· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(149)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(149)     
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 11 ani, 8 luni
am nascut deja!

24.11.2009 10:10     citat 

I-am transmis sfaturile voastre sper sa-i fie de folos si sa nu se mai chinuie nici ea si nici bebe..O sa incerc sa o incurajez cat pot si sa nu renunte la alaptatul natural....Va multumesc mamici sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

24.11.2009 10:12     citat 

Ket, la mine scria 6 sapt atat. Probabil ca la ceza treb sa te duci un pic mai devreme cu firele...Da ai dreptate cu urcatul, daca nici eu nu eram in stare....

Georgy, sa-i fie bine sarut

sus

Denunta
ket

Copii
Alex: 11 ani, 2 luni

24.11.2009 10:18     citat 

urchsu, scuze, nu m-am exprimat bine, e vorba de evaluarea bebeului
firele le-am scos deja zambet

sus

Denunta
urschuletz

Copii

24.11.2009 10:20     citat 

Ket, sincer nu am vazut asta pe bilet, poate ca scria dar in zapacenia mea nu am obs. Biletul de iesire al lui Meli e la dr ei de fam..

sus

Denunta
ket

Copii

24.11.2009 10:21     citat 

Ma gandeam sa nu fi ratat vreun vaccin, dar ma gandesc ca ar fi scris pt vaccinare nu pt. evaluare, nu?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

24.11.2009 10:25     citat 

Din momentul in care ai iesit din spital se ocupa dr lui adica cel de fam sau pediatru. Ai un carnetel de vacc si pana la 2 luni nu ai de facut nimic. Asta din ce stiu eu. sarut

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

24.11.2009 10:27     citat 

da pana la 2 luni nu ai nici in vaccin
apoi la 4 , 6, apoi pana la 1 an noua ne-a zis ca nu se mai fac

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 5 luni

24.11.2009 10:28     citat 

am reusit intrun final sa va scriu si eu. azi am avut o zi cam dificila...de dimineata totul a fost ok cu toate ca Nati nu a dormit decat vreo 45 min, in schimb cand am scos-o la plimbare a inceput circul plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist urla de numa numa, tocmai ea care cum dadea cu nasul de aerul de afara adormea; a trebuit sa o iau in brate; abia m-am descurcat si cu ea si cu caruciorul. cand am ajuns acasa a papat si a dormit 20 min in bratele mele, cum am pus-o in patut s-a trezit,,,,si tine-te ca au inceput urletele prostit prostit prostit se uita in ochii mei si urla; i-am mai facut un pic de lapte, i-am facut ceai, dar nu vroia; am legant-o si i-am cantat , dar degeaba. a fost prima data cand mi-am pierdut rabdarea cu ea si bineinteles ca ma mustra constiinta acuma. ceva clar ca o supara, dar am eliminat durerile de burtica, mancata era, kk facuse, gaze a scos. dupa baita i-am facut laptic, dar nu l-a baut, ci doar rodea tetina; i-am dat si o jucarie pt gingii si a ros-o; totusi nu e prea devreme pt dintisori. hai ca am citit aici ca pe la 4 luni e posibil, dar a mea are abia 3.

sus

Denunta
ket

Copii

24.11.2009 10:29     citat 

Pai asa ma gandeam si eu urchsu, ca se ocupa pediatra; noua ne-a zis la o luna primul vaccin, dar nu am intrebat despre ce vaccin e vorba, abia iesisem din spital cu o zi inainte si eram cam zombi zambet

sus

Denunta
urschuletz

Copii

24.11.2009 10:33     citat 

Lorelay, cred ca nimic nu e imposibil. Saracutza trist Ca treaba asta tine de duminica nu?

Ket cum la o luna? Ce ped a vazut? Mai stii?

sus

Denunta
ket

Copii

24.11.2009 10:39     citat 

urchsu pediatra mea a zis, nu cea din spital... acu ma pui pe ganduri, oi fi inteles eu gresit prostit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

24.11.2009 10:45     citat 

A pai zi asa..da normal ca treb sa te duci lunar la control, pt masuratori, catar, stare generala, intrebari d-ale tale....F bine ca ti-a zis sa mergi al o luna. Sau poti sa o chemi acasa.II dai ceva si mai bine, mai ales ca o sa fie mai frig mai urata afara, el e mic...

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

24.11.2009 10:47     citat 

Am venit si noi la apelul de seara! Urschu sarut Dar pana citesc din urma... prostit
Fata mea a fost maraita toata ziu. Maica-mea imi spune ca e bolnava...dar vad ca si ai vostri sunt maaraiti... da asa din raS in plans si invers prostit Acum suge la suzea aceea pe care de dimineata nici nu vroia s-o vada. Si cica e balanta echilibrata... poate in viitor, acum nu.
Lory...nu e exclus sa-i iasa dintisorii... mai sunt cazuri devreme...dar ma gandesc ca poate roade si de nervi sau plictiseala...
Ankka...ce frumos ca te poti odihni... astept si eu noptile acelea. Azi-noapte as fi putut cat de cat, dar m-am obisnuit sa ma trezesc la 2 ore si am tot stat in jurul ei...daca doarme asa bine si-n noaptea asta o sa dorm si eu...
Acum o imbrac ca am lasat-o in funduletul gol si sa vad daca adoarme la tzitzi repede sau iar ma rog de ea...

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 5 luni

24.11.2009 10:50     citat 

luni isi revenise si chiar imi venise inima la loc si cu mancatul si cu tot.
alexxya o fi ceva in aer de sunt asa maraite

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

24.11.2009 11:01     citat 

Gata... am pus-o sa pape si cine stie cand termina asa ca sunt pe aici. Mi se pare ca are iar colici a mea. Lory... a ta nu are sigur?
Sapt viitoare facem si noi vaccinul de 2 luni si mi-e teama de reactii...sper sa treaca cu bine

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: