· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ghioceii primaverii 2008 (15)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ghioceii primaverii 2008 (15)     
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

22.11.2009 8:07   Ghioceii primaverii 2008 (15)  citat 

----------
relly a scris:

eli78.............................................domnisoara Alexia Ioana...............1.03.2008
the_pretty_nurse.......................domnisoara Iulia Alexandra..........3.03.2008
apalada......................................domnisorul Mihnea Gabriel.........4.03.2008
elena83......................................domnisoara Carla Maria................8.03.2008
Emilia2006................................domnisorul Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................domnisorul Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................domnisoara Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................domnisorul Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................domnisorul Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.........................................domnisorul Radu.........................19.03.2008
Biencutza...................................domnisoara Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................domnisoara Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................domnisoara Bianca Antonia...............03.04.2008
blondeana24...........................domnisorul Stefan Ioan......................04.04.2008
Ilicutz..........................................domnisorul Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................domnisoara Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................domnisorul Akos..................................12.04.2008
gatlanalina...............................domnisorul Rares Alexandru.............12.04.2008
Relly..........................................domnisorul Eric Alexandru.................13.04.2008
gina_d......................................domnisorul Robert Constantin..........13.04.2008
Bebe_lusi................................domnisoara Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................domnisorul Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................domnisorul Marius...............................14.04.2008
mishk........................................domnisoara Irina..................................15.04.2008
roxy27.......................................domnisoara Natalia Nicoleta..............16.04.2008
Bjmaryo...................................domnisoara Bianca Maria.....................18.04.2008
alp.............................................domnisoara Anna...................................22.04.2008
Cotuca......................................domnisorul Cristian.............................23.04.2008
ari_adna...................................domnisoara Mara..................................29.04.2008

dflavia.......................................domnisoara Stefania..............................11.05.2008
jakueline..................................domnisorul Darius-Andrei....................11.05.2008
ioanab81.................................domnisoara Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................domnisorul Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
mamik_monik........................domnisorul Raul-Adrian ......................16.05.2008
Sorinadaniela........................domnisoara Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................domnisorul Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................domnisorul Eric Andrei...........................20.05.2008
redroserou.............................domnisoara Delia.....................................22.05.2008
bitzulache...............................domnisorul Gabriel..................................23.05.2008
ari05........................................domnisorul Darius..................................26.05.2008
Tania3.....................................domnisoara Claudia-Teodora...............28.05.2008
Danutza07..............................domnisorul Mark Andreas.....................29.05.2008

Avem 42 de copilasi, 23 si 19!! Sa ne traiasca!!!!!

Si mai avem si 3 burticute, Ildi, Ileana si Marcela.Felicitari si Sarcina usoara!!!!!

Aici am fost bebelusi:
Capitolul 77,(76),(75),(74),(73),(72),(71),(70),(69),(68 ),(67),(66),(65),(64),(63),(62),(61),(60),(59),(58 ),(57),(56),(55),(54),(53),(52),(51),(50),(49),(48 ),(47),(46),(45),(44),(43),(42),(41),(40),(39),(38 ),(37),(33),(32),(31),(30),(29),(28 ),(27),(26),(25),(24),(23),(22),(21),(20),(19),(18 ),(17),(16),(15),(14),(13),(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5),(4),(3),(2),(1)

Aici suntem ghiocei:
Capitolul 13,(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5),(4),(3),(2),(1)
----------

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

22.11.2009 8:41     citat 

Bravo, Ana! scot limba acum pune dincolo linkul sa poata fi inchis capitolul ala.
reiau ce am scris dincolo...
Blondy, sa va fie de bine! si Matei papa pestele tot cu sos de iaurt cu usturoi.
discutia cu pangasiusul a mai fost, e cxriminal, intr-adevar...si cea cu ce spun parintii, ca ei ne-au crescut intr-un fel si...traim! ideea e ca lumea evolueaza, se descopera tot mai multe in medicina si-n toate domeniile, implicit ce face rau, l;ucruri pe care ai nostri nu aveau cum si de unde sa le afle cand eram noi mici, dar daca noi avem acces la informatie, nu e pacat sa ne cramponam de replica asta, 'dar noi cum am crescut?'
eu am luat-o altfel, tot ce e peste importat, mai ales din ocean, vine de la mama naibi, si nu cred neam ca ala e proaspat, mai degraba congelat si rescongelat si apoi decongelat dincolo de asta, mai sanatos e al nostru autohton, mai ales cel care se pescuieste din rauri si nu poate fi crescut in crescatorii,si indopat cu toate nebuniile...cum e salaul, ala mananca ce gaseste in apa, natural!...d-aia l-am pus pe primul loc..nu de alta, dar sotul mi-e pescar, si el spune ca salaul e safe..

sus

Denunta
Percival

22.11.2009 8:47     citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...ic&t=35558

sus

Denunta
blondeana24

Copii
STEFAN-IOAN - bubu
12 ani, 9 luni
ILINCA - SOFIA: 4 ani, 6 luni

23.11.2009 10:17     citat 

bravo Ana . vezi ca se poate
chiar asa.................oare a iesit relly din sp?????
oricum noi o pupam dulce si o asteptam sarut

sus

Denunta
manam

Copii

23.11.2009 1:06     citat 

Relly sanatate multa, te pupam si te asteptam sa ne zici ca esti bine sarut sarut sarut sarut sarut
Ce mai ziceti fetelor?
Vroiam sa va intreb:

1. Le mai dati vigantol?
2. De cate ori pe sapt ii spalati pe cap? Eu de 2 ori, oare sa fie putin? mai e posibil sa apara cojite din alea sau a trecut pericolul?

E S in concediu si e asa bine..am umblat prin oras azi cu totii zambet
Eu azi merg la sala foarte fericit asa-i de fain, relaxare, discutii si barfe cu prietenele cu care merg trag cu ochiul

sus

Denunta
leelloo

Copii

23.11.2009 1:20     citat 

Ana, te invidiez ptr sala...eu nu mai am tragere de inima deocamdata, nici sala in zona, iar cu mijloace de transport in comun, mai bine te lasi nervos
-ii dau vigantoletten, tot aia e, doar ca pasila care se topeste instant
-il spal pe cap cand e nevoie foarte fericit , cateodata o data pe saptamana, alte ori de 2 ori, vara poate la 2-3 zile, depinde..eu personal nu-s adepta spalatului des pe cap, ci atunci cand e cazul.. ma spal o data/saptamana:wink: dar e drept, am par bun foarte fericit , nu se ingrasa..

sus

Denunta
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

23.11.2009 2:21     citat 

Yupiiiii am ajuns acasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Va multumesc din suflet pt urarile si gandurile voaste. sarut sarut sarut sarut
Am ajuns azi acasa si inca dr. mai vroia sa ma mai tina. trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Cand m-a vazut cu fata de om suparat a zis ca-mi da drumu acasa dar sa ma duc miercuri la control sa ma vada si probabil imi scoate si firele.
Si acum sa va spun ce am patit.... Am avut dureri de sambata seara in partea de sus a abdomenului si am crezut ca e stomacu, asa ca da-i cu medicamente de stomac. In loc sa treaca durerile, ele erau din ce in ce mai puternice si marti seara am sunat-o pe mama sa vina sa stea cu Eric si eu sa plec la spital, a venit miercuri dim la prima ora si eu am chemat salvarea. A venit un medic de la salvare de m-a consultat si mi-a zis ca nu-i nimic in partea de sus ci e apendicita si mi-a facut facut bilet de internare si a chemat salvarea sa ma ia. Am ajuns la spital pe la 9-10 si pe la 13-14 eram in operatie, am iesit din operatie pe la ora 17. A fost complicat rau, dr a zis ca e o apendicita foarte urata, avea 12 cm si o grosime de 3 cm cand ea tre sa fie cat jumate din degetu mic, si mai era si plin de kk jenat ma scuzati dar vreau sa pun ca a fost chiar urat rau. Nu stiu ce se intampla daca mai stateam o zi acasa. Am stat cu furtun de dren bagat in burta pana astazi, tare urat mai e cu ala, imi dadea niste dureri, azi cand mi l-a scos eram ca noua.
Asa ca fetelor, daca va doare ceva fuga la dr ca nu se stie ce poate fi. Stiti ca va spuneam eu intro zi ca mi-a fost rau, dar nu m-a durut burta atunci, nu stiu daca o avea vreo legatura. ochi peste cap
Eric cand m-a vazut nu a vrut sa vina la mine trist se uita la mine si se pitea dupa mama, radea si se ascundea, parca se rusina, dar pana la urma m-a recunoscut de mama lui si mi-a dat pupici. Mi-a fost un dor de el, dar am rezistat acolo, cand o sa tb sa-l duc la mama si eu sa plec la serv o sa-mi fie tare greu cand o sa vin acasa si el nu o sa fie. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Dar mai e pana atunci. trag cu ochiul
Dupa ce-mi scoate firele o sa plecam la ea, ca aici nu ma descurc singura cu tero. prostit

sus

Denunta
manam

Copii

23.11.2009 2:49     citat 

of Relly, trist durerea trece cum trece, dar faza cu dorul de copil cred ca a fost crunta trist si ai stat destul de mult ochi peste cap la cezariana nu baga tub din ala, stiu ca e nasol cu el, se plangea si tata dupa operatie de acelasi lucru.
Acum n-ai voie sa ridici o vreme, asa-i? vreo 6 sapt macar

Anca, asa-i de fain cu sala, eu sunt f incantata. nu de slabit neaparat ci de relaxare si facut miscare. eu sincer simt ca mi-au anchilozat toti neuronii si toate oasele de cand stau acasa. nu mai pot gandi repede, ma misc tot in reluare prostit Trebuia facut ceva.

sus

Denunta
relly

Copii

23.11.2009 2:55     citat 

Ana, da nu tb efort vreo 6 sapt. Nici in brate nu l-am luat pe Eric. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
leelloo

Copii

23.11.2009 3:13     citat 

un buchet de flori pentru Relly, ca a revenit acasa si a rezistat cu stoicism! trag cu ochiul ma bucur ca esti bine acum, si mare noroc ai avut ca nu s-a complicat si mai mult, si ca ai ajuns la timp..recuperare rapida!

Ana, cam asa am ajuns si eu sa ma simt acum... plang sau sunt foarte trist parca-s inerta, amortita, de la creier pana in picioare..m-am si plictisit, cred..dar nici la job nu ma intorc mai repede! ochi peste cap

sus

Denunta
gina_d

Copii
Robert Constantin: 12 ani, 9 luni

23.11.2009 3:15     citat 

bine ai revenit relly ...

las' ca tot o sa l iei pe eric in brate , bine ca ai scapat de beleaua asta ..
daca nu rezisti si tot vrei sa l iei putin in brate , pune o perma pe operatie sa nu te loveasca .. .
asa faceam eu cand alaptam

maine te astept la un jogging foarte fericit

eu de azi dimineata stau cu masca pe figura ... tusesc si am temperatura 38.5

dar o sa treaca zambet

sus

Denunta
relly

Copii

23.11.2009 3:26     citat 

Multumesc mult Anca!!! sarut sarut sarut Sunt f frumoase florile. zambet
Multam Gina. De dim am vazut ciorile din spital, se duceau la camp. rad rad rad rad Sanatate multa si tie. sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
manam

Copii

23.11.2009 3:37     citat 

----------
relly a scris:
]. De dim am vazut ciorile din spital, se duceau la camp. rad rad rad rad sarut
----------

rad rad rad

care va sa zica Relly, acum stai in pat, ai? scot limba te relaxezi o taruca si ai timp si de forumeala trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
relly

Copii

23.11.2009 3:38     citat 

----------
relly a scris:
care va sa zica Relly, acum stai in pat, ai? scot limba te relaxezi o taruca si ai timp si de forumeala trag cu ochiul sarut
----------

M-ai prins. jenat trag cu ochiul

sus

Denunta
blondeana24

Copii
STEFAN-IOAN - bubu
12 ani, 9 luni
ILINCA - SOFIA: 4 ani, 6 luni

23.11.2009 5:15     citat 

relly bine ai revenit ................acum suntem iar in echipa completa foarte fericit
azi am umblat brambura prin oras cat a dormit Stef ( am profitat ca a venit cumnatika si am avut cu cine sa l las............)
ma tot uit prin mag ( si asa de multe s prin Sighi prostit rad ,,) pt cadouri de Craciun . sunt in pana de idei...........
voi ati facut lista lui Mosu???///
Connie, Rora..........? pe unde umblati fetelor ca de mult nu va m mai vazut " ochisori" zambet (numai v am auzit ...... rad )

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: