· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 90
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 90     
tei

Copii
Iona: 24 ani
Christian: 12 ani, 5 luni

04.12.2009 11:58     citat 

Deci.....salutare, dragelor!!!
Iva, ti-am admirat si eu papusica.....dar si pe tine! Ai o familie tare frumoasa, sa fiti sanatosi.
Ramy....imi place tare poza ce ai facut-o pt copii, iar bulinutza ta blondina e o scumpa. Pupacim obrajorii!!!

Gogo....pupici si pentru balerina ta......motata mica e o dulceata de fatuca. Sincer, pare mai mare de 7 luni trag cu ochiul (mai ales ca pozele ce le-am vazut cred ca sunt facute mai in urma cu 1-2 luni)trag cu ochiul
Hai plimbare placuta si....vesela ....sa te intorci cu povesti frumoase de la socrii rad (asta in ciuda lor) scot limba

Ana....si eu sunt de parere ca mai bine prinzi un moment bun de stat la discutii si atingi si punctul "sensibil" spunandu-ti off-ul (la discutia cu seful ma refer) trag cu ochiul

Lucy.....spor la ...indicatii trag cu ochiul mane cu porcul....ehh, te lasa pe tine sufletul sa nu dai si o mana de ajutor?! prostit nu cred scot limba

zambiti, va rog ......tic,tic,tic

sus

Denunta
iva

05.12.2009 7:48     citat 

Buna dimineata

Doamne Tei...am ras si eu cu lacrimi...TU MAMI nu vezi ca nu ma filmezi bine? rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad si ce mai zboara sosetele...dereglezi camera... rad rad rad rad rad rad

Ramy am uitat sa-ti spun ca si eu am admirat colajul facut de tine sarut x sarut :

Pup pe toate zapacitele sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
tei

Copii

05.12.2009 10:04     citat 

Neatza..... rad Da, Iva.....exact asa a facut , pe la jumatea filmului imi arata camera rad era pe premergator si il miscasem in agitatia mea rad
o cafelutza:

sus

Denunta
iva

05.12.2009 10:51     citat 

multumim si pupici la stefanut si la printzesa si tie rad sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 8 luni
D: 11 ani, 2 luni

06.12.2009 3:50     citat 

buna dragelor!
Ce v-a adus mosul? foarte fericit

Tei, super filmuletu' foarte fericit

Noi a mfost azi putin prin Cismigiu, tare frumos au facut pe-acolo...desi mie nu imi placea aprcul ala deloc ochi peste cap

sus

Denunta
gogolea

06.12.2009 7:12     citat 

bonsorica fetelor!

tei, ce simpatic si vesel e Stefanut, are un ras molipsitor! si-mi place jocul vostru.. trag cu ochiul hehehe

Mos Nicolae i-a adus Arianei jucarii de plus si niste lucrusoare, de la matusile ei.
Ieri , pe langa primirea extraordinara pe care ne-au facut-o bunicii care au fost tare fericiti s-o vada pe Ariana, cel mai emotionant moment a fost cand fata cea mare s-a intalnit cu surioara cea mica. v-ar fi dat lacrimile daca le-ati fi vazut
trag cu ochiul

am vorbit de Mos Nicolae, dar n-am urat si eu:
La multi ani de Sf. Nicolae celor care-s Nicolete sau Nicusori printre voi si cei apropiati sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
tei

Copii

07.12.2009 2:07     citat 

tic tic tic
salutare
----------
gogolea a scris:

Ieri , pe langa primirea extraordinara pe care ne-au facut-o bunicii care au fost tare fericiti s-o vada pe Ariana, cel mai emotionant moment a fost cand fata cea mare s-a intalnit cu surioara cea mica. v-ar fi dat lacrimile daca le-ati fi vazut
trag cu ochiul
----------

Woau......goglica, din mesajul tau eu inteleg ca te bucuri ca ai ajuns acolo foarte fericit iar spre sfarsit....deja incep sa imi imaginez, uite-asa poate vei iesi ma des la o plimbare ca asta ( iti va prinde bine si tie)
zambet

La noi mosu' a venit cu :
- o masina de infasurat sarmale rad , da..(cred ca stiti deja), nu imi place sa infasor sarmale, as sta 3 ore sa infasor 30 sarmale rad de obicei o cem pe mami la mine sa faca lucrul asta jenat
- dulciuri de la kinder pt Steff rad si o caciulita cu fular ( mi-a placut mie tare)
-Emonei dulciuri la fel ca ale lui Steff scot limba si o pereche de ciorapi ce si-i dorea tare ( sunt scumpi, dar grosi)....bineinteles ca dulciurile lui Steff vor ajunge tot la ea
De la rude ea a primit numai bani ochi peste cap s-au vorbit neamurile intre ele sa poata strange bani Em sa isi cumpere un telefon identic cu cel furat prostit , dar mai trebuie sa il astepte si pe mos Craciun, bineinteles rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 9 luni
cea mica: 10 ani

07.12.2009 7:37     citat 

buna dimineata
tei pupici pt Stef sarut
gogo se pare ca totusi a fost bine sa mergi la socrii, vezi nu a fost chiar asa rau sarut
la mine a fost ok cu porcul, in sensul ca nu a fost atat de mult de lucru pe cat ma asteptam, dar oricum nici nu m-am omorat eu cu lucrul, am muncit toata ziua dar totusi m-am menajat asa ca a fost ok.(am taiat carne, am tocat, am spalat cateva oale si cam atat)...tocana a facut-o soacra noroc ca jumatate din noi nu am vrut sa mancam asa ca s-a facut si gratar foarte fericit si seara a facut cumnata o ciorbita buna de tarhon asa ca a fost bine.
acuma am alta problema, cu revelionu, ca eu nu vreau nicium sa ma duc (na, ce rea sunt! acuma eu sunt personajul negativ in fata tuturor) si sotu vrea cu tot dinadinsul sa mearga. nervos
azi am iar o zi urata, duminica trecuta v-am zis ca am fost la inmormantarea tatalui unui prieten, azi mergem iar la inmormantare la mama altui prieten (la ambii a fost ceva neasteptat)... trist

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.12.2009 7:38     citat 

am uitat sa scriu ce am primit de Mos!
eu am primit dulciuri si inainte de Mos un parfumel mic si un rimel scot limba , Catalina ducliuri si multe jorditze colorate iar sotului i-am luat o ciocolata scot limba

sus

Denunta
puimihai

07.12.2009 8:06     citat 

neata si fara cafea trist ca m-am hotarat sa nu mai consum...nu ma mai odihnesc de loc si dau si eu vina pe ce pot...
dragele mele, moshu a fost darnic cu puiul meu zambet pentru ca merita...pe noi, astia batrani, ne-a uitat scot limba
lucy, ma bucur ca s-a rezolvat prima parte a ecuatiei, iti mai ramane revelionul de rezolvat foarte fericit
tei, sa-ti traiasca nazdravanul ! sarut si masina de facut sarmale rad esti grozava rad rad pana faci o sarma cu acel utilaj eu cred ca fac 5...las-o-n-colo prostit in ultima instanta fa si tu ardei umpluti trag cu ochiul
pup toata suflarea zapacita !!! o saptamana buna va doresc ! sarut

sus

Denunta
gogolea

07.12.2009 8:49     citat 

buna dimineata fetelor!

nu bem cafea astazi, dar un paharel de laptic ce ziceti? trag cu ochiul

tei, tare-s curioasa cum merge masinuta minune de facut sarmale.. trag cu ochiul cand ma gandesc ca mai sunt putine zile si vine Craciunul, nu-mi vine sa cred.
nu stiu zau cand voi face curatenia generala prin casa.. cred ca la anul pe vremea asta rad o sa fac si eu ce-oi putea.

lucy, te inteleg prin ce treci, dar conteaza f mult ca mergi si esti alaturi de prietenii tai.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.12.2009 9:28     citat 

gogo, prietenii sunt de fapt ai sotului (prieteni din copilarie samd) dar dat fiind ca ii cunosc si eu de 3 ani si am fost impreuna cu ei in mai multe ocazii, -la munte, la mare, etc, (deci s-au pastrat relatiile )ne intelegem bine ii consider si prietenii mei logic...
si eu ar trebui sa ma apuc de curatenie dar nu stiu cand...probabil saptamana asta, sa incep sa fac chestiile mai "migaloase" si care iau mult timp (curatenie prin sertare, dulapuri, etc)..sapt viitoare va fi Cata acasa si atunci o sa fac geamuri, usi, si restul (ca degeaba spal eu usile acuma ca pana la Craciun iar le face varza fiica-mea)...si imi si place ca de sarbatori sa fie totul proaspat curatat...dar sa termin totul inainte cu cateva zile de Craciun ca atunci sa ma ocup doar de mancare si impodobit casa...
cu revelionul nu stiu ce vom face, e prima oara cand si eu si sotul suntem f incapatanati si niciunul nu vrea sa lase dupa celalalt. el vrea neaparat sa mergem si ma abureste (de parca nu stiu eu cum e cu promisiunile de acasa care la fata locului sunt uitate rapid) imi tot zice ca ma va ajuta si ca are el grija de Cata ochi peste cap ...parca eu il cred ca dupa ce bea si se petrece toata noaptea de revelion la 7 dimineata (sau cel tarziu cool se trezeste el si se ocupa de ea pana la amiaza cand se trezeste toata lumea -inclusiv eu-.. rad rad si cand eu ii spun ca nu vreau sa merg fiindca voi fi obosita si stresata si nu voi avea timp deloc pt mine, sa ma relaxez, si ca eu chiar simt nevoia de calm, zice ca iau totul in tragic si ca sunt dramatica. mai mai barbatii astia chiar ca vin de pe alta planeta! 2 doctori mi-au zis f clar ca am probleme cu stomacul si ca sunt "anorexica" (pun in ghilimele fiindca eu nu slabesc cu intentie) pe fond nervos si am nevoie de liniste si odihna si fara stres, si el zice ca eu sunt dramatica si sensibila si ma agit prea mult, el nu intelege d ece nu vreau sa merg cu copil de 2 ani la munte, ca "e doar un copil, ce te oboseste chiar asa, doar tie ti se pare". trist cel mai tare ma deranjeaza atitudinea lui si refuzul lui de a ma intelege, de a incerca sa vada lucrurile din perspectiva mea...si oricat incerc sa ii explic, vorbesc cu peretii. trist

sus

Denunta
gogolea

07.12.2009 1:01     citat 

draga lucy, incearca si nu te mai supara pe el; ca n-o face dinadins. eu cred ca sotul tau pur si simplu nu te intelege, nu ca nu vrea sa te inteleaga. nu se poate pune in locul tau.
si eu am vorbit la pereti 3 ani de zile, am ajuns sa ne certam eu si-al meu, identic a fost si cu socrii. pana n-au ajuns ei singuri la niste concluzii si nu s-au lovit cu capu' de pragul de sus n-au realizat ce le spuneam eu.
asa ca, ce sa te sfatuiesc decat s-o tii pe-a ta, sa ai grija de tine si daca nu te intelege e problema lui si nu a ta. repeta-i ca ai nevoie de liniste si pana la urma o sa vada ca vorbesti serios si nu doar la suparare.

sus

Denunta
caramia

07.12.2009 6:31     citat 

Buna seara dragele mele!!!
mi-e tare dor de voi!!!!!!!!!!!!
nu pot intra de la servici, fir-ar sa fie si acasa nu fac decat sa invat ca acu se gasira toti profii sa dea lucrari. si invat si acasa si la servici. prostit
eu trec printr-o perioada cam nasoala, ma simt slabita cu nervii rau de tot si plang des si din orice nimic. prostit
sotul saracul ba se enerveaza ba nu ma baga in seama ca deh ..... barbatii au nevoie de motive serioase ca sa planga .... si nu pot intelege o femeie care da apa la soricei degeaba. rad
si ma ia si tare cateodata ""dar ce-ai mai fato ca nu ai nicio problema, de ce plangi?"" si eu ""nu stiu! asa imi vine!""
dar .... pana la urma i se face mila de mine si incearca sa se puna in pielea unei femei ... si, parca i se mai subtiaza vocea. .... si atunci, ma apuca rasul si-mi trece.
rad rad
asadar .... va pup mult si apasat, si .... ma duc sa mai scriu un curs.
fain nazdravan ai teiuleana!!!! sarut sarut sarut
gogolina, te tzuc si pe tine, doamna inteleapta. sarut
lordy, mi-e dor de tine!
si de iva, si de quin si de topishor si de pui si de moni si de anuska si de kris bubulina puternica, si de simo cea optimista si de lucy care cred ca se pregateste de curatenia de craciun trag cu ochiul
nu mai stiu ce mai e cu voi, sper ca sunteti toate bine. revin.
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 8 luni
D: 11 ani, 2 luni

07.12.2009 7:28     citat 

hey...niciun pic de politica nu se vorbeste pe-aici confuz hm....

lucy, sper sa iasa ca tine cu Revelionul...si eu cred ca sotul nu prea intelege, vede altfel lucrurile decat tine si de aici...Auzi, nu ptoi merge fara Cata? Eu am fost anul trecut fara Maia de Rev, prima data.

Cara, si eu sunt plangacioasa zilele astea...acum va fi a treia noapte cand lucrez pentru serviciu de acasa...maine mi-am propus sa vorbesc cu seful...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: