· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Buburuzele verii 2007 - cap. 31
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Buburuzele verii 2007 - cap. 31     
ocrisu

Copii
Paul: 14 ani, 3 luni
Antonia: 10 ani, 9 luni

19.12.2009 1:04     citat 

Buna ziua, dragii Mosului... zambet am venit cu Paul de la serbare si am ramas in atmosfera.
Noi facem curatenie si n-am mai reusit sa intru sa va spun despre problema lui Paul.
Am fost la echograf, nu ne-a dat un raspuns clar, ne-a zis ca pare a fi o problema drept pentru care am mers la control la chirurgie. Are hernie din cauza ca nu i s-a inchis canalul pe care a coborat testicolul stang. Drept pentru care trebuie operat. trist
Ne-a zis ca nu e o urgenta, putem astepta pana dupa sarbatori, dar nu exista un alt remediu, trebuie inchis canalul ala chirurgical.
Incerc sa las inca deoparte gandul la anestezie, operatie, post-operator samd pana dupa Craciun, desi nu mereu reusesc si mai plang noaptea de frica. Sper sa fie bine...oricum nu vreau sa il opereze aici la Ploiesti, ci o sa mergem la Bucuresti, in speranta ca acolo vom da peste oameni profesionisti.

sus

Denunta
anema

Copii
Alessia-Maria: 14 ani, 2 luni
David Gabriel: 11 ani, 1 luna

19.12.2009 4:09     citat 

Buna fetelor si buburuzelor!
Multumim ca nu ne-ati scos din lista buburuzelor si ne-ati pus poza in colaj!
Am reusit sa intru si eu uneori sa va citesc, sa ma uit la poze si sa ma minunez de noii veniti in "gasca". Imi pare tare rau pentru puiutii bolnavi si doresc sanatate tuturor si in special lui Paul. Doaamne ajuta ca totul sa fie bine!
Eu lucrez foarte mult si ajung destul de tarziu acasa astfel incat nu mai am timp sa stau pe net. Imi lipsesc foarte mult perioadele in care scriam si va citeam zilnic.... plang sau sunt foarte trist
Ale a crescut, inca sta cu bunica acasa iar de la tomna o sa mearga la gradi. Desi ne dorimm al doilea copil inca nu "muncim" in sensul asta, dar poatte anul 2010 va veni cu un fratior sau o suriaora pt Ale.
Abia il asteapta pe mosul iar azi vom impobi si noi bradutul. A invatat sa cante colindul cu "Mos Craciun" si il repeta in fiecare zi pentru intalnirea cu Mosu'.
Va pun si cateva poze mai recente cu noi ca sa vedeti cat am crescut.

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 24 ani, 4 luni
Vlad-Ionut: 14 ani, 3 luni

20.12.2009 3:14     citat 

Salutare tuturor!!! zambet

Le pup pe frumoasele Alessia si Cata. Sunt tare dulci sarut sarut
Izabela si Anema, ma bucur ca va mai faceti putin timp sa ne mai povestiti de voi . Eu stau acasa si tot nu imi ajunge timpul foarte fericit
Junioru , Anto ...pupici la buburuze sarut sarut
Oana, nu intra in panica mami . Te inteleg prin ce treci , dar nu iti mai face ganduri negre. Va pupam. Aveti grija de voi.

Vad ca sunteti toate cuprinse de febra sarbatorilor si intrati mai rar.

Eu am intrat acum sa va salut , sa va urez multa , multa sanatate, sa va trimit imbratisari calde si sincere ptr. niste prietene adevarate. Ma bucur ca v-am cunoscut pe toate , aveti copilasi minunati si ii ador pe toti. sarut sarut sarut

Saptamana viitoare plecam in Ardeal si acolo nu am net . Ne vedem dupa sarbatori.

Sa petreceti sfarsit de an cu masa plina , cu sanatate si se ne gandim ca anul ce o sa vina o sa fie mai bun , sa uitam ca viata asta e grea si plina de probleme, sa ne bucuram de copilasii nostri si sa ne straduim sa le oferim o viata macar modesta ,daca indestulata nu reusim .

Sarbatori fericite si un an mult mai bun!!!!!

sus

Denunta
junioru

Copii
bogdan alexandru - 10 ani
daria andreea - 3 ani si 5 luni

20.12.2009 4:25     citat 

Nico ce frumos multumim pt urare sarut sarut sarut distractie placuta si sa va intoarceti sanatosi si la fel de voiosi cum ati fost si pana acum sarut

Anema ce frumoasa e Alessia are niste ochi1 zambet ultima poza e tare draguta sarut sarut sarut

Antonia multa sanatate sarut sarut

Lucy ce fericita e Cata in zapada si ce omulet ati facut voi doua sarut sarut sarut

Ocrisu multa sanatate lui Paul sunteti puternici veti trece si peste asta sarut

un pupic mare pt toate buburuzele sarut

sus

Denunta
junioru

Copii

20.12.2009 5:10     citat 

astazi la noi a nins asa de frumos va aratam si noi cateva poze din zapada si un mic filmulet
Daria se batea cu fulgii de zapada

sus

Denunta
ocrisu

Copii

21.12.2009 12:16     citat 

Noi am trecut iar prin clipe grele cu Paul...sambata seara a facut febra, peste noapte mai rau, cu frisoane, iar ieri a facut de 2 ori peste 40. I-am facut impachetari cu cearceaf ud, ba la un moment dat i-am facut dus cu apa recisoara, ca nu mai scadea febra.
A venit pediatra acasa, noroc ca a putut sa vina, altfel ne interna in spital si pe acolo faceam Craciunul. Are amigdalita purulenta, ii atarna amigdalele in gat de infectie. I-a pus branula in mana si face antibiotic injectabil la 12 ore. plang sau sunt foarte trist
Nu mananca mai nimic, vomita si ce mananca, tuseste foarte urat, ba azi de dimineata i s-a desfacut infectia si a vomitat puroi. Vai de el, saracul, in ce stare e!

sus

Denunta
Uika

Copii
Matea-Tiana: 14 ani, 3 luni
Ilinca Rebeca: 11 ani

21.12.2009 12:41     citat 

Ocrisu, sa va faceti bine cat mai repede! Of, ce greu trebuie sa va fie trist

sus

Denunta
cosmy13

Copii
cosmin andrei - baiat mare
14 ani, 2 luni

21.12.2009 5:15     citat 

Paul, sarut sarut multa sanatate puiule, prin ce treci tu plang sau sunt foarte trist
Ocrisu fii tare mamico,suntem aici daca asta ajuta cumva trist

sus

Denunta
dya_dragutza

Copii
daria florentina - printesa noastra
14 ani, 3 luni

21.12.2009 5:29     citat 

PAUL multaaaaaaa sanatate puiule. Ocrisu fi tare sarut sarut sarut

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 24 ani, 4 luni
Vlad-Ionut: 14 ani, 3 luni

21.12.2009 11:22     citat 

Oana, sanatate multa la puiut. Sa se faca bine repede. Nu e de gluma cu racelile si cu infectiile astea. Am o prietena care e internata in spital cu ambii copilasi(unul de 1 an jumate si unul de 5 ani)Era terminata saraca. trist
Sanatate multa!!! sarut

Junioru , frumos filmuletul . -a amuzat cum se certa ea cu fulgisorii de nea. O dulcica sarut

Fetelor va pup . Aveti grija de voi si de minunile voastre.
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Noi maine plecam si ne vedem abia pe 4 ianuarie.

Sarbatori fericite va spun iar si nici un necaz sa nu va umbreasca bucuria Craciunului. sarut sarut sarut

sus

Denunta
junioru

Copii

22.12.2009 8:37     citat 

Ocrisu multa sanatate lui Paul , insanatosire grabnica , sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 2 luni
cea mica: 10 ani, 6 luni

22.12.2009 9:47     citat 

buna fetele nu am mai apucat sa intru pe aici zilele astea am fost tot prinsa in curatenie si cumparaturi..si inca nu am terminat cu pregatirile...noi bradul il facem doar in 24..(avem un brad artificial asa ca nu mai cumparam natural..doar niste coronite pt miros...)....as mai avea de facut ceva cumparaturi, mancare, prajituri si un pic de curatenie...anul asta am ramas cam in urma cu toate...
am vazut buburuze dulci le pupam pe toate..
ocrisu multa sanatate puiului sper sa se faca bine cat mai repede, saracutul sarut
Catalina asteapta nerabdatoare sa vina Mosu, e cuminte si dragalasa...si tot mai incapatanata...seamana cu mine f mult caracter...pe de o parte e f rusinoasa si timida cu lumea...pe de alta e tare hotarata..vrea sa faca totul singura, singura...cand mergem la wc vrea sa se dezbrace singura, sa se urce singura pe wc(asta nu are cum ca e inalt si mare wcul)..sa se tina singura, sa se stearga singura, sa se imbrace singura, etc. prostit
in rest ne simtim bine, am scapat in sfarsit de tuse si raceli...in weekend am fost prin padure cu sania, a fost tare frumos, e bine ca e zapada desi e f f frig, anii trecuti nu a fost asa frig pe aici, eu ma zgribulesc numai cand vad ca afara sunt -15 grade... socat
va pup pe toate si pe toti ! sarut

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 14 ani, 4 luni
Anda Maira: 11 ani, 3 luni

22.12.2009 10:16     citat 

Copii superi, va pupam mult mult ! Sunteti minunati cu totii...

Ocrisu-sanatate multa multa la pui sarut

Nico-din nou mai dat gata cu realizarile tale cu foto. Super sarut

Nu am apucat sa citesc , am trecut numai in mare, am vazut copii minunati, sa fiti sanatosi cu totii sarut sarut sarut

Despre mine vestile nu sunt f bune, persist in starea de rau, am fost internata in spital, ieri m-am externat. Faceam 7 ore de perfuzii pe zi, iar seara veneam acasa la pui si dimineata fugeam inapoi...asta e, ce sa facem...In rest, cu pregatirile de Craciun. Andi e un scump si jumate, canta colinzi, ii spune poezii mosului....abia asteptam sa vina ! sarut sarut sarut sarut

Sa aveti parte de sarbatori superbe, cu sanatate, bucurii, liniste si caldura in suflete ! sarut sarut sarut
Va pupam cu mult mult drag

sus

Denunta
iulia_marina

Copii
David Alexandru: 14 ani, 2 luni

23.12.2009 7:45   Craciun fericit!!!!!!!  citat 

Fetele, va urez multa sanatate, Ocrisu pupici lui Paul si insanatosire grabnica, nici nu vreau sa ma gandesc ce este in sufletzelul tau de mami !!!!

Daci multa sanatate si sa ai grija de tne si de burtica mica!

Nicolici, Ramona, Daci, Ocrisu,Bubulina, Vioelena, Junioru, Kurai Lucy, Dya_Dragutza,Cosmy13, Uika, Anema, Antoniav, Vioelena, Stelutzza, Benedekanca5, Mihaela29, Anykara, si tuturor fetelor ca sa nu ma mai lungesc cu lista:

Am intrat sa va urez toate cele bune, Sarbatori fericite, multa sanatate, un Mos cat mai bogatsi darnic, pace si liniste sufleteasca, intelegere si voie buna! Dumnezeu fie cu voi!

Din pacate timpul e foarte putin, sunt foarte multe lucruri de facut iar sefii, cel putin ai mei nu vor decat sa profite la maxim, dealtfel cu chiu cu vai am reusit sa imi iau 2 zile de CO pe 24 si 31.12.2009. Iar in scutrul timp tre sa fac cat mai multe asa ca nu am prea am timp de stat la "barfa".
Va pup pe toate si va doresc Craciun fericit!

[/b]

sus

Denunta
ocrisu

Copii

24.12.2009 6:54     citat 

Va uram "Sarbatori fericite", liniste in case si multa sanatate!

by Nico

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: