· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(149)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(149)     
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

24.11.2009 11:11     citat 

haha ce ma fentat denis a adormit la 22 si sa trezit acum ...clar azi iar stau si ma uit la tv pana adoarme domnu ochi peste cap
priviti cum cantam noi ..gaiee gaieeeeeee rad rad rad

si cam asa rade rad

Ultima modificare efectuata de catre bianca_90 la 24.11.2009 11:13, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 5 luni

24.11.2009 11:11     citat 

nu are colici a mea; noi am scapat de mult de ei; nu se aduna covrig ca atunci cand o durea burta si nici nu isi intindea picioarele ca atunci cand nu putea sa faca kk. sper ca maine sa fie bine, starea de azi sa fi fost doar o faza mai rebela.

alexxya
am vazut ca majoritatea bebeilor au reactionat bine la vaccinurile de 2 luni. va tinem pumnii si voua sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii

24.11.2009 11:13     citat 

Bianca Doamne cat e de scump !!!! rad sarut sarut sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii

24.11.2009 11:18     citat 

asa "povesteste"Nati a mea rad

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

24.11.2009 11:18     citat 

Lory...pai daca nu sunt nici dintisorii, o sa fie mai bine maine. O fi fost vreo faza trecatoare.

Bianca e asa de simpatic Denis sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii

24.11.2009 11:21     citat 

ma duc la culcare. sper sa nu o trezesc pt ca trebuie sa o mut din patul nostru in patutul ei.
Va pupam si va uram o noapte linistita !!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

24.11.2009 11:23     citat 

rad Ce spune Naty acolo? A mea povesteste exact la fel dar pe mute. Plimba limba-n gura ca si cand ar vorbi, dar nu iese nimic decat uneori cate un aaa sau eee sau f rar hei... Abea astept sa vb si ea ca dulceata ta! sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

24.11.2009 11:54     citat 

Gata ati plecat la culcarica ?
Denis esti un scump, am inteles tot ce ne spuneai rad scot limba

Lorellayy, sunt bebei care se nasc cu dintisori, cred ca e posibil si la 3 luni trist
Mai mai ce vorbareata e fiita mai Lorellayy !!!! sarut

Alexxya rad asa fac la inceput numai pe mut si mai tarziu putin isi dau drumul la gurita rad

Urschuletz cam astea le am eu:
http://atasatlasanulmamei.blogspot.com/...stere.html

http://www.babycenter.com/404_how-can-i...y_11522.bc

http://johnsonsbaby.com/article.do?id=51

http://www.wholesomebabyfood.com/nitratearticle.htm

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

25.11.2009 12:00     citat 

Ket, la ceza nu cred ca e bai daca folosesti tampoane normale ci doar la cea naturala daca ai epiziotomie. Eu la Bia am incercat sa folosesc normale chiar daca aveam si facute dar simteam ca ma jeneaza tare caci erau mai batoase pe margini ca vata. Abia daca suportam vata. As fi stat in fundul gol daca nu erau lohiiile. foarte fericit

Ursu, lasa ca ce am patit eu de la taietura si toate traumele de la nastere...Nu numai as fi sigilat floarea! ( luni n-am putut face dragoste cu sotul pt efectiv nu intra! socat Cred ca muschii erau varza, plus trauma psihica si mai mare de cream acolo adevarate baricade oricat imi impuneam sa ma relaxez.
Desigurca dr B in stilul lui caracteristic, cand i-am zis problema mea cea mare (initial cand i-am zis ca am o problema s-a gandit saracul ca am ramas imediat iar! rad ) mi-a arata ca la control 2 degete de-ale lui intra deci trebuie sa fie loc suficient si pt altceva acasa! jenat rad

sus

Denunta
alexxya

Copii

25.11.2009 12:03     citat 

Rome..eu sunt pe aici...studiez pozitii de gimnastica... ia spuneti-mi si mie ce exercitii sa fac sa mi se stranga burta. Daca stau intinsa pe spate sunt ca inainte cu burta plata, dar cand ma ridic se umfla...e doar pielea ca s-a largit. Ce ex se fac?

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

25.11.2009 8:36     citat 

----------
alexxya a scris:
Rome..eu sunt pe aici...studiez pozitii de gimnastica... ia spuneti-mi si mie ce exercitii sa fac sa mi se stranga burta. Daca stau intinsa pe spate sunt ca inainte cu burta plata, dar cand ma ridic se umfla...e doar pielea ca s-a largit. Ce ex se fac?
----------

abdomene cu genunchii indoiti, pilates... fa si pentru mine ca ori nu am timp, ori nu am energie!

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 7 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 11 luni

25.11.2009 9:29     citat 

----------
biencut a scris:
nu ma incanta ideea sa stau iar asa deschisa ca o floare... jenat rad
----------

La cate flori vad ei zilnic... nu cred ca trebuie sa iti faci probleme zambet

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

25.11.2009 9:40     citat 

Buna de dimineata!

Bianca si Lorelay, aveti niste scumpi, si expresivi si haiosi! sarut

Ne-a dat trezirea de pe la 6 si nici macar nu a amncat decat 70 nervos si pana la 7 a vb in continuu, apoi a mai adormit o ora si iar s-a pus pe povestit. Acum am papat fructele si astept sa-i dau laptele. Adopt alta tactica poate asa il bea mai bine....

O sa incerc si eu sa o filmez cand vb si rade dar cand vede aparatul are trac rad

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 5 luni

25.11.2009 9:41     citat 

Buna dimineata!
Nu am reusit sa vad filmuletele ca mi se deschid pe tel...abia astept sa le vad,imediat ce intru pe pc.
Urschu eu stiu ca in spital doar dr are voie sa umble in interior dupa nastere.totusi sunt fire si in interior... Daca deranjeaza ceva pe acolo? Pe tine te-a spalat si inauntru?
Si la noi in spital sunt asistente ft dragute dar era un chin sa ma urc pe masa aia. In schimb fetele cu cezariana erau spalate in interior...saracele.
Noi am dormit de la 00:30 pana la 7:30...pe urma am mai dormit o ora si acum ne chinuim sa adormim...canta ca sa adoarma.... rad rad e atat de dulce.
Si eu cred ca e ceva in aer.. Imi refuza sanul si mananca doar cand ii e super foame. Si atunci mai mult chinuit...asa se zvarcoleste de parca ar arde-o. Si plange... Sper sa isi revina. Categoric luna asta a mancat jumatate din cat manca de obicei.

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 7 luni

25.11.2009 10:05     citat 

Mulţumesc Tei, urschuletz, Gimi, în legătură cu cerealele.
Mirumati[/b] ce mă bucur că s-a rezolvat cu bine cu plata indemnizaţiei.
Lara feicitari pt cele 6 luni împlinite scot limba
La multe luniţe şi lui Eduard! şmecherică mic scot limba

va pupam ca noi suntem maraiti de vreo 2-3 zile prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: