· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(148)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(148)     
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

24.11.2009 10:41     citat 

Buna dimineata!
Noi cam tarziu.
Suntem racite si Stefi si Teo trist intai a racit Stefi apoi a uat si Teo trist .
azi mergem la medic sa vada cum au evoluat!
Sanatate multa sarut
Miru soacrele astea trist se hranesc tinand cont la bani altora ochi peste cap

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 12 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
10 ani, 9 luni

24.11.2009 10:45     citat 

----------
yubi a scris:
fetelor ce sa-i fac lui bebe sa faca mai usor kk? se screme de o da in plans si se chinuie o gramada sa faca..nu cred ca e vb de constipatie ca face de 2-3 ori pe zi.ii mai pun spozitor ci glicerina dar nu vreau sa-l invat sa faca numai asa,ma gandesc sa nu-l afecteza pe termen lung...alta metoda nu exista ca mi-e mila tare de el cat se chinuie plang sau sunt foarte trist
----------

poti incerca cu termometrul. Dar sa ungi varful cu glicerina. Totusi nu e recomandat sa faci mereu treaba asta. Si Mihaita a avut o perioada cand nu facea 2- 3 zile. Dar isi revenea. Daca tu spui ca face si de 2-3 ori pe zi.. ma intreb ce il mai deranjeaza trist

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 12 ani
Albert Stefan: 10 ani, 4 luni

24.11.2009 10:52     citat 

ms pasunica, si eu ma intreb acelasi lucru.el dupa fiecare masa incepe sa se sreme ca vrea sa faca si nu stiu de ce trist
Si inca ceva: i s-a umflat o tzitzica si e cam rosie plang sau sunt foarte trist am mai citit ca ar fi normal de vina fiind niste hormoni din timpul sarcinii.A mai patit cineva asa??? Pot sa-l ajut cu ceva?

sus

Denunta
miki2504

Copii
dumitru erik andrei: 12 ani, 3 luni

24.11.2009 11:03   transpiratie rece  citat 

buna dimineata fetelor. as vrea sa va intreb si eu ceva. bebelusul meu are niste transpiratii reci in zona fruntii. stiti cumva de la ce ar fii sau daca bebelusii vostrii au la fel?

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 4 luni

24.11.2009 11:08     citat 

Neatza fetelor !! off sunt satula de munca pana la ora asta nervos ,am tot trebaluit cu gatitul si inca nu am terminat scot limba

Yubi ,ei se screm si de la colici ,Antonia a facut kk ,doar cu supozitor ,pana la 3 luni ,dar ii puneam o data pe zi ,deci avea un singur scaun ,acum face singura dar tot odata pe zi .

Kati ,ii pun cereale cu branza si mar pt ca marul e zemos si sa intaresc un picut mancarica .

De dimineata am papat : para cu clementina cu morcov si cereale 2 lingurite ,ii placea tare mult ,si a baut 130 ml ceai foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 12 ani, 6 luni
David : 10 ani, 10 luni

24.11.2009 11:15     citat 

Biencut uite aici ceva: http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=45
Pupici si o zi buna tuturor! La multe lunite sarbatoritilor! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

24.11.2009 11:23     citat 

Binecutz, B nu a sunat in 9 luni niciodata inapoi. Asa auziesem si eu ac face dar la mine nu a facut. Si eu mai aveam vise d-astea ciudate inainte de nastere. Lasa ca trece sis a vezi dupa nici somn si nici vise rad

Bubu, sanatate multa fetelor! sarut

Yubi, are gaze. Cred ca de aia face asa. Poti incerca si cu espumisan. Noi am folosit!E normal ce se intamla cu tatica, la noi a fost si pasarica rosie. TRece! sarut

Anka idem si al mine. Am si supica pe foc, spalat, sters geamuri, baie.... prostit Si ma pregatesc sa ies si afara...ca e super azi.

Pasunica dar tu alapatezi nu? Asa devreme ti-a zis sa incepi?

Miki, Alexya zicea ca a avut asa Diana. Dar nu a fost nimic rau sarut

sus

Denunta
Pasunica

Copii
10 ani, 9 luni

24.11.2009 11:25     citat 

----------
yubi a scris:
Si inca ceva: i s-a umflat o tzitzica si e cam rosie plang sau sunt foarte trist am mai citit ca ar fi normal de vina fiind niste hormoni din timpul sarcinii.A mai patit cineva asa??? Pot sa-l ajut cu ceva?
----------

Nu stiu sa te ajut aici (daca e de rau sau nu). Stiu doar ca pediatra cand mergem cu el la control in prima luna se uita la tatzici sa vada daca sunt umflate. Poti vorbi cu pediatra, ea te va lamuri cel mai bine.

urschuletz nu mai alaptez trist Zilele trecute a fost ultimul supt..si ala abia de a mai luat o inghititura doua. Nu mai am laptic din pacate trist Dar 5 luni a papat de la tzatzi. Eu regret ca am inceput diversificarea la 4 luni. Am mai zis asta. De aceea mamici cu bebelini mici... ganditi-va bine la diversificare, daca aveti inca tzatzi suficient pt bebe. Sa nu va pierdeti lapticul mai devreme decat trebuie. Eu nu stiu daca din cauza asta nu am mai avut lapte..insa ce e cert..de cand am inceput diversificarea s-a imputinat si lapticul, pe zi ce trecea.

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 12 ani
Albert Stefan: 10 ani, 4 luni

24.11.2009 11:30     citat 

ms urcshu ce harnicuta esti sarut cat faci tu treaba Meli ce face,sta singura? vreau si eu sa fac ceva de papa si sa spal si sunt singura azi si nu stiu ce sa fac cu Mario,parca mi-e frica sa-l las singur in camera prostit

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

24.11.2009 11:35     citat 

Tamy merci frumos pt ajutor! sarut

Ursu pe mine ma suna si nu-mi stie nr caci sunam de pe nr diferite dar daca vedea ca-l sun de mai mult sau minim 2 ori revenea el apoi cu telefon. Cand a facut treaba asta prima data am ramas asa! socat Si nu s-a intamplat o singura data. Si acum in sarcina revenea dar de vreo 2 luni numai. Deci ori e cautat de prea multe persoane si nu mai stie care si cum, ori e f ocupat. Ori a renuntat si si-a zis ca cine are intr-adevar o urgenta vine la spital si il anunta asistentele (caci banuiesc ca are pe cineva acolo sau are nr spitalului la care rasp intotdeauna) ori isi zice ca cine mai are nevoie de el va suna pana il va gasi. ochi peste cap

Fetelor vroiam sa va mai intreb ceva...Cand voi fi in spital daca e sa mi se faca epiziotomie chiar e necesar sa merg de 2 ori sa-mi faca igiena acolo jos? Prefer sa depind cat mai putin de sistemul sanitar chiar daca asta e datoria lor si in plus urasc sa ma expun asa in fata oricui. Nu as putea de exemplu ori dimineata ori seara sa-mi fac singura igiena stergandu-ma cu comprese sterile muiate in ....(astept voi sa-mi ziceti cu ce solutii te curata)?
Si apropo de asta, Ursu, Ket, cum mai sta treaba cu dusul in spital. In 2006 aveau un dus handicapat care mergea daor cu apa rece. nervos Cred ca era facut special ca sa vii la ele la spalaturi si ca tu sa mirosi ca o...sau sa te chinui sa te speli la chiuveta. Cred ca totul era facut ca sa te simti un animal si sa te poata trata ca atare. nervos
Si de cate tampoane voi avea nevoie la spital? Cel mai mult voi cate ati folosit? Eu mi-am facut deja vreo 23...La Bia la fiecare mers la baie mi le schimbam chiar daca ma murdaream doar un pic caci nu suportam sa le mai tin... nervos

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 12 ani, 5 luni

24.11.2009 11:55     citat 

----------
yubi a scris:

----------

E normal , sora mea a patit asa , le avea pe amandoua umflate si s-a speriat tare ca a fost cu el la urgente si au linistit-o acolo iar dupa o luna si jum. ( cam asa nu mai stiu sigu ) si-a revenit bb singurel fara medicamente sau altele .Asa ca stai linistita se rezolva de la sine in timp sarut
urschu tare frumoasa caciulita lui Meli si ai sta bine cu ea . De unde ai luat-o ?
Am adaugat si noi dovlecel in supita si nu ne-a placut , am incercat 2 zile si a refuzat total iar ieri am facut-o fara dovlecel si a papat tot . In concluzie nu ne place dovlecelul .Saptamana asta vreausa incerc sa-i dau ananas sa vedem daca-i place ca mie nu imi place si dupa cate am vazut cam cu mine seamana la mancare zambet
cristianka eu folosesc cereale cu mar de la humana pe care i le dau cu pulpita de mar dim.si mananca bine .

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 12 ani, 6 luni

24.11.2009 12:05     citat 

Neata mai spre pranz si de la noi. Am vazut niste bebei asa frumosi sarut

La multe lunitze, Eduard si Ema!

Noi nici ieri nu ne-am impacat cu suculetul de morcov trist. Deschide gurita cand vede lingurita, dar imediat ce simte continutul o inchide si asa ramane, strange din buze si se uita nedumerit-incruntat la mine.
Am pus acum la fiert un morcovior cu o radacina mica de pastarnac, sa vad poate am mai mult succes cu zeama asta.
Maine trebuie sa ajungem la dr, sa facem vaccinul, dar nu stiu ce sfaturi o sa primesc cu diversificarea ca data trecuta mi-a pus niste foi in brate si mi-a zis ca daca am nelamuriri sa o intreb pe asistenta nervos . Mda, oricum am emotii ca dupa cantarul nostru de acasa Teo nu prea a luat decat vreo 150 gr luna asta, el care lua cam 800 pe luna! Tare sunt curioasa cantarul oficial ce zice.
Revin cu poze din weekend.

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 12 ani, 6 luni

24.11.2009 12:37     citat 

Asa, deci, noi in weekend am sarbatorit 6 luni foarte fericit :

...si la baita de seara foarte fericit

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 12 ani, 5 luni

24.11.2009 12:54     citat 

La multe lunite Teo , sa fii sanatos ca in rest esti SUPERB , ai niste ochisori.............. iar in pozele la baita nu mai spun , ai sta tare bine in halat si se pare ca si lui ai place sarut sarut sarut sarut sarut sarut pt. grasunel .

sus

Denunta
Pasunica

Copii
10 ani, 9 luni

24.11.2009 1:06     citat 

Ptiu ptiu..ce dulceata mica ai tu acolo:) sarut
Arata foarte bine..asa ca nu cred ca trebuie sa iti faci inca griji cu greutatea.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: