· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(150)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(150)     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 1 luna

26.11.2009 8:35     citat 

Ankka... rad bine ca AI descoperit... sa vezi ce o sa pape fetita ta acum. VEzi... stie ea ce-i bine sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

26.11.2009 8:36     citat 

hmm, nu ma simt bine sa discutam aici despre asta, o sa rog un moderator sa mute dincolo ce am scris aici, de fapt pot muta si eu, o sa rog doar sa stearga de aici. jenat

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 9 luni

26.11.2009 8:55     citat 

apropo de apa... mamicile cu bebei mai maricei.. cum ati reusit sa ii faceti sa bea apica? Nici Mihaita nu vrea. Foarte rar reusesc sa il fac sa bea 20 ml... Pentru ca nu vrea apica eu pun la una din mesele de lapte praf apica mai multa in biberon (fara masura de lapte praf). El simte gustul laptelui si nu isi da seama ca e putin mai diluat si bea. Apoi mai ia si apica din piureul de fructe, ca eu il subtiez cu apica. Dar apa simpla... nu bea sub nici o forma!!!

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 4 luni

26.11.2009 9:02     citat 

Pasunica ,incearca si tu cu lingurita rad rad poate vrea asa .
Va dati seama e indragostita de lingurita ,azi am cumparat una mai adanca pt supica si o sa o folosim si la apica acum rad ,cea pe care o aveam era micuta si tare greu statea supa in ea ,daca mai ma lovea peste mana ajungeam cu lingurita goala la gurita rad rad rad

sus

Denunta
ankkka

Copii

26.11.2009 9:05     citat 

Ma doare tare o ureche ,ce sa ii fac ? stiti vreun leac babesc ?

sus

Denunta
ankkka

Copii

26.11.2009 9:07     citat 

Alexya ,esti cadru didactic ??

sus

Denunta
deitza

Copii
Andrei Cristian: 11 ani
am nascut deja!

26.11.2009 9:10     citat 

care a-ti renuntat la alaptat si mai aveati lapte cum a-ti reusit sa vi se traga?eu am luat pastile si dupa ce lew-am gatat iar a inceput sa imi vina cate putin,daca m-am muls a inceput mai tare,ieri am intrebat-o pe doctorita si mi-a spus sa ma mulg dar nu de tot si sa imi pun comprese cu apa rece,imi pun si vad ca tot imi vine.am avut ft mult lapte,Andrei nu tragea deloc,din sticla daca ma mulgeam il scuipa,acum vreo 3 zile am inceput iar sa am frisoane.a-ti patit careva la fel?

sus

Denunta
deitza

Copii
Andrei Cristian: 11 ani
am nascut deja!

26.11.2009 9:13     citat 

ankka incearca cu ulei caldut cat il suporti sa bagi in ureche

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 7 luni

26.11.2009 9:15     citat 

buna seara de la noi!!!
azi nu prea am avut timp de vorba ca am avut muuulta treaba acum stau un pic si ma apuc iar de curatenie ..degeba fac ca la mine nu se tine cum fac acum e la loc si mor de ciuda am zis ca nu mai fac veci plang sau sunt foarte trist

eu cu laptele nu am luat nimic sa se opreasca ...sa oprit pur si simplu trist

sus

Denunta
ankkka

Copii

26.11.2009 9:15     citat 

sa imi torn ulei in ureche ????????? surprins

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 9 luni

26.11.2009 9:16     citat 

Stiti cumva daca primim acasa o decizie de indemnizatie? Un act prin care ni se spune cati bani luam pe luna? Voi ati primit asa ceva? Ma gandesc sa fac un credit si de la banca au zis ca eu trebuie sa aduc asa ceva. Sau trebuie sa merg la ei sa cer asa ceva? Hm...? Aveti idee de treaba asta?

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 4 luni

26.11.2009 9:17     citat 

Am apucat sa citesc doar pe Deitza!

Eu am luat BROMCRIPTIN( 2 pastile pe zi timp de 3 zile). NU te mai mulgi in momentul in care ai luat pastile pt ca stimulezi lactatia. Eu am pus comprese reci, cat suporti pui. Si un sutien mai stramt. Dureaza cam o sapt pana se retrag sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii

26.11.2009 9:17     citat 

eu stiu ca nu trebuie sa te mai mulgi ,trebuie sa te legi cu un batic la sani ,stans si comprese cu apa rece ,acum ca e iarna nu stiu ce sa zic de comprese reci .

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 7 luni

26.11.2009 9:18     citat 

anca si pe mine cand ma durut urechea mi-am bagat vata si vata inmuiata un pic in spirt

sus

Denunta
ankkka

Copii

26.11.2009 9:19     citat 

bianca asa am pus si eu aseara ,mai pun si acum . zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: