· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 90
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 90     
tei

Copii
Iona: 24 ani
Christian: 12 ani, 4 luni

09.12.2009 11:09     citat 

----------
quin13 a scris:
In perioada urmatoare voi intra mai des si sigur vom sta la povesti...
----------

plang sau sunt foarte trist daaaaa, cand voi intra eu mai rar sau deloc, probabil plang sau sunt foarte trist
Quin, maine este ziua lui Steff trag cu ochiul multumesc mult,oricum
Gogo.... rad si eu imi amintesc cu maaaaare placere momentuyl, de fapt de intreaga zi, mai ales de dimineata cand nu i-am spus mamei ce se intampla cu mine pana la ora 12 cand am plecat la spital rad pt ca ea intra in panica si avea sa imi transmita numai emotii puternice rad dar in schimb, voi ati stiut totul de la bun inceput trag cu ochiul si m-ati ascultat, mi-ati fost alaturi iar asta a contat f mult pt mine, mi-a dat curaj si m-ati facut sa gandesc limpede trag cu ochiul

nu va iau in parte, ca Steff nu are stare, e agitat in continuare (acum e cu Em) a facut 39 si azi-noapte trist dimineata a transpirat tot de am crezut ca s-a spart pampersul . Sper sa fie semn bun, va puuuuuuup sarut

Aaaaaaa,Iva, am stat pana la ora aia azi-noapte ca mai aveam treaba pt ziua de maine, si apoi am intrat sa va citesc si am fugit langa Steff zambet

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 8 luni
cea mica: 10 ani

09.12.2009 11:10     citat 

neata fetelor
cu revelionul ce sa zic, nici eu nu ma bucur ca si-a rupt biata fata piciorul (desi ea e o fire mai aparte, mereu vesela si chiar si cand ne spunea la telefon ce a patit o spunea razand scot limba asa ca nici nu imi fac probleme pt ea)..ma bucur ca a fost alt motiv pt a nu merge acolo si ca nu am fost eu cauza. scot limba probabil facem aici revelionul la cumnat acasa (si va veni si tipa cu ghipsul oricum, deci nu pierde nimic)...
una peste alta am reusit aseara sa il prind pe sot intr-o pasa buna si sa vorbesc multe cu el, sa ma descarc, sa ii zic tot ce ma apasa in ultima vreme (inclusiv atitudinea lui..-dar am avut grija sa fiu cat mai diplomata si sa nu ii fac reprosuri..doar sa ii explic cum ma simt si ce m-ar ajuta..)asa ca acum ma simt si eu mai linistita si el cred ca a receptionat f bine zambet
in rest, sunt racita deci ma simt f naspa, Cata are rosu in gat, tuseste, ii curge nasul, e groaznic de morocanoasa...maine are serbare la gradi de dimineata, o sa o duc doar la serbare si am reusit sa conving educatoarea sa ma lase sa particip si eu, sa filmez. foarte fericit
va pup pe toate toate sarut

uitasem sa zic, iva, nu lucrez inca, doar la sfarsitul lunii incep

pupici pt Ariana sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani, 3 luni

09.12.2009 11:15     citat 

----------
gogolea a scris:
circula depresia prin randul zapacitelor, dupa cum constat
----------

despre altii nu-mi permit sa vorbesc, dar in cazul meu, asa-i...in alta ordine de idei, am observat in ultima vreme in transportul in comun o gramada de femei duse (nu si barbati, ci numai femei): este una care se cearta si se destainuie unei prietene imaginare (asta circula cu 41, am descoperit ca am "cunoscut-o" mai multi), mai sunt unele care au bitiieli de cap (gesturi bruste, ii zice cumva la boala asta dar imi scapa in secunda asta) si tot asa....asta ca sa nu mai vorbim de imbrinceala care deja a intrat in cotidian...eu zic ca am luat-o razna cu totii, ne-a dilit foamea, incertitudinea si lipsa de speranta pentru un viitor macar ok, daca nu bun
ce sa va spun? ca m-a apucat plinsul zilele astea ca am ajuns sa fac supa cu galusti si ostropel din aceleasi 3 aripi de curcan? si asta-i doar inceputul

va pup pe toate si va anunt ca ma retrag definitiv pina la vremuri mai bune, ca nu cred ca aveti nevoie sa va incarc cu ale mele, ca doar le aveti si voi pe ale voastre...sarbatori fericite si un an nou bun, macar sarut sarut

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

09.12.2009 11:23     citat 

Zuza, hai, ma fata, mai, unde te duci? Stai aici, suntem in aceeasi oala ( aproximativ), si macar mai citesti aberatiile altora si constati ca esti totusi relativ normala. Hai, nu te las sa te dai la fund, nu-ti permit, m-auzi???

sus

Denunta
gogolea

09.12.2009 12:42     citat 

zuza, eu te inteleg. si eu eram zilele trecute tentata sa nu mai scriu nimic si sa ma retrag. ma cuprinsese o deznadejde si-o tristete.. insa mi-am spus ca macar atunci cand scriu vreo doua randuri ma pot abate si de la problemele cotidiene. stiu ca e greu, viata va deveni destul de grea in urmatoarele luni pentru multi dintre noi.. dar nu trebuie sa ne lasam cu una cu doua.
e o atmosfera generala nasoala ce ne cuprinde pe toti, dar vom trece noi cumva, mai rau ma bine, o sa trecem. zic si eu ca monica, hai, capul sus, privirea inainte.. viata-i frumoasa, oamenii sunt buni..
sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 7 luni
D: 11 ani, 1 luna

09.12.2009 9:30     citat 

hey ...fetelooor...tocmai cand eram si eu mai happy va gasesc pe voi toate suparate?

zuza, doar nu vorbesti serios cu scrisul :(Chiar asa am devenit toate niste zapacite deprimate??

eu azi iar m-am suparat, m-a rugat patronu sa ii dau maine masina unuia, mi-a picat groaznic de prost, am zis ca sunt probabil cea mai fraiera din toata firma, din toate masinile ca a mea m-a ales pe mine...a trebui sa strang scaunul, jucariile, tot ce era pe-acolo...noroc ca i-a mtrimis pe-astia de la auto s- o spele si s-o aranjeze, si mi-am luat in schimb o solentza, mi-a fost tare frica dar se conduce super ok fatza de ce ma asteptam....
Si pe urma am vorbit cu sefu si mi-am rezolvat treburile rad So, I'm happy.

sus

Denunta
gogolea

09.12.2009 10:18     citat 

ei, bravo ana, asa te vreau trag cu ochiul acum poti dormi si tu linistita trag cu ochiul

tei, ce face Stef, a mai avut febra? ce pregatiri faci pt maine?

pupicei! sarut

sus

Denunta
gogolea

10.12.2009 7:56     citat 

buna dimineata fetelor! sarut sarut

in primul rand, vreau sa-i urez lui Stefanut sa fie sanatos, fericit si sa aibe parte de tot ce-i mai bun alaturi de frumoasa lui mamica

sus

Denunta
iva

10.12.2009 8:48     citat 

Buna dimineata

La multi ani! Stefanel...sa cresti mare sanatos, asa ai parte numai de bucurii si parinti sanatosi sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Zuza noi suntem aici si suntem alaturi de tine oricand ai nevoie...nu lasa depresia sa te doboare sarut sarut sarut sarut sarut esti o femeie puternica sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii

10.12.2009 9:03     citat 

neatza!
La multi ani Stefanutz! sarut

Eu sunt acasa, a luat maia raceala de la sot, sot care zice ca a avut porcina plang sau sunt foarte trist Nici nu stiu ce sa fac...
Si iar vechea problema ca nu stiu la ce doctor sa ma duc prostit

sus

Denunta
gogolea

10.12.2009 9:11     citat 

ana, ce poti face preventiv este sa bei f multe sucuri care contin vitamina C, sa te hidratezi la greu, sa iti cureti f bine nasul, sa faci gargara. sa te odihnesti si n-o sa patesti nimic.
eu am racit in sarcina si-am luat homeopate si pt febra chiar. si beam ceai de creztisoara cu lamaie multa.

sus

Denunta
ana_348

Copii

10.12.2009 9:14     citat 

nu la mine ma gandeam, nu stiu ce sa fac cu Maia plang sau sunt foarte trist
Am auzit numai tampenii despre gripa asta, oamenii sunt doar trimisi acasa sa stea izolati, medicamente nu prea...tamiflu ala n ue recomandat copiilor...nici nu stiu ce sa fac, poate o duc la un doctor dar nu am incredere in ei.

sus

Denunta
gogolea

10.12.2009 9:18     citat 

ana, daca vrei iti dau nrul pediatrei noastre; vine acasa; numai ca trebuie sa mearga cineva s-o aduca si s-o duca apoi acasa. ca n-are masina.
cand n-aveam masina, noi ii plateam taxiul.

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

10.12.2009 9:24     citat 

Buna dimineata!

LA MULKTI ANI STEFANUT!!!
. Sa fi sanatos, norocos, sa ai o copilarie minunata si iubire toata viata asa cum ai acum !! Tei, sa-ti triasca feciorul !
Multumesc ptr incurajare gogo, monica sarut Tare bine au picat jenat

ana_348, nu ar fi bine sa o vada cei de la boli infectioase si sa ii recolteze analize?Intradevar, nu se recomanda decat paracetamol, nurofen,bronhexim.Antibioticul cica este chiar contraindicat.

Ultima modificare efectuata de catre Ramy_ra la 10.12.2009 9:26, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ana_348

Copii

10.12.2009 9:24     citat 

pe unde stai tu / sau ea? Si esti multumita de ea, e ok? Macar la Diana paotesa am u npediatru mai de incredere.
Acum nu prea am cum sa apelez la ea, pe langa ca sunt cu alta masina, sunt si singura cu maia acasa.

Ma gandeam sa dau o fuga la centrul asta de langa mine, graal medical...dar sutn sigura ca trebuie analize ca sa depisteze gripa, asta ar insemna sa merg undeva sa ii ia sange, nu?

Sunt in mare dilema, chiar nu stiu ce sa fac trist ...nu pare grav, are febra cam 38 si tuseste productiv, si atat, nu e foarte molesita...Daca nu era barbata-miu cu feelingurile lui, ca nu rpea o da in bara. ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: