· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul PURelelor rautecioase 14
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul PURelelor rautecioase 14     
tei

Copii
Iona: 23 ani, 7 luni
Christian: 11 ani, 11 luni

28.11.2009 12:02     citat 

----------
mamistef a scris:

..................sa stii ca nici eu nu fac fatza de multe ori cu cititul dar nici nu ma ssssfortez.................

----------

brava la tine, duoamna.....eu va citesc de cate ori intru....dar " comentez " si rad singura p'acilea, ca de multe ori numai apuc sa scriu nika , iar tu....nici nu ti obosesti cu ....cozonacii surprins ...au, cozonaci...unde's cozonacii nervos

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 6 luni
Maria: 12 ani, 1 luna

28.11.2009 9:47     citat 

cozonacii,cozonacii,vineeeee cozonaciii prostit

mai multe pozitii scot limba la pretena virtuala trag cu ochiul

sus

Denunta
puika

28.11.2009 11:21     citat 

pup reutecioasele
mamistef che faaaci? de aia ne-ai propus purgatie? ca sa vii cu cozonaci dup-aia?

sus

Denunta
puimihai

28.11.2009 4:12     citat 

vai ! vai! vai !cate bunaciuni pe topicul ala cu mancarici-bunicici, mai maimstef...ma omori !!!!!!!!!!!! si le-ai mai adus si aci !!! iar madamele alea, diuc si teo...au niste talente ascunse....eu nu pot decat sa fac asemeni pupezei, sa dau cu limbutza pe ecranel prostit adevarul -adevarat e ca si mie imi place f. mult sa bucataresc si chiar si cozonacii imi ies frumosi, da' numa 'de craciun si de pashte foarte fericit ca in rest mi-e o leneee...de ma doare....cel mult cate o placinta ori gogoshi in we foarte fericit
am de laudat o dUamna cu un scor jenat la testul de pura ! felicitari coana teo!!!!! esti mai (im)pura decat ma gandeam eu foarte fericit
am vazut ca s-a votatara daca o sarbatorim pe madam barza (alias diuc) si io sunt PRO , daca-i ordin, cu placere foarte fericit
si cu acestea fiind zise, ma falfai catre alte meleaguri , mai dau o raita si apoi plec la cumparaturi ca face piticul meu ca trenul pe langa mine ochi peste cap

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 1 luna

28.11.2009 4:36     citat 

al meu pitic doarme, al mare e plecat sa trebaluiasca pentru sala pentru petrecerea din seara asta
numai eu nu pot sa dorm..... foarte fericit (hai nu rideti, ca de luni bune imi facusem obicei clar sa dorm de cite ori am ocazia dupa-amiaza, asa ca miercurea, simbata si duminica erau sfinte)

bon....ca tot vorbim de bucatareala, ai, mamistef, ce-mi facusi cu pozele jenat
asadar m-am motivat, framintat, aruncat in frigider (mda, asa-s eu, pe de-an-doaselea scot limba ), astept, astept...imi vine sa arunc acu' cozonacu'n tava, dar nu-s decit vreo 3 ore de cind e la rece
astept, astept....

ma'c sa-mi iau cafeaua, barem sa ma trezesc de tot

sus

Denunta
mamistef

Copii

28.11.2009 4:45     citat 

aoleu,da de ce,duamna Teo,matali vrei sa fii sigura ca nu mai creste deloc nemernicul,sau cum?care-i faza cu frigiderul?creste mai abitir cind da de cald? prostit

pe mine nici daca ma sedezi nu pot dormi dupa-amiaza

sus

Denunta
Teodora29

Copii

28.11.2009 5:54     citat 

mamistef, reaua,; reua, reua, ochi peste cap
iar ai tabarit sa te dai in mamica super-model ce nu lasa pruncul sa plinga foarte fericit

mei, treaba cu cozonacul-briosa asta e: aluatul sta o ora jumate la cald, apoi in frigider cit iti cade tie bine (minimum 6-8 ore), apoi modelat, iar la cald
n-as sti sa explic de ce, asa am gasit reteta, incercat o data si chiar e delicios
ia de-aici
http://www.recette-dessert.com/brioche-...r-r779.htm

nici eu nu dormeam, dar anul trecut m-a doborit oboseala, cam tot pe vremea asta...si de-atunci cam asa o duc (in loc sa folosesc si eu timpul asta liber pentru altceva trist m-am facut o mare puturoasa jenat mai ales mare scot limba )

sus

Denunta
mamistef

Copii

28.11.2009 6:01     citat 

mai,eu inca sunt uimita de avalansa de iesence dude din ultima vreme.Florence sau cum o chema pe 'mneaei aia cu grecul CEO,mai era una si acum Elssa-sadica.No offence pt iesence,ca doar si eu sunt una,dar de ceva vreme numai di pi la noi rasar pe forum ca niste zambile
Sincer si candra eram sigura ca e ieseanca,insa s-a dovedit a fi din Calarasi ochi peste cap

a m-am lamurit cu cozonacul briosa,ca ma zapacisei

sus

Denunta
puimihai

28.11.2009 6:22     citat 

bag si io nasu' in vorba voastra, mamistef, iar te-au suparat dUamnili din forum? care mami, foarte fericit ca in ultima vreme m-am transformat si je in militzian , cum le prind cum le ard, chit ca ma arde si pe mine adminul socat
teo, sotul tau are petrecere azi, sau amandoi aveti petrecere azi intrebare ca e o diferenta...al meu de exemplu are singur petrecere azi trist eu stau acasa ca o penelopa (ca sa nu zic gasca indopata foarte fericit )
si ce balutze imi curg cand ma gandesc cum beau unele fumei normale cafea dupa-amiaza ochi peste cap si-as bea si eu ...da' asa cum ziceam deunazi, stric norma si zapacesc copchila prostit foarte fericit pot macar sa ma tangui si io ca as vrea trag cu ochiul

sus

Denunta
Teodora29

Copii

28.11.2009 6:39     citat 

rad
pui, petrecerea-i pentru cine vrea, usa-i deschisa rad adica e o asociatie ecvestra care organizeaza diverse, si-al meu face parte de mai bine de un an....singur s-a dus doar la prestat muncile (cumparaturile, amenajarea salii), la distractie ne ducem toti trei...mai pe seara trag cu ochiul
chiar, tre' sa ma duc sa ma fatuiesc oleaca, ca nici nu m-am pieptanat azi jenat se vede c-am stat numai in casa

nu-mi mai vorbi de cafea si de norma....eu-s cafegoaica mare jenat
acasa mai e cum e, ma multumesc cu vreo trei-patru; da' la munca-i jale....
munca de functioanr rad cum deschid biroul dimineata (ca-s prima, asta e trist ), primul lucru de facut e de pus cafetiera la munca rad ca apoi vin aialalti
si-asa o tinem toata ziua prostit

sus

Denunta
puimihai

28.11.2009 6:50     citat 

imi vine sa te citez, dar ma multumesc doar sa punctez:
1. eu= cafengioaica maaaare, dar mi-am impus norma: 1 ceasca dimineata trist
2. pana miercuri ce a trecut si eu eram cea care deschidea biroul si idem, prima miscare era sa dau drumul la filtru foarte fericit ...pana a ramane insarcinata era evident si tzigara in bot...acu...mai usor cu bautul cafeului si de loc tutunul...dar ramane de vazut ce-oi mai face dupa foarte fericit ca am deja experienta de la prima nastere (la botezul baiatului am reaprins "focul" cum zice sotzul)
3. mai mamelor...am gasit topicul cu bebitza care plange neintrerupt 3 ore si mama lui zice ca e OK ochi peste cap surprins prostit mi se pare uneori ca unii forumisti ne pun nervii la incercare, vor cu tot dinadinsul sa gaseasca subiecte incendiare si sa ajungem cu totii la "purgatie" vorba lu;mamistef trist nici nu imi vine sa-i mai spun acolo parerea mea...este o atat de mare contradictie intre primul ei post(clar, explicit, fara urma de indoiala) si ce incearca sa debiteze ulterior ca imi pun serios intrebarea: este reala ? persoana, intamplarea??? daca da, imi vine sa plang, asa cum am bocit ca proasta si la topicul cu "profesoara" care ne intreba pe noi cum sa scape de un copil rau si imposibil de 4 ani nervos

sus

Denunta
Teodora29

Copii

28.11.2009 6:54     citat 

pui, m-am consumat si eu pe ici pe colo,
da'i degeaba....pina la urma admiti ca deh, fiecare cu-ale lui cind vezi cit de "fixate" sint

si eu lasasem tigarile pe toata sarcina si citeva luni apoi; insa de la una de pofta m-am apucat iar de fumat ca inainte
ei, macar stiu ca pot sa ma las foarte fericit
si de aproape trei ani ma auto-exilez acasa foarte fericit numa' la fereastra de la bucatarie, ca e soare sau ca ninge (he, vreti sa zic ca stau cu o haina pe scaun, s-o trag pe mine cind fumez prostit ); la munca oricum tre' sa ne exilam, batem carare, de la mic la mare, taman pina la poarta de intrare in institutie prostit

buba ar fi ca aici, cind vezi cinci euro si mai bine pachetul de tigari.... nervos (noroc cu voiajele lunare in Luxembourg, ca altminteri as muri)

gata, ma duc sa ma...gatesc foarte fericit

sus

Denunta
mamistef

Copii

28.11.2009 7:02     citat 

puiule eu nu inteleg de ce nu-ti faci cafea decofeinizata. Macar te pacalesti cu gustul,aroma.
Eu si cit am fost embarasada cu M si acum beau cite o cafea normala dimineata, cana mare de 200ml,si uneori imi fac inca o cafea slaba(dar slaba, e mai mult o zeama maronie prostit )
ca plinge ea noaptea si are nevoie sa suga.asta e alta treaba,in timpul asta doarme,povestea e de la dinti

ei,era o mamicutza tinerica dar descurcareatza tare, ce-si invatase copila pe la vreun anisor sa doarma fara sa comenteze,lasind-o sa plinga 3 ore , pina se invinetise copila,i se umflasera venele si se innegrise in jurul gurii.I se paruse o chestie super tare,a impartasit-o aici pe forum si e vexata cum de se ridica toata lumea si o critica.Mai sa fie,numai rautaceoase pe biata mamica descurcareatza

sus

Denunta
mamistef

Copii

28.11.2009 7:05     citat 

pina s-o urnit mamistef v-ati si conversat prostit

sus

Denunta
puimihai

28.11.2009 7:29     citat 

da mai mamelor, eu una am ramas cu gura...ca la dentist dupa ce am citit topicul cu pricina....no coment, ca la cnn
cafeaua decofeinizata am baut-o si eu la sarcina cu mihai, dupa care am citit (habar nu mai am unde) ca este mai toxica -pentru tine consumanta- decat cea naturala intr-o cantitate moderata; chipurile in procesul de decofeinizare sunt folosite oareshce substante nu tocmai "cuminti" si-asa ca...prefer sa beu una mica, neagra si fErbinte, dimineatza pi racoare si gata...in restul zilei salivez prostit
teo si eu stiu ca ma pot lasa de fumat, iata ca am facut-o a 2 a oara...dar tot sunt convinsa ca ma voi reapuca si dupa ce voi naste fata scot limba cel putin asa simt acum, indiferent de pretul pachetului....pt. ca nici cand m-am lasat eu nu erau tocmai ieftine (aproape 2 euro erau in mai tzigarile mele) si totusi nu de asta ne lasam, altele trebuie sa fie motivele, mai mobilizatoare sa le zicem. si sa stii ca acasa si eu tot la geam in bucatarie ma pufaiam, ca sotzul s-a lasat odata cu mine la baiat si nici nu a mai pus tzigara in gura de atunci (cu o exceptie la un revelion cand a pufait un trabuc trag cu ochiul )....
si spor la "gateala" si diXtractie placuta !!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: