· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(150)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(150)     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 1 luna

25.11.2009 10:34     citat 

Poate aveti norocul nostru/ am cumparatdar nu le am fol ca nu a fost cazul
v-ati culcat urschu?

sus

Denunta
alexxya

Copii

25.11.2009 10:52     citat 

Eu sunt pe aici, mai dau refresh daca va pot ajuta cu ceva...

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

25.11.2009 10:53     citat 

----------
alexxya a scris:
Urschu...sambata cand am crezut ca-mi face diana febra am sunat dr si am intrebat-o ce sa-i dau in caz de...si mi-a zis sa-i pun un supozitor cu paracetamol de 125
----------

Alexxya, fetita ta are peste 6 kg, si urschuletz scrisese ca la ea inca nu e cazul. Sa nu mai spun si ca paracetamol nu e totuna cu paracetamol. prostit Eu am de la firma Aliud, acolo scrie ca e intre 3 luni - 1 an respectiv de la 5 la 10 kg, iar pe net am gasit prospectul paracetamolului de la hexal (tot ala de 125 mg), si ala e de la 6 luni la 2 ani respectiv 7-12 kg. Asa ca musai de citit ce scrie si in prospect! Pediatrul Monei si farmacista mi-au spus ca greutatea e mai importanta decat varsta.

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani
Albert Stefan: 9 ani, 4 luni

25.11.2009 10:54     citat 

si noi vrem sa ne schimbati poza de la colaj ca doar am mai crescut si noi scot limba

sus

Denunta
Christa

Copii

25.11.2009 10:56     citat 

----------
bianca_90 a scris:
la spital statea si el la san o ora o ora jumate si normal ca am facut rana
----------

Scuze, dar nu-i deloc normal, inseamna ca nu a avut o pozitie corecta la san. trist Mona a stat si cate doua ore la san, ba a dormit si cu el in gura intervale mai lungi, insa eu nu am avut rani niciodata. Cand sugea prea mult/des se mai intampla (se intampla si acum) sa devina mai sensibile sfarcurile (isi revin repede cu lanolina), dar cum ziceam, daca pozitia e corecta, atunci nu faci rani.

Un link f. bun e http://www.alaptare.home.ro/

sus

Denunta
alexxya

Copii

25.11.2009 10:59     citat 

Christa...sunt convinsa ca e asa cum spui. Oricum cand am sunat pediatra chiar nu cred ca si-a amintit ce greutate are diana...iar supozitorul meu cu paracetamol, n-am nici cea mai vaga idee de la ce firma e. Cel mai bine sa n-ai nevoie

sus

Denunta
alexxya

Copii

25.11.2009 11:02     citat 

Eu inchid ca iar a inceput circul fata mea. o doare burtica...sa vad ce-i mai fac parca nimic nu o ajuta
noapte buna, fetele si sanatate urschuletz

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani
Albert Stefan: 9 ani, 4 luni

25.11.2009 11:03     citat 

si mie imi face rana numai la un san plang sau sunt foarte trist nu prea ii dau sa suga in aceaiasi pozitie, dar nu cred ca poate el sa prinda bine,e sanul la care aveam mamelonul ombilicat trist in seara asta mi-am pus mamelon de silicon tot ma durut dar poate macar se vindeca rana....nu stiu cu ce sa ma mai dau confuz

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 7 luni

25.11.2009 11:09     citat 

Christa...cred ca am avut pozitia corecta sincer la inceput nu stiam sa-l pun si decat sa ma iau de capu meu chemam (la spital) o asistenta de la copii si o rugam sa ma ajute sa-l pun la san pana am prins si eu cum se pune ...

uitati une bebe "haios" saracu
http://www.youtube.com/watch?v=A83Mqsen8gI

sus

Denunta
Christa

Copii

25.11.2009 11:36     citat 

----------
yubi a scris:
si mie imi face rana numai la un san plang sau sunt foarte trist nu prea ii dau sa suga in aceaiasi pozitie, dar nu cred ca poate el sa prinda bine,e sanul la care aveam mamelonul ombilicat trist in seara asta mi-am pus mamelon de silicon tot ma durut dar poate macar se vindeca rana....nu stiu cu ce sa ma mai dau confuz
----------

yubi, in primul rand lanolina (pura) a facut minuni la mine, cum ziceam, si am inteles ca se gaseste si in tara la farmacii. Nu asta a mea, dar atata timp cat e lanolina fara alte adausuri, e ok. Nu trebuie indepartata inainte de alaptat.

In al doilea rand, si la tine e foarte probabil ca nu sta bine la san, mai ales ca zici ca aveai mamelonul ombilicat (a "trecut" intre timp? sfarcurile mele aratau normal - si la fel - inainte de nastere, si cand s-o alaptez unul din ele a inceput sa faca fite si se tot retragea cand vroia Mona sa il apuce nervos dar o puneam pe rand la ambii sani si a fost ok relativ repede). Avand in vedere ca stai in Galati, ti-o recomand calduros pe Liliana: http://scoala_mamei_galati.ablog.ro/ Culmea e ca n-am mai fost de o vesnicie pe blogul asta, insa articolul cel mai recent e: http://scoala_mamei_galati.ablog.ro/200...onare.html zambet In articolul ala scrie si ca nu se recomanda mameloane false: risc de confuzie a mamelonului, de extragere insuficienta a laptelui si scaderea secretiei. Stiu ca si la noi moasele din acelasi motiv nu le recomanda. Mi-au dat si mie asistentele la spital sa incerc, dar din fericire n-a functionat si le-am lasat naibii.

In fine, in legatura cu Liliana am vrut sa iti spun ca poti apela la ea, poate reusiti sa va vedeti cumva si sa te sfatuiasca in legatura cu pozitionarea la san. Cu cat mai repede, cu atat mai bine. Iata ce date am gasit:
http://lamaze.ro/forum/index.php?topic=10.0

bianca, eu te cred ca ai cerut sfatul, intrebarea e daca asistenta era si in masura sa ti-l dea, adica daca se si pricepea intr-adevar la pozitionarea corecta la san. Ca daca e sa ma iau dupa cum m-au "sprijinit" pe mine asistentele la spital, si asta in Germania ... prostit

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 3 luni

26.11.2009 7:12     citat 

.
Pofta buna la cafea si la clatite, mi-e mie pofta la ora asta prostit trag cu ochiul

Am avut o noapte plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist , din ora in ora s-a trezit piciul., acum ma chinui sa-l adorm iar, ca l-am schimbat si s-a trezit de-abinelea nervos

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

26.11.2009 7:37     citat 

Buna dimineata!
Rome off se mai intampla si nopti dinastea trist .
Multumim de tratatie sarut
Eu ma simt atat de obosita ,dar nu stiu de ce trist
Fetele sunt mai bine trag cu ochiul Teo nu mai vrea sa stea pe spate ,vrea si ea in fundulet ,o ridic eu putin dar e nu ,vrea drept nu asa la 30 de grade foarte fericit .
A trecut atata timp decand nu am mai intrat.
Vad ca ati inceput diversificarea trag cu ochiul ,incepem si noi la 4 luni, ne-a recomandat medicul sa incepem cu piure de legume .
Va pup si va oresc o zi minunata!

sus

Denunta
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 2 luni
Matei: 11 ani, 3 luni

26.11.2009 8:20     citat 

Buna dimineata .Multumim de tratatie Rome ne prinde bine ca nu prea am dormit s-a trezit de vreo3-4 ori aseara. vrem si noi poze la colajul de august ca nu avem m-am inscris tarziu in club zambet

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 4 luni

26.11.2009 8:47     citat 

Neatza ,nu mai pot de racta ce sunt ,sper sa fie fimea cuminte azi .Azi noapte plangea in somn ,si s-a trezit pe la 3 surprins sa pape si apoi la 7.30 a papat si acum se cearta cu tv -ul cred rad nu se mai trezise ea de mult de doua ori noaptea .
acum vreau sa ii dau para cu branzica ,sa vad daca o vrea ,ca are doar o ora de cand a papat .

sus

Denunta
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 2 luni
Matei: 11 ani, 3 luni

26.11.2009 9:20     citat 

va trimit o poza pt colaj cand modificati Ms mult noi iesim in oras sa depunem actele la primarie pt alocatie si indemnizatie Va pupam zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: