· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Dintisori > are 9 luni fara un dintisor
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor are 9 luni fara un dintisor     
maya_maya

Copii
Bianca Andreea - o skumpika mika!!!
11 ani, 10 luni

19.07.2010 10:25     citat 

----------
lidia_new a scris:
alice sa dea DD sa fie,sa iasa iepurasii
am auzit ca pt dureri,la eruptia dintilor,e buna si glicerina anestezic,noi n-am folosit,poate stiti care ati folosit sa ne spuneti daca e buna sau nu
----------

Mie mi-a zis o prietena caree stomatolog ca glicerina boraxata contine putin anestezic si sa-i tamponez putin gingia. Eu i-am dat cand i-au iesit caninii dar "calmul' dura foarte putin, dar ma bucuram si pt acele cateva minute. Puteti incerca si voi, rau nu-i face.

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 5 luni
Paul: 8 ani, 4 luni

09.08.2010 9:01     citat 

v-am zis c-avem un dinte? scot limba rad Il prinde si pe el anul cu un colt in gura. Nu pridideste sa mi-l infiga in barbie (asa ma pupa el prostit ), in mana, ieri dimineata in calcai mi l-a infipt rad sarut

sus

Denunta
lidia_new

Copii
murmu=Maximilian Constantin: 11 ani, 5 luni

09.08.2010 10:17     citat 

maya-maya multumiri o sa iau si eu sa am preventiv,sa speram ca nu vor fi probleme ca pana acum a fost totul bine
alice felicitari pentru dintisor,nu-l prinde anul fara dinti foarte fericit ,cu muscatul de barbie e ok pana dau dintii de sus ca dupa aceea zici ca are ace rad

sus

Denunta
adriana_eftm

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 8 luni

11.05.2011 4:21     citat 

buna
eu am o fetita de 1 anisor si deabia la 11 luni i-a iesit primul dintisor si nici ca se mai vede altul foarte fericit

sus

Denunta
lidia_new

Copii
murmu=Maximilian Constantin: 11 ani, 5 luni

11.05.2011 10:27     citat 

nu iti fa griji,vor iesi toti la timpul lor,sunt copii care dupa primii 2 dinti aproape 4 luni au trecut pana au iesit urmatorii

sus

Denunta
alessia_ionescu

09.07.2013 12:55     citat 

Salutare parinti!
Sunt mama a 2 copii (un baiat 5 ani si o fata 7 ani) si ii duc de 2-3 ori pe ani la dentist. Va sfatuiesc sa faceti si voi la fel. Insa cred ca cel mai important este unde il duceti, pentru ca pe viitor copiii sa nu aiba traume cand aud de dentist.
Noi mergem la o clinica stomatologica unde au cabinet special pentru copii, cu sala de asteptare destinata lor, unde pot sa se joace si sa coloreze pana sunt luati pe scaun, pentru a nu le mai fi teama. Cabinetul pentru copii este frumos colorat, cu o tematica pentru copii, iar aparatura are anumite denumirii (ii ziceau la turbina aceea bondarel, pentru ca bazaie ca un bondarel). In felul asta mi-am invatat copiii sa nu le fie frica de dentist. Clinica este in Bucuresti, pe Titulescu (la iesirea din pasajul de la Victoriei), au si site. www.clinica32.ro .
Pupici la toti! Sa avem grija de dantura copiilor nostri!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: