· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(144)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(144)     
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 10 luni

19.11.2009 1:46     citat 

Anka nu mai spune ca ne-ai tinut pe toate sufletul la gura pana a venit madra ta frumoasa si mancacioasa!!!! sarut sarut sarut

De Urschu imi aduc aminte ca saracutza s-a chinuit, nu mai iesea o data Meli, ce s-a mai lasat asteptata!!!

Si imi aduc aminte cum vb cu Abramburica la 12 noaptea cand mi sa- rupt apa si ma uitam pe parchet cu sotul ca doi prosti
rad rad rad Si eu m-am culcat ca nu mai durea nimic rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 7 luni

19.11.2009 1:51     citat 

Ce amintiri frumoase aveti... eu unde eram p vreme aceea confuz confuz ca cica m am inscris pe aici de prin martie si nu stiu decat vag una alta...

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 13 ani
Al mic: 9 ani, 4 luni

19.11.2009 1:55     citat 

Bravo Meli! Ti-o aduc si pe Ema sa o educi cu mancatul, ca la ea e jale. Nimic frate, nimic! Totul numai cu plansete si urlete.

Noi se pare ca suntem in urma rau.. nu mancare, nu dintoci, nu stat pe burta (ca se intoarce pe spate, nu ii place pe burta...).. vai de capul nostru.

La multe lunite sarbatoritilor!
La multi ani Rome!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 10 luni

19.11.2009 2:00     citat 

sunshineme nu iti mai face atatea probleme si nu mai fi suparata ca te simte Ema, lasa fata ca o sa manace ea, o stea pe burta si o sa ii iasa si dintisorii ai sa vezi...Fata ta sigur e vesela si o sa pape. sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 13 ani, 1 luna

19.11.2009 2:07     citat 

Suns nu mai fi supi trist , nici noi nu avem dintisori, cu toate ca maine face 7 luni de stat in fund ioc, sta ce sta si se duce intr-o parte, in schimb tot timpu sta pe burta , si mai nou da sa mearga deabusilea , iar daca nu ii place papica mai las-o cateva zile , ca risti prin fortare sa iti refuze mancarea si sa nu mai vrea deloc niciodata , eu asa am facut cu piciu ca a papat supica foarte bine iar dupa o perioada nu a mai vrut sub nicio forma am intrerupt o sapt si a acceptat-o fara niciun fel de probleme sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 10 luni

19.11.2009 2:08     citat 

Am papat branzica cu banana foarte fericit sunt fericita ............ce buna era ,a papat tot fara sa dea vreun pic afara foarte fericit

Da Elena ,ma grabeam sa vina Antonia ,v-am luat-o inainte rad rad sa va zica Irina ce fata aveam ,ca ne-am intalnit in spital in ziua aceea ,eram terminata de frica rad rad
Am stat in sala de nasteri de la 12 pana la 18.20 cand s-a hotarat fimea sa iasa ,a fost greu dar tot natural as naste daca ar fi sa mai fac inca un bebe cool

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 13 ani, 1 luna

19.11.2009 2:10     citat 

Bravo Ankka , se pare ca am avut intuitie, pey lor sa nu le placa fructe numai supa aia odioasa nu , dar se fac ei mari foarte fericit

sus

Denunta
ankkka

Copii

19.11.2009 2:17     citat 

A mea papa supa ,chiar ii place ,nu prea vrea fructe ,doar banana rad
La inceput cand supa era mai saracacioasa nu ii placea asa tare ,apoi cand am mai adaugat legume a inceput sa o pape .

Suns ,iubita , incearca cu alceva daca nu ii place supica ,eu stiu zic si eu ,nu cu rautate ,poate ca nu ii place supa ,tie iti place ?? eu cand i-am facut din morcov si pastranac ,parca ,era oribila nici mie nu imi placea dar ei scot limba

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

19.11.2009 2:29     citat 

Anka, branzica cumparata sau facuta? Bravo Antonia!

Ei, asa e cu amintirile ..cand mi s-a dus dopul si am scris aici...
Au nascut o gramada in perioada aia si eu nhu am putut fi alaturi trist ca eram varza vreo 2 sapt. Mi-aduc aminte ca am vb la tel cu Elena si Antu si ma mai sunau dar nu eram in stare sa vb cu nimeni.

Va mai aduceti aminte cand aveam emotii pt fiecare la morfo? Ca aici a fost traditie sa aflam toate la 6 luni ce avem?

Suns, nu mai incepe....hai ca o sa sa se rezolve. sarut Fii mai optimista pt fata. E sanatoasa! Are o carenta de Fe -se va rezolva. Nici noi spre ex in coparatie cu altii bebei de aici nu stam cu jucariile in maini, nu dormim pe o parte sau pe burta. Nici noua nu ne place sa stam pe burta mai mult de 5 min..si lista poate continua. Si noi ca si tine ..cine de aici are la 4 luni copil cu 5200? Hai ca om razbi sarut
O sa pape, doar tu ai zis ca nici voi nu ati papat pana la un an decat titi.Dr mi-a zis ca bebe tot din lapte creste nu din diversificare. Ele sunt componente de vit si saruri.

Anka, pai daca stau sa-i dau cu linguritza 40ml de suc maine ne mai vedem diseara pe net rad
Mi s-a parut ca erai f echilibrata in ziua nasterii sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii

19.11.2009 2:33     citat 

Echilibrata ?? eram disperata rad
Branzica am facut-o eu ,e super simplu de facut si mie imi era teama ca nu imi iese .

sus

Denunta
urschuletz

Copii

19.11.2009 2:34     citat 

Pai baga text cu reteta rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii

19.11.2009 2:38     citat 

Lorelay, matalutza pe unde esti? ca nu te-am vazut!

sus

Denunta
ankkka

Copii

19.11.2009 2:43     citat 

Am fiert 150 ml lapte zuzu de 1.8 grasime , cand a dat in clocot am pus cateva picaturi de zeama lamaie ,am mai fiert putin ,pana s-a branzit apoi am pus in strecuratoare ,am lasat sa se scurga cam o ora ,mi-a iesit cateva lingurite de branzica pe care am amestecat-o cu banana facuta cu blenderul.

sus

Denunta
ankkka

Copii

19.11.2009 2:44     citat 

Am inteles ca merge si cu caliu lactic ,eu nu aveam in casa .
Va las putin ca mandra a facut caca scot limba

sus

Denunta
urschuletz

Copii

19.11.2009 2:46     citat 

Ce simplu si e buna la gust?
Ii mai dai in completare si lapte?

Vad ca dupa 30 de morov a papat dupa o ora 150 de lapte.

Ai ajuns sa inlocuiesti o masa?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: