· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > Brishtara si Lucas au nevoie de ajutorul vostru
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Brishtara si Lucas au nevoie de ajutorul vostru     
CrazyMommy

25.11.2009 10:44   Brishtara si Lucas au nevoie de ajutorul vostru  citat 

Sunt convinsa ca toata lumea de pe acest forum o cunoaste pe Brishtara, mai ales cei care au avut nevoie de ajutor o cunosc, pentru ca ea a fost mereu printre primii de pe acest forum care s-au oferit sa ajute pe oricine a avut nevoie.
Acum din pacate este ea cea care are nevoie de ajutor deoarece: acum o luna Lucas a inceput sa faca febra din ce in ce mai mare si diaree puternica. La inceput s-a presupus ca este o raceala si l-au tratat homeopat timp de doua saptamani. In seara celei de a paisprezecea zi Lucas a facut un atac de convulsii febrile si au ajuns la spital la Sighisoara de urgenta. Acolo au stat o saptamana timp in care li s au dat niste diagnostice diferite gen otita sau angina si dupa administrarea obisnuitului antibiotic au fost trimisi acasa. Dupa o saptamana acasa febra nu a cedat, diareea a reaparut si ei au ajuns din nou la spital, de data aceasta in Alba. Unde sunt si la ora actuala fara un diagnostic clar. Doar ca i au gasit multe bacterii in sange si i-au schimbat antibioticul. In spital nu au nici un fel de medicament. Brishtara trebuie sa cumpere tot. Asistentele asteapta si ele obolul pentru orice. Pentru investigatii amanuntite iar le trebuie bani.
Data fiind situatia Brishtara vrea sa mearga cu Lucas la un spital din Timisoara la un medic cunoscut de la care spera niste raspunsuri. Insa nu mai au bani, nici macar de deplasare. Ultima luna i a epuizat financiar si psihic.

Eu rog pe oricine poate sa-l ajute pe Lucas sa o faca.
Orice suma este bine-venita.

Va multumim din suflet. sarut

[...]

sus

Denunta
Onush

25.11.2009 10:59     citat 

Problema cea mai mare este ca atat la prima internare cat si la cea de acum, medicii au ocolit analizele amanuntite (scumpe) , sub pretextul ca data fiind varsta nu sunt relevante nervos si au tratat simptomele cu antibiotice puternice cu spectru larg intravenos.

De fiecare data cand se termina un ciclu de tratament ( dupa prima internare) sau organismul se obisnuieste cu antibioticul ( cazul de ieri ) puseele de febra revin iar ei trec la alt antibiotic. nervos nervos

Ei acum au nevoie sa ajunga intr-un spital sau la o policlinica care sa faca toate analizele necesare pentru a localiza infectia... ca pe ghici astia s-au plimbat de la gat, la urechi, la urina ... fara sa stie cu certitudine UNDE e problema.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 8 ani, 9 luni
Denis Ciprian: 5 ani, 2 luni

25.11.2009 11:06     citat 

Este foarte important daca sunt fete din Alba care ar putea sa o ajute local. Ea este blocata langa Lucas,nu poate ajunge nici la masa si incredibil, nu i se aduce mancare in salon. Au refuzat chiar sa ii dea colegei de salon sa ii duca, va vine sa credeti??? Eu sunt uluita la propriu surprins surprins surprins surprins surprins surprins. Nu poate iesi deloc, nu poate sa isi cumpere nimic. Daca cineva poate sa o viziteze si sa o ajute, va rog sa o contactati pe mobil.

De asemenea, daca cineva are cunostinte de un medic pediatru f bun in Alba sau Timisoara care ar putea sa faca niste investigatii adevarate sa afle ce are Lucas, va rugam din suflet sa ne dati detaliile. Este foarte important sa stim unde anume este infectia si ce antibiotic trebuie administrat. Deocamdata se pare ca se incearca marea cu degetul, iar Brish este suparat si debusolata si se lupta cu morile de vant.

Orice ajutor, sfat, contact e bine venit!

Brish si Lucas va multumesc din suflet! sarut sarut sarut

sus

Denunta
monalicious

25.11.2009 11:20     citat 

Nu am vrut sa mai intru aici pentru nimic in lume. Dar o fac pentru ei doi.
Un singur lucru vreau sa va povestesc. Aseara cand am vorbit cu ea am intrebat-o daca Lucas are jucarii ca sa treaca timpul mai repede si mi-a zis ca are numai o jucarie data de o membra a comunitatii parinti.com.
Incercati sa stai o zi intreaga cu copilul intr-o camera cu numai o jucarie. V-ati descurca?
Iar de bani, cine nu are nevoie? Si cu 2 copii sanatosi e greu. Iar Lore a ajutat mereu cand a putut. Eu le sunt aproape, voi?

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 8 ani, 8 luni

25.11.2009 11:32     citat 

am notat crazy...

in timisoara eu cred ca cel mai bine ar fi sa mearga la spital louis turcanu..au medici f buni acolo...nu cred ca un pediatru simplu poate sa faca minuni...

cand ajunge in timisoara...eu pot sa trag o fuga sa-i duc cate ceva daca are nevoie...

sa ne ti la curent

sus

Denunta
Onush

25.11.2009 11:39     citat 

----------
gonzonica a scris:
Este foarte important daca sunt fete din Alba care ar putea sa o ajute local. Ea este blocata langa Lucas,nu poate ajunge nici la masa si incredibil, nu i se aduce mancare in salon.
----------

Exceptand ziua de duminica Adelia a fost la ea in fiecare zi si i-a dus ce a avut nevoie dar i-ar prinde un ajutor dat fiind faptul ca ea nu poate ajunge decat pe seara.

----------
monalicious a scris:

Un singur lucru vreau sa va povestesc. Aseara cand am vorbit cu ea am intrebat-o daca Lucas are jucarii ca sa treaca timpul mai repede si mi-a
----------

Desi e de inteles grija ta, sarut sarut e o mica problema cu jucariile fiind spital si carantina. Ea a fost cea care nu a cerut mai multe jucarii.

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 8 ani, 9 luni
Ana Lorena-bebelina: 4 ani, 10 luni

25.11.2009 11:42     citat 

multa sanatate micule lu........sper sa reusim sa ajungem pe la banca

sus

Denunta
roxmaryn

25.11.2009 11:47     citat 

Nici eu nu am mai dat demult pe site, dar am vazut un link pe yahoo si am ramas:o Imi pare tare rau pentru ce se intampla cu Lucas.Nici un copil nu merita sa sufere si nici o mama sa fie in situatia lui Brish:(
Intr-un fel sau altul am sa ajut si eu cumva,deci contati si pe mine.Ma organizez rapid si am sa dau de veste.

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 8 ani, 6 luni

25.11.2009 12:01     citat 

Am citit intr-un suflet...chiar imi inchipuiam ca nu se poate intampla asta tocmai lor.Am refuzat sa cred ca o clipa te poate transforma din cel puternic, care ofera ajutorul, in cel care are nevoie de el...dar am facut-o cu buna stiinta, dintr-un instinct de autoaparare.Am expediat acum ceva vreme un colet licitat de brish si nu am primit niciun raspuns dar nu mi-am inchipuit ca ar putea fi ceva grav...
Le urez sanatate multa si zic ca in astfel de cazuri chiar e nevoie sa gandim cum ar fi in locul lor...

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 12 ani, 1 luna
MIRUNA: 8 ani, 8 luni

25.11.2009 12:06     citat 

Sora mea este din Alba.O rog sa treaca pe la spital sa vada cu ce poate sa o ajute. sarut sarut sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 10 ani, 5 luni
alaptat, purtat, rasfatat

25.11.2009 12:09     citat 

Am vorbit si eu cu ea, aproape zilnic. E groaznic!
Si ce se intampla cu ei si ce se intampla in spitale si cum sunt tratati.

Sper, adica stiu, ca pana la urma vor fi bine.
Brish are nevoie de sustinere financiara, dar pe langa asta de multa sustinere morala si incurajari, e f. nervoasa pe ce se intampla si revoltata, lupta cat poate sa-i fie bine lui Lucas.

Sanatate multa!

rox

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
8 ani, 9 luni

25.11.2009 12:38     citat 

suntem aici si facem tot ce putem,si eu sunt o mamica care primeste ajutorul vostru si al ei prin bazarul lui Nicholas asa ca voi face ceva sarut sanatate puiului si putete mamei caci eu stiu ce inseamna asta si mult mai mult

sus

Denunta
CrazyMommy

25.11.2009 12:40     citat 

Din pacate stim cu totii cum e in spitalele din Ro si ne putem imagina cat de disperata si neputincioasa se simte acum.Cu toate astea nu a fost de acord sa cer ajutor in numele ei stiti cum e ea luptatoare pana in panzele albe.Vazand raspunsurile voastre imi dau seama ca mamele sunt fiinte extraordinare.

sus

Denunta
CrazyMommy

25.11.2009 1:03     citat 

liana m a rugat brish sa ti spun ca sotul ei a anuntat o ca a ajuns pachetul dar ea a uitat sa confirme

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 8 ani, 9 luni
Denis Ciprian: 5 ani, 2 luni

25.11.2009 1:14     citat 

Am vorbit acum cu Brish si Lucas e mai bine, azi nu a mai facut febra. Sperams a fie la noapte la fel. Deocamdata se asteapta maine rezultatul la coprocultura, daca nu iese nimic nici acolo, se banuieste Rotavirus.

In seara asta o sa treaca Adelia si sora lui Tato pe la ea sa o ajute cu ce are nevoie urgenta si sa ii scoata niste banuti de pe card sa poata sa le dea nesatulilor nervos

Asa cum a zis si Crazy nu a fost de acord sa cerem ajutorul, mereuvrea si crede ca se descurca singura, dar cand ai de luptata cu spitalele din RO, iti trebuie si ajutor.
Va multumeste oricum din suflet ca va ganditi la ea si ca o sustineti moral, are foarte multa nevoie.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: