· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > La cafenea! (cap.30)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor La cafenea! (cap.30)     
angicut

Copii
Diana Alexandra: 18 ani, 5 luni
Ilinca Gabriela: 15 ani, 5 luni

08.12.2009 9:23     citat 

Neata fetele ! zambet
Pupy, Anna e o scumpa ! sarut ...........ma bucur ca s-a dus la Mos pentru a-si lua cadoul cool sarut ...............Ilinca mea anul trecut , s-a speriat rau de el, pt ca a luat-o prin surprindere cind a intrat in casa cu "HO, HO, HO!" foarte fericit foarte fericit si nu a mai fost chip sa se apropie de el, nici macar la cadou, nu a vrut , m-a trimis pe mine scot limba , a venit in schimb repede sa-i faca cu minuta pa, cind a auzit ca pleaca Mosu' foarte fericit ...............in schimb Diana, Diana e topita dupa Mos'..............prima data cind l-a inchiriat sor-mea, avea 3 ani jum si a fost f. incintata, nu a lasat pe nimeni sa stea linga el, s-a suit ea direct la el in brate, de cum s-a asezat pe canapea si ii turuia intr-una, ca uite mosu' ce bluzita am, ca eu am fost cuminte , bla bla bla prostit prostit prostit ....................a fost teroare in primul an cu ea, in al doilea an la fel,mai avea putin si ii spunea toata serbarea rad ... anul trecut la fel, dar bineinteles putin mai timida ca deh' am crescut jenat , in schimb trancaneala ne-a ramas foarte fericit , asa ca dupa ce toti copii si-au spus poeziile , cintecele sau ce mai aveau de spus, si -au luat cadourile pt a le desface, fi-mea nu avea nici o curiozitate despre cadou, ea il teroriza pe Mos cu intrebari despre spiridusi, ajutoarele lui, zine si alte nebunii care-i veneau prin minte, de cum a vorbit ea cu el la tel cind era mica , ce sa mai, il servea cu cozonac, ii aranja barba (mosul nostru era un actor batrinel tare haios cu barba lui naturala), au venit parintii la noi sa ne zica sa o mai luam pe Diana de linga Mos , ca sa poata si ei sa faca poze scot limba...........asa ca pt noi s-a meritat toata povestea cu inchirierea Mosului .
Anul acesta sa vedem daca mai vine, nu stiu sigur, nepotii mei sunt mari deja, 8 si 10 ani si nu stiu daca sor-mea il mai inchiriaza confuz , acum vad c asi Ilinca spune ca vrea sa vina Mosu', ramine de vazut acum cum va reactiona, sunt tare curioasa si la serbare daca se va duce la el.
Hai c av-am facut capul calendar de dimineata, promit sa intru si mai tirziu.
Va pup si va doresc o zi buna sarut !

sus

Denunta
angicut

Copii

08.12.2009 9:28     citat 

prostit prostit
Connie, sa-ti traiasca nepotica !
Sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!
Sanatate multa surorii tale! sarut sarut

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 13 ani, 6 luni
am nascut deja!

08.12.2009 10:36     citat 

'neatza!
va multumesc pt urari sarut sarut sarut sarut abia asteptam sa vina acasa zambet ma bucur ca va place si numele foarte fericit

angi mi-a placut povestea despre mosul zambet am zis ca de la anul poate il aducem pe mos, s-ar putea si anul asta ca v-am zis ca finuta noastra e mai mare si ea stie de mos.... sa vedem cum ar reactiona bianca....

sus

Denunta
angicut

Copii

08.12.2009 12:56     citat 

Hai ca mi-am luat o scurta pauza si am cautat prin pozele de anul trecut, de aici de la servici doar pe astea pot sa le accesez, si am gasit pozele in care Diana servea cozonac alaturi de Mos Craciun foarte fericit :

Aici il ajuta sa se ridice scot limba

Multumindu-i ca a venit zambet

Scuze ca am pus atitea poze, dar am retrait acele momente tare frumoase pentru ea sarut
Daca am timp, diseara le pun si pe cele de cind era mititica de 3 si 4 ani trag cu ochiul
Va pup

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 15 ani, 8 luni
am nascut deja!

08.12.2009 1:01     citat 

foarte fericit foarte fericit foarte fericit Super faine pozeleeee!!!
Si ce Mos "adevarat"....super tare ..si eu as crede ca este mosul adevarat scot limba
Ce mult ma bucur ca vin sarbatorile foarte fericit sanatate sa ne dea domnul ca in rest nu imi mai doresc nimic zambet
Io merg sa "donez" ceva bani la gradinita ochi peste cap ...sa organizat un bazar cu tema de craciun...si fiecare parinte a adus cite ceva...si tot noi tre sa le cumparam scot limba rad rad socat ....asa ca merg sa vad pe ce imi cheltui banutii prostit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 15 ani
MICA: 10 ani, 8 luni

08.12.2009 1:57     citat 

buna.
abia acum am reusit sa intru. suntem in mare tam-tam pe la serv.

connie, sa va traiasca fetita si sa creasca mare si cuminte. felicitari, matushika!

eu nu pot sa vad filmuletul cu anna, din pacate, dar o vad in poze cat e de scumpa cu cadourile primite de la mosu'. o pu cu mare drag. zambet sarut

angi, ce mult imi place de diana. cat de dragutza, atenta si scumpa e! pe mine nu ma plictisesti niciodata cu pozele. pune cat de multe poti! zambet sarut sarut sarut

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

08.12.2009 7:15     citat 

Anna scrie Anna foarte fericit foarte fericit
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=Y%2...h4l5k2TGxc

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 13 ani, 6 luni
am nascut deja!

08.12.2009 7:37     citat 

angi foaaarte frumoase pozele foarte fericit e tare sociabila diana, bravo ei sarut sarut sarut
vali am vazut-o si pe anna cum scrie, e fetita mare si desteapta sarut sarut sarut
kiki daaaaaaaa, sunt matushica foarte fericit sarut

sus

Denunta
junioru

Copii
bogdan alexandru - 10 ani
daria andreea - 3 ani si 5 luni

09.12.2009 9:20     citat 

buna dimineata fetele zambet

Angicut tare mult mi-a placut de Diana ce deschisa e , vorbeste cu Mosul parca ar fi prietenul ei de gradi si l-ar cunoaste de mult timp bravo ei mi-au placut pozele reusit mos sarut sarut

Pupy f tare Anna bravo ei felicitari si ce ingeras frumos a facut ea sarut sarut sarut

Connie_drg matusico nu ne-arati si noua nepotica? sarut sarut sarut

Rela si restul cafegioaicelor voi ce mai faceti?

Gipsy n-a mai trecut de mult pe la cafeneaua noastra! trag cu ochiul

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 8 luni
D-P: 8 ani, 9 luni

09.12.2009 12:18     citat 

mirela, parca pe 5 dec trebuia sa primesti niste rezultate, ori n-am retinut eu bine, in fine, tu cum mai esti? Te simti ok? Trimit cel mai mare pup tie si lui Vlad.
angi, ce faine sunt pozele, uite si asta imi place la tine, ca faci multe poze si raman amintiri! sarut
vali, bravo Annei ca isi scrie numele!

v-am pupat pe toate!

sus

Denunta
angicut

Copii

09.12.2009 12:51     citat 

Bravos pt. micuta Anna, care stie sa-si scrie numele zambet !..........ma amuza cum il face pe A si pe N foarte fericit ...........
Multumesc tuturor pt complimente ! intr-adevar Diana este un copil f. deschis, si f. iubitor, uneori prea deschisa cu lumea straina, am incercat sa-i explic ca uneori trebuie sa faca diferenta intre persoane pe care le cunoaste deja si altele pe care le vede pt prima oara, dar cum e un copil, e f naiva si crede ca toti oamenii sunt buni si bine intentionati ........o sa inteleaga mai tirziu, probabil cind va incepe scoala si se va lovi de anumite "probleme"
Promit ca dupa masa sa intru de acasa sa caut si pozele promise ieri din anii trecuti cu Mosu' .
Polin iubita, ce-ti mai face printesa???? nu ne-o mai arati si noua?
Va pup pe toate si va doresc o zi buna! sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 16 ani, 6 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 11 luni

09.12.2009 3:22     citat 

Salutare!
Connie sa-ti traiasca nepotica si sa creasca mare si sanatoasa sarut sarut sarut
Pupy ai o fetita superba sarut sarut sarut
Angie foarte frumoase poze,abia astept sa vina Craciunul.
Noi suntem bine dar n-am mai reusit sa intru deoarece al meu sot este in concediu pana pe 21 decembrie si greu mai prind scaunul liber la pc prostit
Weekend-ul trecut am fost la fabrica spiridusilor unde am vizitat atelierul de jucarii si pe cel de martipan iar Robert a fost foarte incantat si mandru de ce-a facut.
A trecut si pe la noi Mos Nicolae,au primit cate o jucarie si multe dulciuri si fructe dar Rares a fost cel mai fericit cand a vazut pachetul de biscuiti,l-a luat si repeta intr-una papa si tragea cu dintii sa-l desfaca.
Cam atat despre noi,va pup si sa ne auzim cu bine sarut sarut sarut

Am facut un om de zapada

Micul cofetar

Tortuletul si fursecurile facute de el

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

10.12.2009 6:47     citat 

Eu nu am somn la ora asta prostit stau si bintui prin casa ca fantoma scot limba ...
gypsy super faine pozele foarte fericit prin ce locuri minunate iti duci tu copilasi! foarte fericit
Rela mami cum te mai simti? sa ne aduci vesti bune de la doctor sarut sarut
Pupici pentru toata gasca sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
junioru

Copii
bogdan alexandru - 10 ani
daria andreea - 3 ani si 5 luni

10.12.2009 8:39     citat 

Neata si de la mine

Pupy multumim de cafea sarut

Gipsy f frumoase pozele pupici micului cofetar sarut sarut

Fetelor la mine e un ger afara brrrr a venit iarna zambet va pup sarut raman pe=aici

sus

Denunta
angicut

Copii

10.12.2009 9:41     citat 

Neata tuturor ! zambet
Pupy, multam de cafeluta ! sarut
Gypsy, cred ca Robert a fost super incintat de vizita voastra la Fabrica Spiridusilor zambet , am intrat si eu sa vad despre ce e vorba , dar e cam departe de mine si cred ca e si aglomerat acum in ultimele zile, ca am vazut ca pina pe 13 e deschis .
Aseara, mi-am facut timp si am cautat pozele din anii trecuti de la Mos Craciun, asa ca si vi le pun cum v-am promis foarte fericit

2005, prima ei intilnire cu Mosu'

2006

2007

in plina desfasurare artistica foarte fericit

aici, ii facea Mosului capul calendar prostit , nici un copil nu mai era in jur , toti se jucau cu ce primesera , dar pt fi-mea era mai interesanta discutia cu Mosu

nedezlipita de linga el zambet

Fetita si baietelul in bluza rosie sunt nepoteii mei scot limba .
Scuze, ca am luat-o asa de dimineata cu ocupatul paginilor, dar acum am avut putin timp. scot limba
Acum, dupa ce am pus pozele, am realizat ca in primele Diana avea 2 ani si ceva si a reactionat multtt mai bine decit Ilinca la prima ei intilnire cu Mosu'..............ce a trecut timpul surprins surprins
pupici sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: