· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(150)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(150)     
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 6 luni

26.11.2009 1:08     citat 

neaţa si de la noi iar... rad is habauca de cap
dinu a avut 7 treziri az noapte, a facut naveta între patul lui si al nostru socat eu is rupta trist
azi ar trebui sa mergem la vaccin sa vedem daca e disponibil tati sa mai stea si el la doua intepaturi ca tot eu am nimerit si mi s-a facut mila de el, intr-adevar e ultimul vaccin pana la 1 an si tare ne bucuram rad
sunt hotarata sa ii cumpar LP de noapte de la Humana sa ii dau seara poate se satura si se trezeste mai rar. mi-e asa ciuda ca abia acum se chinuie sa se intoarca de pe-o parte pe alta si se trezeste sa il ajut sa se intoarca de tot rad

legat de robotul dle bucatarie eu am un "jaf" rad l-am furat lu' buni ca ea nu il folosea. e de la Philadelphia, are si blender are si "storcator" dar pt morcovi, mere, chestii mai groase, iar in blender pot sa ii fac suc de portocale daca pun o sita. cred ca mai are si o chestie care toaca carnea... nu le/am incercat pe toate. chestia e ca nu cred ca a acostat mai mult de 200 de lei, ca l-a cumparat cumnatu-miu pe vremea cand avea alocatie 40 de lei/luna rad hahahaha dar e ft practic.

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 9 luni

26.11.2009 1:29     citat 

Punem si noi niste filmulete zambet

Unul facut acum vre-o 3 zile...

si unul de cand avea el aproape 3 luni zambet

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 6 luni
Al mic: 7 ani, 11 luni

26.11.2009 1:30     citat 

noi avem storcator philips, aparuse anul trecut unul care ne-a placut si ne-am bagat atunci la un regim de cate 2 pahare pe zi de suc de mar cu morcov. totul a tinut insa o luna, dupa care l-am bagat la naftalina. rad
blender am unul braun, care imi place f mult.

noi am facut un gratar cu mici si cartofi la cuptor, iar acum ii savurez, dupa care iesim prin curte ca e soare.

sus

Denunta
cristianka

Copii

26.11.2009 1:32     citat 

mai fetelor voi v-ati invatat cu filmuletele in loc de poze... pasunica.. mihaita e grozav scot limba

sus

Denunta
Pasunica

Copii
9 ani, 9 luni

26.11.2009 1:34     citat 

cartofi la cuptor..cu unt si sare!!!! Zau ca nu stiam de ce am pofta... Buna idee! foarte fericit Ma apuc sa fac si eu rad

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 3 luni

26.11.2009 3:34     citat 

in sfarsit am si eu un moment de liniste si pot sa va scriu. intru, va citesc, dar cum vreau sa scriu si eu 2 vorbe incepe mandra mea sa maraie trist . ieri a trebuit sa o tin mai mult in brate ca sa o linistesc, plangea si se uita dorect in ochii mei de mi se rupea inima. maine mergem la dr sa vedem cum sta si cu kg si cu lungimea si daca sa imi fac grigi cu horcaiala ce o are cateodata.

pupici puiutilor dragi ce i-am vazut in filmulete sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 3 luni

26.11.2009 4:14     citat 

Mai Mihaita nu mai e nici o indoiala, fotbalist o sa te faca tatal tau trag cu ochiul

Lorellayy pupam pe Naty; si Lucas e fff marait, azi pt, prima oara in 3 luni mi-a plans afara surprins , sper totusi sa nu fie nimic cu el trist

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 2 luni

26.11.2009 4:19     citat 

Ce reviste mai cititi? ceva reviste despre bb aveti de recomandat? am luat revista mami si mi se pare cea mai proasta revista de pe piata. E bine ca luna asta are un cd frumos gratuit dar sfaturi date dupa ureche cu nemiluita ca sa faca publicitae la anumite produse...de ex indeamna mamicile care dau laptic de la san sa dea lp nu stiu de care seara ca sa doarma bb mai mult sa nu le mai deranjeze nervos am citit de cateva ori si m-am intr cati bani au primit pt a scrie asa ceva in revista...plus ca nu exista pag sa nu faca reclama macar indirect... iar info dediversificare mai multe am aflat de la voi...acolo tot promoveaza borcanele fel si fel..si cam atat..si am mai dat si 7 lei pe ea nervos

sus

Denunta
Pasunica

Copii
9 ani, 9 luni

26.11.2009 4:25     citat 

Rome sa stii ca ii place la nebunie mingea. Papa din ea cu asa pofta!
ne-am intors si noi de afara. Am stat o ora si ne-am plimbat. E asa frumos afara... nu credeam ca mai vad cald anul asta zambet

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

26.11.2009 4:26     citat 

----------
yubi a scris:
si eu ma dau cu Lansinoh cu lanolina
----------

Aia e super, tot aia am si eu. Se gaseste intre timp in tara, sau o ai "de afara"?

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 2 luni

26.11.2009 4:27     citat 

Cristianka..tu nu-l hranesti pe Dinu la san? Daca da eu zic sa nu ii dai lp... din ce stiu la 6 luni (si pe acolo sunteti voi) e un puseu de crestere si o sa treaca in cateva zile... daca nici eu nu stiu cum e sa stai treaza noaptea... nervos Fa cum crezi ca e mai bine.
In cta au mai aparut 3 cazuri de gripa noua... urat! noi vroiam sa facem cumparaturi de craciun pana sa vina perioada si sa fie aglomeratie...dar nu prea am ce sa fac cu fata..mi-e asa o frica de virusul ala...

sus

Denunta
cristianka

Copii

26.11.2009 4:47     citat 

alexxya îi dau sân dar are două mese pe zi din LP, una dimineaţa după sucul de morcov (100 ml LP) şi una după băiţă 180 ml. În rest sân, după amiaza de 3 ori şi noaptea cât cuprinde prostit e foare foarte mâncăcios! bagă în el ca spartul, nu se mai sătura demult doar cu sân, de la 3 luni i-am găcat o masă de LP şi de la 4 a doua masă că nu mai făceam faţă cu el. cel mai puţin s-a trezit de 3 ori noaptea. ultima noapte în care am dormit liniştita a fost cred.. prin 26 mai zambet înainte să mă internez.. şi nici atunci prea bine că aveam nişte dureeeri plang sau sunt foarte trist
am noroc sâmbăta şi duminica că e tati acasa şi la 8 jumate îl ia de lângă mine şi-i face morcovelul, îi dă lăptic, îl schimbă şi îl adoarme la amiază. pe la 12 jumate mă trezesc şi pe mine scot limba

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 3 luni

26.11.2009 4:52     citat 

rome la fel si Nati...prima data in 3 luni cand mi-a plans afara si a trebuit sa o iau in brate si cu o mana sa imping si caruciorul

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 3 luni

26.11.2009 4:57     citat 

----------
lorellayy a scris:
rome la fel si Nati...prima data in 3 luni cand mi-a plans afara si a trebuit sa o iau in brate si cu o mana sa imping si caruciorul
----------

o fi vreun puseu confuz cine stie, dar de papat nu papa cine stie ce trist

Alexxya eu cumpar mamica de azi si superbebe am luat pana acum ca au fost cu dvd, vreo 5 numere

A inceput sa-i cada parul la piciu meu rad , e plin cearceaful surprins sper sa nu ramana cheliuta de tot rad

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

26.11.2009 5:16     citat 

La multe lunite bebelinilor sarbatoriti zilele astea! sa cresteti sanatosi sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: