· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(150)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(150)     
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 7 luni

26.11.2009 9:24     citat 

Pasunica-eu noi nu am primit nimic ma sunat de la posta ca mi-au venit bani sotu a zis ca mai bine si punea pe card am facut cea mai mare greseala ... trist

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 5 luni

26.11.2009 9:25     citat 

Nici noi nu bem apa , abia 10 ml dupa piureul de legume .
Pasunica eu stiu ca nu e bine sa pui in laptic apa mai multa decat treb. ca poate afecta copilul la greutate . Ideea asta mi-a venit mie cand avea bb 2 luni ca aveam pb. cu constipatia si ma gandeam eu ca daca il diluez mai mult nu mai e asa gras dar noroc ca am intrebat doctora si a zis sa nu fac asa ceva ca nu e in regula sa respect exact ce scrie pe cutie .
Si sotul meu e stingaci , el scrie si cu stg. si cu dr. dar de mancat mananca doar cu stg. A avut ceva pb in scoala ca il loveau profesorii peste mana stg. ca sa scrie cu dreapta . Daca baiatul meu o sa fie stangaci eu am sa-l incurajez , nu ma deranjeaza deloc chiar m-i se pare interesant sa poti scrie cu ambele maini.
adelia multumesc mult de articol , si eu am dat eferalgan dupa vaccin ''preventiv'' jenat data viitoare nu am s-o mai fac .

sus

Denunta
gimiloasa

Copii

26.11.2009 9:31     citat 

Si eu am primit indemnizatia ieri , dupa doua luni si jum. si nu am primit nimic inainte . Si eu auzisem ca trb. sa vina decizie dar nu a venit nimic probabil ca daca iti trebuie neaparat treb. sa ceri de la ei .

sus

Denunta
bianca_90

Copii

26.11.2009 9:32     citat 

soramea si ea e cu stanga si invatatoarea ei ia spus mamei sa o lase sa nu o forteze sa scrie cu dreapta ..singul lucru care il face cu dreapta e cand taie cu foarfeca ..

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 4 luni

26.11.2009 9:35     citat 

gimi si ti-a dat bani din urma ,adica incepand cu data cand ai depus dosarul ?

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 7 luni

26.11.2009 9:36     citat 

Buna seara si de la mine
Pasunica daca primesti banii prin posta ti se va da talonul acela cred ca este exact ca talonul de pensie ,daca ti se vireaza pe card nu-ti vine nimic de la ei acasa, eu una nu am primit nicio instiintare ca mi se vireaza banii
Ankka , da ulei caldut nu foarte fierbinte , si nu foarte mult o lingurita, sanatate sarut
Deitza , eu ma mai mulgeam nu foarte mult ,pt ca ii mai simteam tari nu am luat nicio pastila, si nici comprese cu apa rece nu am pus ,a dat inapoi de la sine
Legat de apa , eu tot l-am incercat ii bagam bibe in gurita , i-l mai scote-am mai tragea un pic ,mai scuipa pana a prins gustu si acu bea apa de trebuie sa-i scot eu bibe. ca el nu se mai opreste..chiar stau si ma intreb cateodata bea ca-i este sete sau ca-i e foame, cu toate cai dau apica dupa ce mananca -

sus

Denunta
bianca_90

Copii

26.11.2009 9:38     citat 

anca noua ne-a venit alocatia la 3 luni 6 mil
si acum ne-a venit luna asta si indemnizatia am primit bani din aprilie pana in octombrie
Denis bea tot ce-i dau mai ales apa ..si bea si suc de grapefruit cu portocala sau mandarina sau morcov depinde rad

sus

Denunta
gimiloasa

Copii

26.11.2009 9:44     citat 

ankka da, am primit banii din urma de cand am treminat postnatalul . Mie mi-o aduce postasul si imi da un talon , ca acela de pensie . Am luat in total 24,5 mil pe 2 luni 20 zile si alocatia copilului pe luna oct. . Eu am indemizatia 9 mil . Tinand cont ca de la 3 luni si jum. de sarcina am stat acasa cu medical de 75 % sunt multumita .

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 7 luni

26.11.2009 9:44     citat 

eu am depus dosarul in 13 iulie ,am primit indemni pe 20 sept si am primit banii din urma, dar nu ma intreba daca pe iulie , august ,sept ca nu stiu sigur ,cert este ca erau 1800ron

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 9 luni

26.11.2009 9:52     citat 

----------
bianca_90 a scris:
Pasunica-eu noi nu am primit nimic ma sunat de la posta ca mi-au venit bani sotu a zis ca mai bine si punea pe card am facut cea mai mare greseala ... trist
----------

poti oricand sa faci o cerere sa iti vina banii pe card. Intreaba la posta cand iti ridici banii ca ele trebuie sa stie ce trebuie sa faci.

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 5 luni

26.11.2009 9:53     citat 

katya asa a fost si la mine, in 13 iulie am depus dosarul, in 10 sept am primit banii si din calculele mele au fost restul de bani pe iulie si indemnizatia pe august + 3 alocatii, tot undeva in jur de 1800 de lei
decizie mie mi-a venit cam dupa o luna şi o săptămână, în ea scria ca e aprobată indemnizaţia în cuantum de... si alocaţia la copil în cuantum de...
faza e ca pt alocaţie a depus sotul actele şi nu a completat sa intre banii pe card şi nici extras nu am dus de la banca, am dus abia cand a fost sa depun actele de indemnizatie. si eu asteptaaaaaam alocatia copilului prin posta si cand am calculat dupa vreo luna si ceva... mi-am dat seama ca alocatia pe 4 luni a fost cheltuita de mult rad ca au intrat banii automat pe card odata cu indemnizatia desi nu am cerut chestia asta scot limba

legat de apică eu am mai încercat pe la 4 luni să-i dau şi nu a vrut, atunci i-am luat baby drink şi i-l diluam in 140 ml de apa, in loc de 50 cum scria... si intr-o zi am rămas fără ceai si am zis că îi dau şi apă... şi a băut săracul foarte fericit şi acum bea în continuare cam 100 de ml/zi, dacă i-aş lăsa sticla în gură n-ar termina-o dintr-o înghiţitură scot limba

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 5 luni

26.11.2009 9:55     citat 

bianca te duci la serviciul de asistenta unde ai depus actele cu un extras de cont, cred ca iti dau ei sa faci o declaratie pe proprie raspundere eventual sa completezi un formular, sa ai si un cupon ca poate iti trebuie nr la dosarul de alocatie/indemnizatie si gata cred ca in luna urmatoare iti vor intra banii in cont, daca nu in luna cealalta

sus

Denunta
bianca_90

Copii

26.11.2009 9:56     citat 

mie fara alocatie mi-a venit 5300 parca dar am depus actele in mai si am primit in noiembrie prostit

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 9 luni

26.11.2009 9:56     citat 

katya banii imi vin pe card. Mie imi trebuie ceva gen "adeverinta de venit" Ei asa au zis la banca, 'decizie de indemnizatie"> Eh... daca e sa fac creditul si sa nu vina nimic acasa pana atunci, merg la ei si cer. Ar trebui sa imi dea.

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 1 luna

26.11.2009 10:19     citat 

Da Ankkka sunt invaTAtoare dimineata si dupa -amiaza sunt la firma noastra-tin contabilitatea primara. Am facut si ASEul DAR nu mi-a placut...tot invatamantul e prima mea dragoste.
Si eu sunt dreptace, dar de cand cu fata asta- ea sta nhumai in brate si scriu cand c-o mana cand cu alta- am devenit ambidextra

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: