· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 90
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 90     
ana_348

Copii
M: 15 ani, 7 luni
D: 11 ani, 1 luna

10.12.2009 9:27     citat 

ramy...cine de la boli infectioase? adica sa ma duc la urgenta cu ea? Dupa experienta mea cu urgenta de acum 2 luni nu as mai calca pe-acolo. Increderea mea e ZERO din pacate, ma gandesc ca o duc, o chinui pe-acolo si nici nu rezolv nimic.

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

10.12.2009 9:27     citat 

ana, nu ii ia sange. Doar secretii din gat si nas. Te baga in faca ca prioritate, copil fiind. Mergi si vezi. In ce sector stai, sa iti spun unde sa mergi.

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

10.12.2009 9:28     citat 

Nu te primeste nici o urgenta. Nici pediatra nu vine daca ii spui ce a avut sotul tau. Crede-ma, vorbesc din experienta ! Mergi la boli infectioase. Babes sau Bals

La gripa porcina, tusea este seaca. Dar..cum sotul tau a avut, sigur trebuie testata. La mandra mea in scoala a fost un caz si ptr ca s-a nimerit ca a mea sa fie bolnava, a bagat-o in carantina si pana la iesirea analizelor nu are voie sa iasa din casa. Sa mai spun ca au evacuat toata clasa si se punea problema sa inchida scoala, noroc ca vine vacanta. Si asta doar ptr un sg copil.

sus

Denunta
gogolea

10.12.2009 9:34     citat 

pediatra sta prin zona Unirii. eu sunt f multumita de ea, si nu numai eu. a fost si pediatra nepotului meu cel mare.
poate ar fi bine sa faci si cu zice ramy, dar si eu am oroare de spitale. nu stiu ce sa zic, cum sa fie mai bine.

sus

Denunta
ana_348

Copii

10.12.2009 9:51     citat 

sotu nu si-a facut analizele, asa crede el...ce sa zic. Babes e aici langa mine, ma mai gandesc si poate ma duc dupa-amiaza sau maine. oricum am impresia ca tot nu ii va da vreun medicament special, tot alea din dulapul meu.
Multumesc pentru sfaturi, nu stiu ce m-am panicat asa...si recunoc ca am o problema cu spitalele si doctorii, am avut mari certuri aici pe forum din cauza asta mai ales cand era fii-mea mica.

Acum plec vreo 2 ore, pe la serv, farmacii si cumparaturi, vad ca ma ajuta mama sa stea cu miorlaita...cu care tocmai am avut un show, s-a apucat sa se imbrace in slip, apoi in costum de baie itnreg...si nici vorba sa vrea sa se schimbe...ca ea sta in pielea goala in casa prostit Imi venea sa-i dau doua...Daca nu era racita era altceva dar asa prostit

Va pupacesc, revin zambet

sus

Denunta
gogolea

10.12.2009 10:01     citat 

ana, ca sa stai linistita mergi cu ea sa o vada totusi un medic.

fetelor, ma scuzati, stiu ca aveti probleme, insa nu ma pot abtine sa nu va spun ce-am primit azi prin posta de la amica mea cu herbalife-ul. ceva super amuzant:

imi trimite o serie de brosuri plus o felicitare, pe care a scris ea intr-un colt: "vrei sa treci cu bine peste sarbatori? cu mine poti".
mai fetelor, asa de rau o duc sau asa de rau arat incat ea crede ca nu mai apuc anul viitor decat cu ajutorul ei surprins rad

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

10.12.2009 10:38     citat 

rad rad rad gogolea, da' se crede super tare amica aceasta, nu?
ana, sper sa iei decizia cea ma buna si sa afli exact ce are Maia.
gogo, pup fetita dulce dulce, e asa minunata, zau! trag cu ochiul

fetele, eu cedez, adica aproape, e foarte incert viitorul nostru material. Multumesc totusi lui Dumnezeu ca suntem sanatosi, si sper sa ramanem asa mult timp. Of, incotro se duce tara asta? trist

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

10.12.2009 10:41     citat 

HITLER AFLA REZULTATUL ALEGERILOR DIN 6 DECEMBRIE

http://www.trilulilu.ro/thomasghertzo/f1e6f95739ec5b foarte fericit

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

10.12.2009 11:21     citat 

ce stiti de puimihai? n-a mai intrat de mult timp pe aici, sper ca e doar ocupata.

ramy, rad rad rad rad

sus

Denunta
puimihai

10.12.2009 2:16     citat 

dragutzele mele zapa, cu drag si dor va informez ca inca n-am nascut (si nici n-am murit, cum credea o prietena a carei conversatie o gasesc numai pe mes foarte fericit )...doar am fost exagerat de ocupata, suparata ...amalgam de chestii care nu stau sa le inshir, vreau doar sa sper ca au trecut in parte, altele de-abia urmeaza sa vine, dar m-am impacat oarecum cu ideea....asta e, asa cum ziceam si la alt topic ma stradui sa "zambesc, maine poate fi mai rau ! " sarut
sper ca voi sunteti bine ! va pupez pe toate si pe odraslele voastre ! sarut zambet

sus

Denunta
ana_348

Copii

10.12.2009 2:25     citat 

I'm back zambet
am lasat o groaza de bani prin farmacii, nu prea compenseaza astia mare lucru

pui, gogo, voi ati luat fier la sfarsitul sarcinii? ca m-a innebunit medicu lasta de familie ieri sa iau fier, iar gine mi-a zis sa nu iau nimic...

I-au dat Maiei gratis ibalgin si humex, dar eu i-am luat si panadol si sinecod ca mi se pareau mai ok....acum vad ca e ok, doar molesita, probabil o sa faca iar febra. Sper sa o fac bine cu metodele mele, daca ar manca si ea, macar un suc de portocale....In fine, mi-a cerut supitza

Gogo, m-ai distrat cu herbalife-ul tau foarte fericit

La trilulilu nu apuc sa ma uit acum ramy desi sunt curioasa...
monica...sper ca e doar o perioada mai proasta trist

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

10.12.2009 2:43     citat 

gogo, a incercat si ea foarte fericit Apropo, a venit azi cineva pe la mine si i-a spus mamei cand nu eram in camera "vai ce a slabit Ramona saraca, ce greu trebuie sa-i fie". Pffff...de greu e greu, dar...nici nu stie ce compliment mi-a facut si ce fericita is rad

ana_348, sanatate micutei si ai grija sa nu fie totusi ce a avut tati. Ptr gripa porcina de exemplu, aspirina e contraindicata. Sigur nu-i vei da tu asa ceva, am vrut sa scot in evidenta doar ca unele medicamente nu-s indicate si sa fi atenta. Multa SANATATE !

Apropo de raceala, ptr pentru durerea in git e ffff buna tinctura de propolis,. SE da de vreo 2,3 ori pe zi si pana seara parca ti-a luat cu mana.

http://www.nuepoveste.ro/widget-4.jpg

sus

Denunta
Krystyne

10.12.2009 2:57     citat 

Buna ziua fetele...

Va invit la un nou capitol:

sageata sageata Capitolul 91

va pup cu drag

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: