· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > decizie
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor decizie     
cikita

Copii
Ozcan: 11 ani, 6 luni

11.12.2009 11:42     citat 

----------
Alina29 a scris:
Teodora29, sunt de acord cu ce ai spus tu in mai toate comentariile. Subscriu.

Cikita, cred ca fetele de pe forum au vrut sa-ti dea cele mai bune sfaturi, unele chiar din experientele lor de viata si toate numai spre binele tau.

Imi permit sa-ti dau si eu un sfat. Nu uita sa te respecti pe tine insati.

Daca cumva, vreodata te vei hotari sa divortezi (acum nici nu se pune problema dupa cate vad) iti recomand ca primul pas (inainte de ceea ce ti-au spus fetele cu privire la procedura de divort) sa fie acela de a da consemn la frontiera numele copilului tau.
Sotul tau este turc, eu locuiesc in Turcia (momentan in Iran) si aici am vazut cum sunt barbatii la acest capitol. Crede-ma ca sunt foarte periculosi. Aici de multe ori copiii raman la tata, chiar ii interzic mamei sa-i mai vada. Am vazut cazuri la televizor cand mamele isi ascund copiii ca sa nu-i ia sotul. Sunt nebuni rau sa stii, tine de cultura si religia lor.

Foarte multi copii au fost rapiti si adusi in Turcia iar saracele mame romance au ramas cu ochii inlacrimati.

Iti doresc o casnicie fericita si numai bine.

Scuza-ma daca te-am suparat cu sfatul meu.
----------

Ai dreptate cu ce mi-ai spus scris ,nu mai suparat cu ce ai scris oricum eu il evit acum sa nu ii mai dau motive de cearta pana la urma copilul si eu suntem cei mai importanti,el nu stie cate indura o femeie si cat sufera o mama si nici un barbat nu stie ei cred ca totul este asa usor.apreciez sfaturile pe care le am primit de la unele fete si mi s-au parut sincere.

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 4 luni
Paula-Maria: 11 ani, 11 luni

12.12.2009 10:39     citat 

cikita fii sincera!
O sa.l ignori la infinit? Ce viata poti sa ai cu o persoana pe care tu o ignori?
Esti si tu femeie! Da.le.ncolo de sanse...un asemenea om nu le merita!

Intr.o casnicie nu /i totul roz zi de zi....daaaaaaaaaar...cand se trece la violenta...eu spun ADIO!
Decat copii traumatizati pe viata...mai bine fara tata!

sus

Denunta
duke_meadows

12.12.2009 11:31     citat 

----------
cikita a scris:
,el nu stie cate indura o femeie si cat sufera o mama si nici un barbat nu stie ei cred ca totul este asa usor.apreciez sfaturile pe care le am primit de la unele fete si mi s-au parut sincere.
----------

nu draga mea. al tau barbat nu stie cat suferi, sunt barbati care nu isi fac sotiile sa sufere.
da pana la urma depinde de tine. d-zeu iti da, da nu-ti pune si'n traista.
nu uita ca esti responsabila si de viata si linistea copilului tau si nu doar a ta.

sus

Denunta
cikita

Copii

12.12.2009 11:45     citat 

da se poate sa ai dreptate el pe mine nu mai ma sufera ,imi spune ca ma iubeste dar numai cred , insa pe copil il iubeste foarte mult .nu ma gandesc la mine ca viata intima nu mai este demult ,dar ma gandesc la copil ce ii voi spune peste cativa ani cand ma va intreba unde e tata, si vezi tu lumea judeca si uni nu cred spun ca eu sunt de vina ca nu stiu sa imi tin sotul langa mine ,tot el este victima in fata altora .

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 4 luni

12.12.2009 12:28     citat 

Nu prea imi place sa ma bag in astfel de discutii... dar nu ma pot abtine...
----------
cikita a scris:
da se poate sa ai dreptate el pe mine nu mai ma sufera ,imi spune ca ma iubeste dar numai cred
----------
eu cred ca tie iti place suferinta , .----------
cikita a scris:
nu ma gandesc la mine ca viata intima nu mai este demult
----------
daca iubire nu mai este, viata intima nu mai este atunci ce mai este intre voi? ----------
cikita a scris:
,dar ma gandesc la copil ce ii voi spune peste cativa ani cand ma va intreba unde e tata,
----------
ADEVARUL ----------
cikita a scris:
si vezi tu lumea judeca si uni nu cred spun ca eu sunt de vina ca nu stiu sa imi tin sotul langa mine ,tot el este victima in fata altora .
----------
si ce tu traiesti cu lumea? sau lumea traieste in locul tau?? De ce ti-e frica de fapt?[/quote]

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

12.12.2009 1:31     citat 

daca te-ai gindi intr-adevar la copil, ai alege o atmosfera calma pentru el, chiar de ai fi singura
ai alege sinceritate, si nu minciuna in care traiesti
nu agresivitatea in care traiesti
tu iti inchipui ca pentru copil e important sa aiba ce? o persoana cu numele de tata? sau o persoana care sa ii fie intr-adevar alaturi
cit despre gura lumii, ce sa-ti zic??? draga mea, o casnicie din trei sfirseste in divort
nu-i capat de lume, si pur si simplu sinceritate si asumare
cind nu mai e nimic, nu mai e nimic, la ce-mi foloseste sa stau cu un om pe care nu-l suport, care nu ma suport? sa-mi maninc zilele pe romaneste? zici ca plingi in fiecare seara...asta ti-e solutia?

dar noh, imi dau peste degete, ca oricum ziceam ca nu ma mai bag, ca deh, eu aberez prostit si n-am idee despre ce-i la tine acasa

sus

Denunta
cikita

Copii

12.12.2009 1:38     citat 

bine ,atunci dece mai scri sa te afli si tu in treaba?

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

12.12.2009 1:40     citat 

Iart-o ca ii pasa,cikita.Sunt convinsa ca in clipa asta deja regreta ca a scris mesajul de mai sus cool

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

12.12.2009 1:50     citat 

----------
cikita a scris:
bine ,atunci dece mai scri sa te afli si tu in treaba?
----------

de te deranjeaza sari peste draga, inchide ochii, ca oricum ii tii inchisi trag cu ochiul
nu scriu sa ma aflu in treaba, nici nu scriu sa-ti dau sfaturi
si-apoi scriu unde imi tuna si cind am chef, ca de-aia-i forum (zic foarte multi pe aici) scot limba

ai si vreun raspuns la intrebari, daca tot iti tine la suflet discutia? sau scrii si tu doar "sa te afli in treaba" si sa te vaicaresti??? ochi peste cap
vaicareala nu-i o cale
pune mina si fa ceva in loc sa te plingi degeaba trag cu ochiul

sus

Denunta
cikita

Copii

12.12.2009 1:56     citat 

nu ma vaicaresc deloc daca tot sa dezvoltat subiectul scriu cat vreau si [...]

sus

Denunta
Percival

12.12.2009 1:58     citat 

Pentru acest mesaj tocmai te-ai ales cu avertisment pentru limbaj licentios.

Moderator

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 4 luni
Paula-Maria: 11 ani, 11 luni

12.12.2009 2:15     citat 

ce a scris? ce a scris? de s.a ales cu avertisment? ( sunt o fire cam curioasa)

cikita, din ceea ce ai scris tu ...rezulta ca te vaicaresti. Vrei sa plangem alaturi de tine ...ca de sfaturi vad ca nu.ti pasa? ochi peste cap
Sau spune.ne...ce trebuie sa facem ? idee

sus

Denunta
cikita

Copii

12.12.2009 2:28     citat 

nu mai vreau sa scrie nimeni ca nu ma intereseaza ,[...] e aberant.

sus

Percival

12.12.2009 2:40     citat 

S-a spus tot ce era de spus.
Subiect inchis.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: