· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(146)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(146)     
ket

Copii
Alex: 12 ani

21.11.2009 7:57     citat 

pupici pt bebicii frumusei ce i-am vazut pe aici sarut sarut sarut

Fetele aseara am stat cu el la tzitzi 5 ore fara jum de ora cat timp am schimbat pampersi si am facut baita la robinet, si el tot nu adormea; i-am dat completare 30 ml si duap ce a papat tot a mai vrut sa pape si de la san surprins
deci puiul meu nu se satura cu lapticul de la mine... m-am muls cu poma, 10 ml din ambii sani, si curge cu picatura

e adevarat ca sunt stresata si nici pofta de mancare nu am, sper sa imi revin incet incet si sa produc si laptic, pana atunci nu pot tine copilul nemancat ca ma termina, nu mai pot sa fac nimic decat sa stam cu tzitzi in guritza si el tot nemancat este si nici nu doarme.
pediatra mea insista cu alaptatul la san, am mai vb cu un dr si a zis ca nu are rost sa tin copilul nemancat si sa-i dau completare si sa continui si cu alaptatul la san...

alexxya scuze de intarziere, sper ca a fost ok botezul si petrecerea de dupa , sau inca nu s-a terminat zambet
alexxya, christa, yubi incerc si eu sa fac in asa fel incat sa revina lapticul, dar pana atunci nu-l pot lasa asa, ca mai rau ma stresez si nu facem nimic, sper ca bebe sa vrea sa pape la san in continuare

elena, bine ca sotul e de partea ta, cat despre soacra, n-am cuvinte...

urchsu
sanatate multa sotului si pe voi sa va ocoleasca raceala zambet

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

21.11.2009 8:03     citat 

Ket, nu-ti mai face probleme, da-i completare daca simti ca nu e in regula. Nimeni nu-l stie mai bine ca tine.Au mai fost mamici care au zis ca au dat si san si lp si tot au reusit sa alapteze pana la urma. Fa ce crezi tu ca e mai bine pt puiul tau sarut

sus

Denunta
ket

Copii
Alex: 12 ani

21.11.2009 8:06     citat 

urchsu asa voi face, sper sa fie ok pana la urma zambet

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 12 ani, 2 luni

21.11.2009 8:09     citat 

ket, poate nu reuseste sa traga...se aude cum inghite?daca nu se aude inseamna ca nu trage. Stoarce lapticul cu pompitza cat mai mult daca ii dai completare...poate ai si canalele infundate. Si daca te tin nervii da-i cu linguritza, nu cu biberonul. Am avut si eu aceeasi problema.

sus

Denunta
deitza

Copii
Andrei Cristian: 12 ani
am nascut deja!

21.11.2009 8:45     citat 

o poza si de la noi pt haiosi

alegeti voi una din ele

sus

Denunta
urschuletz

Copii

21.11.2009 8:52     citat 

Vai Deitza ce scump e sarut Ce mic e el pe langa urs zambet

Gata noi am facut baitza, am papat si nani. Acum mami e sg trist
M-am chinuit sa bag caditza in baie sa-mi fie mai usor sa arunc apa. O astept pe cumnata sa vina sa doarma cu noi.

Lorelay, ce ati facut? da-ne de veste

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 1 luna

21.11.2009 9:32     citat 

Am venit de la botez dar n-am avut timp sa citesc acest capitol. Recuperez in seara asta sau maine. Nu a fost bine...sunt multe de spus... dar acum am o probl. Diana are un ochisor plin de uldori, nu e umflat, dar i se strang uldori imediat.Acum ii sterg ochisorul, in 5 min e plin. Am sunat-o pe dr si nu rasp...mai incerc mai tarziu. Nu are temperatura dar stranuta des. Ce sa-i fac? Oare e vreo bacterie sau a prins-o curentul.Au fost si persoane racite la botez-nu numai de la noi. Cat de grav poate sa fie. Ea e maraita, dar a avut si o zi plina

sus

Denunta
urschuletz

Copii

21.11.2009 9:53     citat 

Alexya! sarut Imi pare rau sa aud asa.
Treaba cu ochisorul am patit-o cand am venit de la spital si a persistat vreo 3 sapt. Asta a fost ca avea canalul lacrimal infundat si din descrierile tale asa era si la noi. Dar de ce acum la voi? De stranutat si noi stranutam daca stam afara mai mult.
Of, ce sa-ti zic...mai suna la dr poate raspunde. Sa-i dai niste panadol preventiv?

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 12 ani, 7 luni

21.11.2009 10:13     citat 

Buna
Alexxya trist , imi pare rau ca nu a fost ok cu botezu, legat de ochisor o poti sterge cu ser fiziologic sau daca ai ceai de galbenele este si mai bine, posibil sa fie de la curent, asa a avut si Laurentiu il gaseam dimineata cu ochii lipiti
Piciu meu doarme de la 18.30 si nu s-a trezit nici acum rad
Urschuletz tu ce mai faci a venit cumnata la tine? sarut

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 12 ani, 7 luni

21.11.2009 10:25     citat 

in caz de va era dor de noi

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 3 luni

21.11.2009 10:32     citat 

Buna seara fetele, eu am avut azi o zi plina de musafiri, sunt rupta, dar nu m-am putut duce la somn fara sa va citesc scot limba

Urschuletz multa sanatate sotului, sa treaca repede sarut

Lorellayy sper sa fiti bine, sanatoase sarut trist .

Bianca ati iesit la masa in aer liber foarte fericit intrebare

Icemoon cine te-a suparat mami acum confuz sarut

Alexxya asteptam detalii de la botez; cu ochisorul si noi am fost la fel cand am venit de la spital, am fost si la oftalmolog si ne-a dat ceva picaturi; eu zic sa dai o fuga maine pana la spital, poate e conjunctivita si atunci trebuie tratament. Daca ar fi fost canalul eu zic ca s-ar fi manifestat pana acum confuz

O noapte linistita tuturor mamicutelor si bebeilor sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

21.11.2009 10:38     citat 

Denis, sa folosesti sanatos scaunelul sarut si sa nu o lasi pe mami sa stea in el rad E foarte frumos!

Katya, sarut a venit! Ma duc si eu sa fac un dus acum. NU se trezeste Meli dar parca nu am curaj sa fac daca suntem sg.

Rome, somn usor! sarut

Lorelay, ma ingrijorezi! Ce ati facut pana la urma?

sus

Denunta
alexxya

Copii

21.11.2009 11:01     citat 

A vb sotul cu dr si i-a spus sa cumpere pt ochisor tobrex- ca poate e de la curent. Dar mi-a spus sa nu-l folosesc pana n-o vede ea. Dar ea vine abea marti in localitate...cred ca maine dam o fuga la neonatolog. Deocamdata se duce sotul sa ia si supozitor cu paracetamol sa avem in casa...sper sa nufaca temperatura la noapte...ca si-n pestera era mai cald decat in biserica aia nervos Si mi-au spus ca o sa fie cald dar sa-i iau hainute preventiv mai groase.
Pe scurt, am dezbracat fata si au venit tarziu s-o miruie, au bagat-o in apa care nu cred ca era calda, apoi dupa ce am sters-o si m-am apucat s-o imbrac (nasa m- a rugat s-o ajut ca nu are copii si eu ma descurcam mai repede), deci dupa ce m-am apucat s-o imbrac au venit s-o mai miruiasca o data, deci iar am dezbracat-o...si m-am gandit ca iar ii mai fac ceva...si dupa ce am asteptat il aud pe preot "hai nu ai imbracat-o?"si am imbracat-o in graba ca ne asteptau sa inconjoare si pe frigul ala nu era chip sa o bag doar in sac... si nu cred ca am sters-o bine, mi-au adus-o apoi, ea deja micuta stranuta, dar se tinea tare nu a plans saracuta deloc in biserica desi preotul a vrut s-o bage cu totul in apa-a zis ca nu o baga doar pana la gat. Preotul nostru nu era si am fost pe mana celorlalti. Priza nu aveau asa ca feonul a fost de prisos. Ea are ceva par dar nu am avut cum s-o uscam decat s-o sterg. Si apoi ne asteptau direct la local, dar eu am cerut sa duc fata acasa sa o usuc, sa o schimb.... dar era prea tarziu deja. O auzeam stranutand pe drum, am schimbat-o, am uscat-o, dar la local deja mi se pare ca are uldori la ochi.Nu am vrut s-o sterg acolo ca nu aveam comprese sterile, iar pana axcasa au fost asa de multe... Iar socrul asa de racit ca nici sa vorbeasca nu putea. A evitat sa se apropie de fata, dar la poze a stat langa noi, s-a dus la ea sa-i duca bani si s-a mai intamplat sa fie in apropiere... si tot acolo la o alta masa erau niste femei care numai cu servetelele la nas stateau...nu erau in apropierea noastra-fata era intr-un colt izolat de scaunulmeu si al sotului...dar eram in aceeasi incapere cu persoanele racite, nu? Am vrut sa plec de acolo cu fata dar apoi m-am razgandit ca in local nu era curent si era destul de cald iar fata dormea. Am invelit-o si am ramas. Apoi s-a trezit si a vomitat in jet de cateva ori de m-am speriat... a urlat vreo 30 de min-o durea ceva. S-a oprit apoi brusc, s-a culacat si s-a trezit ca noua... cred ca a vomitat vinul ca mi-a zis nasa ca i-a dat o lingurita sa bea de cateva ori ca Diana tot deschidea gurita-pai haplea daca mananca orice tu ii bagi cat ppoti ca vrea ea???nu te gandesti ca vinul ii face rau?? In afara de asta, am avut meniu doar din produse de post si peste... sotul a vrut sa-mi faca o surpriza fara sa-si dea seama-a comandat tort , care normal nu era de post. A fost tare dezamagit cand si-a dat seama iar eu nu am vrut sa servesc, dar musafirii vazusera...asa ca i-am servit si acum am mustrari de constiinta. Nasa imi adusese sapt trecuta un cordon...ei ii spun.... am uitat cum... si am uitat sa-l duc la biserica, n-am stiut ca trebuie neaparat...uitasem de el. Si se pare ca n-au avut ce sa foloseasca acolo in locul lui... si uite asa sunt plina de nervi. Acum nu ma mai intereseaza decat sa fie ea bine, ca la cat laptic baga in ea...macar anticorpi sa stiu ca are destui. Acum doarme micuta asa de bine, dar ochisorul imi pare cam umflat. Temperatura nu are, sper nici sa nu faca.

sus

Denunta
sweetkiss

Copii
Daria-Maria: 12 ani, 6 luni

21.11.2009 11:01     citat 

alexxya, aceeasi problema am avut-o si noi pe la doua luni, ne-a ajutat picaturile tobrex, intr-o zi jumate i-a trecut! sanatate multa! sarut
felicitari pt mica crestina! sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

21.11.2009 11:05     citat 

A! Si partea frumoasa> am o fetita crestinata sarut
Citesc din urma si revin.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: