· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(150)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(150)     
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

27.11.2009 8:16     citat 

----------
bianca_90 a scris:
nu-i da apa ca e prea mica cumpara ceai baby drink sau baby calm poate are colici trist
----------

Pentru apa e prea mica, dar pentru ceai indulcit (baby drink) e destul de mare? ochi peste cap

alexxya, pentru copil nu e totuna daca plange singur in patut sau in bratele mamei. trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 4 luni

27.11.2009 8:22     citat 

Buna dimineata!

Ne-am trezit pe la 5 sa papam ne-am culcat la loc si la 8 fara ceva gata in picioare.

Alexya, ai reusit sa dormi? sarut

Pasunica ce bune de voi ca dormiti asa de devreme! sarut

Bianca, ce frumusel e! Si mandru de dintzucu' lui! sarut

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 15 ani, 10 luni
ALBERT: 11 ani, 4 luni

27.11.2009 8:44     citat 

Neata, multumim de urari, flacau mare

Eu nu apuc sa intru, nu stiu cum gasiti timp....... jenat

Azi si luni o am pe Maya acasa, ca ii iau 2 zile de concediu obligatoriu fara plata din cele 4 ( urmatoarele 2 sunt in decembrie )

Asa ca i-am dat don;soarei sa pape, ma duc sa imi iau si eu cafeaua....sa ii fac lui Albert sa pape, sa ii imbrac/spal si sa ii scot pe la 10 juma afara, in parc

o pozica ( Ursch, poti sa o adaugi la colaj, te rog, merci )

sus

Denunta
SSimona

Copii

27.11.2009 8:50     citat 

sa pun una cu capul intreg, pentru colaj

sus

Denunta
SSimona

Copii

27.11.2009 8:53     citat 

Am citit ceva de urechi pe aici............la cate am tras eu cu urechile, imi permit sa imi dau cu parerea ( urechile mele, apoi Maya, vad ca si A se baga in gasca )

lasa leacurile babesti deoparte, ca poti face mai mult rau ( sa deplasezi un dop de ceara, de ex, si sa perforezi timpanul )

Pentru urechi sunt picaturi, gen OTIS, OTOCALM, Ophtamesone ( N e si cu antibiotic )

Desigur, nu se dau dupa ureche, ci la sfatul medicului

sus

Denunta
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 2 luni
Matei: 11 ani, 3 luni

27.11.2009 9:00     citat 

Buna dimineata.Alexxya si Matei maraia in fiecare seara vreo 2 ore pana acum la 3 luni .Avem vreo saptamana de cand ne-am linistit(de la colici).
eu abia ieri am depus dosar pt alocatie si indemnizatie cu toate ca trebuia sa mai iau vreo 18 zile din medical ,am vrut sa fie luna intreaga;mi-a spus ca in ianuarie primim banutzii pt alocatie incepand cu urmatoarea luna nasterii lui(sept,oct nov ,dec).
Bianca felicitari pt dintisorul lui Denis.
Ssimona sa-ti traiasca copiii si la fel si celorlalte mamici aceleasi urari.
noi nu prea reusim sa ne facem prea mult timp cat ne-an dori sa stam de vorba.Acum cat doarme Matei putem si noi un pic. zambet

sus

Denunta
SSimona

Copii

27.11.2009 9:07     citat 

Symonik, cred ca e mai greu cu 2 sa stai pe forum

Eu astept ziua in care sa ma plictisesc

Zilnic fa mancare, calca, spala, curatenie, du dons;oara la balet, scoate cupilu' la plimbare, mergi la cumparaturi, plateste ratele........acum am inceput si diversificarea

Si in casa tot nu e curat cum mi-as dori, as avea nevoie de cineva sa imi faca balconul, geamurile trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii

27.11.2009 9:11     citat 

Simonok, lasa-mi si mie te rog niste date: data de nastere a ta, kg la nastere ale lui Matei si o poza la colaj. NU stiu daca le-ai mai pus dar acum nu le gasesc.

Albert un frumusel ca deobicei sarut

Cu mare drag pun la colaje poze dar se ocupa Loredana. Vad ca de un cap nu a mai intrat, poate ma ajuta Bianca. Dar datele scrise le pot adauga sau modifica oricand...

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 5 luni
Radu Stefan: 8 ani, 1 luna

27.11.2009 9:46     citat 

neata fetele, am revenit si noi dupa o mica absenta.
suntem bine, foarte mamosi, nu mai vrem sa stam singurei, tot timpul trebuie sa o vedem pe mami ca altfel plangem, de adormit in pat singurei nu mai vrem in timpul zilei sub nici o forma asa ca se schinuie mamai cu noi in brate si uneori pe perna ca nu mai pot sa-l car ca s-a facut tare greu.
in rest mai nimic nou.
Uitati o foto cu tortul lui vladut de la 5 luni

si o foto care o vrem la colajull cu foto haioase

Multumim si pupici.

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 9 luni

27.11.2009 9:59     citat 

----------
urschuletz a scris:
Pasunica ce bune de voi ca dormiti asa de devreme! sarut
----------

E si bine e si rau..depinde cum o iei. Se culca devreme deci de la 5-6 in sus am timp sa mai fac si eu un alta fara sa stau cu grija lui.
Parte rea e ca la 4.30- 5 dimineata e treaz si cu chef de joaca... Asa ca.... da-i si mai dormi daca mai poti. Eu dorm cam 4 ore pe noapte... 5 maxim... Ca nu ma culc si eu odata cu el, dar ma trezesc odata cu el rad

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 9 luni

27.11.2009 10:04     citat 

Fetelor ce ziceti de o listuta de genul:

primul dintisor, a stat prima data in fundulet (nesprijinit), prima oara cand sta in picioruse (nesprijinit sau in premargator) , primul pupic, ultima alaptare, etc. Si sa scriem varsta copilului la fiecare eveniment. Nu vreau sa facemlistuta ca sa ne laudam (desi cine nu se lauda cu bebelu ei)... ci asa.. informativ si de amuzament scot limba

sus

Denunta
urschuletz

Copii

27.11.2009 10:07     citat 

La multe lunitze, Rebeca,pui de Crisugelu,Raul,Vlad si Andrei! Sa ne traiti sa natosi si norocosi!

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 1 luna
mara: 11 ani, 4 luni

27.11.2009 10:10     citat 

.----------
citat:
bianca_90 a scris:
soramea si ea e cu stanga si invatatoarea ei ia spus mamei sa o lase sa nu o forteze sa scrie cu dreapta ..singul lucru care il face cu dreapta e cand taie cu foarfeca ..
----------

----------
pentru ca foarfecele sunt construite pentru a taia cu dreapta. exista si foarfece pentru stanga.
tarziu intervin dar..
si Mara plange in fiecare seara. bine, fata de cat plangea anna, e vax. Se linisteste incet, cel mai bine daca ma plimb cu ea in brate pe liniste si in semiintuneric.
raportam piciorus umflat de la vaccin, apoi a trecut cu comprese. ne-a tinut 2 zile. trist
data viitoare tin compresa cu apa rece.
si ce mai vreau sa postez:
http://www.parinti.com/BazarulluiMathia...35483.html
poate ca stiti asta, dar cine are de facut cumparaturi se poate gandi ca ieftin ajuta o colega de forum trag cu ochiul
fetele cu doi copii, nu ma mira ca nu intram des. cand termini cu unul- vine celalalt iar restul te iau de odihnita. Noi sa fim sanatosi! Merita copiii.

sus

sus

Denunta
urschuletz

Copii

27.11.2009 10:15     citat 

Vladutz, bun totrtul tau! Zambarici cel haios! sarut

Ralus, pupam fetele!

Loredana, esti? Am nevoie de tine pt colaje sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 5 luni
Radu Stefan: 8 ani, 1 luna

27.11.2009 10:22     citat 

am vazut asa multi bebei frumosi incat mi-a facut pofta sa pun si eu cateva foto.

aici rad cu tati

ma uit cu opa la televizor la stiri

asa stau eu de vorba

mai mami de ce ma intrerupi ca eu sunt ocupat cu tati

am adormit pe canapea ca nu prea stiu ce facea tati acolo

ma pregatesc de plimbare

mai nou la baita alerg dupa jucarii

mami se pregateste sa ma impacheteze de cadou zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: