· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (362)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (362)     
ionelita

am nascut deja!

03.12.2009 2:07   Lista Gravidutelor (362)  citat 

SiminaB , Mamiyasmi ,si mamicutzelor din top!

Ticulici ,D3lia, Abramburica, andismom, andreeameme,Ket ,Yubi, Crysy_m, sa va traiasca puiutzii !

Bun venit puimihai , ralu-mada , corina2007 , mirelina , suzica , sarcina usoara si bebei sanatosi va dorim. sarut sarut

(11 )

SiminaB 39------------------------------------------- DPN 10.12.2009, 20.03.1981 fetitza
Mamiyasmi 38------------------------------------------- Iasi, DPN 12.12.2009, fetitza Ariana Georgiana, 24.02.1980
Ilicutz 36------------------------------------------- DPN 20.12.2009, baietzel
Biencut 36------------------------------------------- Bucuresti, DPN 25.12.2009,baietzel Mihai, 31.10.1978
Bjulika 35------------------------------------------- Bucuresti, DPN 05.01.2010,baietzel, 21.11.1981
Madalinacret 34------------------------------------------- DPN 13.01.2010, baietzel Casian Radu ,13.07.1978
puimihai 32.......................................................Focsani , DPN 23.01.2010 , fetitza Ana Maria
hely 29..................................................................Brasov, DPN 15.02.2010, fetitza
Angelll 29------------------------------------------- Italia, DPN 16.02.2010, fetitza Annamaria, 26.06.1983
Roxanne 28-------------------------------------------- DPN 22.02.2010, fetitza
vicky22 28------------------------------------------- Bucuresti, DPN 23.02.2010, baietzel, 11.11.1987

(25 )

hermine 27------------------------------------------- Timisoara, DPN 25.02.2010 , baietzel Dominik Nicholas
nicom2002 27............................................................Brasov, DPN 03.03.2010, 02.02.1981, fetitza
Ana_348 27------------------------------------------- Bucuresti, DPN 04.03.2010, 25.09.1979, fetitza Diana
freedelia 26............................................................DPN 08.03.2010, 19.07.1978
0911 26----------------------------------------------- Arad, DPN 08.03.2010, fetitza , 09.11.1979
ancuta_anca 25............................................................Braila, DPN 14.03.2010, fetitza , 06.02.1979
mireaadrianaflorina 25..................................................Bucuresti, DPN 14.03.2010, fetitza ,30.04.1984
Vipera 24............................................................DPN 20.03.2010, Dr Mitran, Sp. Giulesti
Mihaela29 24............................................................Vancouver , DPN 22.03.2010, baietzel
ferre 23............................................................DPN 26.03.2010, baietzel
mimosita 23............................................................Timisoara, DPN 27.03.2010
andreea4oana 23.............................................................DPN 24.03.2010, fetitza
suzica 22.............................................................Motru , DPN 01.04.2010 , baietzel
ionelita 22............................................................Vaslui, DPN 08.04.2010, baietzel Cosmin, 18.02.1984
byu 22............................................................Iasi, DPN 08.04.2010, baietzel Iulian David
krmnn 21............................................................DPN 09.04.2010, fetitza
22ra 20............................................................Ploiesti DPN 16.04.20010
claudis 19............................................................Bucuresti, DPN 23.04.2010, baietzel Matei 12.08.1980
cristina79 17............................................................DPN 12.05.2010, baietzel Sebi
codrina 17............................................................Arad ,DPN 12.05.2010 , 12.08.1980
Sweety_Karina 17...............................................................Iasi, 12.05.2010, baietzel
ana_lou 16.......................................................Grecia,DPN 14.05.2010
ralu_rx 15............................................................Arad, DPN 23.05.2010, 17.05.1978
karina_swe 15............................................................Sweden, DPN 25.05.2010
anika29 14............................................................Iasi, DPN 03.06.2010 , 26.07.1979

(7 )

ancamonica 13.............................................................Dorohoi , DPN 07.06.2010
DANONINO 12..............................................................Bucuresti DPN 12.06.2010 , baietzel
luara 11...............................................................DPN 20.06.2010, 14.11.1979
ralucutza15 11...............................................................Cluj , DPN 22.06.2010
mirelina 7 ...............................................................DPN 17.07.2010
corina2007 5...............................................................Tulcea ,DPN 30.07.2010
ralu-mada 3................................................................France , DPN 15.08.2010

15 baietzei 13 fetitze

Sarcina usoara tuturor celor 43 de burticutze, mici si mari, care sunt pe listuta!!!

Sarbatoritele lunii decembrie

----------------------------------------------------------------------------------------------------
exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti tot ceea ce tine de aceasta cu verde (ex. DPN = xx.yy.2009). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze
---------------------------------------------------------------------------------------------------

sageata sageata Capitolul anterior: Lista gravidutelor (361)

Ultima modificare efectuata de catre ionelita la 03.12.2009 4:06, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
puimihai

03.12.2009 2:28     citat 

jenat vaiii...m-am regasit in lista voastra...ce bine ma simt jenat multumesc ionelita ! si completarea ce se impune: eu astept fetitza si o botezam Ana Maria sarut
ancutza, cred ca asa voi face, ma voi duce direct la preot si discut cu el. imi este putin greu pt. ca noi ne-am mutat si evident ca acum apartinem de alta parohie/ preot...dar pana la urma asta e, asa voi face. multumesc inca odata pt. ajutor sa ma hotarasc! de mult ma gandeam dar acum chiar am curaj sa pun si in aplicare ! zambet

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 10 luni

03.12.2009 2:49     citat 

puimihai eu am vorbit cu duhovnicul si mi-a zis ca nu trebuie sa postesc dar sa vin sa ma spovedesc si impartasesc in post, iar daca pot in ziua respectiva sa tin o zi de post- daca pot. Inca nu am fost si eu vreau sa merg si cred ca o sa merg cat mai curand.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 1 luna
T: 8 ani, 9 luni

03.12.2009 3:24     citat 

buna, burticutelor...
cresteti, cresteti ? si noi la fel...
felicitari Ionelita si Byu pt inca o saptamana...si mai incet cu dulciurile astea ca si asa suntem pofticioase si luam in greutate... scot limba
noi am fost la gimnastica pt gravide ieri si a fost bine...ne facem un program de 2 ori pe sapt cu repetare o zi acasa...e usor, sunt exercitii usurele menite sa ajute muschii pelvieni si sa iti poti coordona respiratia pe miscare...si dureaza cam 30 minute, maxim 40.

eu ma simt ca intre weekend-uri ca m-a dat peste cap programul cu ziua libera marti...incat ieri am crezut ca-i luni, azi ca-i marti....si aflu cu stupoare ca doar maine mai vin la lucru si e weekend prostit
si in weekend mergem sa vedem bebelina, in 5, sambata...va fi cel mai frumos cadou de Mos Nicolae...o imagine cu bebelina noastra zambet sarut sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

03.12.2009 3:29     citat 

Buna dragelor, de-abia acum am reusit sa intru, am fost un pic ocupata astazi. Dar am intrat in arhiva sa citesc tot ce-ati mai scris ieri seara si zi.
Va pup pe toate.

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 11 luni
D: 11 ani, 2 luni

03.12.2009 3:31     citat 

Salutari la burtici!
Venim de la eco de 28 sapt. sarut Printesa mea e tare nazbataioasa, la inceput a stat cu capul undeva sub ficatul meu, apoi s-a tot miscat, dadea cu piciorusele / minutele in sonda ecografului, s-a distrat teribil doctorita...
Are 1200g, ceea ce face virsta ecografica identica cu cea cronologica, deci DPN ramine tot 22 feb.
Totul este in regula, este asezata inca oblic-transversal, sa speram ca in curind se va intoarce cu capul in jos ca sa stau si eu linistita ca nasc natural si fara peripetii zambet
Interesant este ca toata dimineata a fost cumintica, a miscat dar discret si, cum am ajuns la clinica, a inceput sa se agite si sa faca tumbe. Doctorita a analizat diverse particele din ea in functie de cum i le arata, m-au amuzat comentariile ei.
Deci avem o bebitza sanatoasa, miscacioasa si energica.
Poze nu am, stiu ca de acum nici nu mai sint sanse sa primesc poze simpatice cu mutrita fiindca s-a marit mult. Dar am vazut-o si sint linistita fiindca e sanatoasa si in grafice.
Miine am programare la ginecolog. Vreau sa discut putin cu ea despre nastere (epidurala etc.) si sa o intreb daca vom incepe sa ne vedem mai des. Cred ca din trim. III ma va chema odata la 2 sapt. pentru control.

Puimihai, o sa ai tot fetita, foarte bine, sa marim rindurile, sa ajungem baieteii din urma sarut Este superb numele Ana Maria, si mie imi place mult.

Ionelita, felicitari pentru cele 22 de sapt., sa fie intr-un ceas bun!

Christa, iti multumesc pentru link si detalii despre carucior. Pentru mine aprox. 300 eur inseamna scump, in primul rind pentru ca stiu ca nu va fi singurul carucior, avind in vedere drumurile din Bucuresti (si in special din Militari unde stau eu). In banii astia as prefera sa gasesc si landoul si carutul sport de mai tirziu. Si cred ca voi reusi, din preturile pe care le-am vazut la Hauck, Bertoni etc. Nu-mi trebuie scaun de masina ("scoica") fiindca voi avea de la o prietena si de aceea spuneam ieri ca nici un 3 in 1 nu este ceea ce caut. Inca odata multumesc pentru sfat.

Claudis, la Romexpo te duci la tirgul de Craciun? Azi am aflat de el de la cometiciana mea (apropo, va marturisesc ce experienta "tare" am avut azi dimineata, m-am hotarit ca la sarcina asta sa ma epilez total si azi am avut primul soc... God, ce doare! trist ). Daca ai fost deja poate ne spui si noua ce frumuseti ai vazut si daca ai achizitionat ceva.

Apropo de hainute mai mari. Veti vedea cit de repede cresc puiutii, primul salt e undeva pe la 2 luni daca imi aduc bine aminte si te ia complet pe nepregatite. Plus ca hainele lor fiind de bumbac si spalindu-le la temperaturi inalte, mai intra putin la apa...

Pupici tuturor burticilor!
Rox

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

03.12.2009 3:40     citat 

Buna fetelor,

Sper ca aveti o zi frumoasa si cu buna dispozitie zambet

Felicitari Ionelita si anika pentru o noua saptamana sarut sarut

Anika te asteptam cu vesti bune...si curioase toate sunt sigura de sexul bebelui hehe

Byu sarut Observ ca nici tu nu ai scris azi ..probabil esti inca pe drumuri..Sper sa rezolvi zambet

Adriana sper ca ai primit gandurile noastre bune si asteptam cu nerabdare sa ne spui ca te simti mai bine sarut

Eu am vesti bune de la cumparaturi...Nu am achizitionat nimik inca dar sunt foarte incantati de ce am gasit si am luat date de contact...pentru carucior si patut
Urmeaza sa mergem la magazin si sa le achizitionam..dar nu ne grabim,...

Patutul ..de fapt ..o camera intreaga pentru cand e bebe mic

http://www.rominakidsfurniture.com/prod...nerva.html

care ulterior se poate transforma asa ..cand copilul mai creste

http://www.rominakidsfurniture.com/prod...rva-3.html

Si caruciorul ar fi asta ca si culoare...Am ales o culoare neutra pentru ca cine stie ce ne rezerva viitorul rad

http://www.inglesina.ro/eshop/img/p/17-93-thickbox.jpg

Sper sa va placa zambet

Va pup ..sunt prin apropiere..Astept confruntarea...base -gioana scot limba

sus

Denunta
claudis

Copii

03.12.2009 3:48     citat 

Roxanne ma bucur ca e bebelina ta bine sanatoasa zambet

Da,la targul de la Romexpo am fost...deschis intre 3-6 decembrie.....Am vazut si decoratiuni de craciun dar m-a interesat mai mult pavilionul pentru bebici zambet

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 10 luni

03.12.2009 3:49     citat 

roxanne imi imaginez ca te doare mai tare ca de obicei - cel putin eu asa simt - asa ca acum sa faci schimbari...esti curajoasa sarut cool
la 17 30 am programare...abia astept prostit
claudis si eu vreau un carut asa...ce pret are? pentru patut nu cred ca am spatiu trist

sus

Denunta
claudis

Copii

03.12.2009 3:59     citat 

Byu felicitari si tie pentru cele 22 saptamani sarut ...Acum am sesizat jenat

Anika..carutul simplu la targ mi s-a spus ca este 13 milioane dar pe site l-am vazut cu 11 milioane si ceva ...Daca vrei sa iei toate accesoriile costa mai mult.
Noi vom lua doar carutul...si ulterior scaunul de masina cand va fi cazul..De landou am zis ca nu avem nevoie pentru ca se foloseste doar primele 6 luni ..
Carutul ales de noi este usor ..In jur de 7 kg...Se strange si se desface cu doar o apasare pe buton...Manerele se duc fata spate astfel incat sa poti tine copilul cu fata spre mine sau spre strada..Are o gramada de accesorii..Eu sunt foarte incantata zambet

Siteul este www.inglesina.ro

Vezi aici toate modelele zambet

O firma italiana renumita..Venita recent la noi...Au caruturi pentru toate buzunarele ...cel mai scump fiind 40 de milioane jenat

sus

Denunta
ferre

Copii
tudor: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

03.12.2009 4:09     citat 

Roxanne, si eu m-am epilat destul demult nu demult si m-a durut raaaau. Cosmeticiana zice sa-mi fac de tot pt nastere, dar nu-mi trebuieeeeeee. Plus ca mi-a ramas pielea iritata plang sau sunt foarte trist. Imi pare bine ca bebelusa e bine si jucausa sarut .

claudis, frumoas carutul. Camera mi se pare cam trista pentru un copilas. Eu as vrea ceva mai colorat, cu culori vii, vesel. DIn pacate bebe al meu nu o sa aiba parte de o camera a lui, asa ca caut doar carucior. Patut primim de la niste prieteni in principiu.

claudis, ce calumea ca ai inceput gimnastica. Parca as vrea si eu dar astept concediul. Sper sa nu ma fac urs pana atunci si sa nu ma mai pot misca deloc rad.

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 11 luni
D: 11 ani, 2 luni

03.12.2009 4:18     citat 

Claudis, acum am vazut ca este si Kidex zilele astea, eu credeam ca e numai tirgul de suveniruri...
Foarte frumoasa camera, si la fel si caruciorul. Din cite stiu e o firma buna.
La tirg gasesti si oferte, sau doar te informezi si ajungi tot la magazin? As merge si eu zilele astea daca merita.

Anika, doare mai mult decit mai asteptam, asta e clar. Dar cu siguranta este mult mai "trainic". Cosmeticiana spune (si eu sper din tot sufletul) ca data viitoare nu va mai durea la fel de tare.

Byu, felicitari si de la noi sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

03.12.2009 4:19     citat 

Stie cineva din voi cad de des se fac asa expozitii pentru copii. Ca pentru mine e prea devreme sa ma apuc sa cumpar de pe acum. As incepe sa cumpar ce trebuie prin martie-aprilie in caz ca bebe cumva se apuca sa vina mai devreme.

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

03.12.2009 4:32     citat 

luara stai linistita! probabil o sa mai fie de paste, oricum pana o sa nasti, macar unul tot o sa mai fie! zambet

sus

Denunta
claudis

Copii

03.12.2009 4:33     citat 

Ferre ..cred ca ai gresit..krmnn..este cea care merge la gimnastica zambet

Cat despre patut ..Ai dreptate...Nu este pe toate gusturile..Mai greu de digerat...Inca nu ne-am hotarat la culoare totusi..Doar pe maro inchis arata ei modelul care ne place noua...
Cert e ca noi ne vom muta si camera copilului va fi mare...Mobilierul va fi imprastiat prin camera...unde va fi multa culoare prin perdele..jucarii si accesorii pe peretii albi
Mie cel mai mult imi place alb...Si in showroom era unul alb pictat... superb .Dar nu cred ca merge la baietel alb..pe termen lung...
Pentru ca patutul asta mic se va transforma in pat de adolescent

Roxanne ..Erau 3 domni foarte draguti acolo..Se vede ca este o firma care se respecta..Sunt sigura ca au oferte..insa pentru noi e prea devreme si nu ne-am interesat decat de magazinul de unde vom putea achizitiona mai tarziu...

In showroom toata mobila arata intr-un fel ..toata lumea era fascinata... zambet

Pe net paleste frumusetea ..Insa este o mobila clasica...Nu toata lumea ar cumpara asa ceva....Dar daca ai fetita e foarte simplu...Albul si mai ales pictat arata minunat zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: