· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(150)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(150)     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 1 luna

26.11.2009 10:30     citat 

Mai nu stiu... voi aveti copii care sa maraie in fiecare seara. Diana maraie si parca nimic nu-i convine vreo 3 ore de ma innebuneste...m-am obisnuit asa de tare incat deja parca lipseste ceva daca nu maraie ea... doar la baita rade si inoata si e fericita de-mi vine s-o uit acolo pana adoarme..

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 7 luni

26.11.2009 10:33     citat 

si denis maraie in fiecarea seara pana adoarme rad acum doarme miram-as dar parca vad ca se trezeste si are chef de joaca pana mai tarziu rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 4 luni

26.11.2009 10:44     citat 

Hai ca am recuperat!

Pasunica, mie nu mi-a venit nici o instintare.

Si Meli am obs ca a apucat prima oara cu dr si folosea mai mult partea dr. Acum e ok.

Anka, si eu stiu de ulei cald in ureche, sanatate!

Intreb si eu cu apa, in cazul nostru ca nu mananca suficient sa-i mai dau si apa? Ma gandesc ca daca isi mai umple stomacul si cu apa chiar ca nu mai mananca, a facut niste crize azi nervos S-a enervat si la supa nu a vreut-o de unde ieri i-a placut....Lapte nu stiu daca am reusit per total 500ml trist Chiar nu stiu ce sa-i mai fac, daca sun dr imi spune acelasi lucru ca treb sa manance ca din lapte creste.

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 11 ani, 6 luni

26.11.2009 10:57     citat 

Pasunica, nici eu nu am primit nici o instiintare pt indemnizatie , desi mi se spusese ca ar trebui mai intai sa primesc scrisorica si apoi banii. Au venit direct banii, am optat pt mandat postal tocmai ca sa am si eu ceva la mana, caci intr-adevar primesc un cupon pe care scrie cat din suma e alocatia si cat indemnizatia. Am depus in 14 sept dosarul si am primit banii cu alocatia de octombrie, acum, in noiembrie (pt octombrie si juma de septembrie).

Am terminat si noi cu baita si cu papa de seara, strumful doarme...ma duc si eu langa el. Noapte buna si linistita va doresc sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

26.11.2009 11:22     citat 

A avut acum o criza de am zis ca-si inghite limba...nu-i place nimic seara...stie doar scandar si tzitzi...
Urschu...ma gandesc capoate nu vrea diversificare acum... stiu ca mai nou se merge pe alaptat exclusiv pana la 6 luni si daca e pe lp... poate ca daca bea mai bine lp sa mai mergi asa o luna-doua... si n-ar fi rau sa-i faci analizele sa vezi care e situatia
Eu sunt hotarata sa-i fac analizele pe la 4 luni sa stiu ca nu moare de foame cum vrea ea sa ma faca sa cred...in seara asta iar e in puseu rad

sus

Denunta
alexxya

Copii

26.11.2009 11:47     citat 

Iar am ramas singura pe aici? nu mai spuneti nimic?

sus

Denunta
bianca_90

Copii

26.11.2009 11:53     citat 

alexxya--sunt si eu pe aici foarte fericit
sarut iatal pe dintosu meu sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

27.11.2009 12:13     citat 

Bianca foarte haios Denis al tu. I se vad si dintisorii de jos sarut
Eu sunt plina de nervi...urla de la ora 9 si e miezul noptii...a vomitat f tare si mult pt ca iar a stat mult la san...nu stiu ce sa-i fac. C e mai bine...as o las sa urle singura, sa o pun la san sa risc sa vomite iar, sa-i dau apa desi nu i-am dat pana acum... iar nu domim in noaptea asta...si sotul are servici maine, iar nu se odihneste nervos plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
bianca_90

Copii

27.11.2009 12:23     citat 

noi suntem singuri sotul e de noapte zambet
si noi o sa facem nani pe la 1-2 zambet
nu ai incercat cu o suzeta poate functioneaza sarut nu-i da apa ca e prea mica cumpara ceai baby drink sau baby calm poate are colici trist sau punei o paturica calda pe burtica offff...saraca

sus

Denunta
alexxya

Copii

27.11.2009 12:34     citat 

Am incercat cu suzeta...nu o primeste deloc.Nu cred ca are colici ca nu o doare nimic. E doar foarte nervoasa...nu se strange ca at cand are colici.Si ieri cand o durea burtica nu facea asa urat ca azi.
Urschu...meli cand face crizele alea se mai si opreste/..vezi, se poate si mai rau.
Nu-i dau apa atunci...trebuie sa se opreasca ea din zbierat, nu?

sus

Denunta
bianca_90

Copii

27.11.2009 12:41     citat 

da se opreste... poate asa e ea trist da-i ceai ceva incearca sa o pui pe burta !! daca ai zis ca vomita ala e surplusu clar ca o doare burta si pe mine ma doare burta cand mamanc prea mult trist
si denis mai are crize cand nu-l iau in brate sa nu mai zic cand il apuca nervi nervos vaiii vaiii sau nu-l lasa sa faca ce vrea bine astea sunt mofturi deja

sus

Denunta
alexxya

Copii

27.11.2009 12:48     citat 

A vomitat si normal ca-i e foame iar. Ii mai dau putin si dupa o las in patut sa urle, ca trebuie sa-i treaca... doar ce sa-i fac.. daca nici in brate nu-i trece...
Denis asa adoarme de tarziu mereu?

sus

Denunta
bianca_90

Copii

27.11.2009 12:55     citat 

nu tot timpu a adormit pe la 10 si sa trezit la 11 si acum maraie ..cred ca ii somn ..
eu ma retrag merg sa-l imbrac in pijamale si apoi sa papam si probabil ca somn
pupici la diana sarut sarut sarut

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 9 luni

27.11.2009 7:58     citat 

----------
lara_ro a scris:
Au venit direct banii, am optat pt mandat postal tocmai ca sa am si eu ceva la mana, caci intr-adevar primesc un cupon pe care scrie cat din suma e alocatia si cat indemnizatia.
----------

Si eu am primit indemnizatia dar nici o instiintare. Si mie mi se parea normal sa fim anuntate. "Dosarul dvs de indemnizatie a fost aprobat. Veti primi lunar suma de x lei reprezentand indemnizatia dvs" bla bla. Dar nimic. Si eu am primit pe o luna si putin banii. Asa primim toate prima oara. Astept sa primesc si luna urmatoare si merg sa imi scot un extras de la banca sa vad exact cat vine pe o luna. Eu am calculat cu regula de 3 simpla dar vreau sa vad "pe hartie", mai ales ca nu stiu daca in banii de erau pe card am si indemnizatia si alocatia + ce bani mai aveam eu. scot limba

alexxya si mihaita era marait in primele 2 luni (maxim 3) - Nu a avut mari probleme cu colicii insa a avut si el parte de reprize. Dar a scapat repede de ei. Dupa 3 luni nu a mai avut nici o criza. Apoi si-a stabilit un program si daca eu tin cont de el, e foarte linistit. De exemplu, seara vrea sa doarma. Desi doarme mult ziua, la ora 16.30 - 17 vrea culcarica. Daca noi suntem plecati de acasa cu el (incercam sa fim totusi acasa seara) el nu prea poate sa doarma linistit si incepe sa se agite. Rezista ce rezista..dar pana la maxim ora 20. Apoi da-i si plangi pana iti ies ochii din cap. Pe mine ma enerveaza ca soacra mea o tot tine ca "e deochiat" Eu ii zic intr-una ca vrea copilul sa doarma dar nu poate ca nu e la el in pat si simte si agitatie pe aici si de aceea plange in halul asta dar ea nu intelege rad Parca imi cunoaste cineva copilul mai bine decat mine. Nici tati lui nu il stie bine..ca doar e toata ziua la serviciu zambet Asa ca... e posibil sa fie in perioada in care incearca sa isi faca un program. Incearca sa urmaresti si sa vezi cand anume vrea sa doarma, cand anume vrea baita.... etc. Si rabdare..usor usor se va linisti zambet

BIanca ce dintuc fain! Si La noi cresc pe zi ce trece. Abia astept sa il prind si eu in poza pe iepuras zambet

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 9 luni

27.11.2009 8:13     citat 

----------
alexxya a scris:
A vomitat si normal ca-i e foame iar. Ii mai dau putin si dupa o las in patut sa urle, ca trebuie sa-i treaca... doar ce sa-i fac.. daca nici in brate nu-i trece...
Denis asa adoarme de tarziu mereu?
----------

alexxya a vomat sau a regurgitat. Sunt doua chestii diferite. Nici eu nu stiam la inceput si ma panicasem cand a regurgitat mai mult. Am zis ca a vomat copilul si ca ii e rau rad. Diferenta intre ele e mare. Regurgitarea apare aproape dupa fiecare masa la bebelusi (asa era la al meu). E ceva absolut normal. Motivele sunt cel putin doua. Ori a papat prea mult si atunci stomacelul e plin si da surplusul afara, ori a mancat prea repede. Acestea doua imi vin in minte...altele nu stiu daca mai sunt. Trebuie pus sa ragaie neaparat...altfel il doare burtica. Voma este cu jet puternic. Arunca o cantitate mare de papica..la distanta.. La mine A vomat o singura data pe la o luna... Nu stiu de ce.. trist Daca voma apare des atunci e o problema si trebuie sa conulti pediatrul.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: