· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(145)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(145)     
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 12 ani, 9 luni

20.11.2009 1:34     citat 

Buna
La multe lunite Daria!!
Multumim pt.urari si va facem si noi cinste cu ceva bun zambet

Si o pozica cu sarbatoritu

sarut sarut sarut

sus

Denunta
ket

Copii
Alex: 12 ani, 2 luni

20.11.2009 1:36     citat 

bianca, mi-a spus pediatra sa-i dau cu spirt, apoi cu baneocin pudra si asta si facem, numai ca tot mai sangereaza cate putin acolo si mai ales cand plange ii iese in afara si cred ca atunci deranjeaza buricutzul...

icemoon cu crema de corp am reusit numai odata sa-l dau, in schimb inainte de baitza, a mai stat la masaj cu ulei de corp, la poponet am dat cu crema la fiecare schimbare, dar incerc sa fac o pauza si sa dau numai seara

e clar ca de foame plange, mai devreme putin l-am scos afara 5 min (e prima oara) apoi l-am pus la san, dar nu il vad ca inghite, iar eu simt ca nu mai am lapte, de asta i-am dat si aseara lp pt ca nu mai am, sunt sanii moi, iar bebe nu inghite, asa ca i-am mai dat acum completare si doarme dus...

christa
bebe s-a nascut cu 3550 gr si am plecat din spital cu 3250 (sau 3270), deci cam 300 gr a pierdut acolo

alexxya
a luat 200 gr dar atunci aveam laptic, acum el trage in gol, asa cum am mai scris mai sus, nu mai am lapte, am baut ceai de chimen cu anason inca din prima zi de la spital si inca beau destul, o sa vad ce altceva mai pot sa fac pt stimularea lactatiei..

multumesc ca ti-ai facut timp sa-mi scrii atat zambet

Tamy, la cati mai multi dintisori si fara dureri sarut sarut sarut

merg sa-i aspir si sa aerisesc in camera cat doarme, ca l-am culcat in alta

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 3 luni

20.11.2009 1:50     citat 

La multe lunite Laurentiu! Inca putin si-ti uram la multi anisori. Ce mare si voinic esti tu acolo sarut

Bianca ai o familie tare unita dupa cum povestesti. Bravo voua! Sa fiti fericiti! Si la noi bb a venit pe neasteptate si eu nu m-am obisnuit tocmai repede cu gandul... te admir ca te-ai mobilizat repede.

Ket..pai daca Alex o sa pape asa ca Diana in continuare o sa intelegi de ce am timp sa scriu romane rad ca altceva ce sa fac? o tin la tzitzi si in jur imi tin lucrurile indispensabile in astfel de situatii...laptop (si pc de rezerva), reviste, telecomanda pt tv si pt lumini (folosita doar seara si noaptea) si uneori cand i se face sotului mila, inainte de a pleca la serviciu imi aduce o farfurie cu sandvisuri... si in rest scriu rad Se intampla ca mama sa piarda laptele uneori, mai ales de la stres. Daca nu-l auzi inghitind, nu vezi lapticin gurita (eu ii dadeam buzita de jos in jos si picura laptic sau curgea o picatura alba)at vorbeste si cu pediatra sa vada si ea. Poate iti da si ceva destimulare a lactatiei. Dupa fbra laptelui si eu ii simteam mult mmai usori dar vedeam ca grasa papa, se mai si ineca pe deasupra.

Noi azi mergem la preot sa vorbim ca maine avem botezul. O sa anunte tot cartierul ca e botezata ca ea se linisteste doar cu tzitzi si cum in biserica nu se poate... dar cica e bine sa planga la botez..

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 6 luni

20.11.2009 2:25     citat 

----------
ket a scris:
acum el trage in gol, asa cum am mai scris mai sus, nu mai am lapte, am baut ceai de chimen cu anason inca din prima zi de la spital si inca beau destul, o sa vad ce altceva mai pot sa fac pt stimularea lactatiei..
----------

E ok si daca trage in gol, prin faptul ca suge si atunci cand nu e ii "spune" corpului ca e nevoie de mai mult lapte, dar acum nu te astepta sa tasneasca imediat, pot trece si 2-3-4 zile pana sa reactioneze corpul la cererea ridicata. Daca ii dai lapte praf, cum iti scria si alexxya, ala se digera mai greu, deci il pui si mai rar la san, corpul "crede" ca a scazut cererea de lapte si produce si mai putin, si intri intr-un cerc vicios.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

20.11.2009 3:03     citat 

Bianca, ce frumos din partea parintilor tai sa-ti fie asa aproape.Mai rar...
Sa fiti o familie fericita mereu sarut

Am fost si noi afara am vazut-o pe Ema si Suns. Cald si bine afara.
Am papat un pic de morcovior afara. NU am avut asa spor ca ieri dar nu-i nimic ca nu ne grabim.

Roxy, nu stiu ce sa zic cu ce sa dai pe buze, dar nu ai in casa niste crema de corp de copii? Am vazut ca exista ceva de la mustela de dat pe piele pt frig dar nu mai stiu cum ii zicea confuz

Alexya, ai emotii pt maine?

Katya, multumim de tratatie! sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 6 luni

20.11.2009 3:15     citat 

Uite ce facea fimea aseara ,inainte de culcare rad

sus

Denunta
ankkka

Copii

20.11.2009 3:17     citat 

Cred ca s-a indragostit de lingurita rad cand o vede e bucurie mareeeeee .
Acum sta si se uita la mine ,si isi clefeteste limbuta printre buze rad
Cred ca e un picut constipata ,ca face putin si grosut ,sa ii pun supozitor ?? sau sa o las asa ?? ce ziceti ?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

20.11.2009 3:25     citat 

Anka, ai o dulceatza sarut . Bine ca vrea sa pape...Daca tot papa de ce nu-i dai niste para poate o scoate afara mai usor.

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 12 ani, 4 luni

20.11.2009 3:26     citat 

La multe lunitze Laurentiu si Daria sarut

Postam si noi o poza pt colaj in graba mare

sus

Denunta
ankkka

Copii

20.11.2009 3:27     citat 

Nu am para ,decat compot ,si pana la piata e mult ,nu am pe cine sa trimet sa imi ia .
Iar compotul are zahar si imi e teama sa ii dau ,eu stiu ...voi ce ziceti ?

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 12 ani, 4 luni

20.11.2009 3:29     citat 

Am stat afara vreo 2 ore jumatate..tare ii mai place. Am profitat ca a fost frumos tare, ...cine stie cat mai prindem vreme din asta. Aveam o intrebare in legatura cu puseul de crestere..imi mai poate spune cineva cam pe cand sunt asteptate puseele? Bebe al meu mananca in ultimele zile dublu fata de cat manca inainte. Si desi in ultimele 10 zile a luat numai 200 gr in greutate papa la greu...cred ca o fi in puseu...

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 5 luni

20.11.2009 3:29     citat 

Neata sarut ..la miezul zilei jenat rad
Eu m-am trezit de la 6..adica asta micu m-a trezit..si tot incerc sa fac curatenie si sa mai aranjez cate ceva ca maine ajung ai mei aici.Ce bucuroasa sunt foarte fericit
Ma intorc inapoi la curatenie...am intrat doar sa va salut si sa va urez un week-end placut si linistit sarut sarut sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 5 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 5 luni

20.11.2009 3:33     citat 

uitati si povestea nasterii Rebacai.Pt cine are timp sa citesca ,ca am scris o gramada rad rad sa nu va speriati,v-am spuns din timp,da? scot limba http://www.parinti.com/NastereaRebecaic...35683.html

sus

Denunta
urschuletz

Copii

20.11.2009 3:34     citat 

Anka, mai bine lasa compotu' ,dar zici ca a facut ceva...Mai asteapta poate face pana la sf zilei.

Adina, ma bucur tare ca vin ai tai. sarut Ce emotii si pe ei..

Smiri, ce a crescut sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 6 luni

20.11.2009 3:40     citat 

----------
smiri a scris:
imi mai poate spune cineva cam pe cand sunt asteptate puseele?
----------

http://atasatlasanulmamei.blogspot.com/...stere.html

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: