· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > La cafenea! (cap.30)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor La cafenea! (cap.30)     
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 13 ani, 6 luni
am nascut deja!

14.12.2009 5:49     citat 

ff frumoasa casuta vali zambet ce preocupari faine aveti voi foarte fericit sarut

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 15 ani, 7 luni
am nascut deja!

14.12.2009 6:01     citat 

rad Moni,nu o mincam...o punem linga bradut trag cu ochiul ....
Ma bucur ca va place rad
Conni si eu as vrea sa luam un brad artificial...insa sotul nu vrea in ruptul capului sa luam unul trist ......
Aici am pus mai multe poze cu casuta si cu mindra trag cu ochiul
http://picasaweb.google.hu/valik1978/Sa...icite2009#

sus

Denunta
nelus

14.12.2009 8:18     citat 

Sunteti tare dragute si tonice. Va multumesc pt complimente.

Vali, am doar cuvinte de felicitare pt casutele tale: cea comestibila si cea mult dorita.

Monica, poti fi mandra de Vladut. E dragalas tare.

Kiki si Angi, inteleg prin ce treceti cu copilasii. Corina a avut vineri serbarea , iar miercuri noaptea a inceput sa tuseasca f tare. Imi venea sa plang de ciuda. Nu puteam sa dorm la gandul ca a racit si ca va pierde si evenimentul pe care il astepta. M-am trezit noaptea si i-am dat biseptol din prima . Nu am asteptat sa vad ce se mai intampla. A 2a zi nu am dus-o la gradinita si am adaugat la tratament eurespal, baraka si ACC. Vineri a mers la serbare si era deja mai bine. Azi e aproape refacuta. Parca nu imi vine sa cred ca am "fentat" raceala de data asta. Va doresc multa sanatate la puiuti.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 11 luni
MICA: 10 ani, 8 luni

15.12.2009 9:10     citat 

ma bucur mult mult mult ca ninge! sunt f fericita!

moni, tare zambaret puiul tau. mi-a placut f mult. zambet
angi si rela, felicitari pt premii. zambet chiar le meritati!
rela, sanatate multa si tie si taticului tau. tinem pumnii stransi sa fiti bine si voi si vladut.
pupy, felicitari pt casutza. este fff frumoasa. zambet
connie, ma bucur ca iti place bradul meu. zambet stii cat a costat? 50 de ron. si e inalt cam de 1.50. e tocmai ce ne trebuia. eu zic ca nu e prea mare cheltuiala. l-am luat de la stadionul national.
eu nu sunt fan brad artificial. am avut cand am fost mici si-l uram. atunci nu erau asa bogati ca acum. miste crengi amarate! brrrr... nici nu vreau sa mi-l amintesc. cred ca il are si acum bunica mea in pod.

tedi e mai bine, multumesc lui dumnezeu. de data asta tratamentul homeopat i-a facut bine. nici nu aveam ce sa-i dau la drept vorbind, avand in vedere ca nu a facut febra. duminica i-am dat 2 oscillo, 3 doze de belladonna, 3 baraka si sirop stodal, ieri toate dozele la jumatate, iar azi-noapte a tusit doar de 4-5 ori. si de fiecare data tensiunea mea era cel putin 20. ma albeste tedi cand e bolnavior. norocul meu ca a fost cumintel si iubetz, manca-l-ar mama...
cum zice nelus, am fentat un pic raceala de data asta. insa... nu zic hop pana vineri, inca sunt cu tensiunea pe sus... trist

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 18 ani, 4 luni
Ilinca Gabriela: 15 ani, 4 luni

15.12.2009 9:11     citat 

Buna dimineata ! zambet
Kiki, am vazut si eu bradutul vostru de acasa zambet e f.f.fumos sarut , am gasit si eu decoratiuni din acelea la un magazin din Mall, ce-i drept f. frumoase, dar putin cam scumpe foarte fericit ..........ar fi trebuit sa faceti poze in timp ce l-ati impodobit si sa participati la concursul de ornamente trag cu ochiul
Cum mai e Tedi? Il pupam sa se faca bine si sa ajunga si el la serbarea de vineri sarut
Rela felicitari lui Vladutz! A cistigat unul dintre cele 5 premii, cu omuletul lui de zapada facut din plastilina trag cu ochiul sarut ................sper, ca daca ati inceput ziua bine de dimineata sa o tineti tot asa, si sa vi si tu cu vesti bune despre rezultatul de care ziceai, noi iti tinem pumnii sa fie ok sarut
Nelus si pe tine te-am admirat de acasa sarut ! Iti vine bine tunsoarea si culoarea ! zambet Colegele au avut o idee grozava sa-ti ofere acest cadou de ziua ta trag cu ochiul
Moni, ce Vladutz dragut si verde am vazut in poze! zambet sarut
Din poze mi se pare mare clasa de gradi, la noi e o inghesuiala la serbarea de Iarna, de nedescris trist trist , vara e mult mai bine ca se face in curte, dar iarna e teroare prostit .....abia astept ziua de miine, sa pot admira la Diana in grupa toate personajele din povesti foarte fericit
Pupy, tu mami ai niste idei zambet super e casuta voastra sarut Felicitari pt reusita ei ! cind admiram pozele, era si Diana linga mine, si mi-a zis "mami, noi de ce nu facem casuta din asta ca fetita din poza? iar eu i-am zis ca ea a facut-o la gradi , ca sa scap prostit iar ea........e la gradi ! tu nu vezi ca nu e la gradi si ca e la ea in bucatarie rad rad ....na poftim raspuns jenat ".........zic lasa mami ca noi facem felicitari, coloram , pictam ....na belea acu, numai casuta nu ma apucam sa fac ochi peste cap , nu de alta dar nu-s asa de priceputa foarte fericit
Azi noapte, am avut un cosmar foarte fericit : "se facea ca schimbasera ora de la serbarea Dianei, iar eu nu stiam, in loc de ora 17 o pusesera la 10.30, mi-am dat seama vazind o mamica cu una dintre colegele Dianei coborind din masina si mergind spre gradi, iar mamica ii spunea in continuu am intirziat la serbare .....ceasul era 10, iar eu ma intrebam cum naibii sa intirzie daca serbarea e la ora 17?.....parca eram Iepurele din Alice in Tara Minunilor.. rad rad .......ce sa va spun, ca m-am sculat confuza si un pic nervoasa ca nu puteam sa mai ajugem si noi rad rad rad ..........asta ca imi tot faceam griji cu raceala fetelor sa nu se inrautateasca.............ieri nu au mai facut febra, Diana parca a inceput sa stranute, si sa tuseasca putin trist , i-am dat si eu Grindtus si Propolis cu miere si echinaceea .
Va pup si va doresc o zi buna !
Scuze ca m-am intins ca o placinta scot limba

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 18 ani, 4 luni
Ilinca Gabriela: 15 ani, 4 luni

15.12.2009 11:48     citat 

Ce frumos ninge la Bucuresti!

sus

Denunta
RELA

Copii
VLAD CRISTIAN: 15 ani, 11 luni

15.12.2009 12:03     citat 

Sunt fericita. sarut
Rezultatul " formatiune de natura benigna..." .....pentru prima oara dupa trei saptam mi s-a luat o greutate de pe suflet.
Tata a iesit cu bine din operatie. In sfarsit au descoperit "sursa" ce alimenta tumorile: dantura. PAna la sf. anului ii scot toate maselele pentru ca sub ele sunt formatiuni tumorale. O sa fie dureros si greu dar macar stim de unde tot apar si poate se pot stopa.

Va multumesc din suflet tuturor pentru suportul vostru moral. Si ma bucur sa va pot numi prietene sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Revin dupa ce reusesc sa ma opresc din tremurat. Macar acum tremur de bucurie....... sarut

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
14 ani
: 8 ani

15.12.2009 12:16     citat 

si la noi ninge frumos, marunt si linistit, ma bucur mult mai ceva ca un copil rad
vali felicitari , ma bucur sincer ptr voi sarut
mirela m-ai facut sa plang ....de bucurie, vezi ca d-zeu asculta rugaciunile noastre ptr ca vin din suflet, te imbratisez strans, pupic sarut
monica e superb pustiulica cu mosul, sarut
eu inca sunt in razboi cu sotul sa il dau la anu la gradinita si el nu ma lasa ca e prea mic....ca e prea alintat, ca o sa planga....sper pana la anul sa-l conving rad
connie felicitari ptr sora ta ,e superba fetita, sarut
sora mea naste dupa 15 ianuarie cica prostit eu asteptam in dec dar vad ca vladut are alte planuri rad
o poza cu infofolici-pufoselici rad

asa pufos..asa mamica zambet

pup toate fetele , mi-a fost dor de voi, o zi frumoasa sarut sarut sarut

sus

Denunta
RELA

Copii
VLAD CRISTIAN: 15 ani, 11 luni

15.12.2009 12:16     citat 

Angi multam ca mi-ai atras atentia ca am castigat la concursul Nemira. Nu m-as fi uitat altfel. Felicitari si voua. sarut
Valy tare frumoasa casuta voastra. Daca vede Vlad mi-am gasit de lucru in weekend-ul asta.

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
14 ani

15.12.2009 12:22     citat 

despre ce concurs e vorba?
oricum felicitari fetelor, ma bucur ptr voi sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 11 luni
MICA: 10 ani, 8 luni

15.12.2009 1:15     citat 

rela, felicitari din tot sufletul. ma bucur mult pt voi. doamne ajuta in continuare.
da, angi, ninge frumos, insa e un vaj afara... nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi la plecarea de la serv. acum innebuneste tot traficul de la zapada asta. calvar curat.
eleonida, ce infofoliti sunteti amandoi. zambet
eu nu am gluga la haina, sa vezi ce-o sa-mi mai tremure nasul...

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 10 luni
R: 14 ani, 3 luni

15.12.2009 3:06     citat 

multumim din suflet pentru urari sarut si eu va doresc zile minunate si copii sanatosi sarut sarut sarut

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
14 ani

15.12.2009 3:50     citat 

la multi ani si ptr noi, sanatate si numai bucurii alaturi de familia ta frumoasa
scuze ca sunt ametita rau azi
sarut sarut sarut
kiki dar caciula nu are gura sa strige rad de ce nu o cari cu tine ochi peste cap

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 8 luni
D-P: 8 ani, 9 luni

15.12.2009 5:45     citat 

mirela, ma bucur mult, mult pentru rezultatul primit, si pentru tatal tau! Of, mult stress a mai fost de tras pentru tine. trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut
eleonida, dar sotul tau nu e de acord sa te intorci la munca? adica vrea sa fii casnica? de fapt, trebuia sa intreb altfel: tu nu vrei sa te intorci la serviciu?

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 13 ani, 6 luni
am nascut deja!

15.12.2009 9:30     citat 

sara buna!
mirela ce vesti minunate, bravo, multa sanatate in continuare tie si tatalui, si felicitari pt concurs, cred ca vlad e ff incantat ca a castigat sarut sarut sarut
david e tare dragutz cu caiula aia, i-am cumparat si eu azi biancai ceva asemanator si statea cu ea pe cap si in casa rad
kiki ma bucur ca tedy e mai bine sarut noi avem brad artificial ff bogat de nu prea pot sa-l impodobesc cu tot ce am rad si in fiecare an mai cumparv cate ceva... ca parca nu e frumos fara niste podoabe noi foarte fericit
angi ce vis ai avut, unde iti faci griji pt serbare zambet sarut a fost tare diana cu casuta, te pune la treaba numaidecat scot limba zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: