· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(149)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(149)     
smiri

Copii
eduard teodor: 12 ani, 1 luna

25.11.2009 10:30     citat 

Postam si noi un filmuletz scurt cu gangureli

[img][/img]

sus

Denunta
smiri

Copii

25.11.2009 10:39     citat 

Ket, e fff bine ca ii dai doar ocazional completare...ser sa-i dai din ce in ce mai putin. Eu i-am dat la fiecare masa din pacate. Imi tot spunea dr de familie ca daca se culca flamand o data de doua ori n-are nimic si sa nu-l mai indop cu lapte praf, dar mamica lehuza din mine pur si simplu nu suporta sa-l vada cum plange de foame. Succes in continuare!
Vreau sa ma laud ca am un copil extraordinar...a dormit de la 22.30 pana la 6 dimineatza cand s-a trezit a mancat 130 ml si a dormit pana la 8.00 sarut Ziua sta f mult timp treaz, dar atat timp cat ma odihnesc noaptea e super ok.

alexxya, si al meu a fost marait ieri toata ziua de ma intrebam daca e bolnav sau nu...cred ca a avut o zi mai proasta...atat timp cat papa, doarme, mai rade din cand in cand si nu are febra...nu ma ingrijorez. Eu am ramas blocata cu febra de cand l-am scapat cu 39,9. Cred ca n-o sa-mi treaca toata viata la ce sperietura am tras. Mi-am luat o lectie atunci de nu doresc nimanui...Pupici si o zi buna mamicilor!

Incerc sa vizionez filmuletzele cu printisorii mai mari sarut Ii pupacim sarut

sus

Denunta
smiri

Copii

25.11.2009 10:58     citat 

urschletz, ce face melania? la ce varsta spuneai ca a inceput sa apuce obiecte? o pupacim si pe ea sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani

25.11.2009 11:01     citat 

Neata si de la noi. Ne-am culcat la 1 si ne-am trezit la 7... simplu, somn dintr- o bucata :Dmi-e un somn plang sau sunt foarte trist poate se mai culca mandra. Cred ca o imbrac si iesim sa mai testam carutul, ca nu statea in el deloc. Sunt curioasa azi daca sta.
Lore despre ce spalat vorbesti? Eu am facut ceza si nu m-a spalat nimeni nicicum... inainte sau dupa ceza?
Urschu...mie cu diana mi se intampla asta inca de cand era in burtica. Facea niste tumbe de abea puteam merge si ma zgaria, de multe ori aveam impresia ca iese singura de acolo prin buric... cum pregateam aparatul adormea instant... si acum la fel...doar la baitza o prinde dani miscandu-se in voie
Multumesc Ralus. Chiar o sa fac exercitii...eu vroiam sa ma apuc de alergari, dar nu vreau sa ma obosesc prea mult, ca siasaa ma mananca asta mica si ametesc numai cand ma ridic din pat,degeabaiau vitamine...mi-e foame mereu..A! Apropos...am mai slabit 4 kg, deci 17 kg jos de la nastere si pana acum. Cred ca se transfera de la mine la ea rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 3 luni

25.11.2009 11:05     citat 

Smiri, si noi il pupacim pe Edi! sarut

Melania ce sa faca, azi nu e intr-o pasa buna. Se maraie si ma scoate din sarite. Si sunt cam suparata ca dupa masa de fructe nu mai vrea lapte sub nici o forma. Decat max 60ml, dar azi a papat 30. Am asteptam nu i-am dat imediat. Si acum am pus supitza. Am sa-l sun si pe dr sa vad ce zice.Nici dim la ora 6 nu a laut mai mult de 70ml. trist

Fetele cu bebei mai mari cum e treaba cu laptele dupa mesele de div?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

25.11.2009 11:07     citat 

Alexya, bravo pt kg! Eu tot mai am 3-4 nervos Si daca nua s vedea colacul ala la burta nu m-ar deranja....

sus

Denunta
smiri

Copii

25.11.2009 11:08     citat 

Vai de mine...ma ingrozesc cand ma gandesc la diversificare. Bafta multa si pofta mare lui meli sarut Si al meu e mofturos la mancare...cred ca voi avea aceleasi problemutze ca si tine zambet

sus

Denunta
urschuletz

Copii

25.11.2009 11:10     citat 

Culmea e ca frcuctele le linge si vad ca si supa o acc. Problema e la lalpte si inca nu am ajuns sa renuntam la mesele de lapte, mai e cale lunga

sus

Denunta
alexxya

Copii

25.11.2009 11:12     citat 

A!Pai si eu mai am de datr jos inca 6 ca in sarcina am luat 27 kg, dar nu cred ca mai ajung vreodata la ce eram. Colacul ala sper sa se duca in timp, de-asta am inceput si exercitiile. Am ramas si cu niste vergeturi plang sau sunt foarte trist pt ca imi era lene sa ma dau si pe fund cu crema,..ma cremuiamstand jos si exact acolo s-au facut...folosesc gama sanosan, tot ce cuprinde-gel dus, spray, crema, ulei toate pt estomparea vergeturilor. Mai foloseste cinevasanosan? Sau ce folositi voi?

sus

Denunta
alexxya

Copii

25.11.2009 11:15     citat 

Urschu e bine daca mananca altceva... probabil ca in viitor va manca bine, dar nu va suporta laptele, asa e frati-miu. Probabil de-asta nici n-a vrut laptic de la san trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii

25.11.2009 11:27     citat 

Alexya, si eu am folosit cand earam gravida sanosan. Si vad ca nu au fost urmari, un pic de celulita. Acum ma dau cu nivea normala.

Da ce sa zic cu laptele, pana acum il manca cu chiu cu vai ca asta era, dara cum a dat de alte gusturi si gata...Iar laptele de la ora 2 e cu vitamine si il linge ca are gust de gref cu portocala

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 12 ani, 4 luni

25.11.2009 11:31     citat 

Neata !
urschu asa am patit si eu , dupa masa de fructe la inceput nu mai vroia nimic.Azi de ex . a baut suc de ananas (30 ml , a fost prima data cand i-am dat ) la ora 9.00 si nu a mai vrut lapte deloc , a baut lapte abia pe la 10.30 si dupa s-a culcat . De obicei nu ai dau mai mult de 100 ml de suc ( indiferent ce este , pulpa sau mar cu cereale ) ca sa manance si laptic dar trebuie sa treaca cel putin 40 min de la masa de fructe ca sa ia laptele si bea cam 120-130 ml . (inainte de diversificare la ora asta bea 180 ml trist ). Si dupa supa ai sa patesti la fel , Bogdan daca mananca 50-60 ml piure mai bea doar 100 ml lapte . Dr. zice ca e normal ca tendinta e sa inlocui o masa de lapte cu supita dar dupa masa de fructe nici eu nu sunt multumita ca bea asa putin laptic.
alexxya si eu am facut ceza si ma chema la spalat de doua ori pe zi , dim. si seara . Indiferent cum nasti tot ai lohii si trebuie toaleta . La operetie ne facea toaleta o data /zi iar ''jos'' de doua ori / zi . Acum mai depinde si de spital .
Am vazut nste filmulete supe , sunt asa scumpi bebeii cad incearca sa zica si ei ceva zambet sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 12 ani, 5 luni

25.11.2009 11:34     citat 

Buna
Piciu s-a trezit la 6.30 a papat 140 de laptica a mai dormit vreo 2 ore , a papat si branzica iar acum doarme, azi vreau sa-i dau piure de cartof cu galbenus ca i s-a luat si lui de atat supa
Urschuletz ,eu zic sa nu te panichezi mai sunt si zile dastea poate s-a simtit satula, eu cand am inceput diversificarea i-am scos ceva mai rpd mesele de lapte , si ii faceam ceva mai putin lapte de cat ii dade-am deobicei ,tu ii dai aceeasi cantitate de lapte dupa ce papa fructele si supa?

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 12 ani, 5 luni

25.11.2009 11:39     citat 

Eu cand am nascut ma duceam sa mi se faca toaleta dimineata si seara, dar nu am fost niciodata spalata in interior cum zice Lore, acum depinde si de spital

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 12 ani, 4 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
10 ani, 7 luni

25.11.2009 11:42     citat 

urschuletz ai incercat sa ii dai laptic inainte de masa de fructe? Apoi sa ii dai cu lingurita piureul? S-ar putea sa mearga mai bine.
Mihaita papa doar piure de fructe. Nu ii mai dau si lapte. Azi a papat 180 ml de piure din para (o para mixata in blender, amestecata cu apica si cu o masura de biscuite). Cateodata pun si o masura de lapte praf. Iti dai seama ca laptic nu mai are unde intra rad

Eu personal, daca beau un pahar de suc de mere... nu mai pot manca nimic o perioada. Bebe mananca un mar intreg sau o para intreaga, unde mai pui ca eu ii amestec si cu apica ca sa nu fie asa gros si sa se poata mixa si in blender. La stomacelul lui... eu zic ca mananca suficient de bine. Voi ce cantitate de piure de fructe dati la bebei?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: