· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(149)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(149)     
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 4 luni
Matei: 11 ani, 5 luni

25.11.2009 4:27     citat 

Am incercat sa trimit si eu o poza dar nu am reusit .ajutor!!!!!!

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
11 ani, 2 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 11 luni

25.11.2009 5:07     citat 

Buna fetele!!
Noi suntem bine dar nu am mai avut timp sa intru! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist in we am avut musafiri , am fost in parc si n-am putut intra iar zilele astea am avut de facut acte la pt. magazin! nu cred ca mai pot recupera , dar incerc!
Fetelor , copilul meu creste vizubil! Abia astept sa-l cantaresc1 ma simt si eu mai bine cand il vad mai marisor , ca la maternitate imi era frica sa pun mana pe el!! rad rad
Cred ca a facut acnee , ca are ceva pe fata de dimineata , ce seamana cu niste cosuri. in cat timp trece?
Am reusit si eu sa merg sa ma pensez foarte fericit foarte fericit ca nu ma mai suportam si sambata merg la pedichiura si seara la club , la ziua nanei lui Yanis! Abia astept! scot limba

Va pupam pe toate si pe toti bebeii scumpi! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 7 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 11 luni

25.11.2009 5:07     citat 

urschuletz i-am mai dat para si nu am observat probleme. De aceea ma si mir..de la ce sa fie. Cine stie ce l-o fi suparat. Vad ca nu s-a extins iritatia respectiva... Nu pare sa fie nici muscat de ceva. El pare sa se simta bine.

sus

Denunta
Pasunica

Copii
9 ani, 11 luni

25.11.2009 5:10     citat 

poza lui symonik

Nu mergea pentru ca nu ai lasat spatiu intre "e un grasan" si [img]

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

25.11.2009 5:22     citat 

Diana plange de mai bine de o ora intr-una nu stiu ce sa-i mai fac. Are colici, am incercat totul...are dureri din ce in ce mai mari pe zi ce trece. Trec cateva zile apoi revin in forta.
Crysy...cred ca e acneea bebelusului...a noastra s-a cam curatat...mai sunt doar ici colo cateva cosulete...am dat doarr cu apa curata la baita, atat. Sfatul meu e sa nu dai cu ceai... e bine sa lasi sa treaca de la sine.
Pasunica..eu nu cred ca e de la para, daca a mai mancat si inainte sinu a avut nimic. Cine stie... sper sa treaca fara problama...sa nu fie de la vreun material

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 2 luni
Albert Stefan: 9 ani, 6 luni

25.11.2009 6:08     citat 

mai da ce ati mai scris voi...noi nu am avut timp sa intram azi ca am fost la dr si la plimbarica in parc si la putin shopping...Mario e bine,s-a dat inapoi tzatzica,dr a zis ca e normal oricum, are 3900 gr ( a luat 800 gr de cand am iesit din spital) si zice..eiii... se cunoaste ca ii dati completare cu lp socat si i-am raspuns ca nici nu i-am cumparat macar lp,i-am dat numai tzatzi foarte fericit si a facut o fata...zic si eu ca al meu sot, cred ca dr au procent din vanzarile de lp...
eu fac baie fierbinte in cada de cand am venit acasa adik la 3 zile,nu am intrbatdc am voie dar am facut si am vazut ca nu am patit nimik am continuat scot limba oricum eu mai am o jena jos si acum cand merg la plimbare cu bebe si simt nevoia sa stau jos trist sper sa treaca mai repede.
si eu mai am de dat jos cam 7 kg,am dat 11 pana acum,dar incap in vechii blugi si asta ma bucura..am ramas doar cu colacel la burta si vergeturi cred ca o sa raman pe sani mai ales de cand am facut furia laptelui si mi s-au umflat enorm..

sus

Denunta
yubi

Copii

25.11.2009 6:09     citat 

alexxya o compresa calda cu apa si spirt pe burtik. sarut

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 9 luni

25.11.2009 6:23     citat 

Pasunica probabil a trenspirat si i s-a frecat hainutele de pielicica sau daca este prin zona pampersu-lui posibil de la el daca zici ca nu s-a extins

sus

Denunta
Pasunica

Copii
9 ani, 11 luni

25.11.2009 6:48     citat 

E putin mai sus de pampers. Chiar deaspura lui..deci nu e de la el. Cine stie de la ce este. Eu il urmaresc cu atentie sa vad daca se schimba ceva la el. Daca se retrag si nu mai apar atunci ma linistesc si eu. scot limba
De imbracat l-am imbracat cu ce il imbracam si pana acum.. nu cred ca e de la hainute.

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 8 luni
Al mic: 8 ani

25.11.2009 7:01     citat 

Buna seara de la cele doua caprite. scot limba

Dar ati vorbit, nu gluma. surprins
Am vazut lume noua pe aici si vreau sa urez si eu bun venit noilor mamici si bebici. sarut

Urschu cand am ajuns acasa a papat tot borcanelul ala. rad Mi-a fost teama sa nu i se faca rau. ochi peste cap

Yubi felicitari ca ai fost tare si i-ai dat numai laptic de-al tau.

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 7 luni

25.11.2009 7:05     citat 

Pasunica reactiile de la alimente apar imediat sau la cateva ore dar in ziua respectiva , daca i-ai mai dat pana acum para si nu a avut nimic nu e de la ea .
urschu zici ca trebuie 800 ml/zi de lapte ? Eu am notat de o sapt in agenda cat mananca pe fiecare zi , o sa adun sa vad daca ne incadram .

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

25.11.2009 7:18     citat 

Noua ne-a trecut acneea in 3 sapt.

yubi felicitari ca i-ai dat doar san sarut

alexxya, multa rabdare...si noi am avut seri groznice. Incearca s-o tii pe burtica...piele pe piele...la noi numai asta functiona cand nu isi faceau efecte "leacurile". Va pupam sarut

sus

Denunta
smiri

Copii

25.11.2009 7:23     citat 

fetelor cu ce sa-l dau pe cap ca i se exfoliaza pielea capului confuz confuz Eu nu-l spal cu sampon...cu ceai de musetel iar pe cap mai rar...cam o data pe sapt...ca nu are decat un pufuletz si n-am ce spala.

si inca ceva...cred ca ii voi lua o paturica din aia cu chestii agatatoare de care sa traga...stiti cam cat e?

sus

Denunta
yubi

Copii

25.11.2009 7:26     citat 

smiri eu zic ca trebuie spalat mai des si pe cap ca sa se curete chiar dc nu prea are par sarut

sus

Denunta
smiri

Copii

25.11.2009 7:31     citat 

l-as spala mai des dar am o frica de raceala...tare nu-mi place sa-l spal pe cap trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: