· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(149)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(149)     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

25.11.2009 8:02     citat 

Smiri...te referi la loc de joaca.? eu am luat vreo 2sa fie, nu le-am folosit inca. Cauta pe net ca am vazut multe chestii f frumoase la fete si Uschuletz are unul in forma de fluture superb!
Eu o spal pe cap o data pe saptamana. Se umezeste si parul cand ii fac baie sio usuc in fiecare seara, far o sg data pe sapt cred ca e de ajuns pe cap. Si mie mi-e teama ca stric echilibrul natural al lor... e o transpiratie uleioasa pe cap, intre picioruse si la gatulet sub gusita care nu trebuie indepartata excesiv cand sunt bebelusi... asta e parerea mea. Cand o sa-i creasca parul o sa o spal mai des. Acum ospal pe cap doar in weekend cu niveea 2 in 1 no tears

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

25.11.2009 8:17     citat 

Fetelor, cu ce sa incep......frumoase filmulete ,tare scumpi bebei ,asta in primul rand sarut
Noi am avut o zi groaznica ................ s-a trezit la 6 dimineata ,era suparata ,se vedea pe moaca ei ochi peste cap ,in fine a mancat vreo 140 ml si a adormit pana la 9 ,totul frumos pana aici ,,,,,..........am pregatit fructele ,si ceai ,frate cand m-a vazut cu castronelul s-a incruntat si mai deschidei gurita daca poti socat ....dupa multe rugaminti reusesc sa ii dau cateva lingurite ,ceai nici nu a vrut sa il guste ...........ok ,zic ,bem laptic ,de unde ? iar asa cu rugaminti reusesc sa ii dau vreo 100 ml ,sa va spun ca era ora 11 ,incepusem masa la 9 ................apoi a inceput shoul .........urlete si plansete cu lacrimi ,nici in brate nici in patut nici nimik ..........febra nu avea ,ii dau totusi niste eferalgan ,ea se tot tragea de gingia de jos si rodea degetele ,chiar pumnul ,atunci ii dau jucaria de dentitie ,pe care o roade cu foc ,adoarme intr-un final .........la ora 13 ,papa supa linistita ,dupa care iar shoul de dimineata ,si a tinut pana s-a culcat ,adica acum la 19.30 .
Am tot cautat-o la gingii ,nu se simte nimik ,nu se vede nimik ,nu stiu ce a avut azi !!!!!!!!!!!!!!
Ai ca am scris un pomelnik . scot limba

sus

Denunta
ankkka

Copii

25.11.2009 8:20     citat 

Sa nu va mai spun ca am racit si imi este tare rau nervos
Cand a venit tasu acasa ,a tacut instantaneu si a inceput sa rada nervos nervos ,cand o intreaba tasu ce are ,deschide gurita si se trage de gingie rad rad rad la care tasu zice " aaaaaaa iti ies dintii ,tati ?" rad Zice catre mine ,"vezi doar am venit si mi-a zis ce are fata ""

Sa nu turbez si mai mult ???????????

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

25.11.2009 8:28     citat 

anca ce tareee rad rad rad
Doamne denis ii figura rad are si el 2-3 fire de par si de alea se trage de parca nu ar fi a lui ...si cand papa lape se trage de ureche ..offf copilu asta nu are mila de el rad)

sus

Denunta
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 4 luni

25.11.2009 8:31     citat 

Bravo fetelor . Ce mult ati vb. Mersi Pasunica .I-am dat si eu lui Matei para ieri 10ml si azi 20 ml.azi e a3 zi de cand nu a facut kk dar nu plange si nu are burta tare .Ma chinui de aproape o luna cu constipatia.La 3 zile ii puneam spozitor apoi dr mi-a dat un sirop dar tot la 3-4 zile facea iar de ieri i-am dat para .Nu stiu ce sa mai fac. Incerc si o poza cu grasu facuta aseara.

Ultima modificare efectuata de catre symonik la 25.11.2009 8:33, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ankkka

Copii

25.11.2009 8:31     citat 

Da bianca , e tare ,s-a jucat cu nervii mei azi ,si sut o persoana calma chiar prea calma zic unii ,dar a reusit sa ma scoata din pepeni azi.
nu cred sa fie dintisor ,daca nu se simte nu se vede ,sa o doara inainte ???

sus

Denunta
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 4 luni

25.11.2009 8:36     citat 

Din cate stiu eu de la fata ii dor si inainte gingiile fara sa se vada . Nu are gingiile mai rosii sau umflate?

sus

Denunta
bianca_90

Copii

25.11.2009 8:36     citat 

pana se formeaza pana erup normal ce o doare gingia saraca ..stiu ce inseamna denis mi-a facut nopti albe din cauza dintilor trist

sus

Denunta
ankkka

Copii

25.11.2009 8:45     citat 

Nu sunt rosii ,nu sunt inflamate ,nimik ,doar balute mai multe !
imi e fricaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!

sus

Denunta
bianca_90

Copii

25.11.2009 8:47     citat 

eee lasa ca trece cum se "sparge" gingia cum nu mai sunt durerile asa mari poti sa-i cumperi gel pt dinti zambet cat de cat mai alina zambet

sus

Denunta
ankkka

Copii

25.11.2009 8:50     citat 

Cum se numeste gelul acela ??

sus

Denunta
bianca_90

Copii

25.11.2009 8:52     citat 

sunt multe majoritatea fetelor de p forum folosesc :Calgel
mai e dentinox ,pansoral care am eu

sus

Denunta
ankkka

Copii

25.11.2009 9:00     citat 

Sa vad maine cum se prezinta ,si ii zic lui tati sa ne cumpere zambet
Poate nu o fi de la dinti ochi peste cap eu asa as vrea foarte fericit

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

25.11.2009 9:02     citat 

Nu prea am reusit sa mai tin pasul cu voi, am fost pana la socrii si de cum am ajuns baitza, papa a facut un pic ca foca si acum doarme.

Sunt un pic ingrijorata ca stranuta des si ii curg mucii. Am bagat batista dar nu e cine stie ce. Si mi-e frica. Am luat temp are 37,2.Ea in mod normal are 36,8. Si sunt cam plouata trist Am panadol in casa dar pe el scrie abia de la 6 kg...4 ml. NOi nu avem 6 inca cum sa procedez in caz ca face vreo temp ceva?

Anka, sper sa treceti repede daca e vb de vreun dintisor. Incep si eu sa ma inspaimant cu dintisorii desi pana acum nici un semn

sus

Denunta
bianca_90

Copii

25.11.2009 9:04     citat 

urschuletz-ii dai mai putin2-3 ml

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: