· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(146)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(146)     
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

21.11.2009 11:11     citat 

Sa traisca crestina noastra! sarut Sa fie sanatoasa si norocoasa!

Alexya, gata linisteste a trecut, sunteti acasa. Mergi si tu pe premisa ca la botez copilul nu raceste. Cu toate ca si noi am tras un pic dupa...
Asa sunt preotii trist Iar ochisorul o fi de la curent trist

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 3 luni

21.11.2009 11:12     citat 

Tamy...multumim de citatul ala legat de fier. Si eu l-am avut mai mic in sarcina. O sa rad de ma sparg daca grasa mea are deficit de ceva.
Urschu...pai parca ne-am vorbit sa ne intalnim aici mamici din toate colturile tarii si din afara, in loc sa fim si noi grupate macar cate 2

sus

Denunta
urschuletz

Copii

21.11.2009 11:14     citat 

Fetele acum vreo sapt si ceva am vazut la stiri cum ca a fost un cutremur de 6,8 grade in Canada. Nu stiu in ce parte ca nu am dat atentie..si ma intrebam ce face Dany ca nu a mai aparut...Sau...Nu ne-o gasi din cauza schimbarii titlului.... confuz

sus

Denunta
urschuletz

Copii

21.11.2009 11:15     citat 

Alexya, ne intalnim unde vrei tu unde vor fetele, numai sa ne intalnim sarut
Ziceam de brasov ca e la mijloc pt toate

sus

Denunta
alexxya

Copii

21.11.2009 11:22     citat 

A..Urschu,..nu la asta ma refeream. Da ne intalnim unde vreti, noi avem un tati sofer priceput. Eu ziceam ca voi sunteti din buc mai multe si macar va puteti intalni mai des, dar m-ai lamurit ca sunteti din colturi dif ale buc... si ziceam>parca ne-am vorbit sa venim la topicul asta din toate colturile, numai vecine sa nu fim.... nu stiu daca pricepi ceva, eu sunt cam ametita de atatia nervi, nici nu am mancat (mie nu-mi place pestele) si nu pot sa mananc..astept sa vina sotul de la farma sa stea cu fata sa mananc, ea doarme, dar mi-e frica s-o las singura.
A!si nu va spun ce a fost la gura inapoiatilor di vremuri trecute cand ii dadeam fetei sa suga. Desi ma intorceam cu spatele-la 30 de min, ca asa des mananca ea, auzeam comentarii> ce asa de des, strica stomacelul, da ceai nu bea, dar de ce nu-i da din biberon... nervos

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 6 luni
Adina: 22 ani, 11 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 4 luni

21.11.2009 11:28     citat 

Alexxya, felicitari pt.crestinare!! Si la noi a fost frig in biserica, dar apa a fost calda (sotzul a facut "scandal" ca el vrea sa incalzeasca apa si sa nu o bage cu capul). Aiyana nu a racit. Poate cu ochisorul o fi de pe drum sau de la restaurant...Parca si Urschu zicea ca tot de la rest.a racit putin Meli...Sanatate! O sa treaca, ai vazut ce zicea si Sweetkiss.

Noi nu am ajuns astazi la Carrefour...Am fost in doua vizite incepand cu ora 11, si ne-am intors pe la 20.30 maraite...Nu a dormit suficient astazi...I-am facut baita repede, a papat si s-a culcat abia pe la 22, cu greu...

Nu cred ca mai mergem maine la Baby expo...Sotzul a zis ca e obo si nu mai are chef. El face aproape zilnic naveta la Buc la serv, si e satul de drumuri. Vedem ce gasim pe aici sau comandam pe net.

sus

Denunta
alexxya

Copii

21.11.2009 11:31     citat 

Am citit din urma... multumim fetelor pt urari. Zi frumoasa chiar am avut sarut ...asa de frumoasa ca mai bine faceam botezul in curtea bisericii. Era mai cald afara decat inauntru. nervos In biserica am inghetat eu imbracata
SWEETKISS cate pic...sau cum l-ai administtrat? A venit sotul cu tobrex si vreau deja sa-i pun ca e plin ochisorul iar si sigur e de la curent. O zi jumatate numai? Asa de repede?

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 12 ani, 9 luni

21.11.2009 11:40     citat 

noi am folosit tobradex 2 sapt am plecat din spital cu o conjunctivita urata rau de tot plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
sweetkiss

Copii
Daria-Maria: 12 ani, 8 luni

21.11.2009 11:47     citat 

una sau doua in fiecare ochisor, parca, nu vreau sa gresesc, mai bine uite-te pe prospect ca sigur scrie...
da, i-a trecut f repede...a doua zi seara i-am dat doar cu ser fiziologic....
o sa treaca si la voi la fel de repede! sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

22.11.2009 12:03     citat 

Am citit prospectul. Osa-i pun o pic in seara asta, dar numai in ochiul cu problema ca sunt f multe secretii. Dar serul nu direct in ochi ,nu? Eu il pun pe compresa sterla si ii sterg asa ochisorul.
Urschu..f frumos centrul de joaca...superb colorat. Noi avem unul primit dar e galben cu mult negru... na, nu-l schimbam acuma

sus

Denunta
ket

Copii
Alex: 12 ani, 2 luni

22.11.2009 12:22     citat 

smiri, se aude cum inghite dar nu tot timpul, si eu am senzatia ca nu trage suficient, desi nici lapte nu e, am muls cu pompita 10 ml din ambii sani, curge cu picatura, canalele nu cred ca sunt infundate, curg picaturi din mai multe canale si mi-au verificat si la spital si nu mi-a zis nimeni ca ar fi infundate... dar la mine nu a tasnit niciodata laptele, numai picaturele

ma tin nervii sa-i dau si cu linguritza, dar la 10 ml cat scot cred ca mai mult se pierde pe langa....

alexxya a trecut, acum ai puiutza crestinata, felicitari zambet si sa se faca bine cat mai repede ochisorul sarut sarut sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

22.11.2009 12:44     citat 

Multumesc Ket! sarut Acum iar bea laptic de nu se mai opreste, dar o las si toata noaptea daca vrea, chit ca vomita dupa... poate ia si ea mai muli anticorpi... de parca astia s-ar da cu kilogramul prostit
Da-i lp daca vezi ca e mai bine, dar pune-l inainte la san sa traga cat poate. Cine stie care e problema acolo, poate se rezolva in timp.
Ice...am vazut problema... si imi spuneam ca nu o sa mai intru deacat pe topicul asta...dar na... cred ca am devenit imuna la rautatile de pe aici de cand m-au atacat si pe mine... eu chiar nu inteleg tonul folosit...poate faptul ca dai acelasi sfat la nesfarsit unor persoane diferite si la un moment dat te gandesti ca e la mintea cocosului si ca nu mai pot exista si mamici care sa nu stie. Dar uite ca exista. Eu am rezolvat problema, cel putin deocamdata- am vb cu doctori, fata se dezvolta normal si vb cu parinti care au copii cu aceeasi problema si dintre care mi-au spus ca de teama nu au scris la subiectul deschis de mine, de teama celor care stau la "panda" si "ataca"

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 10 luni
Zuza: 12 ani, 5 luni

22.11.2009 1:10     citat 

Ket draga mie nu mi-au curs sanii niciodata, nu m-am udat pe tricou nici macar in zilele in care am avut o "tentativa" de furia laptelui, sanii imi sunt moi si daca eventual nu o alaptez o noapte intreaga dintr-un san atunci il simt mai plin dimineata. De scos cu pompa nici gand- am incercat de cateva ori si am renuntat, cu toate astea alaptez la cerere, arata bine desi nu am mai cantarit-o de la 2 luni, doarme, uda scutece etc.
Eu cred ca e normal sa nu inghita tot timpul, sta la san si sa se linisteasca, sa se aline nu doar sa pape.
De as fi la primul copil si eu as fi la fel de neincrezatoare ca si tine, ti-o spun sincer si de asta indraznesc sa-ti spun: continua. Tine-l la san cat vrea el, nu-i usor si nici eu nu credeam ca se va ameliora insa incet, incet ai sa vezi ca tinandu-l la san vei avea lapte cat sa se sature, Ksenia acum de ex nu suge mai mult de 5 min la o masa.

Alexxya felicitari pt botez! sarut si-mi pare rau ca aveti probleme. Sanatate multa!
Ehe! e grele asta cu tonul si vecheeee... prostit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

22.11.2009 8:43     citat 

Buna de dimineata!

Poftiti al o:

Alexya, ce faceti? E mai bine pitica? sarut

Ket, rabdare se va rezolva. Asa e prima luna sarut

Ice nu am gasit topicul pe care ai citit dar nu mai fi suparata sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

22.11.2009 8:44     citat 

La multe lunitze, Teodor si Larisa! Sanatosi si cumintei sa fiti!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: