· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2009 > Bebelusi de primavara-vara 2009(31)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor Bebelusi de primavara-vara 2009(31)     
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 10 ani, 6 luni
am nascut deja!

20.11.2009 6:02     citat 

Tamy sarut si felicitari pt dintuc!
sor-mea.....mai sigur nu-l cunosti pe sotul meu????????? rad pupici la minunea aia mica! pun o poza cu ea, ca sa se cunoasca si surorile mici rad

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 10 ani, 6 luni

20.11.2009 7:47     citat 

iauuuu ce codita avem noi foarte fericit sarut sarut sarut sarut offf Doamne numa frumuseti p forumul asta sarut sarut sarut

sus

Denunta
haiducitza

Copii
Daria Maria: 10 ani, 3 luni
am nascut deja!

21.11.2009 11:26     citat 

Buna fetele,

Ce frumusete vad eu acolo, mai Alexia mai esti superba!!...sora ta mai mica te-a admirat trag cu ochiul mai Mitaloli eu am zis ca il cunosc scot limba rad pupam falcutele....m-ai distrat si am ras bine zambet zambet chiar ne seamana minunile.
Am facut aseara tortul de mere...e mortal, abia m-am abtinut sa nu mananc singura cu sotul tot tortul!!!! nu de alta dar azi avem musafiri....zambet

Pasunica felicitari pt. dintisorul nr 2!! Asteptam si noi cu nerabdare dintisorii nostrii!! Sa stii ca si eu fac la fel, adica ma bucur de fiecare zi cu ea, ma uit cum creste si savurez momentele....mai tarziu o sa imi doresc sa mai strang in brate bebe mic....but u never know ...poate facem si un fratior peste 2 ani rad rad

Smiri sa iti traiasca dulceata , e un scumpic!! Puseurile de crestere la noi au tinut cam 3-4 zile. Am avut unul si in apropierea varstei de 5 luni.

Pupici tuturor si weekend placut!!

Eu cu cine votez?!! plang sau sunt foarte trist surprins Maine ma duc cu Daria sa votam ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 10 ani, 4 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
8 ani, 7 luni

21.11.2009 9:18     citat 

prostit Pai da-i Dariei stampila, si vezi cu cine vrea ea sa voteze. Dar ai grija sa nu voteze cu ea (sa bage stampila in gura) rad

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 10 ani, 2 luni

22.11.2009 10:35     citat 

sarut sarut sarut sarut pt toata lumea, mai ales pt daria si alexia sarut sarut sarut

sus

Denunta
mf13

Copii
Mihnea Mihail: 10 ani, 3 luni

23.11.2009 10:56     citat 

BUna dimineata...
Mitaloli pupam obrajorii sarut ;si pe mami bineinteles.
Eu sunt in vacanta saptamana aceasta pentru ca Mihnea este de sambata la tara la parintii mei;fac curatenie generala in casa si ma si plimb un pic pe la munte.
Este casa goala si...nu-i bine fara el dar merg azi sa-l vad;de abia astept.
Voi ce faceti???
Va pupam si va dorim o zi frumoasa.

sus

Denunta
Pasunica

Copii
8 ani, 7 luni

23.11.2009 11:54     citat 

Eu nu rezist fara Mihaita mai mult de cateva ore. Aseara am avut o zi de nastere si am mers fara copil. Era si seara si el vroia sa doarma, plus ca era prea mare galagia pentru el acolo. Asa ca l-am lasat cu bunica cateva ore. Dupa 10 minute a inceput sa planga isteric...Noroc ca noi eram la cateva minute de ei. Cand ne-am dus acolo deja suspina de atata plans. Simteam ca mi se rupe inima in mine cand l-am vazut. Am reusit sa il adorm si apoi ne-am dus la ziua de nastere. Doar la el imi era gandul.. oare ce face.. oare iar plange... etc. Cred ca as muri sa stau o zi fara el sarut

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 10 ani, 6 luni

23.11.2009 5:33     citat 

si eu!!! Doamne nu il las la nimeni la luat o prietena de a mea 5 minute eu eram in bucatarie si ea in camera ..si deja eram disperata oare cei face ..ce sa mai zic sa mi-l ceara soacramea ca zic ca nu il dau la nimeni nici 5 min

sus

Denunta
mf13

Copii
Mihnea Mihail: 10 ani, 3 luni

24.11.2009 9:19     citat 

Asa imi spuneam si eu ca nu pot sta fara copil....dar la nevoie....tac si suport.Copilul meu are si bunici, si matusici si unchi ..trebuie sa se obisnuiasca cu mai multe persoane ....

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 10 ani, 5 luni
Alexandra-Iulia: 7 ani, 6 luni

24.11.2009 10:36     citat 

Buna fetele sarut
La multe lunite sarbatoritilor sarut sarut sarut
Eu mai greu apuc sa scriu pe forum de cand m-au bagat fetele astea sa joc un joc pe facebook. Asa ca de vreo 2 saptamani gatesc pe rupte in cafeneaua mea scot limba Am innebunit! Si culmea e ca l-am molipsit si pe sot scot limba
Dia este o smechera si jumatate. Am mai crescut si noi. Acum avem 7200 gr. Si eu una sunt multumita.
Ne-am apucat sa si diversificam. Nu pot sa zic ca ne rupem cu mancatul, insa am rabdare. Si incet, incet ne obisnuim cu gusturile.
Nu prea diversificam "ca la carte". Probabil ca dac-ar sti christa ar sari la gatul meu rad Am vazut in repetate randuri ca este o persoana foarte critica si agresiva de felul ei. Nu contest ca stie multe dar felul cum le tranteste n-o face prea populara. Si analizele ei pe text, wow!
Eu zic sa luam ceea ce e bun din posturile ei si sa ignoram restul...ca e mai sanatos.
Inca nu avem dintisori dar isi fac simtita prezenta. Ne putem lauda ca mergem de-a busilea. Ah! Si de la atata molfait mi-a scos din functiune pt perioade scurte telefoanele foarte fericit
Sanatate si multi sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

24.11.2009 2:14     citat 

Ziua buna !
Numai bebei frumosi am vazut in poze...Pui de smiri, haiducitza, si mitaloli. Sa va traiasca puiutii!!

Haiducitza, gata, ati inceput diversificarea??

mitaloli , ce perisor lung are motata ta zambet Cate kg are ?? La 5 luni, cat avea, mai sti ? jenat

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 11 ani, 9 luni

24.11.2009 2:32     citat 

ziua buna, mamicutelor!
daca printre voi exista mame care hranesc bebeii cu Lp si vor sa impartaseasca din experienta lor, va asteptam aici:
http://www.parinti.com/Clubulmamicilorc...34111.html

sus

Denunta
Pasunica

Copii
8 ani, 7 luni

24.11.2009 5:21     citat 

Mihaela cred ca esti tare incantata de mititica... Si eu ma bucur de fiecare progres pe care il face. Daca ma vedeati ce fericita eram cand l-am gasit de pe spate pe burta... L-am intrebat ce face acolo si l-a apucat rasul..da un ras puternic rad Parca se bucura mai mult decat mine de ce a reusit sa faca singurel scot limba

Azi a ajuns si scaunelul de masa acasa. I-am comandat scaun pentru ca nu ma mai inteleg cu el la masa. Eu il pun sprijinit pe o perna, nu mult..cat sa nu stea perfect culcat. E o adevarata provocare sa ii dau sa pape cu linguita asa. Ii arde doar de abdomene.. in nici un caz de mancat. Face mititelul la abdomene... Iar cand ii dau sa pape cu biberonul, in timpul zilei cand nu e somnoros... imi apuca biberonul cu picioarele si are iar chef de joaca. Nu stiu cum sa il fac sa stea linistit... Ca tot incerc sa ii distrag atentia dar pana la urma tot la biberon cu piciorusele ajunge rad

Sa revenim la scaunel. Am ales ceva care sa se potriveasca pentru varsta lui, avand in vedere ca nu sta in fundulet. Scaunul se lasa pe spate destul de mult (are 3 pozitii) deci este perfect pentru bebelutii care nu stiu sa stea in fundulet.

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 10 ani, 5 luni
Alexandra-Iulia: 7 ani, 6 luni

25.11.2009 12:28     citat 

Asa e Pasunica. Imi vine s-o pap foarte fericit
Foarte fain scaunul zambet

sus

Denunta
Pasunica

Copii
8 ani, 7 luni

25.11.2009 12:54     citat 

Chiar e fain. Sunt foarte multumita de el..si bebe la fel. E asa incantat..ca a si uitat ca ii dau sa pape rad A mancat tot piureul (180 ml) ca nu imi venea sa cred rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: