· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(149)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(149)     
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 8 luni
Al mic: 8 ani

25.11.2009 9:51     citat 

sweetkiss si eu mai evadez seara...dar in vase sa le spal sau la rufe la calcat. rad rad

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

25.11.2009 9:51     citat 

Ursuletz ,eu deobicei ii dau lapte dupa fructe si dupa supa ,dar dupa o ora , nu vrea imediat !! Avem cam 5 mese de lapte ,daca ma gandesc eu bine acum , 4 mese x 130 ml ,1 masa x 200 ml. , deci 720 ml lapte pe zi ! cred ca am socotit bine .

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 8 luni
Al mic: 8 ani

25.11.2009 9:54     citat 

deitza eu am storcator la care fac si pentru noi sucuri si pentru mandra cand ii faceam suc, iar blenderul il folosesc numai pentru ea ca...pentru noi nu am nevoie de el. rad

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

25.11.2009 9:56     citat 

deitza - eu te sfatuies sa iei blender ,nu poti face suc separat la el ,dar e mult mai util ,pt piureuri de fructe de legume ,apoi pt pasat carnita .
Sucul poti sa il faci cu razatoarea de sticla si tifon .
Eu m-am grabit si am cumparat prima data un storcator de fructe si legume ,apoi am vazut ca am gresit si am luat si blender ,acum folosesc numai blenderul ,storcatorul l-am folosit putin si acum rar de tot .

Blenderul ,l-am folosit si pt noi ,am facut fasole batuta cu el scot limba

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

25.11.2009 9:58     citat 

----------
smiri a scris:
fetelor cu ce sa-l dau pe cap ca i se exfoliaza pielea capului confuz confuz Eu nu-l spal cu sampon...cu ceai de musetel iar pe cap mai rar...cam o data pe sapt...ca nu are decat un pufuletz si n-am ce spala.

si inca ceva...cred ca ii voi lua o paturica din aia cu chestii agatatoare de care sa traga...stiti cam cat e?
----------

Smiri e vorba de cojite ? alea la noi s-au dus de la sine, insa eu il spalam pe cap in fiecare zi, pana pe la 2 luni jumate, apoi o zi da una nu zambet

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 8 luni

Mai fetelor nu va mai faceti atatea griji, atata timp cat sunt vesele, mananca, dorm sunt sanatoase eu zic ca este ok, si eu cateodata mor de ciuda si ma apuca remuscarile si imi pun o mie de intrebari dc am nascut atat de devreme ,dc a trebuit sa mi se intample mie asta , dc nu a fost si el mai grasun , macar 2.500gr ,mor de ciuda cand vad prin parc copii grasuni cu niste falcute de-ti vine sa-i mananci , dar apoi stau si ma uit la el si vad cata energie are ,este sanatos multumesc Lui D-zeu de mancat nu ma plang ca nu-mi mananca , mai face el figuri la supa de-mi vine sa sparg tot prin casa ,dar asta este ,il las in ritmul lui , acum nu stiu cate kg are ,dar cu vreo 3sapt in urma avea 7.100gr eu zic ca este bine, pana la 4 luni a luat cate 1.000gr ,dupa a luat 750 gr asa ca hai fiti tari si zambiti pt.minunile voastre frumoase sarut

sus

Denunta
sweetkiss

Copii
Daria-Maria: 11 ani, 7 luni

suns, nu te gandi...si eu la fel evadez seara...in vase, gatit, rufe, etc, etc...
n-am mai iesit....eram tanara si n-aveam copii rad de cand cu daria, n-am iesit niciodat singura cu sotul...doar la cumparaturi si atunci pe fuga...greu am mai ajuns....n-am crezut niciodata ca un copil poate sa iti schimbe viata atat de mult. dar poate am fost eu prea visatoare, dar nu-mi pare rau...de nimic scot limba

sus

Denunta
rome

Copii
11 ani, 5 luni

25.11.2009 10:01     citat 

----------
symonik a scris:
Bravo fetelor . Ce mult ati vb. Mersi Pasunica .I-am dat si eu lui Matei para ieri 10ml si azi 20 ml.azi e a3 zi de cand nu a facut kk dar nu plange si nu are burta tare .Ma chinui de aproape o luna cu constipatia.La 3 zile ii puneam spozitor apoi dr mi-a dat un sirop dar tot la 3-4 zile facea iar de ieri i-am dat para .Nu stiu ce sa mai fac. Incerc si o poza cu grasu facuta aseara.

----------

La 3 luni il lasi sa stea in picioruse confuz

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

Ne mutam aici!

sus

Denunta
deitza

Copii
Andrei Cristian: 11 ani, 2 luni
am nascut deja!

multumesc de sfaturi,si blender de care spuneti sa iau?ce firma?vreau ceva bun

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 8 luni

25.11.2009 10:02     citat 

Deitza exista robot de bucatarie care are si blender, eu una nu am reusit sa-l folosesc ,sucurile i le fac tot la robot , si mi-am luat si blender separat dinacela de mana care este mana cereasca ,pt papica lui bebe, la blender-ul de la robot nu-mi ajungeau ingredientele la cutit fiind cantitate prea mica

sus

Denunta
rome

Copii
11 ani, 5 luni

25.11.2009 10:03     citat 

----------
urschuletz a scris:
Nu prea am reusit sa mai tin pasul cu voi, am fost pana la socrii si de cum am ajuns baitza, papa a facut un pic ca foca si acum doarme.

Sunt un pic ingrijorata ca stranuta des si ii curg mucii. Am bagat batista dar nu e cine stie ce. Si mi-e frica. Am luat temp are 37,2.Ea in mod normal are 36,8. Si sunt cam plouata trist Am panadol in casa dar pe el scrie abia de la 6 kg...4 ml. NOi nu avem 6 inca cum sa procedez in caz ca face vreo temp ceva?

Anka, sper sa treceti repede daca e vb de vreun dintisor. Incep si eu sa ma inspaimant cu dintisorii desi pana acum nici un semn
----------

Urschuletz mie mi-a zis dr. sa-i pun supozitor de paracetamol, daca are pana in 38 grade si peste novocalmin, jumatate de supozitor

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

25.11.2009 10:04     citat 

eu am 3 roboti de bucatarie si pt suc folosesc storcatotul pt citrice nu-l scot p cel electric folosesc cel manualsi blendarul folosesc doar la pireuri

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: