· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Jocul si jucariile pentru copii > Cadouri de Craciun
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor Cadouri de Craciun     
bursucitza

15.11.2010 10:14     citat 

am avut aseara surpriza si uimirea sa o aud pe mandra mare ca imi spune "mami, ia'na vina moci Cuciun, Mai'ia v'ea o pupusa cu doua cai ci un t'en, ci u Ena (* sora'sa) tot"
m-a luat pe nepregatite, eu ma gandisem ca inca nu e varsta cand sa aleaga EA ce isi doreste...

am sa revin si dupa Craciun sa va spun exact ce a primit zambet

sus

Denunta
Lorikay

Copii
Erica Maria: 14 ani, 4 luni

16.11.2010 3:35     citat 

Eu am luat pliantele cu jucarii care au inceput sa apara si le-am vizionat cu fiica-mea. S-a hotarat ca vrea de la Mosul urmatoarele: Beados, o caleasca cu cal p[entru printese, Little Poney si o papusa printesa Aurora. Nu a fost foarte pretentioasa si nici foarte costisitoare avand in vedere ca la cadouri vor contribui, in afara de mami si tati, 2 bunici si o matusa. Bine, pe ea o atrageau mai multe jucarii dar unele erau pentru copii mai mici altele pentru copii mai mari si a inteles ca nu are ce face cu ele. Oricum, deja am cumparat cadourile deoarece nu vreau sa patesc ca nasa mea care, anul trecut, a lasat cumparaturile pe ultimele zile si a fost foarte suparata ca nu a gasit singurul lucru pe care fetita ei si-l dorea de Craciun.

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 25 ani, 7 luni
Josefine: 16 ani, 8 luni
Lucas: 10 ani, 6 luni

16.11.2010 5:22     citat 

Ah ,apropo de cadouri ,recomand sa fie cumparate din timp,am patit o data asa cand ne am dus la ziua unui pusti si nu am mai gasit wall e in magazin deloc ce model vroia el , la fel si la ziua fetitei mele anul trecut cand fiind bolnava nu am putut pleca deloc de langa ea ultimele 2 saptamani si de ziua ei a fost extrem de dezamagita ca nu a primit exact ce ma tot rugase, desi am trimis la cautat acea jucarie 2 persoane prin magazine.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 2 luni
cea mica: 10 ani, 6 luni

17.11.2010 11:04     citat 

fiica-mea vrea de Craciun un bebe care vorbeste..
ar mai fi vrut ea f multe chestii vazute la reclame, beados, moon sand si cate si mai cate daca i le-as lua pe toate as da faliment. ochi peste cap i-am explicat ca Mosu nu are cum sa umple sacul numai cu jucariile pt ea ca nu mai incap si cadourile pt ceilalti copii.pana la urma s-a hotarat la un bebe care vorbeste (evident vazuse unul la reclame dar costa 250 lei, asta e cam mult). o sa cautam unul mai accesibil la pret si in schimb sa ii cumparam mai multe accesorii: patut, olita, hainute etc vedem noi ce mai gasim.cred ca va fi incantata.si la noi contribuie bunicii la cadouri, i-am obisnuit sa ne dea banii in loc sa cumpere cadouri ca stim noi exact ce isi doreste micuta si unde gasim.
de altfel va primi oricum multe pungi cu dulciuri si poate si jucarii de la matusi si unchi.
de Mos nicolae va primi dulciuri si probabil 1 joc (isi odreste mult creionul fermecat)

voi nu aveti probleme cu reclamele???? fiica-mea vede tot felul de jucarii la reclame pe care si le doreste si eu caut pe net apoi (ca la noi nu prea gasesc in magazine) sa vad cat costa dar sunt niste preturi de nu imi vine sa cred. surprins plang sau sunt foarte trist de ex a avzut la reclame jucarii Chuggington, pai numai depoul e 200 lei si fiecare locomotiva (si sunt multe) vreo 40 de lei. ochi peste cap si altele asemenea.

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 15 ani

17.12.2010 2:03     citat 

kurai eu am rezolvat problema asta spunand ca la noi in tara nu se gasesc, sunt doar in tara desenelor, nu in romania. asta dupa ce m-am chinuit sa caut un catel pe care il vroia si era in jur de 200 ron.
la noi mos craciun va veni cu un set de patine pt gheata, un set de plastilina cu diverse forme, cifre cu tablita magnetica, 2 bluzite, plus mosul de la gradi si de la bunici!
cam bogat, dupa cum imi spunea o ruda, dar si copilul cuminte! trag cu ochiul

sus

Denunta
anaflorea

26.10.2011 1:32     citat 

Craciunul 2011 este aproape

Se mai gandeste cineva la jucarii?
Eu deja ma gandesc daca sa-i iau fetei mele un plus sau un animalut interactiv, lego,etc Voi la ce v-ati gandit?

sus

Denunta
elsycutza

Copii

26.10.2011 3:40     citat 

foarte fericit plusurile sunt absolut ultimele pe lista la noi intotdeauna sunt aruncate 2upa maxim 2 zile in sertarul uitarii cel mai potrivit cred sunt jocurile potrivite varstei care sa i tina oucpati sau dupa caz...fimea s-a jucat cu papusile f f mult uneori cate 1-2 ore singura in camera ei pana aproape de 6 ani.

sus

Denunta
anaflorea

27.10.2011 9:13     citat 

Da, dar depinde de plusuri ,unele sunt foarte atragatoare .Asa i-am luat de curand un ursulet GloE Bear care lumineaza ,avand 7 culori care se schimba succesiv ...e superb si este foarte incantata de el .Noi l-am luat de aici www.kids.store.ro .dar nu stiu la voi ,am vazut ca nu locuiesti in Romania .Poti intra pe You Tube sa vezi vreun filmulet cu el ca sa vezi de ce vorbesc .
Pupici zambet

sus

elsycutza

Copii

27.10.2011 10:12     citat 

da , l am vazut, e simpatic .
depinde de copil..fimea ar fi dormit cu el 2 zile maxim jenat
ca doar i-am luat si eu ce si a dorit si am vazut apoi ce s-a intamplat.

vazusem reclama la tv pe disney cred, la un aparat care daca topesti ciocolata poti face tot felul de forme si sa le decorezi , sau aparat de facut sandwich in forme...dar ma repet depinde de copil si de varsta copilului .
fimea e bucatareasa mare si are rabdare fix 10 minute jenat

sus

Denunta
anaflorea

02.11.2011 5:04     citat 

Da elsycutza
am vazut si eu fabricile de care vorbesti .I-am facut chiar eu cadou unei nepoate si a fost foarte incantata Fruit Factory(Fabrica de Fructe )i-am luat tot de acolo www.kids.store.ro Acesta l-am frecventat noi cel mai des si am cumparat multe jucarii dragute.Si intr-adevar nu este numai reclama de ele chiar pot fi utilizate Poate pregati sucuri de fructe ,milk shake-uri si le poate pune in forme si baga la frigider ...si gata si inghetata Pupici

sus

chichineata

Copii
Daria: 13 ani, 2 luni

03.11.2011 11:13     citat 

foarte fericit daria noastra vrea un cadou galben si unul mov .

- un servetel alb,
- cd-uri ca sa si le bage in ghiozdanelul de gradi,
- caietele tot ptr gradi...
- acte (de casa sau de masina....nu stiu inca),
- un elefant surprins (asa am facut si eu si tati cand am auzit, si pe urma a specificat, unul mic de plus)
- o bicicleta
- o gargarita si un soare de plus.....i-am spus ca Mosul va citii scrisorica ei si ii va aduce ce va gasi si ce va putea aduce (n-a comentat)

sus

Denunta
anaflorea

14.11.2011 4:00     citat 

Noi ne-am hotarat ce cadou vom lua pt fetita noastra .Am gasit o pisicuta interactiva pe un site care are si un cadou inclus (niste creioane cerate ) si ,,am impuscat 2 iepuri dintr-o data ''cum se zice Noi le-am gasit aici www.kids.store.ro . Este cel mai frecvent site vizitat de noi in ultimul timp Eu sunt mai conservatoare si daca iau de undeva ceva revin mereu .Astfel la acelasi pret vom reusi sa luam si un animalut interactiv dar si creioanele care in ultimul timp au devenit indispensabile din trusa noastra de jucarii.Fetei mele ii place foarte mult sa deseneze .Mai ma gandeam la plastilina Bionic Putty pe care o mai avem deja dar mai vrea si alte culori .O incanta ca poate face mingiute si se joaca cu ele ca si cu o mini mingiuta din oricare alt material .
Dar va trebui sa mai iau destul de multe cadouri si pentru nepoti si nepoate ......................... uff ..................si sunt atat de multi !!!
Voi cum va descurcati?

sus

Denunta
Lorikay

Copii

17.11.2011 2:27     citat 

[quote="chichineata"]:D daria noastra vrea un cadou galben si unul mov .

- un servetel alb,
- un elefant :o (asa am facut si eu si tati cand am auzit, si pe urma a specificat, unul [b]mic de plus[/b])
- o bicicleta
- o gargarita si un soare de plus.....i-am spus ca Mosul va citii scrisorica ei si ii va aduce ce va gasi si ce va putea aduce (n-a comentat)[/quote]

Haioasa faza cu servetelul alb. Mai citeam pe undeva despre o fetita care dorea de Craciun un lucru mov si unul galben (cred ca am retinut bine).
Fiica-mea isi doreste tot ce vede in reclame iar eu i le prezint ceva mai realist pe toate si le taiem de pe lista.
Pana acum se mentin in fruntea listei (fara sanse sa fie sterse) urmatoarele:
-Zoobles (varianta mama si puiul)
-Catelusul Princess Puppy
-Gelarti
-Mesterul Olar
Incerc s-o fac sa renunte la bebelusul Ciciobello (nici nu stiu de ce il vrea, ea nu se joaca cu bebelusi sau papusi).

sus

Denunta
chichineata

Copii
Daria: 13 ani, 2 luni

17.11.2011 2:49     citat 

----------
Lorikay a scris:
----------
chichineata a scris:
foarte fericit daria noastra vrea un cadou galben si unul mov .

- un servetel alb,
- un elefant surprins (asa am facut si eu si tati cand am auzit, si pe urma a specificat, unul mic de plus)
- o bicicleta
- o gargarita si un soare de plus.....i-am spus ca Mosul va citii scrisorica ei si ii va aduce ce va gasi si ce va putea aduce (n-a comentat)
----------

Haioasa faza cu servetelul alb. Mai citeam pe undeva despre o fetita care dorea de Craciun un lucru mov si unul galben (cred ca am retinut bine).
Fiica-mea isi doreste tot ce vede in reclame iar eu i le prezint ceva mai realist pe toate si le taiem de pe lista.
Pana acum se mentin in fruntea listei (fara sanse sa fie sterse) urmatoarele:
-Zoobles (varianta mama si puiul)
-Catelusul Princess Puppy
-Gelarti
-Mesterul Olar
Incerc s-o fac sa renunte la bebelusul Ciciobello (nici nu stiu de ce il vrea, ea nu se joaca cu bebelusi sau papusi).
----------

poate eram tot noi la faza cu cadoul. de ziua ei, cand am intrebat-o ce vrea la fel a zis...un cadou galben si unul de alta culoare. asa ca am impachetat cadourile in culorile cerute de ea.
in legatura cu reclamele, te lasa pe spate. noi inca am reusit sa nu cumparam orice prostioara (asa-mi place sa le zic, ca unele sunt chiar niste chestii nefolositoare; in perceptia noastra). imi place sa-i iau totusi niste jucarii sau lucruri de care stiu sigur ca se bucura mai mult timp. oricum de pe lista ei va trebui sa iau ceva. si pe langa ce mi se pare mie mai util si mai de folos.

ca venii vb de cadouri din reclame, am vazuit azi in Real, aproximativ toate jucarelele si chestiile de prin reclamele cu jucarii. sincer? m-au cam lasat masca preturile. si chiar nu cred ca se merita.

sus

Denunta
Lorikay

Copii

17.11.2011 3:46     citat 

Asa este, multe jucarii nu merita cumparate.
De exemplu, fiica-mea vroia celebra Fabrica de ciocolata care costa in jur de 100ron sa-si faca si ea ciocolata in forme. Eu i-am cumparat ciocolata, am topit-o si am pus-o in formele de animale pe care le aveam acasa. Acum nu o mai vrea...
La fel cu fabrica de fructe si inghetata (parca) care este de fapt un mini blender. I l-am aratat pe cel din bucatarie si am facut un shake de lapte cu banane si din nou nu mai doreste jucaria.
Intr-adevar, trebuie sa iei si ceva din ce isi doreste dar trebuie facuta o selectie serioasa.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: