au intrebat de mine... sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut Asa ma simt si eu importanta jenat jenat jenat jenat jenat scot limba
Asa... o aud sa trezit si plange fuuug

sus

Denunta
mymy2008

Copii
MELISA-ELENA: 12 ani, 4 luni
IANIS-STEFAN: 10 ani, 2 luni

18.11.2009 10:45     citat 

buna dimi,adorm fata si in timpu asta va si citesc.ce-mi plac broscutzele cum stau la baie si se joaca impreuna.a mea nici acum nu-i place la baie trist nici in fund nu sta macar trist i-am pus jucarii,ratuste dar degeaba...
noi tinem sapt asta post si toata ziua fac mancare,sa aiba si sotu ptr servici si noi acasa..... prostit treburi importante domle jenat
M n-a mancat nimik ieri,nici n-a vrut sa deschida gura,mii de nervi imi fac...nu stiu ce sa-i dau sa-i placa si ei,dar suge....toata ziua.nu mai spun noaptea ce agitata e si se trezeste planggand de ma sperii si eu surprins
gata,ca ma intind rad pupici la bebeii bolnaviori si sa auzim de bine sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: